Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέρουμε κάτι καινούριο για νέο firmware?? Είναι σχεδόν Νοέμβρης πλέον

οπωσ ειπε ενας λιγα πιο πισω post, μεσα νοεμβριου αλλα στα ξενα foroum το εχουν δοδεμενο οτι δεν θα υπαρξει......απλα περιμενουμε!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οπωσ ειπε ενας λιγα πιο πισω post, μεσα νοεμβριου αλλα στα ξενα foroum το εχουν δοδεμενο οτι δεν θα υπαρξει......απλα περιμενουμε!!!!!

Δεν θα γινει τιποτα! αδικα περιμενουμε...Το μυαλο τους τωρα ειναι στο android και στην 2.1 των Χ10. Που καιρος για την μεχρι προτεινως ναυαρχιδα τους...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να κάνουμε αναβάθμιση over the air στο satio?Στα άλλα κινητά της SE κάνω αναβάθμιση μέσω wi-fi για να μην υπάρξει και απώλεια δεδομένων.Στο Satio δεν εχω βρελι πως γίνεται,αν ξέρει κάποιο παλικάρι θα με βοηθούσε πολυ αν και όποτε βγει καινούρια αναβάθμιση!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να κάνουμε αναβάθμιση over the air στο satio?Στα άλλα κινητά της SE κάνω αναβάθμιση μέσω wi-fi για να μην υπάρξει και απώλεια δεδομένων.Στο Satio δεν εχω βρελι πως γίνεται,αν ξέρει κάποιο παλικάρι θα με βοηθούσε πολυ αν και όποτε βγει καινούρια αναβάθμιση!

 

Ρυθμίσεις>Τηλεφωνο>Διαχειρηση τηλεφώνου>Ενημεωση συσκευης

και πάτα Επιλογες>Βοήθεια να καταλαβεις τι πρεπει να κανεις

 

 

 

 

Ξέρει κανείς τι είναι αυτό?

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>Τηλεφωνο>Διαχειρηση τηλεφώνου>Ενημεωση συσκευης

και πάτα Επιλογες>Βοήθεια να καταλαβεις τι πρεπει να κανεις

 

 

 

 

Ξέρει κανείς τι είναι αυτό?

απο vodafone λογισμικο που ειχε το εκανε Debranding....δηλαδη εβαλε τη μαμας το λογισμικο της siny ericsson.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο vodafone λογισμικο που ειχε το εκανε Debranding....δηλαδη εβαλε τη μαμας το λογισμικο της siny ericsson.....

 

Ότι θες κάνεις βασικά, upgrade, downgrade, debrand...απλά δεν είναι τσάμπα

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

Ότι θες κάνεις βασικά, upgrade, downgrade, debrand...απλά δεν είναι τσάμπα

 

Αυτό το όχι τσάμπα είναι που έχει καταλήξει κουραστικό. Ακόμα και το adobe (αν είναι δυνατόν) επί πληρωμή είναι.(Μην πάμε μακριά,το pdf reader εννοώ.) Που έχουμε καταλήξει δηλαδή. Σε λίγο θα πληρώνουμε και την αναπάντητη.:p

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το όχι τσάμπα είναι που έχει καταλήξει κουραστικό. Ακόμα και το adobe (αν είναι δυνατόν) επί πληρωμή είναι.(Μην πάμε μακριά,το pdf reader εννοώ.) Που έχουμε καταλήξει δηλαδή. Σε λίγο θα πληρώνουμε και την αναπάντητη.:p

το ξαναλεω και το φωναζω!!!!! se-satio.co.uk οοοοοολααααα τζαμπα!!!!φιλε μου ασε την αναπαντητη!!!!εδω πηραμε το σατιο ''τζαμπα'' και κλαιμε!!!!χαχαχαχαχαχα τζαμπα το πηραμε!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ξαναλεω και το φωναζω!!!!! se-satio.co.uk οοοοοολααααα τζαμπα!!!!φιλε μου ασε την αναπαντητη!!!!εδω πηραμε το σατιο ''τζαμπα'' και κλαιμε!!!!χαχαχαχαχαχα τζαμπα το πηραμε!!!!

 

Βρε δεν λέω αυτό. Το πως θα βρούμε τα..."τζάμπα" το ξέρουμε ;)

Το θέμα είναι να δίνουν και τίποτα από τις εταιρίες τις ίδιες. Γιατί δηλαδή το G900 μου πχ που είχα πριν από αυτό να έχει office και ιστορίες (ένα κινητό που έκραξε πολύς κόσμος) και σε αυτό (και στο vivaz και όπου αλλού πλέον) να πρέπει να κάνεις...διάφορα. Τέλος πάντων. Ας είναι καλά όλα τα παλικάρια πάντως που τα δίνουν..."τζάμπα":p και σε μας τους κοινούς καταναλωτές:p

 

Πάντως εντάξει, τζάμπα δεν το πήραμε. Τα κακά του τα έχει μεν αλλά εγώ σε γενικές γραμμές δεν το μετάνιωσα κιόλας. Η μόνη μεγάλη ξενέρα ήταν που το πήρα νωρίς νωρίς όταν είχε ακόμη 500+ ευρώ. Αλλά το είχα ξαναπεί, πολλοί έχουν δώσει πολλά λεφτά για συσκευές των οποίων οι τιμές πέσανε στην πορεία, αλλά θα ξαναδώσουν όταν θα έρθει η ώρα να πάρουν κάτι καινούριο πάλι. Οπότε το βουλώνω για την μεγάλη τιμή και δεν λέω τίποτα:p

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα τωρα τελευταια μου κανει κατι νεο.....Αφηνω το κινητο locked μεσω του του κλειδιου στα αριστερα και μετα απο λιγο, καμια φορα οχι συνεχεια το τονιζω,μαυριζει τελειως η οθονη και δεν μπορω να κανω τιποτα παρα μονο να κλεισω τελειως το κινητο,δηλαδη το μενου και ολα τα υπολειπα δεν φαινονται καν :confused::worry:...Εχετε καμια προταση??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα τωρα τελευταια μου κανει κατι νεο.....Αφηνω το κινητο locked μεσω του του κλειδιου στα αριστερα και μετα απο λιγο, καμια φορα οχι συνεχεια το τονιζω,μαυριζει τελειως η οθονη και δεν μπορω να κανω τιποτα παρα μονο να κλεισω τελειως το κινητο,δηλαδη το μενου και ολα τα υπολειπα δεν φαινονται καν :confused::worry:...Εχετε καμια προταση??

τα κλασικα μωρε κανε κανενα update η παρακαλα σαν ολους μας μπας και βγαλουν κανενα καινουργιο update!!! :) :) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα βγει κάποιο update τελικά;Ξέρετε κάτι;Γιατί είδα σε davinciteam τώρα ότι υπάρχει αυτή εδώ

 

U_1 R1BB041 0001 VODAFONE GR/BLACK R1BB041 / R1B017 - EN FR SR

 

βρίσκω και αυτή εδώ: U_1 R1CA037 0001 VODAFONE GR/BLACK R1CA037 / R1C014CID111 - EN DE HU CS

 

 

Και κοιτάω την δική μου έκδοση και έχω την R2AK007 ..2/3/10

 

Ξέχασα να την περάσω;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα τωρα τελευταια μου κανει κατι νεο.....Αφηνω το κινητο locked μεσω του του κλειδιου στα αριστερα και μετα απο λιγο, καμια φορα οχι συνεχεια το τονιζω,μαυριζει τελειως η οθονη και δεν μπορω να κανω τιποτα παρα μονο να κλεισω τελειως το κινητο,δηλαδη το μενου και ολα τα υπολειπα δεν φαινονται καν :confused::worry:...Εχετε καμια προταση??

 

Κι εμένα μου το έκανε αυτό, με τη διαφορά ότι με το που το άνοιγα, την πρώτη φορά που έσβηνε το φως, ή έστω κλείδωνε και έσβηνε το φως, αποφάσιζε να μην ξανανοίξει. Όπως και σε σένα το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν να το κλείσω.

Όπως έγραψε και ο φίλος πάνω, κάνε update ή επιδιόρθωση αν έχεις το τελευταίο firmware ήδη.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Θα βγει κάποιο update τελικά;Ξέρετε κάτι;Γιατί είδα σε davinciteam τώρα ότι υπάρχει αυτή εδώ

 

U_1 R1BB041 0001 VODAFONE GR/BLACK R1BB041 / R1B017 - EN FR SR

 

βρίσκω και αυτή εδώ: U_1 R1CA037 0001 VODAFONE GR/BLACK R1CA037 / R1C014CID111 - EN DE HU CS

 

 

Και κοιτάω την δική μου έκδοση και έχω την R2AK007 ..2/3/10

 

Ξέχασα να την περάσω;

 

 

Αυτές λογικά είναι οι παλαιότερες

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

τα κλασικα μωρε κανε κανενα update η παρακαλα σαν ολους μας μπας και βγαλουν κανενα καινουργιο update!!! :) :) :)

 

Το Νοκια Ν8 θα φοράει το Symbian^3, το οποίο ακόμα δεν βγήκε ετοιμάζουν update, και αντι να βγάλουν Symbian^4...^5...^6... θα βγάζουν αναβαθμίσεις και θ αναβαθμίζεται μέχρι να υπάρχει symbian....

Αυτά ειναι...:mad:

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

Αυτές λογικά είναι οι παλαιότερες

 

 

https://davinciteam.com/U1_en_index.html

 

Είναι παλιές; pfff :(:(

 

Είδα τελικά ότι φοράω αυτή εδώ

U_1 R2AK007 0001 VODAFONE GR/BLACK R2AK007 / R2B005 - EN DE HU CS

 

Το θέμα είναι ότι κάνει reboot μόνο του σε άκυρες στιγμές το κινητό..Και είπα να το ψάξω..Αν ξαναβάλω,το firmware θα φτιάξει; Είδα ότι μου το διαβάζει,σαν να έχω το κόκκινο satio ενώ έχω το μαύρο...

 

Btw ποιά είναι η τιμή του satio πλέον,χωρίς συμβόλαιο ;;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ειμαι καινουργιος και επεσε στα χερια αυτο το κινητο,απο τι ειδα μπορω να βαλω το ndrive το προγραμμα,αν μπορει καποιος να μου πει πως το βαλε και που το βρηκε.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν ξαναβάλω,το firmware θα φτιάξει;

 

Btw ποιά είναι η τιμή του satio πλέον,χωρίς συμβόλαιο ;;

 

Δεν χάνεις και τίποτα (εκτός από λίγο χρόνο :p) να του κάνεις update ή επιδιόρθωση...

 

Για τιμή δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ειμαι καινουργιος και επεσε στα χερια αυτο το κινητο,απο τι ειδα μπορω να βαλω το ndrive το προγραμμα,αν μπορει καποιος να μου πει πως το βαλε και που το βρηκε.

ευχαριστω

διαβασε μερικα post πιο πισω και θα σου ληθει η απορια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ειμαι καινουργιος και επεσε στα χερια αυτο το κινητο,απο τι ειδα μπορω να βαλω το ndrive το προγραμμα,αν μπορει καποιος να μου πει πως το βαλε και που το βρηκε.

ευχαριστω

 

Για το ndrive διαβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=243482

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν θα βγει άλλο update...Το είπαν και από την SE.

 

 

Και γω αυτό ερχόμουν να γράψω..

 

Hello,

 

We've announced we have completed all updates for the Satio. No more software changes will come from us.

We have recently updated the Vivaz although we have not announced anything for the future at this time.

 

Have you compared the touch and rotate functions of your Satio with another? I would not want your experience to be based on a device that isn't 100% functional.

 

We publically state that our policy for updates is for UP to 2 years from launch and we stand behind this.

 

 

http://talk.sonyericsson.com/message/24911#24911

 

ΗΜΑΡΤΟΝ..Τί να το κάνω το κινητό με τα προβλήματα που έχει; 13/10/09 τ πήρα..Και έλεγα ότι θα το κρατήσω για πάντα..ffs @@ τώρα.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτό ερχόμουν να γράψω..

 

 

http://talk.sonyericsson.com/message/24911#24911

 

ΗΜΑΡΤΟΝ..Τί να το κάνω το κινητό με τα προβλήματα που έχει; 13/10/09 τ πήρα..Και έλεγα ότι θα το κρατήσω για πάντα..ffs @@ τώρα.

οχι ρεεεεεεεεεεεεεεεε.....................εμεινα αφωνπς τωρα!!!!!!θα μηλισω αργοτερα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!Μιας και γραμμενος στο φορουμ λιγα λεπτα θα ηθελα να πω οτι κανετε εκπληκτικη δουλεια οσον αφορα την λεπτομερη παρουσιαση των τηλεφωνων και μπραβο σας γι αυτο.Στο θεμα μου τωρα.

 

Αγορασα εχτες ενα Sony Ericsson Satio απο καταστημα κινητης τηλεφωνιας το οποιο και εις γνωση μου ειναι εισαγωγης.Τι θελω να πω με αυτο;Οτι το κινητο δεν προερχοταν για ελλαδα και απλα ειχε παει στο καταστημα.Αυτο που θελω να μαθω ειναι πως μπορω να περασω ελληνικα δηλαδη οπως γινοταν και σε nokia 5800 που ειχα το ιδιο προβλημα και απλα αλλαξα το product code μεσω nss και ολα καλα!Φοβαμαι να του κανω update γιατι ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα βγουν τα ελληνικα που εχει μεσα και μετα θα εχω προβλημα στο πως να τα βαλω.ΚΑθε λυση δεκτη.Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν θα βγει άλλο update...Το είπαν και από την SE.

 

τελικα απλα ηταν ξεφτιλες!!.μας χωσανε να αγορασουμε το κινητο κ κανανε δυο αναβαθμισεις τις πλακας για τα ματια του κοσμου!!.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...