Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έχει αγοράσει κάποιος από vodafone να μου πει αν το τηλέφωνο είναι "πειραγμένο" γιατί έχω μεγάλη επιδότηση αν μεταφερθώ στην voda αλλα δεν μου αρέσουν τα σκαλισμένα από την voda κινητά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραίες μουσικές και πολύ καλός ήχος από το κινητό:)

 

ηχογραφει ωραια αλλα δεν ακουγεται δυνατα ο ηχος απο το ηχειο της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

το έχει αγοράσει κάποιος από vodafone να μου πει αν το τηλέφωνο είναι "πειραγμένο" γιατί έχω μεγάλη επιδότηση αν μεταφερθώ στην voda αλλα δεν μου αρέσουν τα σκαλισμένα από την voda κινητά

Αυτή η ερώτηση με ενδιαφέρει κι εμένα γιατί ενώ το κινητό θα το πάρω με επιδότηση από τη Vodafone θα χρησιμοποιώ πρόγραμμα της Wind. Το έχω κάνει και παλιότερα με άλλες συσκευές και δεν είχα πρόβλημα, η Vod δεν τις είχε πειράξει.

 

ηχογραφει ωραια αλλα δεν ακουγεται δυνατα ο ηχος απο το ηχειο της συσκευης

Δυστυχώς, αυτό το παρατήρησαν και η προηγούμενοι. Άλλωστε μιλάμε για ένα ηχείο και μονοφωνικό ήχο. Ε, δεν μπορείς να τα έχεις όλα.. (μάλλον..!) :-)

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον τον ενδιαφερει ο ηχος κατα την ηχογραφηση βιντεο δειτε τα παρακατω παραδειγματα τραβηγμενα με το Satio, με δυνατη μουσικη σε club

Προσωπικα εμεινα εκπληκτος απο την ποιοτητα εγγραφης!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=_-dYf7YA1xg

http://www.youtube.com/watch?v=fDa-jtDh-XE

http://www.youtube.com/watch?v=1kS7D6eVhsw

http://www.youtube.com/watch?v=E5lc1H747Vs

 

 

Ο ηχος πολυ καλος αλλα το frame rate οχι. Απορω με οσους λενε οτι το βλεπουν καλο το βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος πολυ καλος αλλα το frame rate οχι. Απορω με οσους λενε οτι το βλεπουν καλο το βιντεο.

 

Γι αυτό λέω μήπως υπάρχει κανένα βίντεο στο φώς της ημέρας να δούμε, για να σχηματίσουμε καλύτερη άποψη. Μέσα στο κλαμπ σε ξεγελάει και ο ρυθμός που αναβοσβήνουν τα φώτα.

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος πολυ καλος αλλα το frame rate οχι. Απορω με οσους λενε οτι το βλεπουν καλο το βιντεο.

 

Να διευκρινισω κατι σχετικα με τα βιντεο στο youtube

τα βιντεο δεν ειναι δικα μου, απλα επειδη εντυπωσιαστηκα απο την ποιοτητα εγγραφης εστειλα PM στον χρηστη που τα ανεβασε και τον ρωτησα με ποιο κινητο τα εγραψε.

Πιστευω ομως οτι εχει πολυ ενδιαφερων να δουμε τι ακριβως μου ανεφερε, μιας και βλεπω οτι γινεται θεμα για το frame rate:

 

"Να φανταστείς ότι η κανονική τους οπτικοακουστική ποιότητα είναι αρκετά ανώτερη. Χρειάστηκε να τα "πετσοκόψω" για να τα ανεβάσω στο youtube. Ενώ τα original ήταν γύρω στα 250-300MB το κάθε ένα, αυτά στο youtube είναι γύρω στα 60-80MB."

Link to comment
Share on other sites

Ulysse, με πρόλαβες. Αυτό ακριβώς θα έλεγα, ότι είναι μέγα λάθος να ανεβαίνουν βίντεο τραβηγμένα από κάμερα συσκευής στο youtube. Χάνουν πάρα πολύ σε ποιότητα και δημιουργούν λάθος εντυπώσεις. Ακόμα και το πολύ πρώιμο πρωτότυπο που είχα πιάσει πριν πολύ καιρό, τραβούσε πάρα πολύ καλό βίντεο οπότε, δεν αμφιβάλω καθόλου για τις ικανότητες του Satio.

 

Και εδώ να πω ότι πολλοί κάναν αρνητικά σχόλια για την VGA ανάλυση. Δεν έχει σημασία τόσο η ανάλυση όσο η ποιότητά του. Έχω δει VGA 30fps βίντεο από διαφορετικές συσκευές να έχουν τεράστιες διαφορές μεταξύ τους. Προτιμώ ένα ΑΨΟΓΟ vga παρά ένα 720p ή 1080p με χαμηλό framerate και χάλια ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, για τον φιλο που ρωταει να το παρει απο τη vodafone, ναι εχει βαλει το χερι της. Αλλοι λενε οτι ειναι καλο αυτο και αλλοι οτι δεν ειναι.

Αυτο που εκανα ειναι να αλλαξω τον προκαθορισμενo τροπο συνδεσης και να κανει ''ερωτηση'' για το πως θα συνδεθει, απο v.live(gprs) ή wifi επιδη με ''καρφωνε'' στο v.live(gprs) και υπαρχει χρεωση αλλαξα και την προκαθορησμενη (της vodafone) σελιδα που με ''εβαζε'' στο internet και αλλαξα την κεντρικη οθονη και εβαλα της sony ericsson.

πιστευω να τα λεω καλα, γιατι δεν το κατεχω καλα το θεμα, αν μπορει να βοηθησει και καπιος αλλος καλο θα ηταν.

Κατα τα αλλα το τηλεφωνο το εχω απο την τριτη και ειμαι ευχαριστημενος μεχρι στιγμης, το μονο που μου εκανε χθες μου ''κολλισε'' πρωτη φορα στο internet σε στοιχηματικη εταιρεια του εκανα επανεκκινηση και ολα καλα. το τηλεφωνο το δουλευω ολη την ωρα γιατι δεν ξερω το μενου το sympian και το ψανω να το μαθω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

το έχει αγοράσει κάποιος από vodafone να μου πει αν το τηλέφωνο είναι "πειραγμένο" γιατί έχω μεγάλη επιδότηση αν μεταφερθώ στην voda αλλα δεν μου αρέσουν τα σκαλισμένα από την voda κινητά

 

ψάξε για το βιντεο μου που έχω κάνει για το κινητό..θα το δεις..

Δεν είναι ιδιέτερα πειραγμένο,πχ k800i...είναι πιο ελεύθερο,στο boot βγάζει το λογότυπο της voda και μέσα στο μενού έχει 2 εικονίδια που πάνε στην vodafone.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

ειμαι κατοχος του satio μια βδομαδα τωρα, ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την συσκευη! αλλα εχω ενα προβλημα με την εφαρμογη my look...

οταν παταω image manager μου βγαζει το μηνυμα οτι δεν υπαρχει αρκετη μνημη!

μπορει καποιος να με βοηθησει να το διορθωσω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

ειμαι κατοχος του satio μια βδομαδα τωρα, ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την συσκευη! αλλα εχω ενα προβλημα με την εφαρμογη my look...

οταν παταω image manager μου βγαζει το μηνυμα οτι δεν υπαρχει αρκετη μνημη!

μπορει καποιος να με βοηθησει να το διορθωσω αυτο?

 

καλορίζικο! Εμένα δεν λειτουργεί το mylook,δεν έχω καταφέρει τουλάχιστον να το κάνω να δουλέψει,όποιο προφιλ και να βάλω.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θα ήθελα να ρωτήσω

1) από πλευράς scrolling στο μενού αν είναι εύχρηστο όπως με την τελευταία αναβάθμιση του Ν97

2) και αν ο browser υποστηρίζει youtube video και flash player!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θα ήθελα να ρωτήσω

1) από πλευράς scrolling στο μενού αν είναι εύχρηστο όπως με την τελευταία αναβάθμιση του Ν97

2) και αν ο browser υποστηρίζει youtube video και flash player!

 

Για ποιο κινητο μιλας? Για το σατιο η για το Ν97?:confused:

Εdit:Ναι ακυρο παιδια στην αρχη μπερδευτικα και μετα ειδα το οπως.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο κινητο μιλας? Για το σατιο η για το Ν97?:confused:

 

μαλλον μιλα για το σατιο, νομιζω πως ειναι αρκετα εμφανες:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω πάρει το satio (U1) και το ψάχνω.

Ωραία συσκευή, μόνο με το wifi έχω προβληματάκι μερικές φορές, συνδέεται και αποσυνδέεται... και δεν βρίσκει αμέσως όλα τα δίκτυα.

Τελικά, έχει κανείς εγκαταστήσει την έκδοση GARMIN 5.00.50 και λειτουργεί;

Μέσα στην κάρτα είχε το Garmin 5.00.50 :worry: (δεν ξέρω πως βρέθηκε εκεί, το δίνουν μαζί;; ) το εγκατέστησα, αλλά δεν φαίνεται να τρέχει. Ανοίγει και κλείνει...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Είχε το garmin στην κάρτα μνήμης? Από Ελλάδα το πήρες? Φίλε μου, η συσκευασία ήταν σφραγισμένη (για παν ενδεχόμενο)???

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Είχε το garmin στην κάρτα μνήμης? Από Ελλάδα το πήρες? Φίλε μου, η συσκευασία ήταν σφραγισμένη (για παν ενδεχόμενο)???

 

Και καποιος αλλος φιλος ειχε αναφερει κατι τετοιο.

Ισως να περασαν καποια απο τα αρχεια εγκαταστασης της εφαρμογης και οχι ολοκληρη(λογικο γιατι κοστιζει καμια εκατοστη ευρω).

Μικρη σημασια εχει αφου μπορεις να το βρεις και να το βαλεις ολοκληρο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για το πρόβλημα μου ξέρει κανείς τίποτα;;;Τα restarts αρχίσανε και είναι συχνά!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

ψάξε για το βιντεο μου που έχω κάνει για το κινητό..θα το δεις..

Δεν είναι ιδιέτερα πειραγμένο,πχ k800i...είναι πιο ελεύθερο,στο boot βγάζει το λογότυπο της voda και μέσα στο μενού έχει 2 εικονίδια που πάνε στην vodafone.

 

 

επειδή από ότι κατάλαβα αυτό έχεις δεν έχει το logo τις vodafone στην πρόσοψη?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για το πρόβλημα μου ξέρει κανείς τίποτα;;;Τα restarts αρχίσανε και είναι συχνά!

 

και εμενα ανοιγοκλεινει μονο του!συχνα!!!πολυ συχνα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, παιδια,πριν 10 ημερες αγορασα το σατιο απο πλαισιο.φανταστικο κινητο,σε ολα του,εκτος 1 βασικης λειτουργιας.εισερχομενες κλησεις.καθε 3-4 κλησεις,παγωμα.μπλοκαρισμα.Το επεστρεψα στο πλαισιο,μου εδωσαν καινουργιο,το οποιο μου κανει το ιδιο προβλημα.(sim voda καινουργια απο τον ιουλιο)ηχος κλησης se & απο memory cart.Ειναι κατι που κανω λαθος?:O
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίσεις θα βγουν κανονικά.. Θα υπάρξει 1 αναβάθμιση εντός 3 εβδομάδων

 

Κάντε λίγη υπομονή όλοι εσείς που έχετε προβλήματα με restart και παγώματα. Λογικά η αναβάθμιση που αναμένεται θα τα λύνει αυτά. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κριμα παντως να μην εχει screen savers και καποια οθονη αναμονης που να βλεπεις ωρα,νεα μηνυματα και κλησεις:(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...