Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω Κωστή αν φταίει η συγκεκριμένη πλατφόρμα αλλά περίμενα πως η SE θα έκανε καλή δουλεια σε αυτό τον τομέα.

Μήπως τώρα επιβεβαιώνονται τα όσα ακούγαμε για την μπαταρία πριν ακόμη ερθει?:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα δεν είναι σε όλους έτσι!Γι'αυτό λέω...Μήπως εν τέλει είναι θέμα λογισμικού και ειδικότερα της 5th edition;
Link to comment
Share on other sites

Eννοείς δηλαδή αστάθεια του λογισμικού? Γιατί όντως κάποια παιδιά δεν έχουν παρόμοιο πρόβλημα. Περίεργα πράγματα.

Απο την άλλη σκέφτομαι οτι και η SE έχει βάλει το χέρι της στο λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

Ε,μ'αυτήν τη λογική και η Sammy έβαλε το χέρι της(σε μικρότερο βαθμό απ'την SE βέβαια).Γι'αυτό αναρωτιέμαι μήπως γενικότερα είναι bug της S60
Link to comment
Share on other sites

:( παιδια εχω δυσαρεστα νεα για μενα

μου επεσε κατω το κινητο και επεσε κατευθειαν με την οθονη απο υψος 1,50 μ. σε τραχια επιφανεια

και δυστυχως η οθονη (βασικα το απ'εξω που παταμε) εχει κανει κατι γρατζουνιες......χαλια κ σε 2 σημεια ειναι σαν να εχει φυγει ενα μικρο καμματακι επιφανειακα.μου την σπαει παρα πολυ και σπαστηκα

ξερει κανεις αν θα μου βγει ο κουκος αιδονιαν το αλλαξω αυτο το απα πανω?η οθονη δεν εχει ευτυχως κατι μονο αυτο το πλαστικο απ'εξω.....:(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πάλι...

 

Βγήκε κάποιο update για την συσκευή;;Το updater της sony μου λέει ότι έχω την τελευταιά,απλά ρωτάω για να διπλοτσεκάρω!

 

Και επίσεις βγήκε επιτέλους η νέα μπαταρία 1350mAh;;;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

εμενα και στο ι8910 και στο σασιο τωρα, ενω αρχικα η μπαταρια κραταγε 2 μερες, μετα απο 10 μερες σταθεροποιηθηκε και κραταει 4-5 μερες.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα και το δικο μου δεν εχει μεγαλη αυτονομια, δυομιση μερες κραταει και το βραδυ το κλεινω για 5-6 ωρες και το εχω σε λειτουργεια δικτυου μονο GSM.

Ξερει καποιος αν η μπαταρια απο το K810i BST-33 950mAh κανει για το satio ή θα εχω προβλημα;

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη κανει ή δεν κανει η μπαταρια; μπερδευτικα....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

satio secret codes

 

Bring up the dial pad and type the following codes:

 

*#0000# = display software version

 

*#06# = display your phone's IMEI

 

*#2820# = display bluetooth address of your phone

 

*#62209526# = display WiFi MAC address

 

*#92702689# = display total call time

 

*#7370# = Hard reset your phone. This will erase ALL your data and bring back the default phone settings (like when you first got your phone new). Default lock code of the Satio is 0000

 

*#7780# = Soft reset your phone. Data like contacts, calendar and notes, are not removed. It will only reset the phone settings, such as profiles, themes and shortcuts.

 

To bring up the service menu, press red – green – red – red – green – red (call keys)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Τελικα και το δικο μου δεν εχει μεγαλη αυτονομια, δυομιση μερες κραταει και το βραδυ το κλεινω για 5-6 ωρες και το εχω σε λειτουργεια δικτυου μονο GSM.

Ξερει καποιος αν η μπαταρια απο το K810i BST-33 950mAh κανει για το satio ή θα εχω προβλημα;

 

Καλά μην περιμένετε να κρατάει και 4-5 μέρες όπως κρατάν τα υπόλοιπα SE. Αυτό είναι τελείως διαφορετικό καθώς έχει άλλο λογισμικό, οθόνη αφής κτλ.

2.5 μέρες είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το είδατε αυτό,αλλά κάποιοι από την σχολή μου το έλεγαν σήμερα,έτσι έψαξά και βρήκα αυτά!!!!!

 

 

http://www.engadget.com/2009/11/24/sony-ericsson-satio-sales-suspended-after-bugs-discovered/

 

http://www.engadget.com/2009/12/01/sony-ericssons-satio-gets-new-firmware-but-not-yet-back-on-sale/

 

Adding insult to Sony Ericsson's injurious bottom line, Carphone Warehouse and Phones 4U shops (the UK's largest mobile phone retailers) have halted sales of the SE's Symbian-powered Satio handset after a high number of customer returns and complaints. A "software glitch" reportedly causes Sony Ericsson's flagship device to power down when users try to access certain applications -- unfortunately, the issue can't be patched via an over-the-air update. A little digging into CPW discussion forums reveals multiple complaints of freezes, crashes, under-performing batteries, and bizarre interface behavior. Both the Carphone Warehouse and Phones4U will offer "new phones" to customers fed up with their Satio. Richard Dorman, senior marketing manager at Sony Ericsson, concedes the issue and assures us that it should be sorted by Christmas. Until then, you can still purchase the handset directly from Vodafone, Orange and T-Mobile... but really, why would you? The Satio's not the only dubiously-spec'd 12 megapixel cameraphone on the market.

 

Γιατί νοιώθω κάπως κορόιδο;;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάπως... :(

Εντάξει εμένα δεν έχει βγάλει και τόσα προβλήματα , και μάλιστα παρατήρησα ότι με τα θέματα της sony κολλάει , ενώ αν το αλλάξεις με κάποιο άλλο , δεν κολλάει τόσο....

Αλλά , λέγοντας σε όσους έχουν σοβαρότερα προβλήματα,ότι δεν υπάρχουν κατάλληλες αναβαθμίσεις , η sony θα χάσει πελάτες......

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάπως... :(

Εντάξει εμένα δεν έχει βγάλει και τόσα προβλήματα , και μάλιστα παρατήρησα ότι με τα θέματα της sony κολλάει , ενώ αν το αλλάξεις με κάποιο άλλο , δεν κολλάει τόσο....

Αλλά , λέγοντας σε όσους έχουν σοβαρότερα προβλήματα,ότι δεν υπάρχουν κατάλληλες αναβαθμίσεις , η sony θα χάσει πελάτες......

 

Εμένα πάντως κάνει restarts που και πού..:mad:

Τρώει και κανα σκάλωμα μια στα τόσα.. Για την μπαταρία του μην ξαναλέω,απλά χρειάζομαι άλλη,είναι υπερβολικά μικρή...

 

Και update δεν βρίσκει!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Ένα tip που βρήκα στο esato forum : εάν "παγώσει" το τηλέφωνο

και δεν ανταποκρίνεται στο πάτημα των πλήκτρων ,

αντί να βγάζουμε την μπαταρία, πατάμε παρατεταμένα (τουλάχιστον 10 δευτερόλεπτα ) το πλήκτρο on-off ,οπότε το τηλέφωνο κλείνει και το ανοίγουμε πάλι κανονικά.

Το δοκίμασα σε κολλήματα του GARMIN και είναι αποτελεσματικό.

Link to comment
Share on other sites

haki ευχαριστω για την απαντηση σου.

Κατι αλλο παιδια που θελω να ρωτησω ειναι για της φωτογραφιες και τα βιντεο, μπενω ''το υλικο μου'' μετα ''Ε: PHONE CARD'' ''εικονες'' ή ''κλιπ βιντεο'' και μου της δειχνει της φωτογραφιες με ενα μικρο μπλε εικονιδιο αριστερα και το ονομα της φωτογραφιας, και τα βιντεο με ενα μικρο σηματακι οτι ειναι βιντεο και το ονομα του, ρωτω εγω ο ασχετος, γιατι δεν μου τα βγαζει με μικρογραφιες; Αν θελω να βρω καποια συγκεκριμενη φωτογραφια ή βιντεο για να τα στειλω με MMS ή με Bluetooth πρεπει να τα ανοιγω ενα-ενα μεχρι να δω ή να βρω αυτο που ψαχνω; ειναι θεμα πλατφορμας; :(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω που έψαξα οι phones4u και cardware phones σταμάτησαν την κυκλοφορία του κινητού!!!Και τα αλλάζουν με άλλα που έχουν προτίνει.

 

http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/8377312.stm

 

ENJOY στην κοροϊδία!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε το ίδιο πρόβλημα και στις εδώ παρτίδες το ίδιο θα γινόταν,οπότε χαλαρώστε.Δε σας έπιασε κανείς κορόιδο ;)

Απλά,δε γινόταν να ανακληθεί το πρόβλημα με αναβάθμιση λογισμικού απ΄τους χρήστες και πήραν πίσω τις υπάρχουσες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να απαντησω μονος μου

 

1.- Οσοι εχουν υπολογιστη mac για να συχρονισουν το satio με τον mac του χρειαζονται ενα προγραμμα το missing syng for symbian

Προσοχη , οταν το βρει να το βαλετε σαν ΝΟΚΙΑ συσκευη ....

Με αυτο το συχρονιζεις ανετα , το εκανα χτες , επαφες , ημερολογιο, email και ο,τι θελετε

To isyng και το plung in που εβγαλε η sony στη σελιδα της ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

 

Φίλε μου πως το έκανες αυτό;

Εντάξει το βρήκα, ευχαριστώ για την αρχική πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε το ίδιο πρόβλημα και στις εδώ παρτίδες το ίδιο θα γινόταν,οπότε χαλαρώστε.Δε σας έπιασε κανείς κορόιδο ;)

Απλά,δε γινόταν να ανακληθεί το πρόβλημα με αναβάθμιση λογισμικού απ΄τους χρήστες και πήραν πίσω τις υπάρχουσες συσκευές.

 

 

Άμα καταφέρω να κάνω το update και φτιάξω την συσκευή μου,τότε θα πω πώς δεν είμαι κορόιδο,μέχρι στιγμής είμαι όμως αφού μπορούν άλλοι με orange,o2,virgin κτλ να κάνουν update την συσκευή.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις μπερδευτεί.Ας τα πάρουμε ένα-ένα:

 

Κάποια παρτίδα στην Αγγλία παρουσίασε πρόβλημα λογισμικού,το οποίο δεν επιλύεται με αναβάθμιση από το χρήστη,οπότε ανακλήθηκε η παρτίδα αυτή για να διορθωθεί το θέμα που προέκυψε και να ξανακυκλοφορήσει ανανεωμένη στην αγορά.

 

Απ'τη στιγμή που το τηλέφωνό σου δεν ανήκει σ'αυτήν την παρτίδα δεν έχεις λόγο να αισθάνεσαι κορόιδο,μιας και δεν είναι γενικό το πρόβλημα.Το αν κάποιες customized συσκευές παρόχων μπορούν και κάνουν update,σημαίνει πως έχει βγει update,το οποίο προφανώς δε χρειάζεται για τη δική σου συσκευή.Και σε καμία περίπτωση τα οποιαδήποτε updates δεν αφορούν την επίλυση του προβλήματος που προκάλεσε ανάκληση της παρτίδας.

 

Το πρόβλημα δεν είναι γενικό,άρα ποιος σε κορόιδεψε;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις μπερδευτεί.Ας τα πάρουμε ένα-ένα:

 

Κάποια παρτίδα στην Αγγλία παρουσίασε πρόβλημα λογισμικού,το οποίο δεν επιλύεται με αναβάθμιση από το χρήστη,οπότε ανακλήθηκε η παρτίδα αυτή για να διορθωθεί το θέμα που προέκυψε και να ξανακυκλοφορήσει ανανεωμένη στην αγορά.

 

Απ'τη στιγμή που το τηλέφωνό σου δεν ανήκει σ'αυτήν την παρτίδα δεν έχεις λόγο να αισθάνεσαι κορόιδο,μιας και δεν είναι γενικό το πρόβλημα.Το αν κάποιες customized συσκευές παρόχων μπορούν και κάνουν update,σημαίνει πως έχει βγει update,το οποίο προφανώς δε χρειάζεται για τη δική σου συσκευή.Και σε καμία περίπτωση τα οποιαδήποτε updates δεν αφορούν την επίλυση του προβλήματος που προκάλεσε ανάκληση της παρτίδας.

 

Το πρόβλημα δεν είναι γενικό,άρα ποιος σε κορόιδεψε;

 

Εεε η vodafone εδώ,που δεν επιτρέπει τα updates .Η σονυ τα βγάζει,αλλά η βοντα τα μπλοκάρει..Ναι όμως πως ξέρω ότι δεν είμαι μέσα σε αυτή την παρτίδα;

Πάντως μου αρέσει σα κινητό και δεν θέλω να το αλλάξω,να το φτιάξω θέλω...έστω να μπορούσα να έκανα το update για τα μάτια μου και μόνο.

 

Βtw με ποιόν τρόπο μπορώ να το κάνω debrand ;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone απαγορεύει τις αναβαθμίσεις over the air.Από το update service όμως γίνονται κανονικά,εφόσον υπάρχει διαθέσιμο νέο λογισμικό.Προφανώς,αν είχες προβληματική συσκευή θα έβγαινε κάποια σχετική ανακοίνωση ώστε να της κάνεις έλεγχο σε κάποιο σέρβις και να διαπιστώσεις κατά πόσο ανήκει σε μια τέτοια παρτίδα
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone απαγορεύει τις αναβαθμίσεις over the air.Από το update service όμως γίνονται κανονικά,εφόσον υπάρχει διαθέσιμο νέο λογισμικό.Προφανώς,αν είχες προβληματική συσκευή θα έβγαινε κάποια σχετική ανακοίνωση ώστε να της κάνεις έλεγχο σε κάποιο σέρβις και να διαπιστώσεις κατά πόσο ανήκει σε μια τέτοια παρτίδα

 

Εε να που έβγαλαν εδώ αγγλία,και κάνουν ανάκληση όλα τα satio,τουλάχιστον αυτά που είναι μαμα λογισμικό!Θα περάσω αύριο από ένα μαγαζί της vodafone να ρωτήσω τί γίνεται..

Ναι το update της σονυ τίποτα,λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση ενώ είναι η αρχική...τί σκεπτικά είναι αυτά θέε μου..

 

Ξέρεις φίλε κάποιο τρόπο να κάνω debrand μπορείς να μου στείλεις ένα pm;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...