Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε δοκίμασε τότε με το Milestone Overclock. Αν περάσεις κάποια άλλη ROM (Cyanogen πχ) υπάρχουν κι άλλοι τρόποι, πειράζοντας το αρχείο 10overclock του συστήματος. ;) )
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα παιχνίδια τύπου Gangstar,Splinter Cell, δεν παίζουν στο κινητό μας λόγο cpu??

Εμενα πάντως πάνω που πάνε να ξεκινήσουν,με πετάνε έξω.

 

ΥΓ. Ram ελεύθερη βλέπω ότι αφού σκοτώσω τις εφαρμογές με το Advanced Task Killer, στην καλύτερη να έχω 78 MB...λίγα δεν είναι ? :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το Milestone δεν είναι για heavy gaming. 256MB μνήμη έχει..

Δοκίμασε να παίξεις πάντως με Auto memory Manager, όχι με Task Killer. Με τις default settings πάντως της CM7 RC9, το Sacred Odyssey: Rise of Ayden της Gameloft παίζει μια χαρα.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Aντιμετωπιζω προβλημα με την εγκατασταση του Froyo 2.2 απο το επισημο site. Σταματαει παντα στο 56%.Μηπως γνωριζει κανεις τι μπορει να συμβαινει; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Με παρατεταμένο πάτημα πάνω στην εφαρμογή δεν έχει επιλογή να την ρίξεις στον κάδο;

να σε καλα, απλο αλλα αν δε το ξερεις...

και εγκυκλοπαιδικα... οπως ειπε ο athanaso παρατεταμένο πάτημα & μόλις ακούσετε έναν ήχο θα πρέπει να σύρετε το εικονίδιο στην βάση της οθόνης που σας βγάζει ενα καδο οπου το πάτε πάνω και πατηστε μια φορα πάνω στον καδο για να σβήστει το εικονιδιο.

thanks φιλε :)

Edited by giannis4000J
TO KAΛΗΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΔΩΡΟ! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μετά από 10 μήνες με την συσκευή είμαι πέρα για πέρα ικανοποιημένος με την αγορά.

Η συσκευή είναι "σκυλί" πραγματικά και κάνει ότι θέλω. Θα θέλαμε 512ΜΒ RAM, αλλά αν δεν θέλεις να παίζεις βαριά 3D παιχνίδια βασικά δεν σου λείπουν κιόλας..

 

Μία ερώτηση μονάχα: Έχει ψιλοχαλαρώσει λίγο η οθόνη σε σχέση με το keyboard, "παιζει" από την μία πλευρά ελάχιστα. Όχι κάτι ιδιαίτερο, ούτε καν ενοχλητικό, απλά επειδή είμαι κι εγώ λίγο ψείρας με τα gadget μου θέλω να το ξανασφίξω να είναι όπως όταν το πήρα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνουμε στο σπίτι (με την αγορά κάποιου εργαλείου και την βοήθεια ενός οδηγού) ή πρέπει να πάει στο service οπωσδήποτε?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 10 μήνες με την συσκευή είμαι πέρα για πέρα ικανοποιημένος με την αγορά.

Η συσκευή είναι "σκυλί" πραγματικά και κάνει ότι θέλω.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου, ακριβώς 10 μήνες μετά...Δεν μπορεσα να...υποκύψω όμως στον πειρασμό του NEXUS S με 299euro από την προσφορά του Πλαισίου αυτών των ημερών που μου έλυσε τα 2 μοναδικά προβλήματα σε bargain price! Την λίγη RAM και την μικρή εσωτερική μνήμη που είχε φτάσει στα όρια της...

Επίσης, ανέκαθεν ήμουν fan της "pure Google experience" χωρις επιπρόσθετα user interface (Sense, Motoblur, TouchWiz κλπ) -βασικός λόγος που είχα διαλέξει το Milestone μια που προσέγγιζε πολύ κοντά σε αυτό- και των άμεσων αναβαθμίσεων χωρίς την συνήθως καθυστερημένη και πιθανά μεταποιημένη παρέμβαση του κατασκευαστή -σκεφτείτε οτι out of the box αναβαθμίστηκα ΟΤΑ σε 2.3.4 :D

Ήθελα λοιπόν με το post αυτό να ευχαριστήσω όλους όσους 10 μήνες τώρα με βοήθησαν με τις γνώσεις τους να εκμεταλλευτώ το πολυαγαπημένο milestone στο maximum και εύχομαι και ελπίζω να βρω το ίδιο support στο αντίστοιχο thread του Nexus...!

Να είστε καλά παιδιά, C U around!! :thanks:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..!

 

Επειδη εχω και εγω το Milestone 10 μηνες αλλα δεν το εχω μεταχειριστει οπως θα επρεπε.. παρουσιαζει καποια προβληματακια..

 

το ενα ειναι οτι δεν μου διαβαζει την καρτα μνημης με αποτελεσμα και η φωτογραφικη μηχανη να μη λειτουργει.. να μην μπαινει καν μεσα στην εφαρμογη..

 

το αλλο ειναι με πεταει εξω απο πολλες εφαρμογες αποτομα.. και γενικα δεν τρεχει οπως ετρεχε..

 

σκεφτομαι να το στειλω για σερβις.. αλλα δεν ξερω που.. και ποσο πανω κατω θα μου παρουν..

 

τα φωτα σας...

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..!

 

Επειδη εχω και εγω το Milestone 10 μηνες αλλα δεν το εχω μεταχειριστει οπως θα επρεπε.. παρουσιαζει καποια προβληματακια..

 

το ενα ειναι οτι δεν μου διαβαζει την καρτα μνημης με αποτελεσμα και η φωτογραφικη μηχανη να μη λειτουργει.. να μην μπαινει καν μεσα στην εφαρμογη..

 

το αλλο ειναι με πεταει εξω απο πολλες εφαρμογες αποτομα.. και γενικα δεν τρεχει οπως ετρεχε..

 

σκεφτομαι να το στειλω για σερβις.. αλλα δεν ξερω που.. και ποσο πανω κατω θα μου παρουν..

 

τα φωτα σας...

 

ευχαριστω προκαταβολικα

 

 

Καλησπέρα,

 

τι εννοείς όταν λες ότι δεν το μεταχειρίστηκες σωστά; Τι χρήση κάνεις; Δοκίμασες να περάσεις εργοστασιακή rom; Εγώ το έχω ένα χρόνο. Του έχω κάνει τρελή χρήση μπορώ να πω. Έχω δοκιμάσει άπειρες rom. Από ταχύτητα είμαι πολύ ικανοποιημένος με 2.3 που έχω τώρα. Όσο για εφαρμογές που κλείνουν ξαφνικά, οφείλεται σε λίγη μνήμη. Το λειτουργικό όταν χρειάζεται μνήμη κλείνει εφαρμογές για να ελευθερώσει. Ποια rom χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

τι εννοείς όταν λες ότι δεν το μεταχειρίστηκες σωστά; Τι χρήση κάνεις; Δοκίμασες να περάσεις εργοστασιακή rom; Εγώ το έχω ένα χρόνο. Του έχω κάνει τρελή χρήση μπορώ να πω. Έχω δοκιμάσει άπειρες rom. Από ταχύτητα είμαι πολύ ικανοποιημένος με 2.3 που έχω τώρα. Όσο για εφαρμογές που κλείνουν ξαφνικά, οφείλεται σε λίγη μνήμη. Το λειτουργικό όταν χρειάζεται μνήμη κλείνει εφαρμογές για να ελευθερώσει. Ποια rom χρησιμοποιείς;

 

To κινητο δεν το εχω πειραξει καθολου εσωτερικα.. εχει android 2.1 οπως το ειχα παρει.. δεν το εχω κανει root , τπτ.

 

Γενικα δεν ασχοληθηκα με το πειραγμα καθολου.. απλα εχει φαει ορισμενες καλες τουμπες.. και λιγο νερακι :O

 

πχ αρκετες φορες οταν παω να κανω μια κληση η οταν δεχομαι χανει το σημα και μου ζηταει πιν.. σαν να χανει την επαφη με την καρτα σιμ..

Link to comment
Share on other sites

To κινητο δεν το εχω πειραξει καθολου εσωτερικα.. εχει android 2.1 οπως το ειχα παρει.. δεν το εχω κανει root , τπτ.

 

Γενικα δεν ασχοληθηκα με το πειραγμα καθολου.. απλα εχει φαει ορισμενες καλες τουμπες.. και λιγο νερακι :O

 

πχ αρκετες φορες οταν παω να κανω μια κληση η οταν δεχομαι χανει το σημα και μου ζηταει πιν.. σαν να χανει την επαφη με την καρτα σιμ..

 

Δοκίμασες να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Ρώτα εκεί που το πήρες... Αν κάποιος από τη παρέα εδώ ξέρει κάτι άλλο θα σου πει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..!

 

Επειδη εχω και εγω το Milestone 10 μηνες αλλα δεν το εχω μεταχειριστει οπως θα επρεπε.. παρουσιαζει καποια προβληματακια..

 

το ενα ειναι οτι δεν μου διαβαζει την καρτα μνημης με αποτελεσμα και η φωτογραφικη μηχανη να μη λειτουργει.. να μην μπαινει καν μεσα στην εφαρμογη..

 

το αλλο ειναι με πεταει εξω απο πολλες εφαρμογες αποτομα.. και γενικα δεν τρεχει οπως ετρεχε..

 

σκεφτομαι να το στειλω για σερβις.. αλλα δεν ξερω που.. και ποσο πανω κατω θα μου παρουν..

 

τα φωτα σας...

 

ευχαριστω προκαταβολικα

 

Αποκλείεται να του έχεις κάνει χειρότερη χρήση από μένα,το ρίχνω μια φορά τη μέρα,είναι μέσα στις σκονες και την υγρασία λόγω δουλειας,και το εχω ξεσκίζει στο πείραγμα.

Ξεχνάς οτι μιλ?με για μια από τις ποιοτικότερες συσκευές ever,χαρακτηριστικό το οποίο δε με αφήνει να πάρω κάτι πιο καινούργιο...

Όλα αυτά που λες είναι πιθανότατα προβλήματά software,βάλε cm rom,και μη σου πω θα φύγουν όλα,δεν κάνω πλάκα.

Περισσότερα στο θεμα για Modding.

 

Edit

 

Αν έχει φάει καλό νερο,δεν σε σώζει ούτε service ούτε τπτ.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για το ενδιαφερον.

 

επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εχω κανει και το μονο που καταφερα ειναι να μπαινει στην φωτογραφικη μηχανη και να δειχνει μονο μαυρο..μπορει να ειναι προβλημα του φακου.. αυτο ειναι που με προβληματιζει και θα ηθελα να το στειλω για σερβις..

 

βαγγελη οντως τετοια μεταχειρηση δεν του εχω κανει.. τρεις τεσσερις τουμπες.. και μια φορα λιγο νερο..οχι τιποτα ιδιαιτερο ομως..

 

θα κοιταξω αυτο που λες στο θεμα του moding.. αν και θα μου παρει χρονο.. γιατι δεν το εχω ψαξει καθολου το θεμα.. rom κλπ..

 

αν το εστελνα αθηνα για σερβις ( και αναβαθμιση λογισμικου σε 2.3 πχ που δεν ξερω αν το κανει αυτο η εταιρια που κανει σερβις ) ποσο θα πηγαινε το μαλλι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μιλήσεις οπωσδήποτε με το service ώστε να μάθεις αν η συσκευή σου είναι εντός εγγύησης, οπότε η επισκευή είναι δωρεάν, ή αν θα χρειαστεί να πληρώσεις. Μπορείς να τους πεις ότι αν το κόστος της επισκευής υπερβαίνει ένα συγκεκριμένο ποσό να μην την κάνουν, πιθανότατα θα πληρώσεις όμως κάποιο έξοδο ελέγχου συσκευής. Επικοινώνησε μαζί τους να τα ξεκαθαρίσεις αυτά.

 

Επίσημη αναβάθμιση σε 2.3 δεν υπάρχει, το μόνο που μπορεί να σου κάνει το service της Motorola είναι η επίσημη αναβάθμιση σε 2.2 που μπορείς όμως να την κάνεις και μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

καμια επισκευή δε γίνεται δωρεάν όταν μιλάμε για υγρασία.

Για να είμαι ακριβέστερος,από την αντιπροσωπεία,καμια επισκευή δε γίνεται όταν μιλάμε για υγρασία,τελεία.

Άνοιξε το καπάκι της μπαταρίας,αριστερά από την κάρτα sd,έχει ένα μικρο κυκλακι,ένα στρογγυλό παραθυράκι,τι βλέπεις μέσα;τι χρώμα είναι;

Αν είναι άσπρο με κόκκινους σταυρούς μπορεί και να το δεχτούν,αν είναι κάτι άλλος σε απορρίπτουν λόγω υγρασίας.

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

καμια επισκευή δε γίνεται δωρεάν όταν μιλάμε για υγρασία.

Για να είμαι ακριβέστερος,από την αντιπροσωπεία,καμια επισκευή δε γίνεται όταν μιλάμε για υγρασία,τελεία.

Άνοιξε το καπάκι της μπαταρίας,αριστερά από την κάρτα sd,έχει ένα μικρο κυκλακι,ένα στρογγυλό παραθυράκι,τι βλέπεις μέσα;τι χρώμα είναι;

Αν είναι άσπρο με κόκκινους σταυρούς μπορεί και να το δεχτούν,αν είναι κάτι άλλος σε απορρίπτουν λόγω υγρασίας.

Sent from my Milestone

 

ειναι ασπρο με κοκκινους σταυρους.. νερο ειχε παρει κυριως επιφανειακα και ειχε περασει και στο keyboard..

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε φάει νερό κανονικό,μονο κάποιος ιδιώτης τύπου 9volto μπορεί να ασχοληθεί,ψάξε για επισκευές κινητών...

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επίσημα μην περιμένετε 2.3.Χ Μέχρι 2.2.1 που έδωσαν.

Ανεπίσημα υπάρχουν διάφορες, CyanogenMod, MIUI, Cronos, κ.α.

Ένα search στο XDA θα σε κατατοπίσει. ;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα μου κλέψανε το αγαπημένο μου Milestone :(

και επειδή του είχα κάνει upgrade την rom δεν πρόλαβα και να εγκαταστήσω το προγραμματάκι για να μπορείς να το εντοπίσεις με SMS.....

 

Καμιά ιδέα από κανένα για το πως μπορώ να βρώ κάποιο μεταχειρισμένο ???

πουλιέται κανένα που να ξέρετε ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@dream_master:

 

Αυτά τα gg και gfgfgf ποιος ο λόγος να υπάρχουν ως τίτλοι στα post σου; Φαντάζεσαι πως θα ήταν το thread αν κάναμε όλοι το ίδιο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...