Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ημερομηνίες των ενημερώσεων για τις ακολουθώντας τις χώρες:

 

Γερμανία 17.11.10

Γαλλία 18.11.10

Ισπανία 19.11.10

Uk 16.11.10

Αυστρία 18.11.10

Ιταλία 22.11.10

ΕΛΛΑΔΑ 28.11.10

Μέχρι τώρα στην Ευ

Υπόλοιπος κόσμος, θα περιμένει πιθανώς περισσότερο χρόνο!!!

 

παντα τελευταιοι εμεις.....

 

Παιδια μην τρελενεστε. Αυτη η λιστα ΔΕΝ ισχυει για κανενα λογο. Εγω ειμαι branded στην cosmote και το update εγινε πριν καμια εβδομαδα. Η αναβαθμιση εχει ερθει στην Ελλαδα αλλα τη δινουν σταδιακα.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην τρελενεστε. Αυτη η λιστα ΔΕΝ ισχυει για κανενα λογο. Εγω ειμαι branded στην cosmote και το update εγινε πριν καμια εβδομαδα. Η αναβαθμιση εχει ερθει στην Ελλαδα αλλα τη δινουν σταδιακα.

 

Μήπως έχει να κάνει με τις Generic και όχι με τα branded kit?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω ενα προβληματακι..οταν ανοιγω τον brower για ιντερνετ πατωναντας μετα το αριστερο κουμπι για να μου βγαλει την επιλογη να τον κλησω αυτη η επιλογη στην 2.1 δεν ειναι πουθενα με αποτελεσμα να μενει συνεχομενα ανοιχτος και να μου καταναλωνει την μπαταρια..καμια ιδεα?

 

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει αυτή η επιλογή στην 2.1 (ακόμα μια χαζομάρα) .

Προσωπικά χρησιμοποιώ τον Dolphin Browser HD που κατα την άποψή μου είναι μακράν καλύτερος του default του κινητού .

Link to comment
Share on other sites

 

DaRk_dOg η sd που χρησιμοποιείς είναι αυτή που έρχεται με το κινητό; Αν ναι, με το App2sd τρέχουν ικανοποιητικά οι εφαρμογές που έχεις βάλει σε αυτή;

Link to comment
Share on other sites

DaRk_dOg η sd που χρησιμοποιείς είναι αυτή που έρχεται με το κινητό; Αν ναι, με το App2sd τρέχουν ικανοποιητικά οι εφαρμογές που έχεις βάλει σε αυτή;

 

Καταρχήν να ξεκαθαρίσω πως έχω X10 mini και όχι το μεγάλο X10.

 

O οδηγός που έχω κάνει post είναι αποκλειστικά για mini/mini pro και αν βρώ ευκαιρία θα κάνω τροποποίηση και για το X10 (χρειάζεται διαφορετικά script από αυτά που παραθέτω στο post)

 

Με την εργοστασιακή 2Gb κάρτα δεν το έτρεξα για να είμαι ειλικρινής.

Με 4Gb Kingston class 4 όμως τρέχει άριστα.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι μολισ παω να ανοιξω το αρχειο και να αλλαξω τα νουμερα μου λεει οτι το κινητο δεν ειναι routed!!!!αλλα εγω βαζω πριν κανονικα το προγραμμα ζ4τοοτ...κατι δεν κανω σωστα ...¨(

 

Είσαι σίγουρος ότι στο default.prop σώθηκαν οι αλλαγές που έκανες;

Σε ρωτάω γιατί τις πρώτες φορές όλο και κάτι δεν μου πήγαινε καλά.

Την πρώτη δεν είχα κάνει το σύστημα R/W οπότε δεν με άφηνε να γράψω

καθόλου, τη δεύτερη ενώ έγραφα αυτό που έπρεπε ξεχνούσα να πατήσω

το Enter μετά τις αλλαγές, με αποτέλεσμα με το που άλλαζα γραμμή δεν είχε

αλλάξει τίποτα και έσωζα μια από τα ίδια. Επίσης πολύ σημαντικό είναι να

διαγραφεί ο φάκελος στο PC σου.

Υ.Γ. Μια μικρή ερώτηση ακόμα, ποιόν κωδικό έβαλες, γιατί εγώ δεν δοκίμασα

κανέναν άλλο πλην αυτού που προανέφερα και ξεκίνησε η αναβάθμιση. Ίσως

οι άλλοι να είναι πιο κάτω στη λίστα της επίσημης αναβάθμισης, οι οποία σύμφωνα

με κάποια δημοσίευση που διάβασα δίνει την Ελλάδα για επίσημα στις 28 του μηνός.

 

 

πωσ κανεισ το σύστημα R/W??γιατι και μενα δεν με αφηνει να κανω αλλαγεσ !!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τρέξε το z4root ξανά και πάτησε το Root. Ίσως να μην το πήρε την πρώτη φορά.

Για να έχεις τη δυνατότητα να κάνεις R/W το σύστημά σου, χρειάζεται να εγκαταστήσεις

το Root Explorer πρώτα...

Edited by Reignman
Link to comment
Share on other sites

Τρέξε το z4root ξανά και πάτησε το Root. Ίσως να μην το πήρε την πρώτη φορά.

Για να έχεις τη δυνατότητα να κάνεις R/W το σύστημά σου, χρειάζεται να εγκαταστήσεις

το Root Explorer πρώτα...

 

SORRY!!!!ΤΟ εχω βαλει το ροοτ εχπλορερ στο κινητο και πριν τρεχω το ζ4ροοτ κανω επανεκινηση και παω οπωσ ειπεσ στο system στο αρχειο default.prop παω πανω του και μου εμφανιζεται ενα τεραστιο κειμενο προπσπαθω να αλλαχω τα νουμερα που μου γραφεισ και δεν μπορω....αν δεν παω στο συστεμ και παω απλα στο αρχειο default.prop afinei να κανω αλλαγεσ αλλα οταν ξαναπαω να δω δεν τισ εχει παρει...

σιγουρα κατι κανω λαθοσ ....

ειδα σε ενα τοπικ κανεισ λεει δεξιο κλικ για να κανεισ read only ...που κανεισ δεξιο κλικ ???στον υπολογιστη η στο κινητο???

το ροοτ τι ακριβωσ κανει ???σου επιτρεπει οταν γινει ροοτ το κινητο να βγαλουμε αχριστα εργοστασιακα προγραμματα ???εβαλα το ζ4ροοτ κανω επανεκινηση και δεν μου επιτρεπει να βγαλω τιποτα ....

βρηκα στο youtube ενα βιντεο που δειχνει πωσ κανεισ ροοτ στο κινητο μεχρι και εκει ατυχοσ...μολισ παω να κανω το στεπ 1 μου λεει οτι εχω προβλημα με java ...

τοση ατυχια ????

Link to comment
Share on other sites

SORRY!!!!ΤΟ εχω βαλει το ροοτ εχπλορερ στο κινητο και πριν τρεχω το ζ4ροοτ κανω επανεκινηση και παω οπωσ ειπεσ στο system στο αρχειο default.prop παω πανω του και μου εμφανιζεται ενα τεραστιο κειμενο προπσπαθω να αλλαχω τα νουμερα που μου γραφεισ και δεν μπορω....αν δεν παω στο συστεμ και παω απλα στο αρχειο default.prop afinei να κανω αλλαγεσ αλλα οταν ξαναπαω να δω δεν τισ εχει παρει...

σιγουρα κατι κανω λαθοσ ....

ειδα σε ενα τοπικ κανεισ λεει δεξιο κλικ για να κανεισ read only ...που κανεισ δεξιο κλικ ???στον υπολογιστη η στο κινητο???

το ροοτ τι ακριβωσ κανει ???σου επιτρεπει οταν γινει ροοτ το κινητο να βγαλουμε αχριστα εργοστασιακα προγραμματα ???εβαλα το ζ4ροοτ κανω επανεκινηση και δεν μου επιτρεπει να βγαλω τιποτα ....

βρηκα στο youtube ενα βιντεο που δειχνει πωσ κανεισ ροοτ στο κινητο μεχρι και εκει ατυχοσ...μολισ παω να κανω το στεπ 1 μου λεει οτι εχω προβλημα με java ...

τοση ατυχια ????

 

Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά... Για να κάνεις το κινητό σου rooted (για να έχεις

πρόσβαση εν ολίγης σε περισσότερες λειτουργίες) εγκαθιστάς και τρέχεις το z4root.

Με το που ανοίξει στην οθόνη του κινητού σου εμφανίζει μια μπλε οθόνη με ένα κουμπί

στη μέση της που γράφει Root, το οποίο και πατάς. Αν το κάνεις αυτό μπορείς πλέον να πας στον

Root Explorer και με το που ανοίξεις την εφαρμογή να σου εμφανίσει πάνω πάνω το

κουμπί Mount R/W. Από κει και περα υποθέτω πως τα υπόλοιπα είναι σχετικά απλά...

 

Υ.Γ. Αν για κάποιον λόγο δεν σου δουλεύει το z4root υπάρχει και το Universal Androot

ως εναλλακτική. Και τα δύο προγράμματα αν δουλέψουν σωστά σου βγάζουν μήνυμα

στην οθόνη του κινητού σου ότι έχουν γίνει πλέον rooted.

Edited by Reignman
Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα .δες εδω.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=823115 .

επισης δες και αυτο το βιντεο αλλα μονο το step 1 που μας ενδιαφερει.Σου δειχνει στο περιπου τα βηματα

 

 

EMENA ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ...ΤΟ 3 ΣΤΕΠ ΔΕΝ ΜΕ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ...ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ROUTED !!!

 

Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά... Για να κάνεις το κινητό σου rooted (για να έχεις

πρόσβαση εν ολίγης σε περισσότερες λειτουργίες) εγκαθιστάς και τρέχεις το z4root.

Με το που ανοίξει στην οθόνη του κινητού σου εμφανίζει μια μπλε οθόνη με ένα κουμπί

στη μέση της που γράφει Root, το οποίο και πατάς. Αν το κάνεις αυτό μπορείς πλέον να πας στον

Root Explorer και με το που ανοίξεις την εφαρμογή να σου εμφανίσει πάνω πάνω το

κουμπί Mount R/W. Από κει και περα υποθέτω πως τα υπόλοιπα είναι σχετικά απλά...

 

Υ.Γ. Αν για κάποιον λόγο δεν σου δουλεύει το z4root υπάρχει και το Universal Androot

ως εναλλακτική. Και τα δύο προγράμματα αν δουλέψουν σωστά σου βγάζουν μήνυμα

στην οθόνη του κινητού σου ότι έχουν γίνει πλέον rooted.

 

 

ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ....!!!!!ΕΙΔΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ YOUTUBE BEBAIA ΠΑΡΕΛΕΙΨΑ ΕΝΑ ΣΤΕΠ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΧΩΡΙΣ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΤΑ ΑΠΟ MOXIER KTL KTL ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΜΕ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!!!ΤΕΛΙΚΑ ROOT ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ???ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΒΗΝΟΥΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ AFHNEI Η ERICSSON ???

 

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα θετικά του root είναι κι αυτό. Όχι κεφαλαία σε παρακαλώ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά... Για να κάνεις το κινητό σου rooted (για να έχεις

πρόσβαση εν ολίγης σε περισσότερες λειτουργίες) εγκαθιστάς και τρέχεις το z4root.

Με το που ανοίξει στην οθόνη του κινητού σου εμφανίζει μια μπλε οθόνη με ένα κουμπί

στη μέση της που γράφει Root, το οποίο και πατάς. Αν το κάνεις αυτό μπορείς πλέον να πας στον

Root Explorer και με το που ανοίξεις την εφαρμογή να σου εμφανίσει πάνω πάνω το

κουμπί Mount R/W. Από κει και περα υποθέτω πως τα υπόλοιπα είναι σχετικά απλά...

 

Υ.Γ. Αν για κάποιον λόγο δεν σου δουλεύει το z4root υπάρχει και το Universal Androot

ως εναλλακτική. Και τα δύο προγράμματα αν δουλέψουν σωστά σου βγάζουν μήνυμα

στην οθόνη του κινητού σου ότι έχουν γίνει πλέον rooted.

 

Καλημέρα φίλε μου. Προσπαθώ και εγώ να κάνω update το κινητό μου αλλά στο Market δεν βρήσκω το Root Explorer... οπότε δεν μπορώ να προχωρήσω στα επόμενα βήματα. Και μου την έχει δώσει γιατί το κινητό είναι και μένα από Γαλλία έχει την firmware 1.6 και ο αριθμός της έκδοσης είναι r1fa014!!!

 

Αν τα καταφέρω να ακολουθήσω τα βήματά σου μήπως γνωρίζεις ποιον αριθμό πρέπει να βάλω ώστε το κινητό μου να γίνει vodafone unbranded?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

If there is a will There is a way
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Προσπαθώ και εγώ να κάνω update το κινητό μου αλλά στο Market δεν βρήσκω το Root Explorer... οπότε δεν μπορώ να προχωρήσω στα επόμενα βήματα. Και μου την έχει δώσει γιατί το κινητό είναι και μένα από Γαλλία έχει την firmware 1.6 και ο αριθμός της έκδοσης είναι r1fa014!!!

 

Αν τα καταφέρω να ακολουθήσω τα βήματά σου μήπως γνωρίζεις ποιον αριθμό πρέπει να βάλω ώστε το κινητό μου να γίνει vodafone unbranded?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Δυστυχώς δεν είναι δωρεάν εφαρμογή οπότε ρίξε μια ματιά στα PM σου.

Όσον αφορά τον αριθμό οι μόνοι που μπόρεσα να βρω ήταν:

X10i VFE-GR VFE 1234-4581 1234-2558 Vodafone GR/Sensuous black, 1234-2559 Vodafone GR/Luster white.

Λογικά ο 1234-4581 είναι αυτός που χρειάζεσαι...

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι δωρεάν εφαρμογή οπότε ρίξε μια ματιά στα PM σου.

Όσον αφορά τον αριθμό οι μόνοι που μπόρεσα να βρω ήταν:

X10i VFE-GR VFE 1234-4581 1234-2558 Vodafone GR/Sensuous black, 1234-2559 Vodafone GR/Luster white.

Λογικά ο 1234-4581 είναι αυτός που χρειάζεσαι...

Καλή επιτυχία!

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Θα το δοκιμάσω και θα γράψω το αποτέλεσμα :)

If there is a will There is a way
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο δεν πρόκειται να βρεις (με αναγνώριση κλήσης), όχι γιατί δεν υπάρχει αλλά γιατί δεν υποστηρίζεται τέτοια λειτουργία στο Android γενικότερα.

Η καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή είναι το Sony Ericsson MW600 (με ραδιόφωνο παρακαλώ...) που λειτουργεί όπως λες αλλά όχι σε Android συσκευές.

Αυτό έχω κι εγώ.

 

http://www.sonyericsson.com/cws/file/1.706128.1260520979!translation/image/php-top-image.jpg

Ευχαριστώ!

Μπορείς τουλάχιστον να μου πεις σύντομα τις εντυπώσεις σου?

Κάποιο πρόβλημα?

Τι μπορείς να χειριστείς όσον αφορά το Χ10 από το ακουστικό?

Στις κλήσεις τουλάχιστον βγάζει το αριθμό καλούντος?

Ευχαριστώ και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Ok , είμαι πίσω μαζί σας για περισσότερα νέα. Κατ' αρχάς να τονίσω ότι ξανα-flash-αρα την 2.1 λόγω διαφόρων bugs που είχαν εμφανιστεί...

 

Η 2η φορά , αναμενόμενα , ήταν και η τυχερή!

 

*Πολύ καλύτερη ταχύτητα αν και στην αρχή θα σας δώσει την εντύπωση ότι αργεί. Αυτό συμβαίνει γιατί τρέχουν διάφοροι συγχρονισμοί στο background και αφού τελειώσει η όλη διαδικασία το κινητό πάει σφαίρα ... και όταν λέμε σφαίρα δεν εννοούμε R2BA024 -> R2BA026: Σφαίρα ........ μην αφοδεύσω ... εννοούμε ΣΦΑΙΡΑ.

 

*Αισθητά βελτιώθηκε η ένταση του ακουστικού κατά την διάρκεια της κλήσης. Όχι πλέον δεν είναι εντύπωση μας ούτε οφείλεται στην όξυνση της ακοής μας. Είναι γεγονός η ένταση έχει αυξηθεί.

 

*Φοβερή αυτονομία μπαταρίας. Από χθες που πέρασα την 2.1 στις 4 το βράδυ μέχρι τώρα στις 11.30 το επόμενο πρωί το κινητό το έχω πεθάνει. Αποτέλεσμα κατανάλωσης...?

9% :blink:

 

*Επίσης προβλήματα που ανέφερα με το κλείδωμα της οθόνης , δεν υφίστανται , προφανώς είχε φάει κάποιο κόλημα η συσκευή. Το market δουλεύει επίσης άψογα , κατεβάζει γρήγορα , χωρίς αποτυχημένες προσπάθειες και η εγκατάσταση των εφαρμογών γίνεται αστραπιαία.

 

*Την ρύθμιση της αυτόματης φωτεινότητας μέσω του σένσορα όντως την αφαιρέσανε. Η φωτεινότητα είναι πάγια πλέον (κατά την αρεσκεία του χρήστη) και μπορεί να ρυθμιστεί εξωτερικά μέσω του Widget σε 3 διαφορετικές σκάλες (ασθενής - μέτρια - δυνατή).

 

*Η διαδικασία root για την 2.1 έχει επιτευχθεί. Αν αυτό σας εμπόδιζε απ' το να την κάνετε τότε προχωρήστε άφοβα. Λειτουργεί 100% και είμαι rooted με περασμένο Titanium Backup όλα λειτουργούν ok.

 

*Ανέφερα ένα πρόβλημα κολήματος κατά την επαναφορά επαφών από την default εφαρμογή backup της Sony Ericsson. Αυτό δεν ξέρω κατά πόσο "έστρωσε" με το re-flash που έκανα ή εάν είναι όντως bug. Δεν ήθελα να ρισκάρω να μου ξαναπεράσει μισές και κατακρεουργημένες επαφές και sms.

 

*Αντιμετωπίζω μια δυσκολία με το Wi-Fi. Συγκεκριμένα αν το ανοίξω από το widget όσο και να περιμένω δεν συνδέεται. Αν πάω στις Ρυθμίσεις και προβάλω την λίστα με τα διαθέσιμα δίκτυα Wi-Fi τότε συνδέεται κατευθείαν στο κοντινότερο που μπορεί να μπει (εφόσον έχει τον κωδικό). Περίεργο ... :shifty:

 

*Timescape/Mediascape πολύ πιο γρήγορα λόγω λειτουργικού πλέον , και θα καλυτερέψουν περισσότερο και ως αυτόνομες εφαρμογές με την 2.1.x που θα κυκλοφορήσει σε λίγο που θα αφορά αυτά αποκλειστικά και μόνο.

 

*Καιρός να δοκιμάσουμε αυτόν τον φοβερό και τρομερό Launcher Pro , τον τεράστιο ανταγωνιστή του ADW Launcher για εκδόσεις 2.1 και άνω!

Και φυσικά το μεγάλο μας παράπονο , η παιχνιδάρα Angry Birds Official (όχι η Beta) , τρέχει άψογα!

 

Αυτά από μένα προς το παρόν, θα επιστρέψω σύνοτμα με νεότερα! :)

 

Edit (έτσι γιατί δεν άντεξα):

 

Θέλεις να χειροδικήσω? Όχι πες μου , θέλεις? Προσπαθείς να με κάνεις να ζηλέψω? Έχω βάλει ήδη στο μάτι το Desire HD!!!!

 

 

 

 

πωσ καταλαβενεισ οτι εχεισ την εκδοση 2.1 και εγω μαλλον εχω κανει update alla δεν ειμαι σιγουροσ !!!που πρεπει να κοιταξω ??

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι δωρεάν εφαρμογή οπότε ρίξε μια ματιά στα PM σου.

Όσον αφορά τον αριθμό οι μόνοι που μπόρεσα να βρω ήταν:

X10i VFE-GR VFE 1234-4581 1234-2558 Vodafone GR/Sensuous black, 1234-2559 Vodafone GR/Luster white.

Λογικά ο 1234-4581 είναι αυτός που χρειάζεσαι...

Καλή επιτυχία!

 

Ακολούθησα τα βήματα που έλεγε το μήνυμά σου αλλά το μόνο που κατάφερα είναι να αλλάξω τον αριθμό της έκδοσης σε R2ΒΑ024 ...

 

Το SEUS μου λέει ότι έχω το πιο πρόσφατο λογισμικό.. Οπότε τώρα περιμένουμε την αναβάθμιση σε 2.1

 

Ευχαριστώ πάντως

If there is a will There is a way
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τα βήματα που έλεγε το μήνυμά σου αλλά το μόνο που κατάφερα είναι να αλλάξω τον αριθμό της έκδοσης σε R2ΒΑ024 ...

 

Το SEUS μου λέει ότι έχω το πιο πρόσφατο λογισμικό.. Οπότε τώρα περιμένουμε την αναβάθμιση σε 2.1

 

Ευχαριστώ πάντως

 

Τίποτα. Χαίρομαι που δούλεψε (?) τουλάχιστον το κομμάτι της ελληνοποίησης του

κινητού σου. Από κει και περα αν δεν σε ενοχλεί να περιμένεις λίγες μέρες παραπάνω

μπορείς να παραμείνεις ως έχει, αλλιώς όπως σου είπα ο κωδικός που έχω για

Cosmote έκανε τη δουλειά και πλέον το κινητό όπως είπα είναι όπως θα πρεπε να είναι

από την αρχή. Να τονίσω πως το μόνο κομμάτι που "αλλάζει" σε αυτή την έκδοση είναι

μερικές εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ και ένα ringtone που αν θες δεν χρησιμοποιείς.

Δεν μπόρεσα να βρω κάποια άλλη παραμετροποίηση πιο ειδική στο δίκτυο της Cosmote.

 

Υ.Γ. Για να σιγουρευτείς πως όντως άλλαξες έκδοση με κλειδωμένη την αρχική οθόνη πάτησε

1 φορά το πλήκτρο του menu (αριστερό πλήκτρο)

2 φορές το πλήκτρο επιστροφής (δεξί πλήκτρο)

1 φορά το πλήκτρο του menu (αριστερό πλήκτρο)

1 φορά το πλήκτρο επιστροφής (δεξί πλήκτρο)

2 φορές το πλήκτρο του menu (αριστερό πλήκτρο)

1 φορά το πλήκτρο επιστροφής (δεξί πλήκτρο)

Θα σου δώσει ένα κρυφό μενού στο οποίο θα μπορέσεις να

σιγουρέψεις ότι όλα πήγαν καλά.

Επίσης αν δεν σου κάνει κόπο επανέλαβε τη διαδικασία αναβάθμισης

μέσω του SEUS. Την πρώτη φορά εμένα δεν μου την πέρασε (δεν έχω

ιδέα γιατί), αλλά τη δεύτερη είδα πλέον την αρχική οθόνη της 2.1.

Edited by Reignman
Link to comment
Share on other sites

ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ...ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΜΑΛΛΟΝ 2.1

ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ

firmware 1.6

εκδοση βασικου φασματοσ 2.6.29-ρελ

semc-android@semc #2

 

αριθμοσ εκδοσησ r2ba024

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ...ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΜΑΛΛΟΝ 2.1

ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ

firmware 1.6

εκδοση βασικου φασματοσ 2.6.29-ρελ

semc-android@semc #2

 

αριθμοσ εκδοσησ r2ba024

 

Έχεις ακόμα την 1.6 μια και η έκδοση που επέλεξες (Vodafone)

μάλλον δεν έχει προχωρήσει σε αναβάθμιση ακόμα.

Έχεις δύο λύσεις... Υπομονή ή απλά δοκιμάζεις έναν άλλο κωδικό (Cosmote).

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με τον Launcher Pro , μου κάνει κάτι κολλήματα τώρα τελευταία και ιδίως οταν βλέπω φωτο η βίντεο ,επίσης κάνει και καμιά επανεκκίνηση όποτε του βαρέσει , σε κανενα άλλο συμβαίνει`αυτο? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Όταν δοκίμασα να αλλάξω το default.prop προσπάθησα να το ανοίξω μέσα απο τον root explorer , δεν άνοιγε οπότε το έκανα αντιγραφή σε άλλο φάκελο και το άλλαξα εκεί όταν το έκανα επικόλληση στον φάκελο system εξαφανίστηκε .

Τώρα δεν έχω το συγκεκριμένο αρχείο , έχει κανείς λύση ???

Από το SEUS δεν κάνει πλέον αναβάθμιση .

please help

Link to comment
Share on other sites

Όταν δοκίμασα να αλλάξω το default.prop προσπάθησα να το ανοίξω μέσα απο τον root explorer , δεν άνοιγε οπότε το έκανα αντιγραφή σε άλλο φάκελο και το άλλαξα εκεί όταν το έκανα επικόλληση στον φάκελο system εξαφανίστηκε .

Τώρα δεν έχω το συγκεκριμένο αρχείο , έχει κανείς λύση ???

Από το SEUS δεν κάνει πλέον αναβάθμιση .

please help

 

Αν έχεις πάρει κάποιο backup με το Titanium Backup χρησιμοποιώντας την

επιλογή επαναφορά αρχείων συστήματος θα επανέρθει.

Αν δεν το είχες ίσως με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να "συνέλθει",

όμως θα πρέπει να ξαναπεράσεις τις εφαρμογές σου, τις επαφές κλπ κλπ.

Και πάλι όμως στο τονίζω ίσως...

Αν κάποιος σου το στείλει λογικά θα μπορέσεις να κάνεις τη δουλειά σου.

Θα στο έστελνα εγώ αλλά έχω την 2.1 και δεν έχω ιδέα αν είναι ίδια τα δεδομένα

που έχει...

 

Υ.Γ. Γράφεις αντιγραφή και επικόλληση. Όχι αποκοπή... Ίσως να μην έχει σβηστεί

και με μια επανεκκίνηση να επανέλθει. Ρίξε μια ματιά πριν πας σε κάποια πιο δραστικά

βήματα..

Edited by Reignman
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...