Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κανω και αλλη μια ερωτησουλα ρε παιδια μιας και ακομα το σκαλιζω και το μαθαινω: η kitkat δεν εχει επιλογη να φαινεται το ποσοστο της μπαταριας στην αρχικη οθονη;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτό θα μ'ενδιέφερε κι εμένα, προτιμώ 1000 φορές έναν αριθμό % παρά μία ένδειξη άδειας μπαταρίας. Υπάρχει κάπου επιλογή γι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και αλλη μια ερωτησουλα ρε παιδια μιας και ακομα το σκαλιζω και το μαθαινω: η kitkat δεν εχει επιλογη να φαινεται το ποσοστο της μπαταριας στην αρχικη οθονη;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.kroegerama.android4batpercent

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και αλλη μια ερωτησουλα ρε παιδια μιας και ακομα το σκαλιζω και το μαθαινω: η kitkat δεν εχει επιλογη να φαινεται το ποσοστο της μπαταριας στην αρχικη οθονη;

 

Αν αγγίξεις με δύο δάχτυλα την status bar, θα την δεις στη δεύτερη σειρά ;)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά υποτίθεται ότι με art θα έχω ταχύτερο κινητό και καλύτερη διαχείρηση μπαταρίας σε σχέση με dalvik?
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά υποτίθεται ότι με art θα έχω ταχύτερο κινητό και καλύτερη διαχείρηση μπαταρίας σε σχέση με dalvik?

 

Προσωπικα μονο το δευτρο εχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Αν αγγίξεις με δύο δάχτυλα την status bar, θα την δεις στη δεύτερη σειρά ;)

 

Αυτο με τα 2 δαχτυλα το ειχα ξεχασει να πω την αληθεια, απλα εγω ηθελα κατι σε στυλ samsung's touchwiz που το εμφανιζει μονιμα διπλα στη μπαταρια αναμεσα στο ρολοι χωρις να χρειαζεται να κανεις τιποτα(statusbar κλπ.). Παντως και η εφαρμογουλα που linkαρε ο φιλος παραπανω φαινεται ενδιαφερουσα... Thanks a lot παιδια!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Σε πόσες μέρες έρχεται από amazon?

 

Λεπτομέρεια που ίσως μη γνωρίζεις. Το Moto G των 16GB δεν καλύπτεται Ελλάδα. Το 8άρι, το οποίο φέρνει η Wind με 2ετή εγγύηση, ναι μεν καλύπτεται εδώ, αλλά μόνο για ένα χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Λεπτομέρεια που ίσως μη γνωρίζεις. Το Moto G των 16GB δεν καλύπτεται Ελλάδα. Το 8άρι, το οποίο φέρνει η Wind με 2ετή εγγύηση, ναι μεν καλύπτεται εδώ, αλλά μόνο για ένα χρόνο.

 

Που το είδες αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση από επίσημο service. Επίσης η Amazon δίνει μόνο ένα χρόνο εγγύηση. Το γράφουν και στο site τους ;)

 

 

Στο αμαζον σου ειπανε οτι μαζι με την εγγυηση σου προσφερουν και υπερεσιες servise και εκτος εγγυησης;

Πιο γρηγορα θα στο επισκευασουν στην Αγγλια παρα Ελλαδα.

 

Ειναι λιγο ψυχολογικο το θεμα της εγγυησης πιστευω.

Διαλεγεις και παιρνεις.

Θελεις την προσιτη τιμη του αμαζον αλλα με ενα χρονο εγγυηση η θελεις το ακριβο ελληνικο με δυο χρονια.

 

Με 191 ευρω πηρα το 16αρι.

Ποσο κανει στη wind το 8αρι;... Ρητορικο το ερωτημα.

Link to comment
Share on other sites

αν η ζημιά είναι οθόνη, μπαταρία, κανά κουμπί, τα φτιάχνω μόνος μου οπότε η εγγύηση δε με πολυαπασχολεί για τέτοιες μηχανικές βλάβες. Αν είναι ηλεκτρονική... τη πατήσαμε απλά.
Link to comment
Share on other sites

Στο αμαζον σου ειπανε οτι μαζι με την εγγυηση σου προσφερουν και υπερεσιες servise και εκτος εγγυησης;

Πιο γρηγορα θα στο επισκευασουν στην Αγγλια παρα Ελλαδα.

 

Ειναι λιγο ψυχολογικο το θεμα της εγγυησης πιστευω.

Διαλεγεις και παιρνεις.

Θελεις την προσιτη τιμη του αμαζον αλλα με ενα χρονο εγγυηση η θελεις το ακριβο ελληνικο με δυο χρονια.

 

Με 191 ευρω πηρα το 16αρι.

Ποσο κανει στη wind το 8αρι;... Ρητορικο το ερωτημα.

Πώς πήρες το 16άρι 191 ευρώ;

Μέσω ποιάς τράπεζας;

Link to comment
Share on other sites

Πώς πήρες το 16άρι 191 ευρώ;

 

Μέσω ποιάς τράπεζας;

 

 

Τραπεζα Πειραιως

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό!!!

 

Το χει φτιαξει ενας xda developer! Eιναι καλο αλλα θα ηθελα να δειχνει και οταν η μπαταρια πχ ειναι γεματη! Θα τα αψογο! Αν δεν βαριεσαι φιλε κανε αξιολογηση και γραψτο αυτο να το γραψω και γω μπας και το φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάτι για αξεσουάρ;, έχω ακούσει πως η Wind θα φέρει όλα τα αξεσουάρ όπως θήκες κλπ σε πολύ καλές τιμές
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Μπραβο! Ωραιος! Ηθελα grip shell και το εβρισκα μονο στο γερμανικο αμαζον στα 30 ευρω με μεταφορικα. Κλεψια δηλαδη.

 

Μια ερωτηση για τα παιδια που ειχαν μοτορολα και παλιοτερα και ασχοληθηκαν με modding. Υπαρχει "πλαγιος" τροπος ξεκλειδωματος/κλειδωματος του bootloader ωστε να μην χασουμε την εγγυηση ή μπα; Γενικα δεν βλεπω πολλη υποστηριξη στο moto g και ημουν καλομαθημενος με το Galaxy S! :p

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο! Ωραιος! Ηθελα grip shell και το εβρισκα μονο στο γερμανικο αμαζον στα 30 ευρω με μεταφορικα. Κλεψια δηλαδη.

 

Μια ερωτηση για τα παιδια που ειχαν μοτορολα και παλιοτερα και ασχοληθηκαν με modding. Υπαρχει "πλαγιος" τροπος ξεκλειδωματος/κλειδωματος του bootloader ωστε να μην χασουμε την εγγυηση ή μπα; Γενικα δεν βλεπω πολλη υποστηριξη στο moto g και ημουν καλομαθημενος με το Galaxy S! :p

 

Ενδομεταξυ δες λιγο στο site! Εχει καπακια ανταλλακτικα η μου φαινεται? :-P

Link to comment
Share on other sites

Ενδομεταξυ δες λιγο στο site! Εχει καπακια ανταλλακτικα η μου φαινεται? :-P

 

Το "Motorola shell" στα 9.99€ ναι, είναι το πίσω καπάκι σε διαφορετικά χρώματα. Το "Grip Shell" είναι στην ουσία πάλι το πίσω καπάκι με bumper γύρω γύρω και το "Flip shell" είναι η γνωστή μόδα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρώτη φορά αγοράζω από αμαζον διευκρινίστε μου κάτι.

Βλέπω τιμή £154.95 (Dispatched from and sold by Amazon.)

 

Το προσθέτω στο καλάθι και μου δείχνει

Items............................................£158.83

Estimated Postage & Packaging...£5.76

Estimated Order Total...................£164.59

 

Γιατί το Items έγινε 158.83?

 

Επίσης όταν πάω να κάνω την αγορά μου δείχνει αποστολή σε 3-7 μέρες... κάπου στο forum είδα για αποστολή σε 1-2 εργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρώτη φορά αγοράζω από αμαζον διευκρινίστε μου κάτι.

Βλέπω τιμή £154.95 (Dispatched from and sold by Amazon.)

 

Το προσθέτω στο καλάθι και μου δείχνει

Items............................................£158.83

Estimated Postage & Packaging...£5.76

Estimated Order Total...................£164.59

 

Γιατί το Items έγινε 158.83?

 

Επίσης όταν πάω να κάνω την αγορά μου δείχνει αποστολή σε 3-7 μέρες... κάπου στο forum είδα για αποστολή σε 1-2 εργάσιμες.

 

Για την αυξημένη τιμή, είμαι 99% σίγουρος πως φταίει το ελληνικό φ.π.α. Όσο για το χρόνο παράδοσης, τόσο κάνει συνήθως. Αν θες πιο γρήγορα, κούριερ και έξτρα κόστος.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...