Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια ερωτηση

 

εχω το milestone απο τον σεπτεμβριο..

 

ειμαι ικανοποιημενος γενικα.. απλα τελευταια εχω καποια σοβαρα προβληματακια.. δεν μου διαβαζει την καρτα μνημης.. ( τη μανατη ) με αποτελεσμα να μη μπορει να λειτουργει η φωτογραφικη μηχανη..

 

σκεφτομαι να το παω για service.. αλλα δεν ξερω που..

 

δωστε τα φωτα σας..!!

Μην πας στο σερβις για αυτο το λογο, δεν εχει προβλημα το τηλεφωνο. Απλα θελει να κανεις διαμορφωση της καρτας μνημης σου, αλλα μεσα απο το μενου του τηλεφωνου (οχι απο το pc).

Για αυτο, παρε ενα backup της καρτας σου, κανε διαμορφωση απο τις ρυθμισεις του κινητου και δεν θα στο παρουσιασει ποτε ξανα το προβλημα αυτο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην πας στο σερβις για αυτο το λογο, δεν εχει προβλημα το τηλεφωνο. Απλα θελει να κανεις διαμορφωση της καρτας μνημης σου, αλλα μεσα απο το μενου του τηλεφωνου (οχι απο το pc).

Για αυτο, παρε ενα backup της καρτας σου, κανε διαμορφωση απο τις ρυθμισεις του κινητου και δεν θα στο παρουσιασει ποτε ξανα το προβλημα αυτο.

 

διαμορφωσα μια παλια καρτα SD του ενος giga και το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει..

 

μπαινει μεν στη φωτογραφικη μηχανη αλλα τα δειχνει ολα μαυρα..

 

Να δοκιμασω να διαμορφωσω την 8 αρα που ειχε πανω?

Link to comment
Share on other sites

το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα, μετά από κάνα- δυο φορές reboot έστρωνε. Τώρα με την 2.3.3 δεν έχω κανένα θέμα με την κάρτα. (αλλά και γενικότερα θέματα.):O
Link to comment
Share on other sites

διαμορφωσα μια παλια καρτα SD του ενος giga και το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει..

 

μπαινει μεν στη φωτογραφικη μηχανη αλλα τα δειχνει ολα μαυρα..

 

Να δοκιμασω να διαμορφωσω την 8 αρα που ειχε πανω?

Αφού μπαίνει στην φωτογραφική, σημαίνει ότι βλέπει την κάρτα. Αν η κάμερα τα δείχνει όλα μαύρα, αυτό είναι άλλο θέμα και δεν έχει να κάνει με την κάρτα μνήμης.

Κοίτα μήπως φταίει το δάκτυλό σου που πάει πάνω στο φακό:p

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τα παραπάνω , αλλά, με την νέα CM 7.0.1 (2.3.3) το τηλέφωνο είναι σε πολύ καλή κατάσταση, από μπαταρία, μηδέν reboot και μηδέν κολλήματα. Μην μου πείτε πότε πρόλαβα να τα δω, αφού σήμερα βγήκε, να σας πω ότι και με την προηγούμενη δεν είχα θέμα , άρα με την νέα.. (εδώ και αρκετές ώρες και αρκετό "πείραγμα"):)
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τα παραπάνω , αλλά, με την νέα CM 7.0.1 (2.3.3) το τηλέφωνο είναι σε πολύ καλή κατάσταση, από μπαταρία, μηδέν reboot και μηδέν κολλήματα. Μην μου πείτε πότε πρόλαβα να τα δω, αφού σήμερα βγήκε, να σας πω ότι και με την προηγούμενη δεν είχα θέμα , άρα με την νέα.. (εδώ και αρκετές ώρες και αρκετό "πείραγμα"):)

 

Κι εγω ο,τι βγαζει ο nadlabak καινουριο το περναω... Κανει καλη δουλεια, αν και σε μερικες παιζουν κατι θεματακια...

Θα περασω κι αυτη που ανεβασε χθες, κι ελπιζω να εχει διορθωσει το θεμα με το led των ειδοποιησεων, που μενει συνεχως ανοιχτο.

 

edit: τα 97 mb που απαιτουνται για τη ρομ, επιβαρυνουν το κινητο καπου αλλου ; Απο ο,τι θυμαμαι η cm 7 rc4 ειχε ξεκινησει απο την cyanomod official στα 75 mb. Στερειται το κινητο κατι ; ταχυτητα, χωρο, ραμ... ευχαριστω

Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τα παραπάνω , αλλά, με την νέα CM 7.0.1 (2.3.3) το τηλέφωνο είναι σε πολύ καλή κατάσταση, από μπαταρία, μηδέν reboot και μηδέν κολλήματα. Μην μου πείτε πότε πρόλαβα να τα δω, αφού σήμερα βγήκε, να σας πω ότι και με την προηγούμενη δεν είχα θέμα , άρα με την νέα.. (εδώ και αρκετές ώρες και αρκετό "πείραγμα"):)

 

 

Συμφωνώ απολύτως !έχει καμία μια ώρα που την πέρασα και απ ότι βλέπω δουλεύει καλύτερα από την προηγούμενη, δεν έχει κόλληματα καθόλου μέχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

Περιέργως, έβαλα την 7.0.1 κι έχασα τα Google Apps. Τα ξαναπέρασα, αλλά Google Talk πουθενά!!! Καμιά ιδέα;

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Περιέργως, έβαλα την 7.0.1 κι έχασα τα Google Apps. Τα ξαναπέρασα, αλλά Google Talk πουθενά!!! Καμιά ιδέα;

 

Εμένα το έχει

Βασικά δοκίμασε αρχική οθόνη – συντομεύσεις – εφαρμογές πιστεύω θα το έχει

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολληηη χρήση,θα πρέπει δυστυχώς να αναθεωρήσω κάποια πραγματάκια σχετικά με τη συσκευή μας.

Να σημειώσω ότι είμαι αρκετά έως παρα πολύ heavy user,κάθε μέρα,όλη μετά του πετάω τα μάτια εξω,βράζει συνέχεια το μοτορολακι αλλά εκεί,πιστό στο καθήκον.

Kαι εχοντας δοκιμασει κι αλλες συσκευες ακομα δεν υπαρχει αξιος αντικαταστατης συνολικα.

Καταρχάς,η cm 2.3 είναι όντως η πιο σταθερη για εμάς,χωρίς reboots και τα ρέστα,οχι ομως και η πιο γρηγορη.

Τρώει σίγουρα πιο γρήγορα μπαταρία.

Και τώρα στο ζουμί,πολύ δυστηχως η gingerbread πέφτει βαριά στο μαιλστονακι μας. Έχω παίξει με κάθε είδους ρυθμίσεις και παραρυθμισεις,το multitasking είναι σχεδόν άθλος,σπάνια συμβαίνει.

Γεγονός είναι επίσης,πως το mem hack βλάπτει την ομαλή λειτουργία του κινητού κάποια στιγμή,αυτο ΣΤΑΝΤΑΡ,στη gingerbread είναι όμως απαραίτητο αλλιώς θα έχουμε χώρο για πολύ λίγες εφαρμογές,δλδ φαύλος κύκλος.

Επισης σταματησα να παιζω με το overclocking,απο τα 900 και μετα δεν πολυεχει διαφορα το κινητο στη ΧΡΗΣΗ,και οχι στα benchmarks.

Συμπερασμα προσωπικο μου:

 

Επιμενω οτι οι αλλοι πλην του nadlabak ειναι λιγο οτι να ναι,ειδα και froyomod που φαγωθηκατε,εχει καποια ωραια πραγματακια ναι,αλλα δεν ειναι τοσο ολοκληρωμενη και σιγουρα οχι τοσο σταθερη οσο η cm.

Δυστηχως φαινεται οτι η froyo ειναι το ταβανι του milestone μας,σε eclair δε θα γυρναγα ουτε με σφαιρες,και ας ειναι ημιτελες το froyo απο τους χαζους της μοτορολα,θα μου λειψει το συστηματακι διορθωσης κειμενου που ηρθε αργα,ομως για μενα best λυση,η cm 6,χωρις κανενα μα κανενα αλλο πειραγμα.

 

 

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω ένα πρόγραμμα πλοήγησης αλλά δεν βγάζω άκρη

Έχω δοκιμάσει το sygic και το navigon αλλά μου πετάει το εξής μήνυμα

Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής mobile maps 10 (διαδικασια com.sygic.drive)

Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής (διαδικασια com.navigon.navigator)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε δοκιμαζεις καποιο προγραμμα που να μπορεις να αποθηκευσεις χαρτες και να λειτουργεις offline ?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Γιατι,υπαρχει προγραμμα που να ΜΗΝ ειναι offline?

Ολα ειναι,πλην του google maps,το οποιο καταχρηστικα ισως το εννοουμε σαν εφαρμογη,μιας και βασιζεται στο συννεφο ως επι το πλειστον.

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε δοκιμαζεις καποιο προγραμμα που να μπορεις να αποθηκευσεις χαρτες και να λειτουργεις offline ?

 

 

νομίζω ότι είναι offline αυτά τα 2

έχω βάλει και χάρτες

έχεις κάποιο άλλο για να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σου προφανώς δεν ειναι οι online και offline χάρτες....

Απλά κάτι έχει παει στραβά στην εγκατάσταση και συμβαίνουν force close στις εφαρμογές - τι version φοράει το κινητό???

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σου προφανώς δεν ειναι οι online και offline χάρτες....

Απλά κάτι έχει παει στραβά στην εγκατάσταση και συμβαίνουν force close στις εφαρμογές - τι version φοράει το κινητό???

 

αυτην cm-7.0.1-0.08-11.04.24-Milestone-signed

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά, είμαι στην froyomod, και αν εξαιρέσουμε το gps, όλα λειτουργούν ρολόι. Με την cm7 είχα πολύ μεγάλο πρόβλημα με την διαθέσιμη μνήμη, παρά τα δεκάδες tweaks!

Την cm6 δεν την έχω δοκιμάσει αλλά δεν ψήνομαι να αλλάζω πάλι rom. Υπ'όψιν ότι με όλες χρησιμοποιώ το juicedefender ultimate αλλιώς η μπαταρία δεν κρατάει πάνω από 4 ώρες με 3G!

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Holding The Secrets Of Mind Power Since 1985!!!

Siemens ME45 -> NEC N410i -> Sony-Ericsson v600i -> Nokia N70 -> BlackBerry Bold 9000 -> Motorola Milestone -> Sony Xperia Sole

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά, είμαι στην froyomod, και αν εξαιρέσουμε το gps, όλα λειτουργούν ρολόι. Με την cm7 είχα πολύ μεγάλο πρόβλημα με την διαθέσιμη μνήμη, παρά τα δεκάδες tweaks!

Την cm6 δεν την έχω δοκιμάσει αλλά δεν ψήνομαι να αλλάζω πάλι rom. Υπ'όψιν ότι με όλες χρησιμοποιώ το juicedefender ultimate αλλιώς η μπαταρία δεν κρατάει πάνω από 4 ώρες με 3G!

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Εγώ παιδία είμαι με την telus 5.2 (2.1 eclair) και το κινητό δουλεύει 101% σταθερά και πάει πραγματικά σφαίρα.

Σόρρυ, αλλά μέχρι εκεί είναι το milestone. Όποιος θέλει μεταγενέστερη έκδοση του android, ας πάρει κάποια άλλη συσκευή με περισσότερη ράμ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδία είμαι με την telus 5.2 (2.1 eclair) και το κινητό δουλεύει 101% σταθερά και πάει πραγματικά σφαίρα.

Σόρρυ, αλλά μέχρι εκεί είναι το milestone. Όποιος θέλει μεταγενέστερη έκδοση του android, ας πάρει κάποια άλλη συσκευή με περισσότερη ράμ.

 

Πλέον εδώ και λίγο καιρό το πιστεύω κι εγώ ότι το Milestone δεν είναι για παραπάνω, αλλά ότι η 2.1 ήταν ιδανική.

Έχω δοκιμάσει CM6, CM7, Cronos, λίγο την FroyoMOD, αλλά η 2.1 εργοστασιακή "σκότωνε" σε απόκριση.

Χρειάζομαι όμως το Tethering μερικές φορές και η 2.1 αν θυμάμαι καλά δεν το υποστηρίζει. Για το Flash καρφί δεν μου καίγεται..

 

Προτού ξεκινήσω τo Flash της 2.1 Official .sbf, για να έχουμε πάλι μετά Root/OpenRecovery πρέπει να φλασάρουμε και Vulnerable Recovery, ή υπάρχει κάποια με ενσωματωμένη όπως η 2.2.1 GOT?

Edited by babis200sx
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι όμως το Tethering μερικές φορές και η 2.1 αν θυμάμαι καλά δεν το υποστηρίζει. Για το Flash καρφί δεν μου καίγεται..

To υποστηρίζει η 2.1 αν έχεις ρούτ βέβαια, με εφαρμογή.

Η τέλους 5.2 είναι πολύ ταχύτερη και από την εργαστασιακή. Μιλάμε ότι ξυρίζει....:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

To υποστηρίζει η 2.1 αν έχεις ρούτ βέβαια, με εφαρμογή.

Η τέλους 5.2 είναι πολύ ταχύτερη και από την εργαστασιακή. Μιλάμε ότι ξυρίζει....:p

 

Έχουμε κάποιο λινκ για να την κατεβάσουμε?

Για να την δούμε και αυτήν

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει μεταγενέστερη έκδοση του android, ας πάρει κάποια άλλη συσκευή με περισσότερη ράμ.

 

Πράγματι συμφωνώ κι εγώ 101% οτι η RAM είναι αντικειμενικά το μόνο μη διορθώσιμο πλέον πρόβλημα του milestone...νομοτελειακή εξέλιξη της τεχνολογίας :)

Απλά θα σημειώσω οτι συμβιώνω ικανοποιητικά μαζί του με την εργοστασιακή froyo που είναι το ταβάνι του κινητού αν κάποιος αναζητά πρωτίστως αξιόπιστη λειτουργία και features - σαφέστατα όμως όσον αφορά ταχύτητα απόκρισης του ταιριάζει η 2.1 - simple, ah?? :happy:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω με μια τέλεια froyo -χωρις dsi errors- θα συμβιβαζομουν για καιρο ακομα,κατι εχω παθει με αυτη τη συσκευη,δε θελω με τιποτα να την αλλαξω...

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορούμε να βάλουμε κάποιο track στο ξυπνητήρι?

Γιατί με αυτά που έχει θα πάθουμε κάνα έμφραγμα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...