Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

miketra δεν είσαι μόνος :p ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγω με vodafone.... ευχαριστώ για την απάντηση στο προηγούμενο μου post αλλά πάλι δεν κατάλαβα πως θα βγάλω την vodafone απο το κινητό μου!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

miketra δεν είσαι μόνος :p ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγω με vodafone.... ευχαριστώ για την απάντηση στο προηγούμενο μου post αλλά πάλι δεν κατάλαβα πως θα βγάλω την vodafone απο το κινητό μου!

 

Οποτε το συνθημα που δονει αυτο το φορουμ ειναι ενα!!!

 

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ VODAFONE (αργει στις ενημερωσεις).....

:lol::lol::lol::lol:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

τέλεια η 2.1 στην αρχή βέβαια κολουσε πολύ αλλά μετά πήρε τα πάνω του πάει πολύ καλά ειδικά μονό κ μόνο για τα κινούμενα θέματα άξιζε.. το μονό που παρατήρησα είναι στο μενού με τα εικονίδια αν το κάνω γρήγορα κατέβασμα πάνω κάτω rolling ψηλοκολανε δ πάνε γρήγορα όπως στην 1.6 κ επίσης είδα η φωτεινότητα τώρα δεν έχει αυτόματη επιλογή με τον αισθητήρα?? ξέχασαν το βάλουν ? γιατί δεν βλέπω πουθενά να λέει αυτόματο μόνο τι μπάρα έχει να ρυθμίσεις εσύ πόσο φωτεινά θες να είναι η εκτός αν λειτουργεί όπου κ να το βάλεις αυτόματα ο αισθητηρας ?? τι να πω :o το βρήκα γιατί κολανε τα εικονίδια είναι από τη χρήση του κινούμενου θέματος τρώει φαίνεται μνήμη κ κολανε αν βάλω απλή ταπετσαρία πάει σφαίρα :) Edited by MaIdeN
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω παρα πολυ για την συμπαρασταση (σε λιγο θα στελνω κ αγωνιστικους χαιρετισμους...:lol: αχ ρε sony που με καταντησες....)!!!

 

Η αληθεια ειναι οτι θελω να το κανω root αμεσως μολις περασω την 2.1!!

Τι θα επηρεασει αυτη η αλλαγη...?? (Η αλλαγη του κωδικου εννοω) εκτος της αναβαθμισης, θα επηρεασει την εγγυηση η κατι τετοιο??

 

Ευχαριστω κ παλι...

 

Αν βάλεις κωδικό brand που έχει αναβαθμιστεί θα πάρεις την αναβάθμιση αυτού του brand άμεσα. Βέβαια αν το brand σου είναι Vodafone δεν ξέρω πως θα επηρεάσει την εγγύηση. Δεν βάζεις ROM άλλης εταιρείας (εκτός Sony δηλαδή) αλλά δεν είσαι και Vodafone πλέον ... Ίσως και να χάνεται η εγγύηση που σου παρέχει η Vodafone λοιπόν , εκτός και αν η εγγύηση δεν είναι Vodafone αλλά Sony Ericsson , εκεί δεν ξέρω τι γίνεται ... Η επιλογή , δική σου , εγώ είμαι εδώ για βοήθεια. :)

 

Υπάρχει ένα σενάριο (επιστημονικής φαντασίας) ότι οι άνθρωποι της Sony δουλεύουν πάνω σε κάποιους πρόχειρους drivers αλλά προς το παρόν πιάνει μόνο βραχέα και Ντόιτσε Βέλε.

 

Πλάκα κάνω. :p

 

Κλαίω από τα γέλια! :rotfl:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Guys , μια γρήγορη , ασχετη ερωτηση , εχω unlimited internet vodafone (3GB) , και εκανα χρήση του φοβερου app "easy tether" ωστε να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω usb απο το κινητο. Ενας φίλος όμως μου είπε ότι η κ$λ@Vodafone πλέον χρεώνει το tethering και με φρικαρε (ειχα κατεβασει 300 ΜΒ εκεινη τη μερα) ..... Εψαξα στο site και το μονο που βρηκα ειναι το παρακατω:

 

H Vodafone, με σκοπό την προστασία της ποιότητας των υπηρεσιών της και την ελαχιστοποίηση του κινδύνου υπερχρέωσης των συνδρομητών της, προέβη στο σχεδιασμό προγραμμάτων που αφορά διακίνηση δεδομένων αποκλειστικά και μόνο μέσω συσκευών Smartphone του συνδρομητή, ενώ στην περίπτωση που η συσκευή χρησιμοποιείται ως modem κατά την σύνδεσή της με υπολογιστή/laptop, θα δίνεται η δυνατότητα στον συνδρομητή να αγοράζει χρόνο πρόσβασης βάσει των χρεώσεων της υπηρεσίας Vodafone Mobile Broadband on Demand.

 

 

Πηρα ομως μετα την εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν πως ισχυει για Iphone και πως δεν σου επιτρεπει καν να συνδεθεις (οχι να σε χρεωνει KB δλδ) και πως για Android kai WM δεν υπαρχει προβλημα να χρησιμοποιεις το κινητο σαν modem αρκει να μην ξεπερασεις τα 3GB του συμβολαιου.

 

Να την εμπιστευτω ή να περιμενω κανα 300αρι ευρο χρεωση ?

Αυριο 8α χρειαστει να ξανακανω tethering , εχει κανενας σας χρεωθει ποτέ?

Link to comment
Share on other sites

Guys , μια γρήγορη , ασχετη ερωτηση , εχω unlimited internet vodafone (3GB) , και εκανα χρήση του φοβερου app "easy tether" ωστε να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω usb απο το κινητο. Ενας φίλος όμως μου είπε ότι η κ$λ@Vodafone πλέον χρεώνει το tethering και με φρικαρε (ειχα κατεβασει 300 ΜΒ εκεινη τη μερα) ..... Εψαξα στο site και το μονο που βρηκα ειναι το παρακατω:

 

H Vodafone, με σκοπό την προστασία της ποιότητας των υπηρεσιών της και την ελαχιστοποίηση του κινδύνου υπερχρέωσης των συνδρομητών της, προέβη στο σχεδιασμό προγραμμάτων που αφορά διακίνηση δεδομένων αποκλειστικά και μόνο μέσω συσκευών Smartphone του συνδρομητή, ενώ στην περίπτωση που η συσκευή χρησιμοποιείται ως modem κατά την σύνδεσή της με υπολογιστή/laptop, θα δίνεται η δυνατότητα στον συνδρομητή να αγοράζει χρόνο πρόσβασης βάσει των χρεώσεων της υπηρεσίας Vodafone Mobile Broadband on Demand.

 

 

Πηρα ομως μετα την εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν πως ισχυει για Iphone και πως δεν σου επιτρεπει καν να συνδεθεις (οχι να σε χρεωνει KB δλδ) και πως για Android kai WM δεν υπαρχει προβλημα να χρησιμοποιεις το κινητο σαν modem αρκει να μην ξεπερασεις τα 3GB του συμβολαιου.

 

Να την εμπιστευτω ή να περιμενω κανα 300αρι ευρο χρεωση ?

Αυριο 8α χρειαστει να ξανακανω tethering , εχει κανενας σας χρεωθει ποτέ?

Είναι παραμυθια αυτά που σου λέει η Vodafone, κάνε ελεύθερα ότι θέλεις μέχρι τα 3GB, είτε είσαι απο το ίδιο το κινητό, είτε με σύνδεση στο laptop σου!!!!!!!!!

Δεν έχεις extra χρέωση, εκτός και εάν πεσης στην παγίδα και πάρεις κανένα προτεινόμενο πακέτο που θα σου πει η Vodafone.

Άσχετο, αλλά εγω έχω βάλει το PDANet και είναι σφαίρα πάντα με HSPA!!!!!!!!

Edited by thanos_00000
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις κωδικό brand που έχει αναβαθμιστεί θα πάρεις την αναβάθμιση αυτού του brand άμεσα. Βέβαια αν το brand σου είναι Vodafone δεν ξέρω πως θα επηρεάσει την εγγύηση. Δεν βάζεις ROM άλλης εταιρείας (εκτός Sony δηλαδή) αλλά δεν είσαι και Vodafone πλέον ... Ίσως και να χάνεται η εγγύηση που σου παρέχει η Vodafone λοιπόν , εκτός και αν η εγγύηση δεν είναι Vodafone αλλά Sony Ericsson , εκεί δεν ξέρω τι γίνεται ... Η επιλογή , δική σου , εγώ είμαι εδώ για βοήθεια. :)

 

Οποτε το μονο που μενει ειναι να μαθω αν ισχυει κανονικα η εγγυηση απο την sony η απο Vod....!!

 

Οποτε το μονο που μενει ειναι να μαθω αν ισχυει κανονικα η εγγυηση απο την sony η απο Vod....!!

 

Κ εμαθα....!!!

Δεν μπορω να κανω τιποτα στο τηλεφωνο παρολο που η εγγυηση ειναι της κατασκευαστριας εταιριας διοτι θεωρειται παραποιηση λογισμικου....

Αρα ουτε root επιτρεπεται να κανουμε!!!!

Αυτο τουλαχιστον καταλαβα εγω...

 

Επισης ρωτησα αν το blog ειναι επισημο κ γιατι αφου ο κωδικος που εχει το τηλεφωνο μου δεν εχει αναβαθμιστει, ενω συμφωνα με το επισημο πλεον blog εχω 2.1 απο τις 17/11 μου ειπε οτι δεν ισχυουν οι ημερομηνιες για ολες τις αγορες!!!

 

ΥΓ. Μαλιστα ο υπαλληλος αναρωτηθηκε για ποιον λογο να το κανω(:!::!::!:) κ του απαντησα, οτι ειμαστε ηδη πολυυυυ πισω οποτε μας αχρηστευετε το τηλεφωνο με την καθυστερηση κ οτι καθε μερα που κερδιζουμε ειναι σημαντικη!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά έκανα εχθές ενημέρωση σε 2.1 με το PC-companion μιας και στο κινητό μου ήρθε ειδοποίηση ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση. Είναι unbranded φυσικά :) Όλα πήγαν μια χαρά, το κινητό δείχνει πολύ καλύτερο από όλες τις απόψεις τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση σε 2,1 παρουσιάστηκαν κάποια προβληματάκια ,λεω για τα παλικαρια και τις κυριες που εχουν κανει root τα οποια αφορούσαν wifi , timescape και συγχρονισμό και γω μέσα είμαι :O

 

Έιμαι περήφανος να σας αναφέρω οτι τα εχω αντιμετωπίσει όλα αυτα, με τα πολλα brand και unbranded το Χ10 υπέφερε , θα πρέπει να έχω μετρήσει γύρω στα 6 απο την ώρα που έβαλα την 2,1 όλο κατι δε δούλευε σωστά , θα σας πω τι έκανα και εξαφάνισα όλα τα προβλήματα πολλή εύκολα και γρήγορα ;)

 

Αφού είμαστε στη 2,1 την νορβηγική ,(καλα δεν έχει σημασία σε ποια αρκει να έχουμε 2,1 ) πάμε ρυθμίσεις,απόρρητο,επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, με αυτο τον τρόπο χάνουμε τα πάντα εκτος την 2,1 (αν είμαστε root κατα περίεργο τρόπο παραμένει) και ότι έχουμε στην SD ,υποτίθεται οτι έχουμε πάρει τα μέτρα μας με το TiB :happy:

Απο κει και πέρα ακολουθούμε την γνωστή διαδικασία, κάνουμε επαναφορά με το TiB ,εδώ ΠΡΟΣΟΧΗ , ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΧΡΗΣΤΗ ,τα δικά μας προγράμματα δηλαδή και όχι τα αρχεία του συστήματος , εκεί μπερδεύει όλη η δουλειά και conflicάρουν οι εφαρμογές .

Τις επαφές μας τις επαναφέρουμε είτε με το MyPhonExplorer είτε με το Gmail.

 

Εις υγείαν :lol:

 

EDIT>>>>>>>

 

Καλά μιλάμε οι XDA δε παίζονται

και το κορυφαίο, όλα τα αρχεία του συστήματος σε περίπτωση διαγραφής:respect::respect:

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να κανω τιποτα στο τηλεφωνο παρολο που η εγγυηση ειναι της κατασκευαστριας εταιριας διοτι θεωρειται παραποιηση λογισμικου....

Αρα ουτε root επιτρεπεται να κανουμε!!!!

Αυτο τουλαχιστον καταλαβα εγω...

 

Και πολύ καλά κατάλαβες. Οποιαδήποτε παραποίηση/τροποποίηση του λογισμικού πέραν του προβλεπόμενου (ο στρατός μου κάνει κακό!!!) σε βγάζει εκτός εγγύησης;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε MAC τί θα κάνουμε???? θα μείνουμε με την 1.6?????? φοβερή εκυπηρέτηση η se!!!! ξέρει κανείς κανένα κόλπο για να κάνω την αναβάθμιση σε MAC????
Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά κατάλαβες. Οποιαδήποτε παραποίηση/τροποποίηση του λογισμικού πέραν του προβλεπόμενου (ο στρατός μου κάνει κακό!!!) σε βγάζει εκτός εγγύησης;)

 

Κ πως εχετε κανει root τα κινητα σας?

Εχετε χασει την εγγυηση...??

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Κ πως εχετε κανει root τα κινητα σας?

Εχετε χασει την εγγυηση...??

 

 

Το έχουμε πει πολλες φορες αυτό, μπορεί να γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με το SEUS η με το PCC .

Το θέμα είναι αν μπορεί το τηλέφωνο να σου επιτρέψει αυτή τη λειτουργία, δηλαδή αν σου έχει χαλάσει το USB τότε θα δούνε το root και γεια σας η εγγύηση :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση σε 2,1 παρουσιάστηκαν κάποια προβληματάκια ,λεω για τα παλικαρια και τις κυριες που εχουν κανει root τα οποια αφορούσαν wifi , timescape και συγχρονισμό και γω μέσα είμαι :O

 

Καλημέρα! Τα προβληματάκια παρουσιάστηκαν επειδή έπαιξες με προσθαφαίρεση συστεμικών προγραμμάτων (π.χ. Timescape) ή μόνο και μόνο επειδή έκανες root; Λέω να κάνω root με το z4root σήμερα, αλλά δε θέλω να πειράξω τίποτα, κυρίως για το Market Access.

 

Από προχθές αναβάθμισα με επίσημο τρόπο, στη generic για Ελλάδα. Βλέπω λοιπόν στις ρυθμίσεις του SMS οτι μου έχει επιλογή για national characters, να τους μετατρέπει για να εξοικονομείς μηνύματα. Άρα φαίνεται οτι σε μένα υποστηρίζει 160 χαρακτήρες. Επειδή λέγατε οτι με τη Nordic δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είμαστε στη 2,1 την νορβηγική ,(καλα δεν έχει σημασία σε ποια αρκει να έχουμε 2,1 ) πάμε ρυθμίσεις,απόρρητο,επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, με αυτο τον τρόπο χάνουμε τα πάντα εκτος την 2,1 (αν είμαστε root κατα περίεργο τρόπο παραμένει) και ότι έχουμε στην SD ,υποτίθεται οτι έχουμε πάρει τα μέτρα μας με το TiB :happy:

 

Ξέρεις μήπως εάν με το AppBrain μπορούμε μετά από την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να ξαναβάλουμε τις εφαρμογές?

Γιατί μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση και δεν θέλω να καθίσω να γράφω ποιες έχω για να τις ξαναβρώ και ξαναβάλω μετά. Δεν είμαι κ root για να χρησιμοποιήσω λύση Titanium.

Εντάξει κάποιες λόγο μετάβασης από 1.6 σε 2.1 δεν θα μπορούν να μπουν αλλά για περισσότερες τουλάχιστον.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει πολλες φορες αυτό, μπορεί να γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με το SEUS η με το PCC .

Το θέμα είναι αν μπορεί το τηλέφωνο να σου επιτρέψει αυτή τη λειτουργία, δηλαδή αν σου έχει χαλάσει το USB τότε θα δούνε το root και γεια σας η εγγύηση :ninja:

 

Τελεια!!!!!

Οποτε οποιος μπορει να βοηθησει ειναι ευπροσδεκτος απο Δευτερα!!!!!

Ευχαριστω παρα παρα πολυ!!!!!!

 

ΥΠΟΓΡΑΦΗ

Ο αγανακτισμενος.....:lol::lol::lol:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Τελεια!!!!!

Οποτε οποιος μπορει να βοηθησει ειναι ευπροσδεκτος απο Δευτερα!!!!!

Ευχαριστω παρα παρα πολυ!!!!!!

 

ΥΠΟΓΡΑΦΗ

Ο αγανακτισμενος.....:lol::lol::lol:

 

 

χαχαχαχ τι θέλεις να κάνεις ορέ αγανακτισμένε ??

 

 

Ξέρεις μήπως εάν με το AppBrain μπορούμε μετά από την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να ξαναβάλουμε τις εφαρμογές?

Γιατί μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση και δεν θέλω να καθίσω να γράφω ποιες έχω για να τις ξαναβρώ και ξαναβάλω μετά. Δεν είμαι κ root για να χρησιμοποιήσω λύση Titanium.

Εντάξει κάποιες λόγο μετάβασης από 1.6 σε 2.1 δεν θα μπορούν να μπουν αλλά για περισσότερες τουλάχιστον.

 

Αν και έχω εγκαταστήσει το AppBrain δε το δουλεύω γι΄αυτό δε ξέρω να σου πω :O

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ τι θέλεις να κάνεις ορέ αγανακτισμένε ??

 

Οτι χρειαζεται για να τελειωνω με την αναβαθμιση κ το root!

Ομως ειμαι αρχαρειος....προειδοποιω!!! :lol: :lol: :lol:

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τα προβληματάκια παρουσιάστηκαν επειδή έπαιξες με προσθαφαίρεση συστεμικών προγραμμάτων (π.χ. Timescape) ή μόνο και μόνο επειδή έκανες root; Λέω να κάνω root με το z4root σήμερα, αλλά δε θέλω να πειράξω τίποτα, κυρίως για το Market Access.

 

Από προχθές αναβάθμισα με επίσημο τρόπο, στη generic για Ελλάδα. Βλέπω λοιπόν στις ρυθμίσεις του SMS οτι μου έχει επιλογή για national characters, να τους μετατρέπει για να εξοικονομείς μηνύματα. Άρα φαίνεται οτι σε μένα υποστηρίζει 160 χαρακτήρες. Επειδή λέγατε οτι με τη Nordic δε γίνεται.

 

Καλησπέρα,

 

Αυτό μπορώ να σου το απαντήσω εγώ. Ο'τι προβλήματα περιγράφει ο sotarts προκύπτουν ΜΟΝΟ αν κάνει κάποιος το λάθος μετά το setup του 2.1 android να κάνει (με το titanium backup) να κατεβάσει και συστημικά αρχεία που ανήκουν στο 1.6. Προσοχή λοιπόν, αφού κανουμε setup το αndroid 2.1. το μόνο που κατεβάζουμε με το TiB (προφανώς αφού κάνουμε root το κινητό) , ειναι οι εφαρμογές που έχουμε κατεβάσει / πληρώσει. Οχι πχ timescape κλπ system εφαρμογές.

 

Στη μουσική εννοείς από το ηχείο ή μέσω ακουστικών; Είναι πιο δυνατή/ποιοτική;

 

Ακουστικά, δεν ακούω μουσική από το ηχείο..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

παιδια μην τρελεναιστε...τα πραγματα ειναι πολυ απλα.......συνδεεσαι στον υπολογιστη,σου λεει αν εχεις το τελεταιο λογισμικο..ακολουθεις τις οδηγιες και σε λιγα λεπτα εισαι οκ
Link to comment
Share on other sites

παιδια μην τρελεναιστε...τα πραγματα ειναι πολυ απλα.......συνδεεσαι στον υπολογιστη,σου λεει αν εχεις το τελεταιο λογισμικο..ακολουθεις τις οδηγιες και σε λιγα λεπτα εισαι οκ

 

Ε όχι ακριβώς...

 

Σε όσους δεν ήρθε υπάρχουν πολλές "πλάγιες" τακτικές για απόκτηση της 2.1.... :lol:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τα προβληματάκια παρουσιάστηκαν επειδή έπαιξες με προσθαφαίρεση συστεμικών προγραμμάτων (π.χ. Timescape) ή μόνο και μόνο επειδή έκανες root; Λέω να κάνω root με το z4root σήμερα, αλλά δε θέλω να πειράξω τίποτα, κυρίως για το Market Access.

 

Εσυ έκανες root στην 2,1 και καλά έκανες, εγω τα έκανα μανταρα , μερικα αρχεια συστήματος απο την 1,6 τα έριξα στην 2,1 και μπέρδεψε η δουλειά αυτο ηταν το λάθος μου, έπρεπενα επαναφερω μονο τίς δικες μου εφαρμογές ;)

 

Από προχθές αναβάθμισα με επίσημο τρόπο, στη generic για Ελλάδα. Βλέπω λοιπόν στις ρυθμίσεις του SMS οτι μου έχει επιλογή για national characters, να τους μετατρέπει για να εξοικονομείς μηνύματα. Άρα φαίνεται οτι σε μένα υποστηρίζει 160 χαρακτήρες. Επειδή λέγατε οτι με τη Nordic δε γίνεται.

 

Νομίζω οτι μια αναβάθμιση πριν την 2,1 είχαμε 160 χαρακτήρες και στην 1,6 η δε θυμάμαι καλά:blink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα! μολις εκανα αναβαθμιση σε 2.1 και θελω να κανω παλι root τη συσκευη μου για να αφαιρεσω καποια apps της se οπως timescape , moxier κ.α. προσπαθησα με το x10root που ειχα στην 1.6 ομως δεν ειδα προκοπη. μπορει καποιος να με βοηθησει?? και πως μπορω να εχω προσβαση στο market σε paid εφαρμογες?? ευχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα! μολις εκανα αναβαθμιση σε 2.1 και θελω να κανω παλι root τη συσκευη μου για να αφαιρεσω καποια apps της se οπως timescape , moxier κ.α. προσπαθησα με το x10root που ειχα στην 1.6 ομως δεν ειδα προκοπη. μπορει καποιος να με βοηθησει?? και πως μπορω να εχω προσβαση στο market σε paid εφαρμογες?? ευχαριστω προκαταβολικα!
Προσοχη στο τι διαγραφεις. Γνωριζεις οτι αν διαγραψεις το timescape θα εχεις προβλημα? Το root της 2.1 δεν ειναι ιδιο με της 1.6.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...