Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα δεν θα έρθει ειδοποίηση για αναβάθμιση? Πότε προβλέπεται?

 

Οι νέες προδιαγραφές του Android 3.0. Μέσα είμαστε κι εμείς! (ως υλικό) http://www.gsmarena.com/more_details_on_the_android_30_aka_gingerbread_requirements-news-1782.php

 

 

Εμείς σε όλα μέσα είμαστε αλλά ακόμη την 1.6 έχουμε :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγινε οπως εγραψα και παραπανω root το κινητο.Θελω ομως να απεγκαταστησω το timescape και το moxier.Πως γινεται αυτο και επισης τι δουλεια κανει το best terminal που εβαλαν οι xda μεσα στο πακετο?

Επισης γινεται εγκατασταση των εφαρμογων στην καρτα και αν ναι πως?

Edited by dumakos
Link to comment
Share on other sites

Εμείς σε όλα μέσα είμαστε αλλά ακόμη την 1.6 έχουμε :lol::lol::lol::lol:

 

Γέλασα πολύ με αυτό το ποστ! Έχεις δίκιο!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο πιο "επίσημα" χείλη διαψεύδονται όλα τα περί προδιαγραφών

 

http://phandroid.com/2010/07/02/dan-morrill-calls-foul-on-whoever-started-that-gingerbread-rumor/

Link to comment
Share on other sites

Γέλασα πολύ με αυτό το ποστ! Έχεις δίκιο!:lol::lol::lol::lol:

 

Εεεε μα αφού έτσι είναι :lol::lol::lol:

 

Πάντως απο πιο "επίσημα" χείλη διαψεύδονται όλα τα περί προδιαγραφών

 

http://phandroid.com/2010/07/02/dan-morrill-calls-foul-on-whoever-started-that-gingerbread-rumor/

 

Αν τα "επίσημα" χείλη είναι σαν τη φωτο τότε θα σε απογοητεύσω γιατι καραφαίνεται οτι είναι "πειραγμένη" ο κύριος έχει προστεθεί στο πισω φόντο , δεν υπάρχει σκια πουθενα απο το φλάς , η πυκνότητα θορύβου είναι διαφορετικη καλύτερο "ξεφονταρισμα" κάνει η κόρη μου :D

Link to comment
Share on other sites

Αν τα "επίσημα" χείλη είναι σαν τη φωτο τότε θα σε απογοητεύσω γιατι καραφαίνεται οτι είναι "πειραγμένη" ο κύριος έχει προστεθεί στο πισω φόντο , δεν υπάρχει σκια πουθενα απο το φλάς , η πυκνότητα θορύβου είναι διαφορετικη καλύτερο "ξεφονταρισμα" κάνει η κόρη μου :D

 

Μα δε σχολιάζουμε τη φώτο αλλά τι ειπώθηκε.

Αν ο αρθρογράφος δεν είχε άλλη να βάλει τι να κάνουμε?

Οντως η ποιότητα είναι χάλια που μπορεί να συμπεραίνουμε να βγήκε απο κινητό αλλά ψεύτικη γιατί?

 

Πρόσεξε το φωτισμό δεν πρέπει να έχει βγεί φλάς καθώς και απο την κούτα στη γωνία η σκία φαίνεται απο κάτω άρα ο φωτισμός είναι απο πάνω,ίσως απο κάποιο προβολέα (όπως στο βαckground),εξ ού και ο θόρυβος που στα σκοτεινά σημεία είναι και πιο έντονος (κλασσικό δείγμα ψ.μηχανών) :-)

 

Νομίζεις δεν υπάρχουν ψ.μηχανές με τόσο χάλια ποιότητα ειδικά το 2008?

 

Πάντως η είδηση παίζει και στο

 

http://www.mobile88.com/news/read.asp?file=/2010/7/2/20100702001844&phone=Google_Android-Gingerbread-rumours-dismiss

 

αλλά και στο

 

http://www.engadget.com/2010/07/01/android-teams-morrill-discounts-gingerbread-rumors/

Edited by gepall
Link to comment
Share on other sites

Μα δε σχολιάζουμε τη φώτο αλλά τι ειπώθηκε.

Αν ο αρθρογράφος δεν είχε άλλη να βάλει τι να κάνουμε?

Οντως η ποιότητα είναι χάλια που μπορεί να συμπεραίνουμε να βγήκε απο κινητό αλλά ψεύτικη γιατί?

 

Πρόσεξε το φωτισμό δεν πρέπει να έχει βγεί φλάς καθώς και απο την κούτα στη γωνία η σκία φαίνεται απο κάτω άρα ο φωτισμός είναι απο πάνω,ίσως απο κάποιο προβολέα (όπως στο βαckground),εξ ού και ο θόρυβος που στα σκοτεινά σημεία είναι και πιο έντονος (κλασσικό δείγμα ψ.μηχανών) :-)

 

Νομίζεις δεν υπάρχουν ψ.μηχανές με τόσο χάλια ποιότητα ειδικά το 2008?

 

Πάντως η είδηση παίζει και στο

 

Θhttp://www.mobile88.com/news/read.asp?file=/2010/7/2/20100702001844&phone=Google_Android-Gingerbread-rumours-dismiss

 

αλλά και στο

 

http://www.engadget.com/2010/07/01/android-teams-morrill-discounts-gingerbread-rumors/

 

 

Είμαι άπιστος θωμάς, δε ξέρω απ όλα αυτα που κατά καιρούς μας πλασάρουν θα πρέπει να πιστέψουμε , ας περιμένουμε να δούμε, για την φωτό είπα την άποψή μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιο πληκτρολογιο για sms του στυλ desire υπαρχει?με t9

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

η R2BA020 εχει βγει επισημα για αναβαθμιση ota? γιατι μπηκα σημερα να κανω ελεγχο για καινουριο λογισμικο και μου λεει δεν υπαρχει πιο καινουριο
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιο πληκτρολογιο για sms του στυλ desire υπαρχει?με t9

 

htc_ime mod jonasl :google:

Είναι το πληκτρολόγιο του Desire ακριβώς! ;)

 

η R2BA020 εχει βγει επισημα για αναβαθμιση ota? γιατι μπηκα σημερα να κανω ελεγχο για καινουριο λογισμικο και μου λεει δεν υπαρχει πιο καινουριο

 

Όχι ακόμα, επίσημα δεν έχει δοθεί για Ελλάδα.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

htc_ime mod jonasl :google:

Είναι το πληκτρολόγιο του Desire ακριβώς! ;)

 

ευχαριστω πολυ,στο market δεν το βγαζει ομως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ,στο market δεν το βγαζει ομως.

 

Who's your friend...?

GOOGLE is your friend!!! :lol:

Δεν υπάρχει στο Market. ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγινε οπως εγραψα και παραπανω root το κινητο.Θελω ομως να απεγκαταστησω το timescape και το moxier.Πως γινεται αυτο και επισης τι δουλεια κανει το best terminal που εβαλαν οι xda μεσα στο πακετο?

Επισης γινεται εγκατασταση των εφαρμογων στην καρτα και αν ναι πως?

 

Κανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Κανεις τιποτα?

 

Titanium Backup!

Πάρε backup και σβήσε ό,τι θες (προσεκτικά όμως, μην αφαιρέσεις Google Maps, Google Talk, TimeScape, θα έχεις προβλήματα) ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο step 2 αυτη τη στιγμη.Πιο πολυ με δυσκολεψαν οι οι ρυθμισεις java παρα οτιδηποτε αλλο.

 

στο τελος του step 3 μου εβγαλε κατι failed to copy bin/busybox και κατι αλλα και μετα device rooted succesfully.

Edited by griniaris
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο step 2 αυτη τη στιγμη.Πιο πολυ με δυσκολεψαν οι οι ρυθμισεις java παρα οτιδηποτε αλλο.

 

στο τελος του step 3 μου εβγαλε κατι failed to copy bin/busybox και κατι αλλα και μετα device rooted succesfully.

 

Congrats welcome to the club! :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εφαρμογή για Google Talk με interface όπως του Handsent SMS?

Μόνο το ebuddy βρήκα αλλά θέλει δικό του registration για να συνδεθείς με όλα τα άλλα IM που προσφέρει.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Titanium Backup!

Πάρε backup και σβήσε ό,τι θες (προσεκτικά όμως, μην αφαιρέσεις Google Maps, Google Talk, TimeScape, θα έχεις προβλήματα) ;)

 

Δηλαδη το timescape ειναι αναγκαιο κακο?Τι θα γινει αν το βγαλω?

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα, επίσημα δεν έχει δοθεί για Ελλάδα.

 

Εμενα γιατι μου την εβγαλε πριν μια βδομαδα?? :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι μου την εβγαλε πριν μια βδομαδα?? :ninja:

 

Ποτε αγορασες το κινητο, απο που, και βασικα ποια version ειχες και τι χωρα δειχνει για την οποια προοριζεται το κινητο απο το κρυφο μενου

??

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα να πω ότι είμαι και εγώ ενας ευτυχής κάτοχος του κινητού και ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος :)

Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να αλλάξω τον τρόπο που συνδεέται στο Internet. Έχω Vodafone καρτοκινητή και στο προηγούμενο κινητό μου συνδεόμουν μέσω Vodafone Live Prepay, όταν βέβαια άνοιξα το κινητό και κατέβασε τις αυτόματες ρυθμίσεις χρησιμοποιεί το Vodafone MMS ή κάπως έτσι με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνδεθώ στο Internet εν κινήσει παρά μονο όταν υπάρχει κάποιο δίκτυο Wi-Fi :(

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν έχει ξαναερωτηθεί.

http://www.danasoft.com/sig/Spyttt.jpg
Link to comment
Share on other sites

παντως καμια διαφορα που να αξιζει η αναβαθμιση δεν ειδα και το ακουστικο το ιδιο χαλι.. πως μπορω να ελεγξω οτι πετυχε το root;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως καμια διαφορα που να αξιζει η αναβαθμιση δεν ειδα και το ακουστικο το ιδιο χαλι.. πως μπορω να ελεγξω οτι πετυχε το root;

 

Βαλε καποιο προγραμμα που να χρειαζεται root access οπως το titanium backup...

Link to comment
Share on other sites

Μπα. Τιποτα. Μαλλον κατι πηγε στραβα στο τριτο βημα. Χρειαζοταν κατι ιδιαιτερο να γινει πριν το πραγματοποιησω γιατι αν δεις το τελευταιο χθεσινοβραδυνο μηνυμα μου εβγαλε ερρορ προς στο τελος ασχετα αν εβγαλε οτι device rooted
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...