Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα επειδή θα το δώσω το κινητό να μην έχει μείνει τίποτα πάνω απολύτως γι'αυτό και σκέφτομαι το factory reset.

Το έχεις δοκιμάσει έτσι; Υπάρχει πιθανότητα να κολλήσει;

 

To factory reset δεν αλλάζει την έκδοση της rom! Απλώς διαγράφει τα πάντα στο κινητό και κάνει reset στις ρυθμίσεις του κινητού! Δεν κολλάει! Κάνει επανεκκίνηση και κάνει reset στο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΑΑΑ κατάλαβα!! Σε ευχαριστώ πολύ! :) Άρα μόνο με RDSLite κάνω δουλειά μάλλον. Ξέρει κανείς που μπορώ να κατεβάσω την official 2.2 να την βάλω με open recovery ?
:happy:
Link to comment
Share on other sites

Επισυνάπτω και την γερμανική μεταφρασμένη έκδοση του παραπάνω Αγγλικού changelog. Με κόκκινο οι διαφορές σε σχέση με το αγγλικό, όπου υπάρχει μάλιστα και η Froyo shortcut bar με τα εικονίδια για browser, dialer, applications menu η οποία δεν ενσωματώθηκε τελικά ποτέ γιατί προτιμήθηκε να διατηρηθεί ο launcher και το UI της Motorola (σύμφωνα με την επίσημη απάντηση της στο http://www.facebook.com/board.php?uid=121867580498#!/topic.php?uid=121867580498&topic=20275 )

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.Είμαι και εγώ κάτοχος ενός Motorola Milestone.Mόλις τώρα

έγινα μέλος στο my phone αν και παρακολουθώ εδώ και καιρό τα forums.Δεν έχω

μπεί σε διαδικασίες root γιατί δεν το χω πολύ το άθλημα.Έτσι λοιπόν μπήκα και εγώ

στην διαδικασία να αναβαθμίσω το μοτο μου από 2.1 σε 2.2 με την επίσημη.

 

Δυστυχώς όμως ενώ μου δείχνει πως αναβαθμίστηκε σε 2.2.1 δεν μου βγαζει την

αρχική σελίδα με το μαύρο φόντο και τα 3 κουμπια στο κάτω μέρος της οθόνης.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για το τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες...! Τα 3 κουμπιά που ψάχνεις είναι η shortcut bar της Froyo που η Μοτο αποφάσισε να μην ενσωματώσει στο update αν και το είχε υποσχεθεί (βλ. το post μου ακριβώς πάνω από το δικό σου!)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ dbal στο συννημένο αναφέρεσαι προφανώς.Δηλαδή αν θέλω να τα χω πρέπει

να το κάνω root αν κατάλαβα?

Link to comment
Share on other sites

Mε επίσημη ρομ δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να τα έχεις. Μόνο με custom firmware, οποτε αν το αποφασίσεις, θα σε βοηθήσουν οι ειδικοί του thread ;-) Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την ενημερωση 2.2 αλλα παλλη δεν παιζει flash player 10. και μολις παω στο σιτε για να την κανω δοςνλοαδ μου λεει οτι δεν το δεχετε το λογισμικο μου.
Link to comment
Share on other sites

Απο το market δοκίμασες;; Μήπως πηγαίνεις σε λάθος link στην Adobe...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

οντος φιλε ειχεσ δικιο το εχει στο μαρκετ, ενα 2ο προβλημα που αντιμετοπιζω ειναι οτι οτι εφαρμογες κατεβαζω απο το μαρκετ τις κανει εγκατασταση στην μνημη του τηλεφωνου και όχι στην sd 8gb και ετσι δεν μενει καθολου χορος μετα εχει βγει τιποτα γιαυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμισεις,εφαρμογες,και σου εχει επιλογη για καποιες εφαρμογες να τις μεταφερεις στην sd

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω βαγελις το εκανα μολις τωρα, αληθεια τα συγκεκριμενα παιχνιδια Asphalt_6_Adrenaline_HD, Gangstar_Miami τα εχετε δοκιμαση
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα φωτα σας παρακαλω:

Πριν απο λιγες μερες αγορασα κ εγω ενα μεταχειρισμενο milestone (ανταλλαγη με ενα iphone, κ δεν ειμαι σιγουρος οτι επραξα καλα πλεον) κ το παλικαρι ειχε εγκατεστημενη την CM7 rc4 (την εκανα update μολις στην τελευταια εκδοση)...

Το θεμα ειναι η γενικοτερη αισθηση δεν ειναι κ η καλυτερη... Ψιλοκολληματακια (σε γραφικα κυριως, πχ. οταν βγαινεις απο εφαρμογη στο home), χαλια μπαταρια κ τα σχετικα.... Μου θυμιζει λιγο εποχη htc universal βεβαια το ολο σκηνικο, αλλα δεν εχω την ορεξη που ειχα τοτε.

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα τι παιζει με αλλες ρομ, σιγουρα ομως χρειαζομαι μια πιο "σβελτη"/σταθερη εκδοση, κ δεν ξερω τι κ πως γινεται...

Πχ. για να βαλω froyomod, κατεβαινω σε μαμα 2.2 κ μετα κανω το update απο open recovery?

Γενικοτερα, οποιος μπορει να με κατευθυνει λιγο στην επιλογη ρομ (με γνωμονα αποκριση κ μπαταρια), καθως κ να βοηθησει λιγο στα βασικα βηματα για να παω απο cm 7 σε αλλη, θα του ειμαι υποχρεος!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα φωτα σας παρακαλω:

Πριν απο λιγες μερες αγορασα κ εγω ενα μεταχειρισμενο milestone (ανταλλαγη με ενα iphone, κ δεν ειμαι σιγουρος οτι επραξα καλα πλεον) κ το παλικαρι ειχε εγκατεστημενη την CM7 rc4 (την εκανα update μολις στην τελευταια εκδοση)...

Το θεμα ειναι η γενικοτερη αισθηση δεν ειναι κ η καλυτερη... Ψιλοκολληματακια (σε γραφικα κυριως, πχ. οταν βγαινεις απο εφαρμογη στο home), χαλια μπαταρια κ τα σχετικα.... Μου θυμιζει λιγο εποχη htc universal βεβαια το ολο σκηνικο, αλλα δεν εχω την ορεξη που ειχα τοτε.

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα τι παιζει με αλλες ρομ, σιγουρα ομως χρειαζομαι μια πιο "σβελτη"/σταθερη εκδοση, κ δεν ξερω τι κ πως γινεται...

Πχ. για να βαλω froyomod, κατεβαινω σε μαμα 2.2 κ μετα κανω το update απο open recovery?

Γενικοτερα, οποιος μπορει να με κατευθυνει λιγο στην επιλογη ρομ (με γνωμονα αποκριση κ μπαταρια), καθως κ να βοηθησει λιγο στα βασικα βηματα για να παω απο cm 7 σε αλλη, θα του ειμαι υποχρεος!

 

Βάλε telus 5.2 (eclair) και θα δείς το τηλέφωνο να απογειώνεται σε επιδόσεις.:)

Δεν είναι για 2.2 και 2.3 το μίλεστονε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είπα να περάσω και εγώ στην επίσημη 2.2 και οι εμπειρίες μου είναι οι εξής:

Το κινητό έγινε πιο αργό απο ότι με την 2.1....

και το μεγάλο του θέμα είναι ότι ακόμα και αν κάνω kill εφαρμογές για να μην ανταλλάσουν δεδομένα αυτές μετά απο λίγο ξαναφορτώνουν!!!! Με αποτέλεσμα και να μην έχει αρκετή ελέυθερη μνήμη αλλά και τα MB να έχουν πάει στον Θεό!!

 

Υπάρχει καμιά λύση γιαυτό? γιατί αναγκάζομαι και ανοιγοκλείνω το 3G......

 

(το κιν είναι στα 1000mhz 60 vsel)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε telus 5.2 (eclair) και θα δείς το τηλέφωνο να απογειώνεται σε επιδόσεις.:)

Δεν είναι για 2.2 και 2.3 το μίλεστονε.

 

θεωρώ πως με την 2.2.1 της motorola στα 900 ή 1000 το κινητό είναι ταχύτατο και σταθερό.

 

κ για backup κλπ? μην καθομαι να ξαναπερναω ολα τα apps κ τα σχετικα...

για να καταλαβω, για να κατεβω απο custom 2.3 rom σε 2.1/2.2 πρεπει να φλασαρω πρωτα την αντιστοιχη μαμισια για να μπει ο κερνελ (με το προγραμμα της μοτορολα) κ μετα την custom rom, η κατευθειαν απλα μεσω openrecovery την rom?

Link to comment
Share on other sites

κ για backup κλπ? μην καθομαι να ξαναπερναω ολα τα apps κ τα σχετικα...

για να καταλαβω, για να κατεβω απο custom 2.3 rom σε 2.1/2.2 πρεπει να φλασαρω πρωτα την αντιστοιχη μαμισια για να μπει ο κερνελ (με το προγραμμα της μοτορολα) κ μετα την custom rom, η κατευθειαν απλα μεσω openrecovery την rom?

 

Ε, οχι κατευθειαν. Περασε πρωτα την επισημη 2.1 μεσω rsd lite και μετα την τελους η οποια ειναι σε μορφη nandroid backup.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είπα να περάσω και εγώ στην επίσημη 2.2 και οι εμπειρίες μου είναι οι εξής:

Το κινητό έγινε πιο αργό απο ότι με την 2.1....

και το μεγάλο του θέμα είναι ότι ακόμα και αν κάνω kill εφαρμογές για να μην ανταλλάσουν δεδομένα αυτές μετά απο λίγο ξαναφορτώνουν!!!! Με αποτέλεσμα και να μην έχει αρκετή ελέυθερη μνήμη αλλά και τα MB να έχουν πάει στον Θεό!!

 

Υπάρχει καμιά λύση γιαυτό? γιατί αναγκάζομαι και ανοιγοκλείνω το 3G......

 

(το κιν είναι στα 1000mhz 60 vsel)

 

Κατέβασε το APN ON/OFF widget από το μάρκετ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεία σας και καλές γιορτές... Ηθελα να σας ρωτήσω εαν είναι δύσκολη διαδικασία για update από την 2.1 που έχω τώρα (δεν εχω ασχοληθεί να αναβαθμίσω ως σήμερα, περίμενα την Official) σε 2.2... Που μπορώ να το βρω? Στο site της Motorola δεν βρήκα την διαδικασία αναβάθμισης:wacko: Παρότι είμαι ευχαριστημένος απ το κινητό μου (το έχω 5 μήνες) έχω πρόβλημα με την μπαταρία, μου κρατάει με νορμαλ χρήση μια με μιάμιση μέρα και ελπιζω να βρω βελτίωση με αναβάθμιση... Σας ευχαριστώ:)
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι πολύ απλή αφού κατεβάσεις το Motorola Software Update απο το site της Motorola. Βέβαια να πω και εγώ την εμπειρία μου απο την 2.2 είναι ότι η μπαταρία κρατάει λιγότερο, τα mb στο 3G έχουν ξεφύγει επειδή οι εφαρμογές ξανα ανοίγουν μόνες τους και γενικά το βλέπω λίγο πιο αργό απο ότι ήταν με την 2.1. Βέβαια έχεις τις νέες εκδόσεις των Google apps και κάποια ακόμα εξτρά πραγματάκια...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

 

εχω το milestone απο τον σεπτεμβριο..

 

ειμαι ικανοποιημενος γενικα.. απλα τελευταια εχω καποια σοβαρα προβληματακια.. δεν μου διαβαζει την καρτα μνημης.. ( τη μανατη ) με αποτελεσμα να μη μπορει να λειτουργει η φωτογραφικη μηχανη..

 

σκεφτομαι να το παω για service.. αλλα δεν ξερω που..

 

δωστε τα φωτα σας..!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

 

εχω το milestone απο τον σεπτεμβριο..

 

ειμαι ικανοποιημενος γενικα.. απλα τελευταια εχω καποια σοβαρα προβληματακια.. δεν μου διαβαζει την καρτα μνημης.. ( τη μανατη ) με αποτελεσμα να μη μπορει να λειτουργει η φωτογραφικη μηχανη..

 

σκεφτομαι να το παω για service.. αλλα δεν ξερω που..

 

δωστε τα φωτα σας..!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3568582#post3568582

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...