Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντως το εχω παρει με επιδοτηση vodafone και ακομη αναβαθμιση γιοκ.

καποιος αλλος με την ιδια εταιρια μηπως την εκανε; και αν ναι πως;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Multitouch έρχεται επίσημα από την Sony Ericsson με το επόμενο update!!!

 

http://blogs.sonyericsson.com/products/2010/11/17/work-ongoing-on-pinch-zoom-for-xperia-x10/

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα έναν οδηγό ... δοκίμασε να τον ακολουθήσεις και δώσε feedback για να ξέρω εάν ο τρόπος μου είναι σωστός! :cool:

 

Λοιπον ,εκανα οτι ελεγε ο οδηγος αλλα μια απο τα ιδια.Παλι μου εμφανιζει στιγμιαια τη φωτο της εφαρμογης και μετα με πεταει στο default dialer με τη pixelated foto.Τι σκ@τ@ συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ,εκανα οτι ελεγε ο οδηγος αλλα μια απο τα ιδια.Παλι μου εμφανιζει στιγμιαια τη φωτο της εφαρμογης και μετα με πεταει στο default dialer με τη pixelated foto.Τι σκ@τ@ συμβαινει?

 

Η εφαρμογή Full Screen Caller ID είναι ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ? Έτσι?

Έχεις κάποια άλλη εφαρμογή που να αλλάζει τις φωτογραφίες των επαφών εγκατεστημένη? Sync my Pix ή τίποτα παρόμοιο? :confused:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το εχω παρει με επιδοτηση vodafone και ακομη αναβαθμιση γιοκ.

καποιος αλλος με την ιδια εταιρια μηπως την εκανε; και αν ναι πως;

 

 

Vob και γω , επειδή μας τα πρήζει γενικός και άργησε στην προηγούμενη αναβάθμιση το έκανα νορβιγηκό το εργαλείο έβαλα την 2,1 και root και ησύχασα :)

 

Λοιπον ,εκανα οτι ελεγε ο οδηγος αλλα μια απο τα ιδια.Παλι μου εμφανιζει στιγμιαια τη φωτο της εφαρμογης και μετα με πεταει στο default dialer με τη pixelated foto.Τι σκ@τ@ συμβαινει?

 

Κάποιο λάθος κάνεις , ακολούθησε τα βήματα του "κυρίου_στοιχείο" και ξαναπροσπάθησε ;)

 

Το Multitouch έρχεται επίσημα από την Sony Ericsson με το επόμενο update!!!

 

http://blogs.sonyericsson.com/products/2010/11/17/work-ongoing-on-pinch-zoom-for-xperia-x10/

 

 

Άντε καλα να δούμε επιτέλους ΜΤ ,ελπίζω σύντομα Q1 ειπε αλλα ποιός τους πιστεύει τωρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το εχω παρει με επιδοτηση vodafone και ακομη αναβαθμιση γιοκ.

καποιος αλλος με την ιδια εταιρια μηπως την εκανε; και αν ναι πως;

 

Κ εγω τα ιδια!!!

1227 GENERIC k ακομα περιμενω....κ περιμενω....κ περιμενω...

ΜΕΧΡΙ να το πεταξω κ να παρω κανα αλλο, που θα εχει 2.2, θα εχει moultitouch κ ολα τα καλα!!!!!!!

 

Στο καλο πια....βαρεθηκα!!!!

:wacko::wacko::wacko::wacko:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Άντε καλα να δούμε επιτέλους ΜΤ ,ελπίζω σύντομα Q1 ειπε αλλα ποιός τους πιστεύει τωρα

Θα το κάνουν. Προκειμένου να μην τους προλάβουν οι xda αναγκάστηκαν να το ενεργοποιήσουν οι ίδιοι. Κι άντε τώρα να με πείσεις ότι τα αφεντικά αυτής της εταιρείας δεν καταβάλλουν κάθε προσπαθεια για να την κλείσουν...!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνουν. Προκειμένου να μην τους προλάβουν οι xda αναγκάστηκαν να το ενεργοποιήσουν οι ίδιοι. Κι άντε τώρα να με πείσεις ότι τα αφεντικά αυτής της εταιρείας δεν καταβάλλουν κάθε προσπαθεια για να την κλείσουν...!!!!

θα τους προλαβουν οι xda σιγουρα και με 2.2 .δειτε εδω. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=835308

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά.

τώρα με την αναβάθμιση πως πάει το χ10.για νορμαλ χρήση...

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

...Άντε καλα να δούμε επιτέλους ΜΤ ,ελπίζω σύντομα Q1 ειπε αλλα ποιός τους πιστεύει τωρα :lol:

 

Δεν είναι multitouch. Pinch to zoom. Κι αυτό προβληματικό. :mad:

Και πάνω που συνήθισα στην ιδέα ότι το επόμενο μου κινητό θα έχει multitouch, άντε πάλι φωτιές και αναμονή :mad::mad::mad:.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι multitouch. Pinch to zoom. Κι αυτό προβληματικό. :mad:

Και πάνω που συνήθισα στην ιδέα ότι το επόμενο μου κινητό θα έχει multitouch, άντε πάλι φωτιές και αναμονή :mad::mad::mad:.

 

Δεν είναι πιο ενδιαφέρον όμως έτσι ;; Οι άλλοι κάτοχοι κινητών έχουν όλα τα features από την αρχή και βαριούνται τώρα, νιώθουν οτι δεν έχουν στόχο πλέον, το κινητό τους είναι στατικό..

 

Ενώ εμείς! Συνεχώς στην τσίτα για νέες (βασικές) δυνατότητες και αναβαμίσεις, θα μας κρατά το ενδιαφέρον για πολύ καιρό ακόμα, π.χ. μπορεί του χρόνου το καλοκαίρι να μας πουν για τα 16m χρώματα, και να περιμένουμε με αγωνία πάλι. :)

 

Καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα τελικα έχουν πολλή πλάκα αυτοι εκει στη SE , 30 Απριλίου θα παρει ΜΤ η Νορβηγία πρώτη και κατα το 2013 οι υπόλοιπες χώρες σιγά μην έχουμε το Χ10 ακόμα :lol::lol::lol::lol:

 

Άσε που γλυκό κοιτάζω το HTC HD :love:

Link to comment
Share on other sites

Θα τους προλάβουν οι xda χαλαρά όμως ...

@Sotarts: Κι εγώ γλυκοκοιτάζω το Desire_HD , μας βλέπεις να μετακομίζουμε κατά Γενάρη στο HTC thread , παρεούλα? :lol: :X

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Θα τους προλάβουν οι xda χαλαρά όμως ...

@Sotarts: Κι εγώ γλυκοκοιτάζω το Desire_HD , μας βλέπεις να μετακομίζουμε κατά Γενάρη στο HTC thread , παρεούλα? :lol: :X

 

Μεγάλε στο μυαλό μου είσαι. Εγώ λέω κατά φλεβάρη αλλά δεν ξέρω αν θα αντέξω.. :ninja:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ παλι!!!

 

Λοιπον αυτοι στο Blog εχουν βαλθει να με τρελανουν...

Συμφωνα λοιπον με τις οδηγιες δεν εχω 1227 αλλα 1234-2558 κ δεν φτανει μονο αυτο, λεει οτι η αναβαθμιση ειναι κ διαθεσιμη απο χθες.....!!!

Ημαρτον πια....

Ακομα κ τωρα δεν ειναι διαθεσιμη ενημερωση...

:wacko::wacko::wacko:

 

ΥΓ. Desire HD η Galaxy S σου ρχομαι!!!!

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω τα ιδια!!!

1227 GENERIC k ακομα περιμενω....κ περιμενω....κ περιμενω...

ΜΕΧΡΙ να το πεταξω κ να παρω κανα αλλο, που θα εχει 2.2, θα εχει moultitouch κ ολα τα καλα!!!!!!!

 

Στο καλο πια....βαρεθηκα!!!!

:wacko::wacko::wacko::wacko:

 

Εγώ έχω Vodafone και αναβαθμίστικα μέσω του SEUS από την τρίτη

 

Παιδιά μπορέι κάποιος να μου πει πως ενεργοποιούμε την αναφορα μηνυματων στο hanndsent/>

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Vodafone και αναβαθμίστικα μέσω του SEUS από την τρίτη

 

Αν βγαλεις την μπαταρια θα δεις πανω απο serial number δυο τετραδες αριθμων με παυλα στη μεση. Αυτος ειναι ο τροπος για να δεις αν οι κωδικοι ειναι μεσα στην αναβαθμιση. κ εμενα ειναι αλλα αποτελεσμα μηδεν....

ΜΠΑΧΑΛΟ!!!!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Θα τους προλάβουν οι xda χαλαρά όμως ...

@Sotarts: Κι εγώ γλυκοκοιτάζω το Desire_HD , μας βλέπεις να μετακομίζουμε κατά Γενάρη στο HTC thread , παρεούλα? :lol: :X

 

Εμένα μου την έχει σπάσει η HTC που βγάζει με το τσουβάλι συσκευές προσθέτοντας ένα καλύτερο χαρακτηριστικό από την προηγούμενη. Τα δίνει ένα ένα για να τα σκάμε σαν μ@.... και δεν είναι και λίγα.

Ύστερα από το Touch Pro, την αγαπημένη μου συσκευή (μετά το Siemens SX1), δοκίμασα Acer και SE. Το αποτέλεσμα δυστυχώς είναι ότι η HTC είναι μονόδρομος (ίσως πριν την στροφή για Samsung :lol:).

 

Ά ρε Desire Z, γιατί δεν έχεις τεσσάρα οθόνη? :D

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

γεια σας έγινα και εγω κάτοχος σημερα του κινητού πολύ ωραίο μου φαίνετε και καλό!!!έχω μια απορία το ράδιο που είναι?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας έγινα και εγω κάτοχος σημερα του κινητού πολύ ωραίο μου φαίνετε και καλό!!!έχω μια απορία το ράδιο που είναι?

 

Δεν το εχει αυτο που ζητας!!!:lol::cry:

Link to comment
Share on other sites

:X:X:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

αφου στο σαιτ της sony γραφει πως έχει και rds μάλιστα!!!!ελεος! τουλάχιστον υπάρχει κάποιο πρόγραμμα απο το ιντερνετ?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

:X:X:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

αφου στο σαιτ της sony γραφει πως έχει και rds μάλιστα!!!!ελεος! τουλάχιστον υπάρχει κάποιο πρόγραμμα απο το ιντερνετ?

 

Μάλλον κάνεις λάθος...εκτός και αν μπερδέυτηκες με διάφορα ακουστικά που προτέινουν και έχουν και rds

Link to comment
Share on other sites

Παραιτουμαι απο καθε προσπαθεια!!!!

Αν ειναι να ρθει 'θε να ρθει....!!!

Εκανα απεγκατασταση κ επανεγκατασταση κ τα δυο προγραμματα κ τιποτα....

Αϊ γ@#$%$# κιολας...βαρεθηκα να παλευω!!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Οταν φορτιζει το κινητο και οταν η μπαταρια πεφτει κατω απο το 20% υπαρχει στην κλειδωμενη οθονη πανω αριστερα ενα εικονιδιο μπαταριας και το ποσοστο ακριβως διπλα. Υπαρχει δυνατοτητα να εμφανιζεται το ποσοστο καθ'ολη τη διαρκεια ζωης της μπαταριας? Γιατι εχω το Battery Indicator Pro αλλα θελω να το βγαλω. Επισης βρηκα και αυτο αλλα δεν ξερω τι καταναλωση κανει σαν widget.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...