Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

μετά από ένα hard reset που έκανα (*#7370#), το μόνο που έχασα ήταν οι αρχικές σελίδες της SE στο ίντερνετ και στο play now.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει που βρίσκονται αυτές οι σελίδες???

Το πρόβλημα δεν είναι μεγάλο, απλά όταν ανοίγεις το ίντερνετ είχες κάποιο μενού με το χρώμα του και τις επιλογές του ενώ τώρα έχω άσπρη σελίδα.

 

και εγω αυτην την απορια εχω!!!!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά help μόλις το πήρα έχω φάει τον κόσμο να βρω το κλασικό ξυπνητήρι που έχει να ορίσεις και μέχρι 5 ωράρια που έίχα στο κ800 αλλά βρίσκω μόνο ένα ρολόι και ειδοποίηση σαν αυτή που βάζουμε για να θυμόμαστε συναντήσεις και γενεθλια.Που υπάρχει το κλασικό ξυπνητήρι?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά help μόλις το πήρα έχω φάει τον κόσμο να βρω το κλασικό ξυπνητήρι που έχει να ορίσεις και μέχρι 5 ωράρια που έίχα στο κ800

Σε κατασταση αναμονης πατα πανω στην ωρα και θα το δες, γραφει ''νεα ειδοποιηση'' εγω εχω βαλει πεντε;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω έχει ανοιχτό gps;Μπορούμε να βάζουμε χάρτες πχ Garmin,για να συνδέεται με τον δορυφόρο χωρίς χρέωση;Και γενικά έχει ανοιχτό λειτουργικό για προγράμματα;Line out και βύσμα απλό για ακουστικά;

Ευχαριστώ!(σε σχέση με το n95;)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω έχει ανοιχτό gps;Μπορούμε να βάζουμε χάρτες πχ Garmin,για να συνδέεται με τον δορυφόρο χωρίς χρέωση;Και γενικά έχει ανοιχτό λειτουργικό για προγράμματα;Line out και βύσμα απλό για ακουστικά;

Ευχαριστώ!(σε σχέση με το n95;)

 

ναι εχει ανοικτο λειτουργικο symbian και περνει προγραμματα πλοηγησης οπως garmin ,sygic κλπ

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Satio εδώ και ένα μήνα και θέλω να αποκλείσω την επιλογή να είμαι σε δίκτυο 3G όμως το μενού Settings>Connectivity>Network> δεν μου δίνει την επιλογή να είμαι αποκλειστικά συνδεδεμένος με GSM δίκτυο και όχι 3G...Μου δίνει μόνο 2 επιλογές Operator Selection , Cell Info Display

Ξέρει κανένας πως μπορώ να το κάνω.....???

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Satio εδώ και ένα μήνα και θέλω να αποκλείσω την επιλογή να είμαι σε δίκτυο 3G όμως το μενού Settings>Connectivity>Network> δεν μου δίνει την επιλογή να είμαι αποκλειστικά συνδεδεμένος με GSM δίκτυο και όχι 3G...Μου δίνει μόνο 2 επιλογές Operator Selection , Cell Info Display

Ξέρει κανένας πως μπορώ να το κάνω.....???

 

εμενα εχει εκει"λειτουργια δικτυου" και επιλεγεις.

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι πως μπορώ να προσθέσω/να επαναφέρω το μενού για να μου δίνει και λειτουργία δικτύου???
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από papi

Καλημέρα,

μετά από ένα hard reset που έκανα (*#7370#), το μόνο που έχασα ήταν οι αρχικές σελίδες της SE στο ίντερνετ και στο play now.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει που βρίσκονται αυτές οι σελίδες???

Το πρόβλημα δεν είναι μεγάλο, απλά όταν ανοίγεις το ίντερνετ είχες κάποιο μενού με το χρώμα του και τις επιλογές του ενώ τώρα έχω άσπρη σελίδα.

 

 

και εγω αυτην την απορια εχω!!!!

 

μήπως και γνωρίζει κάποιος που είναι αυτή η εικόνα (πρέπει να φαίνεται από τη διαδρομή) ??? Ισως αν μας την στείλει κάποιος να καταφέρουμε να επανέλθει...

 

Επίσης πως μπορώ να βγάλω την εικόνα της cosmote κατά την εκκίνηση του τηλεφώνου?

δεν εννοώ το φόντο, απλά την εικόνα που εμφανίζεται για 2 δευτερόλεπτα πριν λειτουργήσει πλήρως η συσκευή. Πρέπει να είναι κάποιο κρυφό αρχείο γιατί όσο και να έψαξα δεν τα κατάφερα να το βρώ...

Edited by papi
Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?το κινητο το αγορασα απο την wind αλλα εχω αριθμο whats up ( καρτοκινητο) και θελω να ενεργοποιησω την υπηρεσια myview tis cosmote ..ολα καλα μεχρι εδω σελνω το sms και μου ερχεται απαντηση οτι η υπηρεσια δεν ειναι αμμεση δυνατη να ενεργοποηθει !φταιει το οτι πηρα το κινητο απο την wind??
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το κινητό εδώ και μια εβδομάδα και ακόμα παλεύω να βρω πραγματάκια (εφαρμογές και gaming) για να εγκαταστήσω...Όσα βρίσκω είναι παμπάλαια (δεν θέλω να παίζω tetris ή κρεμάλα...αλλά κάτι πιο σύγχρονο και εντυπωσιακό) ή βρίσκονται σε site τα οποία τα δεν έχουν άκρη ( κλασικά με διαφημίσεις και έτοιμα να σου πάρουν λεφτά από παντού!) Θα παρακαλούσα αν κάποιος γνωρίζει που μπορώ να βρω κάπου οργανωμένο και free καλό υλικό ας μου στείλει ένα personal message. Ευχαριστώ πολύ!

Κρίμα να έχεις τέτοιο κινητό και να είναι άδειο...!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποια είναι αυτά τα μαγαζάκια που αναφέρουν όλοι...? Δεν απαιτώ να γραφτεί εδώ αλλά στείλτε ένα personal message...!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι απλό αλλά δε το βρίσκω πουθενά,πάω να προσθέσω ήχο και εικόνα σε συγκεκριμένη επαφή αλλά δεν έχει τη κλασική επιλογή και δε μ αφήνει να πειράξω πέραν του κινητού και email τπτ άλλο.Τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι απλό αλλά δε το βρίσκω πουθενά,πάω να προσθέσω ήχο και εικόνα σε συγκεκριμένη επαφή αλλά δεν έχει τη κλασική επιλογή και δε μ αφήνει να πειράξω πέραν του κινητού και email τπτ άλλο.Τι παίζει?

 

Άνοιξε την επαφή που θες μετά επιλογές και από κει μπορείς να της προσθέσεις ήχο κλήσης και εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στη βοήθεια μου γράφει ότι στις επιλογές πρέπει να λέει ήχο κλήση και εικόνα στο μενού έχει μόνο αντιγραφή,αποστολή ως επαγγελματική κάρτα χρήση αριθμού.Γιατί?

 

Άνοιξε την επαφή που θες μετά επιλογές και από κει μπορείς να της προσθέσεις ήχο κλήσης και εικόνα.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ στη βοήθεια μου γράφει ότι στις επιλογές πρέπει να λέει ήχο κλήση και εικόνα στο μενού έχει μόνο αντιγραφή,αποστολή ως επαγγελματική κάρτα χρήση αριθμού.Γιατί?

 

Αν κατάλαβα καλά, το συγκεκριμένο μενού επιλογών το έχει μόνο όταν ανοίγεις και βλέπεις όλες τις επαφές. Με το που πατάς και επιλέγεις μια επαφή τότε το μενού σου δίνει τη δυνατότητα να προσθέσεις ήχο και εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημερα, εχει δοκiμασει κανεις αυτη τη μπαταρια να μας πει την αποψη του;

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Να ρωτήσω κάτι... Όταν πάμε στα εισερχόμενα (στα μηνύματα), κάτω από τη λέξη "εισερχόμενα" πάνω αριστερά, υπάρχουν 3 εικονίδια, σωστά; Εκεί πατώντας τα δεν πρέπει να αλλάζει κάτι;

Έχω την εντύπωση ότι δεν μου δουλεύει η συγκεκριμένη σειρά της οθόνης...

Link to comment
Share on other sites

Είναι στην ουσία συντομεύσεις για τους υπόλοιπους φακέλους μηνυμάτων: σταλθέντα, πρόχειρα, εξερχόμενα, λογαριασμοί mails κλπ,κλπ. Ούτε μετά από επανεκκίνηση διορθώνεται το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Είναι στην ουσία συντομεύσεις για τους υπόλοιπους φακέλους μηνυμάτων: σταλθέντα, πρόχειρα, εξερχόμενα, λογαριασμοί mails κλπ,κλπ. Ούτε μετά από επανεκκίνηση διορθώνεται το πρόβλημα;

Όχι δεν διορθώνεται. Και ισχύει γενικότερα, όπως π.χ και με το bluetooth αλλά και με άλλα.

Φαίνεται αυτή η σειρά να μην ανταποκρίνεται στο πάτημα!:(

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω το κλασικό: δοκίμασε επανεγκατάσταση λογισμικού, αφού κάνεις τα πάντα backup:(

 

Πιο συγκεκριμένα, επίλεξε Επιδιόρθωση τηλεφώνου, μέσα από το Sony Ericsson PC Suite

Link to comment
Share on other sites

Το φοβόμουν αυτό...:cry:

Θα το κάνω μες στο ΣΚ. Σ'ευχαριστώ, για τη βοήθεια!:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ ένα μικρό προβληματάκι....Δν ανανεώνεται η λίστα των πολυμέσων μου με νέες φώτο,ήχους κτλ ένω όταν πάω από την διαχειριση αρχειων είναι όλα μια χαρά...Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...