Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και απο μενα! μολις εκανα αναβαθμιση σε 2.1 και θελω να κανω παλι root τη συσκευη μου για να αφαιρεσω καποια apps της se οπως timescape , moxier κ.α. προσπαθησα με το x10root που ειχα στην 1.6 ομως δεν ειδα προκοπη. μπορει καποιος να με βοηθησει?? και πως μπορω να εχω προσβαση στο market σε paid εφαρμογες?? ευχαριστω προκαταβολικα!

 

root 2.1

 

Θα χρειαστεις το Titanium Backup για να ξεφορτωθείς οσα δε θελεις και το market access για κανεις τις αγορές σου.

 

Επίσης διάβασε τι μπορείς να διαγράψεις στην 2,1

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

root 2.1

 

Θα χρειαστεις το Titanium Backup για να ξεφορτωθείς οσα δε θελεις και το market access για κανεις τις αγορές σου.

 

Επίσης διάβασε τι μπορείς να διαγράψεις στην 2,1

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια app καμερας με αυτοματο flash? πως μπορω να αλλαξω να το πληκτρολογιο και να βαλω σαν προεπιλογη το πληκτολογιο του htc?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια app καμερας με αυτοματο flash? πως μπορω να αλλαξω να το πληκτρολογιο και να βαλω σαν προεπιλογη το πληκτολογιο του htc?

 

Vignette για την κάμερα

Κάπου το έχουμε αναφέρει μερικές εκατοντάδες σελίδες πίσω ψαξε θα το βρεις, ακόμη μπορείς να του αλλάξεις χρώμα, τώρα αν το έχεις κατεβάσει και αφού το έχεις επιλέξει από τις. ρυθμίσεις πιεζεις και κρατάς πάνω στο κείμενο και επιλέγεις μέθοδος εισόδου

Link to comment
Share on other sites

Vignette για την κάμερα

Κάπου το έχουμε αναφέρει μερικές εκατοντάδες σελίδες πίσω ψαξε θα το βρεις, ακόμη μπορείς να του αλλάξεις χρώμα, τώρα αν το έχεις κατεβάσει και αφού το έχεις επιλέξει από τις. ρυθμίσεις πιεζεις και κρατάς πάνω στο κείμενο και επιλέγεις μέθοδος εισόδου

 

το πληκτρολογιο οκ αλλα η καμερα μαλλον πακετο. στην 1.6 η vignette ειχε auto flash αλλα στην 2.1 δεν μου βγαζει τετοια επιλογη.το εχει προσεξει και καποιος αλλος αυτο? μηπως κανω καποιο λαθος.

Link to comment
Share on other sites

το πληκτρολογιο οκ αλλα η καμερα μαλλον πακετο. στην 1.6 η vignette ειχε auto flash αλλα στην 2.1 δεν μου βγαζει τετοια επιλογη.το εχει προσεξει και καποιος αλλος αυτο? μηπως κανω καποιο λαθος.

 

Τώρα μόλις έπαιζα με το demo δεν υπάρχει πρόβλημα με το φλας

κοίταξε για νεότερη έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μηπως ξερει καποιος γιατι οταν βαζω οποιοδηποτε live wallpaper πλην της sony μετα απο αρκετη ωρα ειτε μου μαυριζει η οθονη ειτε απλα παιρνει το μπλε φοντο τησ μαμας του?το κινητο λειτουργει κανονικα.

 

?????????????

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται...

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μηπως ξερει καποιος γιατι οταν βαζω οποιοδηποτε live wallpaper πλην της sony μετα απο αρκετη ωρα ειτε μου μαυριζει η οθονη ειτε απλα παιρνει το μπλε φοντο τησ μαμας του?το κινητο λειτουργει κανονικα.

 

?????????????

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται...

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

απο χτες επιτέλους είμαι και εγώ στην 2.1 και το κινητό ειναι πολύ καλύτερο και η οθόνη πολύ ποιο ωραία!!άντε και froyo!!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

απο χτες επιτέλους είμαι και εγώ στην 2.1 και το κινητό ειναι πολύ καλύτερο και η οθόνη πολύ ποιο ωραία!!άντε και froyo!!

 

2.2 δε θα πάρει το Χ10 θα πάμε με τη μία στη 2,3 :)

Link to comment
Share on other sites

Ευσεβης ποθος ειναι αυτο ή πληροφορια???

:confused:

 

Τίποτα από τα 2... Επιστημονική φαντασία λέγεται , για περισσότερες λεπτομέρειες απευθυνθείτε στον αγαπητό Steven Speilberg.

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ειμαι και εγω κατοχος του πλεον αναβαθμισμενου σε 2.1 xperia αλλα εχω ενα θεματακι.. Το κινητο μετα την αναβαθμιση του λειτουργικου του δεν μου φορτιζει (μεσω ρευματος οχι usb) το ιδιο γρηγορα με πριν.. Γιατι μπορει να συμβαινει κατι τετοιο και τι μπορω να κανω για να το διορθωσω???

Για το χρονο φορτισης να δωσω και ενα παραδειγμα: το εβαλα χθες το βραδυ κοντα στις 12 το βραδυ και το πρωι στις 8 ηταν στο 96%.. Τι γινεται?

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ειμαι και εγω κατοχος του πλεον αναβαθμισμενου σε 2.1 xperia αλλα εχω ενα θεματακι.. Το κινητο μετα την αναβαθμιση του λειτουργικου του δεν μου φορτιζει (μεσω ρευματος οχι usb) το ιδιο γρηγορα με πριν.. Γιατι μπορει να συμβαινει κατι τετοιο και τι μπορω να κανω για να το διορθωσω???

Για το χρονο φορτισης να δωσω και ενα παραδειγμα: το εβαλα χθες το βραδυ κοντα στις 12 το βραδυ και το πρωι στις 8 ηταν στο 96%.. Τι γινεται?

 

Υποθέτω πως το φόρτισες ενεργοποιημένο.

Αν ναι, τότε το ίδιο συμβαίνει και σε μενα, αλλά δεν πιστεύω

πως έχει και καμιά ιδιαίτερη σημασία. Κάποιο λάθος στον αλγόριθμο

υπολογισμού πρέπει αν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως το φόρτισες ενεργοποιημένο.

Αν ναι, τότε το ίδιο συμβαίνει και σε μενα, αλλά δεν πιστεύω

πως έχει και καμιά ιδιαίτερη σημασία. Κάποιο λάθος στον αλγόριθμο

υπολογισμού πρέπει αν είναι.

 

Δηλαδη οταν ειναι απεργοποιημενο φορτιζει κανονικα?

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ειμαι και εγω κατοχος του πλεον αναβαθμισμενου σε 2.1 xperia αλλα εχω ενα θεματακι.. Το κινητο μετα την αναβαθμιση του λειτουργικου του δεν μου φορτιζει (μεσω ρευματος οχι usb) το ιδιο γρηγορα με πριν.. Γιατι μπορει να συμβαινει κατι τετοιο και τι μπορω να κανω για να το διορθωσω???

Για το χρονο φορτισης να δωσω και ενα παραδειγμα: το εβαλα χθες το βραδυ κοντα στις 12 το βραδυ και το πρωι στις 8 ηταν στο 96%.. Τι γινεται?

 

Αφού φορτίσει στο 100% μετά αρχίζει και τρώει μπαταρία παρόλο που είναι στο φορτιστή!

Αφού κατέβει κάτω από 95%, εάν θυμάμαι καλά, τότε αρχίζει και επαναφορτίζει!

Γι αυτό και δεν έχει νόημα να το αφήνουμε με τις ώρες για φόρτιση! ;)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

2.2 δε θα πάρει το Χ10 θα πάμε με τη μία στη 2,3 :)

 

2.13 νομίζω

 

Πάντως, ok, πέραν του Flash player, της γρηγορότερης ταχύτητας και του tethering που δεν είναι απαραίτητο σε όλους, δεν έχει κάτι άλλο ιδιαίτερο η 2.2! Και μπορώ να πω πως απ'τα 3 παραπάνω, μόνο η βελτίωση της ταχύτητας αξίζει πιο πολύ- και είναι πραγματικά πολύ πιο γρήγορο το Froyo!

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς το MobileNavigator της Navigon?

Και αν ναι μετά το update σε 2.1 πως το ξαναπεράσατε??

Στο market δεν υπάρχει πλέον η free έκδοση :!: και έτσι ενώ το είχα αγοράσει και στην κάρτα υπάρχουν κανονικά οι χάρτες κτλ τώρα δεν έχω τρόπο να το χρησιμοποιήσω :mad:

Κανείς καμιά ιδέα?!

 

Τροποποίηση:

 

Ευτυχώς βρήκα στο νετ το apk file της έκδοσης 2.6.1 που ήταν και η τελευταία και λύθηκε το πρόβλημα.

Εάν δείτε υπάρχει σαν paid εφαρμογή για Αμερική μόνο (!) (ένας Θεός ξέρει γιατί) σε έκδοση 3.5.2 !!!

Edited by double_k
Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

2.13 νομίζω

 

Πάντως, ok, πέραν του Flash player, της γρηγορότερης ταχύτητας και του tethering που δεν είναι απαραίτητο σε όλους, δεν έχει κάτι άλλο ιδιαίτερο η 2.2! Και μπορώ να πω πως απ'τα 3 παραπάνω, μόνο η βελτίωση της ταχύτητας αξίζει πιο πολύ- και είναι πραγματικά πολύ πιο γρήγορο το Froyo!

Απο την ωρα που πεταξα το timescape ακουγοντας συμβουλη ενος παιδιου στο ΧDA το κινητο εχει απογειωθει. Το χρησιμοποιω με on demand profile του SETCPU και παρολα αυτα το lag ειναι αγνωστη εννοια. Και δεν εχω λιγα φωρτωσει... ποσο πολυ πιο γρηγορο ειναι το froyo;

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα και γω την 2.1 και εχω ενα προβλημα. Λοιπον το δεξιο φωτακι αναβει μονο στην φορτιση. Ποτε αλλωτε. Εχω προβλημα; Εβαλα και το blink δεν εκανε κατι. ευχαριστω.
SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λάθος στον αλγόριθμο υπολογισμού..... Απλά όταν φτάσει 100% θεωρεί ότι γέμισε και αρχίζει να χρησιμοποιεί τα αποθέματα της γεμάτης πλέον μπαταρίας. Οπότε αρχίζει και πέφτει! Το ότι το έχετε αφήσει συνδεδεμένο στο ρεύμα δεν παίζει κάποιο ρόλο!

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λάθος στον αλγόριθμο υπολογισμού..... Απλά όταν φτάσει 100% θεωρεί ότι γέμισε και αρχίζει να χρησιμοποιεί τα αποθέματα της γεμάτης πλέον μπαταρίας. Οπότε αρχίζει και πέφτει! Το ότι το έχετε αφήσει συνδεδεμένο στο ρεύμα δεν παίζει κάποιο ρόλο!

 

Sent from my X10i using Tapatalk

 

"Δυστυχώς" δεν εμφανίζει ποτέ το 100%. Αυτή ήταν και η επισήμανση που έκανε

ο φίλος μας. Είναι 4% κάτω σε ένδειξη ακόμα και όταν ετοιμάζεται να φορτιστεί πλήρως

και το παρακολουθείς.

Link to comment
Share on other sites

2.13 νομίζω

 

Πάντως, ok, πέραν του Flash player, της γρηγορότερης ταχύτητας και του tethering που δεν είναι απαραίτητο σε όλους, δεν έχει κάτι άλλο ιδιαίτερο η 2.2! Και μπορώ να πω πως απ'τα 3 παραπάνω, μόνο η βελτίωση της ταχύτητας αξίζει πιο πολύ- και είναι πραγματικά πολύ πιο γρήγορο το Froyo!

 

Πέραν τις πλάκας που κάνουμε για τις αναβαθμίσεις καλό θα ηταν να είχαμε κανονικά τα update του android , οπως είπες και συ οι δύο βασικότεροι λόγοι flash player και ταχύτητα

 

Είχε κανείς το MobileNavigator της Navigon?

Και αν ναι μετά το update σε 2.1 πως το ξαναπεράσατε??

Στο market δεν υπάρχει πλέον η free έκδοση :!: και έτσι ενώ το είχα αγοράσει και στην κάρτα υπάρχουν κανονικά οι χάρτες κτλ τώρα δεν έχω τρόπο να το χρησιμοποιήσω :mad:

Κανείς καμιά ιδέα?!

 

Τροποποίηση:

 

Ευτυχώς βρήκα στο νετ το apk file της έκδοσης 2.6.1 που ήταν και η τελευταία και λύθηκε το πρόβλημα.

Εάν δείτε υπάρχει σαν paid εφαρμογή για Αμερική μόνο (!) (ένας Θεός ξέρει γιατί) σε έκδοση 3.5.2 !!!

 

Μπαίνεις στο παρακάτω link κατεβάζεις αυτα που θέλεις και ενεργοποιείς το πρόγραμμα με τον κωδικό που σου έχουν στείλει, η τελευταία ελληνική έκδοση είναι η 2,6,2 .

http://www.navigon.com/portal/gr/kundenservice/fresh.html

 

 

"Δυστυχώς" δεν εμφανίζει ποτέ το 100%. Αυτή ήταν και η επισήμανση που έκανε

ο φίλος μας. Είναι 4% κάτω σε ένδειξη ακόμα και όταν ετοιμάζεται να φορτιστεί πλήρως

και το παρακολουθείς.

 

Όταν το φορτίσεις όσο φορτιστεί τελος πάντων κλείστο βγάλε την μπαταρία περίμενε λιγο και ξαναβάλτη (αν δείς κόκκινο φωτάκι επενέλαβε) , επισεις δοκίμασε καθε φορα που φορτιζει πλήρως (όσο είναι αυτό) να του κάνεις μια επανεκκίνηση , θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...