Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με γειά σου κι εσένα

 

Καμία σχέση. Όλα είναι σωστά από άποψης κέντρου μηνυμάτων, γραμμής κλπ,κλπ. Άλλωστε σε ορισμένες επαφές αποστέλλονται τα μηνύματα :)

 

Τέλος πάντων, ας ελπίσουμε να μην είναι ΠΑΛΙ βλακεία η υλοποίηση της messaging application...

 

μήπως να ελέγξεις το σήμα που έχεις στην περιοχή σου??? όταν δεν υπάρχει καλό σήμα και το δίκτυο εναλλάσσεται από 3g σε 2g, όλα τα κινητά τρελαίνονται, χάνονται κλήσεις κτλ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγω σε μαύρο απο Cosmote!!!!!!!!!

Είναι κουκλί!!!

Εννοείς με επιδότηση; και πότε το παρήγγειλες;

Link to comment
Share on other sites

με γειά σου κι εσένα

 

 

 

μήπως να ελέγξεις το σήμα που έχεις στην περιοχή σου??? όταν δεν υπάρχει καλό σήμα και το δίκτυο εναλλάσσεται από 3g σε 2g, όλα τα κινητά τρελαίνονται, χάνονται κλήσεις κτλ

 

 

Όχι, όχι, δεν τίθεται θέμα δικτύου/ ρυθμίσεων κλπ,κλπ. Άλλωστε, όλα αυτά τα ήξερα :) Είναι κάποιο κόλλημα της συσκευής. Για παράδειγμα, πριν που δε μου έστειλε μήνυμα σε μια επαφή, ξαναδοκίμασα να το προωθήσω κι έπειτα εστάλη κανονικά! Τι να πω; Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ο μονος που εχει το προβλημα απ'οτι βλεπεις,δεν ειναι γενικο.. Μηπως -μηπως λεω- να κοιτουσες αν εχεις την τελευταια ενημερωση λογισμικου μπας και? Αλλα ποια να'χεις θα μου πεις..
Link to comment
Share on other sites

Cash και δεν πάει να πνιγεί η κρίση, λίγα πράγματα μας ευχαριστούν την στιγμή που τα χρειαζόμαστε!!!!!!!

Κι εγώ αυτής της λογικής είμαι.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει προγραμματακι που να παίζει .avi αρχεία?? έψαξα στο μάρκετ και δεν βρήκα τίποτα εκτός αν μου ξέφυγε! και με το gps ξέρει κανείς αν υπάρχουνε χάρτες να δουλεύει μόνο το gps ?
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση γιατί έχω ψιλομπερδευτεί ... Στην οθόνη αναμονής πατώντας παρατεταμένα το κεντρικό πλήκτρο (αφού το κινητό υποστηρίζει multitasking) εμφανίζονται τα ανοιχτά applications τα οποία "απασχολούν" τον επεξεργαστή και εκτελούνται εκείνη τη στιγμή "αθέατα" ... Υπάρχει τρόπος να τα κλείσεις όλα ή είναι κάποια πάντα ανοιχτά? Αν υπάρχει τότε πως τα κλείνεις?

Για παράδειγμα αυτή τη στιγμή πατώντας παρατεταμένα το σχετικό κουμπί βλέπω σε μένα :

  1. Κλήσεις
  2. Mediascape
  3. Ρυθμίσεις
  4. Μηνύματα
  5. Timescape

Επίσης κάτι άλλο παρατήρησα ότι όταν βάλεις φωτογραφίες στο κινητό με πρόσωπα σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις επισήμανση τα πρόσωπα εάν και εφόσον υπάρχουν και στο ευρετήριο επαφών σου. Το θέμα είναι ότι σε μερικές φώτο (λόγω λήψης και ζουμ κυρίως) δεν αναγνωρίζει ότι αυτό που εικονίζεται είναι πρόσωπο και δεν μου βγάζει το σχετικό touch-πλήκτρο. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση γιατί έχω ψιλομπερδευτεί ... Στην οθόνη αναμονής πατώντας παρατεταμένα το κεντρικό πλήκτρο (αφού το κινητό υποστηρίζει multitasking) εμφανίζονται τα ανοιχτά applications τα οποία "απασχολούν" τον επεξεργαστή και εκτελούνται εκείνη τη στιγμή "αθέατα" ... Υπάρχει τρόπος να τα κλείσεις όλα ή είναι κάποια πάντα ανοιχτά? Αν υπάρχει τότε πως τα κλείνεις?

Για παράδειγμα αυτή τη στιγμή πατώντας παρατεταμένα το σχετικό κουμπί βλέπω σε μένα :

  1. Κλήσεις
  2. Mediascape
  3. Ρυθμίσεις
  4. Μηνύματα
  5. Timescape

 

Κατέβασε το το adcanced task killer από το μάρκετ και θα σου κλείνει ότι τρέχει!:)

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο πλαισιο σημερα και του εριξα μια ματια. Ειναι πολυ μεγαλο και πλατυ. Μου φανηκε αρκετα γρηγορο και το android ειναι εντυπωσιακο. Εγω προσωπικα δεν θα το επαιρνα λογω μεγεθους. Πως φανηκε στους πρωην κατοχους symbian και νυν android αυτη η αλλαγη? Ειναι δυσκολη η προσαρμογη?
Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο πλαισιο σημερα και του εριξα μια ματια. Ειναι πολυ μεγαλο και πλατυ. Μου φανηκε αρκετα γρηγορο και το android ειναι εντυπωσιακο. Εγω προσωπικα δεν θα το επαιρνα λογω μεγεθους. Πως φανηκε στους πρωην κατοχους symbian και νυν android αυτη η αλλαγη? Ειναι δυσκολη η προσαρμογη?

 

Επειδη το ειχα μια μερα το κινητο ..εχεις δικιο για το μεγεθος..οχι οτι ειναι πολυ μεγαλυτερο απο το iphone..αλλα ισως δειχνει ετσι γιατι ειναι τετραγωνισμενο και δεν το πιανεις ευκολα στο χερι.

Γρηγορο οπως το λες ειναι..και θα σου φανει αν εχεις symbian πολυ καλο και ευχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ειναι το κατορθωμα τους οπως λεμε ολοι εδω και καιρο:οτι ενω ειναι μεγαλυτερο του iphone το πιανεις πολυ πιο ευκολα στο χερι κι ειναι εντελως ανετο..
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ανακεφαλεωσουμε λιγο γιατι ειμαι ετοιμος να το παρω και εχω κολησει σε ενα πολυ συμαντικο για εμενα θεμα

 

Το ακουστικο ειναι τοσο χαμηλο? επειδη δεν ειμαι και πολυ στα αυτια λετε να δυσκολευομαι να ακουω τον συνομιλητη μου???????????

 

Είχα το W910i , η διαφορά τους μηδαμινή εως ανύπαρκτη ... Εξαρτάται και από την ποιότητα σήματος που προσφέρει ο κάθε πάροχος (π.χ. η Comsomte είναι η χειρότερη στο θέμα ποιότητας σήματος και ήχου).

Γενικώς ακούω μια χαρά. Είμαι 22 χρονών και είμαι σε πολυσύχναστα μέρη με αρκετή βαβούρα (λόγω δουλειάς και χόμπι). Δεν αντιμετώπισα ως τώρα κάπου πρόβλημα στις κλήσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικο μιλαμε η ηχειο? Εγω παντως εχω θεμα με το ακουστικο. Οχι οτι δεν ακουω αλλα θα το'θελα λιγο πιο δυνατο,πραγμα το οποιο ελπιζω θα λυθει με την πρωτη αναβαθμιση λογισμικου (οχι το Σεπτεμβρη με το Android 2.1,ως τοτε θα βγαλουν αλλες αναβαθμισεις πανω στο 1.6 που θα διορθωνουν θεματακια οπως αυτο).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Ειμαι κατοχος του HD 2,αλλα προχτες αγορασα απο το Πλαισιο δωρο στην κοπελα μου το x10.Ενα μικρο προβληματακι με την μπαταρια το εχει,αδειαζει ακομα και πιο γρηγορα και απο το δικο.Κατεβασα μια εφαρμογη για να κλεινω tasks,και θα περιμενω να κανω εναν κυκλο με 2-3 φορτισεις να δω τι λεει.

Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν ξερει κανεις αν υπαρχει καποια εφαρμογη με 12 button sms keyboard για τα μηνυματα στο κινητο με Τ9,καθως στις επιλογες δεν υπαρχει κατι τετοιο.(παραπονιεται οτι δεν μπορει να στειλει μηνυματα,κλασσικη γυναικα.. :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικο μιλαμε η ηχειο? Εγω παντως εχω θεμα με το ακουστικο. Οχι οτι δεν ακουω αλλα θα το'θελα λιγο πιο δυνατο,πραγμα το οποιο ελπιζω θα λυθει με την πρωτη αναβαθμιση λογισμικου (οχι το Σεπτεμβρη με το Android 2.1,ως τοτε θα βγαλουν αλλες αναβαθμισεις πανω στο 1.6 που θα διορθωνουν θεματακια οπως αυτο).

Εχει ηδη κυκλοφορησει αναβαθμιση για το θεμα του ηχου αν και αφορα στην ποιοτητα παρα στην ενταση. Αν εχετε κατεβασει το update service της SE στον υπολογιστη σας και συνδεσετε το τηλεφωνο θα κανει αναζητηση της νεας εκδοσης λογισμικου και θα την εγκαταστησει στο κινητο σας. Για περισσοτερα πατηστε εδω: http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/xperiax10?cc=gr&lc=el

Link to comment
Share on other sites

Προτάσεις ή αναζήτηση λογισμικού μπορείτε να κάνετε στο αντίστοιχο topic του Android και φυσικά στα κατάλληλα θέματα. Σε αυτό το topic ας επικεντρωθούμε στο Χ10. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχει ηδη κυκλοφορησει αναβαθμιση για το θεμα του ηχου αν και αφορα στην ποιοτητα παρα στην ενταση. Αν εχετε κατεβασει το update service της SE στον υπολογιστη σας και συνδεσετε το τηλεφωνο θα κανει αναζητηση της νεας εκδοσης λογισμικου και θα την εγκαταστησει στο κινητο σας. Για περισσοτερα πατηστε εδω: http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/xperiax10?cc=gr&lc=el

εμενα παντως μου λεει οτι διαθετω την τελευταια εκδοση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κομμάτι .mp3 και ένα αρχείο εικόνας .jpg που είναι το εξώφυλλο του άλμπουμ του κομματιού. Πως το κάνω να αναγνωρίσει το κινητό το εξώφυλλο για να φαίνεται πιο ωραία στο mediascape?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κομμάτι .mp3 και ένα αρχείο εικόνας .jpg που είναι το εξώφυλλο του άλμπουμ του κομματιού. Πως το κάνω να αναγνωρίσει το κινητό το εξώφυλλο για να φαίνεται πιο ωραία στο mediascape?

 

από το προγραμμα του pc σου π.χ. Windows media player βάζεις το εξώφυλλο στο τραγούδι. Το εξώφυλλο έχει ενσωματωθεί στο mp3 και θα εμφανίζεται στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

από το προγραμμα του pc σου π.χ. Windows media player βάζεις το εξώφυλλο στο τραγούδι. Το εξώφυλλο έχει ενσωματωθεί στο mp3 και θα εμφανίζεται στο κινητό.

 

Το έχεις δοκιμάσει? Γιατί με WinAmp που δοκίμασα να κάνω load album art δεν το διάβαζε. Και με ένα πρόχειρο search στο google είδα σε ένα ξένο forum ότι και άλλοι ιδιοκτήτες x10 είχαν θέμα με το να κάνουν το κινητό να δει όλα τα album art. Σε μερικούς τα διάβαζε , σε άλλους όχι και σε κάποιους διάβαζε μερικών κομματιών μόνο... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...

πώς μπορώ να φορτώσω στο κινητό μου φωτογραφίες και να είναι χωρισμένες σε φακέλους και όχι όλες μαζί?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...