Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν είναι κλειστό και έχω ορίσει το ξυπνητήρι δεν χτυπάει που να χτυπιέμαι.

Οταν όμως ανοίξω τη συσκευή τότε χτυπάει αναδρομικά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετα την αναβαθμιση , δοκιμασα να ανοιξω το garmin.

ενω ανοιγει ο χαρτης στη θεση που ειχε την τελευταια φορα που το ανοιξα, το αφησα 5-7 λεπτα και ακομη δεν ειχε βρει δορυφορο. τι τρεχει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θα ηθελα να μου πειτε πως χακαρεις το κινητο για να μπορει να δεχχεται τα patch.ευχαριστω:D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θα ηθελα να μου πειτε πως χακαρεις το κινητο για να μπορει να δεχχεται τα patch.ευχαριστω:D

Δες εδώ πως :)

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση , δοκιμασα να ανοιξω το garmin.

ενω ανοιγει ο χαρτης στη θεση που ειχε την τελευταια φορα που το ανοιξα, το αφησα 5-7 λεπτα και ακομη δεν ειχε βρει δορυφορο. τι τρεχει?

 

εχω παθει ακριβος το ιδιο πραγμα φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

αφου χακαρα το κινητο εβαλα το patch Εμφάνιση φωτογραφιών και βίντεο μόνο από συγκεκριμένους φακέλους στο C:\resource οκ μεχρι εκει εκανα επανακινηση και μετα που δημιουργησα ενα φακελο με φωτογραφιες τα εβγαζε παλι ολα μαζι ευχαριστω...:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Σε λίγες μέρες θα παραλάβω το Satio Κ έχω μερικές απορίες,παρακαλώ αν μπορείτε να μου τις λύσετε :D

Λοιπόν :

 

1.Για να κατεβάσω εφαρμογές/θέματα (δωρεάν) από το ίντερνετ κ να τα εγκαταστήσω στο κινητό πρέπει να χακάρω πρώτα την συσκευή ; Κ αν ναι αρκεί αυτό ή χρειάζεται κ κάτι επιπλέον (πχ διάβασα κάτι για πιστοποιητικά :wacko: );

 

2.Επίσης η αναβάθμιση του κινητού γίνεται κ από την συσκευή η θα χρειαστεί να την ψάξω στο ίντερνετ; (Το κινητό το παίρνω από την vodafone )

 

3.Μπορείτε να μου προτείνετε καμιά ιστοσελίδα για να κατεβάσω εφαρμογές και θέματα;

 

Όπως καταλάβατε δεν είμαι πολύ σχετικός για αυτό βοηθήστε παδιααα :lol: !!!

 

Ευχαριστώ πολύ ;) ... !!!

Link to comment
Share on other sites

εχω παθει ακριβος το ιδιο πραγμα φιλε μου

 

πατησα "ιδιοτητες gps" το εκανα απενεργοποιηση και μετα ξανα ενεργοποιηση , μου ειπε οτι εχουν αλλαξει οι ρυθμισεις του, και με ρωτησε αν δεχομαι τις νεες.

ειπα οκ, και το αφησα 20 λεπτα και επιασε σημα τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μη μου λες τέτοια :O

Μου θυμίζεις το G900 και τις επανεκκινήσεις του. Ήμουνα 1 μήνα χωρίς τηλέφωνο.

 

 

Και όμως..τι το update έβαλα τίποτα..Ακόμα reboots..

 

Παίδες αν ξανακάνω εγκατάσταση λογισμικού θα στρώσει;;

 

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να βάλω ελληνικά στο τηλέφωνο μου,μιας και το έχω πάρει από vodafone uk.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

πατησα "ιδιοτητες gps" το εκανα απενεργοποιηση και μετα ξανα ενεργοποιηση , μου ειπε οτι εχουν αλλαξει οι ρυθμισεις του, και με ρωτησε αν δεχομαι τις νεες.

ειπα οκ, και το αφησα 20 λεπτα και επιασε σημα τελικα.

 

Που ειναι οι ιδιοτητες gps?

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι οι ιδιοτητες gps?

 

ανοιγωντας το garmin πατας το εικονιδιο του gps και πας πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας εχω αγορασει και εγω το satio και εχω περασει περασει διαφορα προγραμματακια και παιχνιδια αλλα κολλησα στο φοντο της αναμονης .

Οσες φορες και να εβαλα slide show να δειχνει φωτογραφιες αυτο απο μονο επιστρεφει σε μια φωτο και την βαζει μονο του απορυθμιζοντας τις ρυθμισεις που κανω .

Πως λυνεται αυτο το θεμα ?

Ρε παιδια εχω σβησει και τη φωτο του φοντου που βγαζει οποτε του καπνισει και παλι επανερχεται σε αυτην τη φωτο .

Πως το ρυθμιζω να κραταει το slide show και να μην κανει οτι θελει απο μονο του ?

Link to comment
Share on other sites

ανοιγωντας το garmin πατας το εικονιδιο του gps και πας πληροφοριες.

 

Το ndrive χρησιμοποιω.Ουτως ή αλλως και στο προγραμμα του κινητου για ευρεση θεσης κτλπ,δεν βγαζει ουτε εκει δορυφορους...Πριν κανω το Update επαιζε.Το ndrive το εγκατεστησα μετα το update.Καμια ιδεα?

 

Εκανα ξανα update και διορθωθηκε το προβλημα.Τωρα μενει να εγκαταστησω το ndrive απο την αρχη και να ξαναδοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, Χρονια πολλα, ειμαι και εγω καινουργιος κατοχος του Satio, το προβλημα που διαπιστωσα ειναι στο video, παρατηρησα οτι δεν υπαρχει συγχρονισμος εικονας και ηχου στα video, το προβλημα αυτο το παρατηρησα και οταν βλεπω τα video απο το κινιτο και οταν το βλεπω απο καποιο προγραμμα στο pc, μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος με καποια λυση, ευχαριστω!!!!
DJP
Link to comment
Share on other sites

Το ndrive χρησιμοποιω.Ουτως ή αλλως και στο προγραμμα του κινητου για ευρεση θεσης κτλπ,δεν βγαζει ουτε εκει δορυφορους...Πριν κανω το Update επαιζε.Το ndrive το εγκατεστησα μετα το update.Καμια ιδεα?

 

Εκανα ξανα update και διορθωθηκε το προβλημα.Τωρα μενει να εγκαταστησω το ndrive απο την αρχη και να ξαναδοκιμασω.

Πως εγκατέστησες το ndrive?οτι εχω βρει ειναι για nokia και samsung...

Link to comment
Share on other sites

το n-drive δουλευει κανονικοτατα στο satio..το εχω εγκαταστησει σαν κυρια εφαρμογη πλοηγησης κι εγω και δουλευει μια χαρα...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

το n-drive δουλευει κανονικοτατα στο satio..το εχω εγκαταστησει σαν κυρια εφαρμογη πλοηγησης κι εγω και δουλευει μια χαρα...

πιο εγκαθιστας αυτο που ειναι για nokia ή αυτο που ειναι για samsung?

Link to comment
Share on other sites

Eγκαθιστας το sis αρχειο απο το φακελο ,εννοειται αφου εχεις περασει ολο τον φακελο στην καρτα μνημης σου.Αν εννοεις τα pips που εχει ο φακελος ενα για Νοκια κ ενα για Samsung δεν εγκαθιστας κανενα απο τα 2 στο satio...Παιζει ετσι...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Eγκαθιστας το sis αρχειο απο το φακελο ,εννοειται αφου εχεις περασει ολο τον φακελο στην καρτα μνημης σου.Αν εννοεις τα pips που εχει ο φακελος ενα για Νοκια κ ενα για Samsung δεν εγκαθιστας κανενα απο τα 2 στο satio...Παιζει ετσι...

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Τα θέματα για το Νοκια 5800 δεν είναι συμβατά με το Satio?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι συμβατα οπως και του Ν97.Απλως υπαρχει αυτο το bug με την λαθος-οριζοντια ενδειξη στις μπαρες νπαταριας-σηματος...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Σε λίγες μέρες θα παραλάβω το Satio Κ έχω μερικές απορίες,παρακαλώ αν μπορείτε να μου τις λύσετε :D

Λοιπόν :

 

1.Για να κατεβάσω εφαρμογές/θέματα (δωρεάν) από το ίντερνετ κ να τα εγκαταστήσω στο κινητό πρέπει να χακάρω πρώτα την συσκευή ; Κ αν ναι αρκεί αυτό ή χρειάζεται κ κάτι επιπλέον (πχ διάβασα κάτι για πιστοποιητικά :wacko: );

 

2.Επίσης η αναβάθμιση του κινητού γίνεται κ από την συσκευή η θα χρειαστεί να την ψάξω στο ίντερνετ; (Το κινητό το παίρνω από την vodafone )

 

3.Μπορείτε να μου προτείνετε καμιά ιστοσελίδα για να κατεβάσω εφαρμογές και θέματα;

 

Όπως καταλάβατε δεν είμαι πολύ σχετικός για αυτό βοηθήστε παδιααα :lol: !!!

 

Ευχαριστώ πολύ ;) ... !!!

 

Παρακαλώ κάποιος να βοηθήσει κ μένα ρε παιδιαα :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, αφου χακαρα το κινητο εβαλα το patch Εμφάνιση φωτογραφιών και βίντεο μόνο από συγκεκριμένους φακέλους στο C:\resource οκ μεχρι εκει εκανα επανακινηση και μετα που δημιουργησα ενα φακελο με φωτογραφιες τα εβγαζε παλι ολα μαζι ευχαριστω... :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Σε λίγες μέρες θα παραλάβω το Satio Κ έχω μερικές απορίες,παρακαλώ αν μπορείτε να μου τις λύσετε :D

Λοιπόν :

 

1.Για να κατεβάσω εφαρμογές/θέματα (δωρεάν) από το ίντερνετ κ να τα εγκαταστήσω στο κινητό πρέπει να χακάρω πρώτα την συσκευή ; Κ αν ναι αρκεί αυτό ή χρειάζεται κ κάτι επιπλέον (πχ διάβασα κάτι για πιστοποιητικά :wacko: );

 

2.Επίσης η αναβάθμιση του κινητού γίνεται κ από την συσκευή η θα χρειαστεί να την ψάξω στο ίντερνετ; (Το κινητό το παίρνω από την vodafone )

 

3.Μπορείτε να μου προτείνετε καμιά ιστοσελίδα για να κατεβάσω εφαρμογές και θέματα;

 

Όπως καταλάβατε δεν είμαι πολύ σχετικός για αυτό βοηθήστε παδιααα :lol: !!!

 

Ευχαριστώ πολύ ;) ... !!!

λοιπον φιλε μου καποιες εφαρμογες πραγματι χριαζοντε να εχεις την σησκευη σου χακαρισμενη αρκει μονο αυτο διοτι 8α σταματησει να σου λεει πως το ποιστοποιητικο ειναι λιγμενο παμε στο δευτερο ερωτημα σου η αναβαθμηση γινεται κανονικα απο την συσκευη με το update service της sony και πλεον εινια δια8εσιμο και για τα κινητα της vodafone οσο για το τριτο ερωτημα δεν εχω ψαξει για καποια σηγκεκριμενη ιστοσελιδα απλα οτι θελω το κανω search στο google και το βρησκω...:happy:

 

Το ndrive χρησιμοποιω.Ουτως ή αλλως και στο προγραμμα του κινητου για ευρεση θεσης κτλπ,δεν βγαζει ουτε εκει δορυφορους...Πριν κανω το Update επαιζε.Το ndrive το εγκατεστησα μετα το update.Καμια ιδεα?

 

Εκανα ξανα update και διορθωθηκε το προβλημα.Τωρα μενει να εγκαταστησω το ndrive απο την αρχη και να ξαναδοκιμασω.

 

φιλε μου εννοεις πως ξανα εκανες update το κινητο και τωρα βρησκει δοριφορους?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εννοεις πως ξανα εκανες update το κινητο και τωρα βρησκει δοριφορους?

 

Αυτο ακριβως.Περασα την εκδοση που ειχα περασει πριν 2 μερες.Περασα και το ndrive και πλεον το σημα του δορυφορου ερχεται πραγματικα γρηγορα!Λιγοτερο απο 1 λεπτο για να εχω το στιγμα μου στο ndrive.χωρις a-GPS...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...