Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H Motorola στο live chat τα λέει διαφορετικά:

"the unit will arrive charged partially, just plug it in and charge up to 100% without worrying about the time it takes too much.Use the phone, discharge the battery and charge again fully, the battery will be then calibrated"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στη wind οι υπαλληλοι δεν παιζονται,

το καταστημα λεει παρτε 1260 και το 1260 μιληστε με το καταστημα αφου καταλαβουν πως υπαρχει Motorola g.

Ενημερωση για την διαθεσιμοτητα καμια

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ σοβαρου κι αστειου, απο θεμα marketing τους συμφερει να αποδυναμωθει η μπαταρια σου και να παρεις καινουργιο motorola κινητο :) :) :)

 

Πραγματικα δε γνωριζω ποιοι εχουνε δικιο.

Ειναι το πρωτο κινητο που απο την αρχη το φορτιζω με τον διαφορετικο τροπο (30% με 90%) και οχι με τον κλασσικο.

Πιστευω οτι στο εξαμηνο θα μπορω να βγαλω ενα ασφαλες συμπερασμα.

 

Ο μόνος λόγος για να βγάζεις το κινητό από την πρίζα πριν φτάσει στο 100% είναι ότι από το 80-90% και μετά η φόρτιση γίνεται πιο αργή και η θερμοκρασία της μπαταρίας ανεβαίνει. Το βγάζεις λοιπόν τότε για να γλιτώσεις την μπαταρία από την παραπάνω έκθεση σε θερμότητα. Αυτή είναι η λογική.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή είχε συζητηθεί και πρόσφατα το θέμα με το κάθε πότε πρέπει να φορτίζεται το κινητό και μέσα από εμπεριστατωμένα άρθρα, όλα έλεγαν πως δεν πρέπει ποτέ να αφήνουμε να ξεφορτίζει το κινητό (εκτός από μία φορά το μήνα για καλιμπράρισμα) και κυρίως να μην το φορτίζουμε πότε εντελώς στο 100%. Τις προάλλες όμως, η "Βοηθεια"(πρώην Moto Care) του Moto G μου, έβγαλε την εξής συμβουλή

 

http://i.imgur.com/o1fZKth.png?1?3206

 

Τι πιστεύετε ότι ισχύει τελικά; :wacko:

Αν ανατρέξεις σε προηγούμενα σχόλιά μου όπου είχα επικοινωνία καθημερινή με το motorola support θα δεις ότι αυτός με τον οποίο μιλούσα με συμβούλεψε ακριβώς αυτό και επίσης να κλείνουμε και να ξανανοίγουμε το κινητό μια φορά τη μέρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H Motorola στο live chat τα λέει διαφορετικά:

"the unit will arrive charged partially, just plug it in and charge up to 100% without worrying about the time it takes too much.Use the phone, discharge the battery and charge again fully, the battery will be then calibrated"

Συγκεκριμένα μου είπαν ότι πρέπει να ξεφορτίσει τελείως και να το πάω μέχρι 100%.

:lol:

Τ50, ΜΑΧ100, EL250, XL650V, XT660Z

Link to comment
Share on other sites

Αν ανατρέξεις σε προηγούμενα σχόλιά μου όπου είχα επικοινωνία καθημερινή με το motorola support θα δεις ότι αυτός με τον οποίο μιλούσα με συμβούλεψε ακριβώς αυτό και επίσης να κλείνουμε και να ξανανοίγουμε το κινητό μια φορά τη μέρα.

 

 

 

Συγκεκριμένα μου είπαν ότι πρέπει να ξεφορτίσει τελείως και να το πάω μέχρι 100%.

 

#1 Δεν θα πάθει τίποτα αν το φορτίζεις μέχρι το 100% :cool:

#2 restart κάθε μέρα; Του εξήγησες ότι η συσκευή σου δεν φοράει windows 95??? :lol:

#3 Αν το κάνεις αυτό... την ρήμαξες την λιθίου σου!

Η μπαταρία δεν πρέπει να πέφτει κάτω του 20%... :!:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα παρατηρησα στον ηλιο τις γραμμες τις οθονης ! Αμα μπορει καποιος να το τεσταρει να μου πει αν οντως ισχυει! Φαινοντε κατι σαν γραμμες που ειναι της οθονης! Δηλαδη και κλειστο στον ηλιο ετσι φαινεται
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα παρατηρησα στον ηλιο τις γραμμες τις οθονης ! Αμα μπορει καποιος να το τεσταρει να μου πει αν οντως ισχυει! Φαινοντε κατι σαν γραμμες που ειναι της οθονης! Δηλαδη και κλειστο στον ηλιο ετσι φαινεται

 

Ποιες γραμμές??Για δώσε λεπτομέρειες σε παρακαλώ..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα παρατηρησα στον ηλιο τις γραμμες τις οθονης ! Αμα μπορει καποιος να το τεσταρει να μου πει αν οντως ισχυει! Φαινοντε κατι σαν γραμμες που ειναι της οθονης! Δηλαδη και κλειστο στον ηλιο ετσι φαινεται

 

με το κινητό κλειστό φαίνονται και στο δικο μου.και στο φως του δωματίου υπο συγκεκριμένη γωνία τις βλεπω.εσύ εννοεις στον ήλιο φαίνονται και με την οθόνη αναμμένη;

Link to comment
Share on other sites

παιδια,ειμαι αναμεσα σε moto g και s4mini για κινητο οταν θα φυγω απο το κεντρο και παω στη μοναδα(το Μαιο μπαινω αλλα προβληματιζομαι απο τωρα:p),αναλογιζομενοι πρακτικοτητα,βαρος,διαρκεια μπαταριας,αντοχη,δηλαδη ο,τι χρειαζεται για οταν θα ειμαι μεσα,τι μου προτεινετε;το g2 που εχω ειναι μεγαλουτσικο και το φοβαμαι να το εχω μαζι μου!παντως και τα δυο ειναι πανεμορφα τα ατιμα!
Link to comment
Share on other sites

παιδια,ειμαι αναμεσα σε moto g και s4mini για κινητο οταν θα φυγω απο το κεντρο και παω στη μοναδα(το Μαιο μπαινω αλλα προβληματιζομαι απο τωρα:p),αναλογιζομενοι πρακτικοτητα,βαρος,διαρκεια μπαταριας,αντοχη,δηλαδη ο,τι χρειαζεται για οταν θα ειμαι μεσα,τι μου προτεινετε;το g2 που εχω ειναι μεγαλουτσικο και το φοβαμαι να το εχω μαζι μου!παντως και τα δυο ειναι πανεμορφα τα ατιμα!

 

 

Υπάρχει διαφορά τιμής και χαρακτηριστικών στο δίλλημα σου.

 

 

Πιο φθηνό το G, πιο δυνατό και ολοκληρωμένο το mini.Αν κατάλαβα το θες για δεύτερο, να κάνει μεν τη δουλειά του αλλά να είναι διακριτικό.Αν είχα το καλύτερο κινητό της αγοράς (G2) θα επέλεγα το G λόγο της τιμής του, της καλύτερης οθόνης σε εξωτερικούς χώρους και της πολύ καλής αυτονομίας. Αν σ ενδιαφέρει το κομμάτι της κάμερας και το πιο μικρό μέγεθος(ακόμα πιο μικρό απο το G) τότε θα πας για το μίνι.

 

Εξαρτάται τι θες.

Link to comment
Share on other sites

με το κινητό κλειστό φαίνονται και στο δικο μου.και στο φως του δωματίου υπο συγκεκριμένη γωνία τις βλεπω.εσύ εννοεις στον ήλιο φαίνονται και με την οθόνη αναμμένη;

 

Το παρατηρησα και με την οθονη ανοιχτη σε πολυ ηλιο!! Ειναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

Το παρατηρησα και με την οθονη ανοιχτη σε πολυ ηλιο!! Ειναι φυσιολογικο?

 

 

Εσυ τι λες; Παλι να σου εδωσαν ελλατωματικο ;) :)

 

Βρε μη ψαχνεστε και χαρειτε το κινητο σας :)

Οι γραμμες της lcd ειναι μην ανησυχειτε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα παρατηρησα στον ηλιο τις γραμμες τις οθονης ! Αμα μπορει καποιος να το τεσταρει να μου πει αν οντως ισχυει! Φαινοντε κατι σαν γραμμες που ειναι της οθονης! Δηλαδη και κλειστο στον ηλιο ετσι φαινεται

 

ειναι οι γραμμες του digitizer...πως νομιζεις καταλαβαινει την αφη το κινητο;απλα εινια ενα τζαμι;:lol:

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι λες; Παλι να σου εδωσαν ελλατωματικο ;) :)

 

Βρε μη ψαχνεστε και χαρειτε το κινητο σας :)

Οι γραμμες της lcd ειναι μην ανησυχειτε.

 

Δεν ψαχνομαι leftace απλα το ειδα ενω σερφαρα οταν ημουν για καφε! Τις εχω ξαναδει τις γραμμες οταν ηταν κλειστο το κινητο! Και ναι απο το αμαζον μου ηρθε παλι ελλατωματικο κινητο οσων αφορα το ηχειο την ωρα που μιλαω στο τηλεφωνο!

 

 

 

 

 

 

 

ειναι οι γραμμες του digitizer...πως νομιζεις καταλαβαινει την αφη το κινητο;απλα εινια ενα τζαμι;:lol:

 

Τζαμια λοιπον χαχα! Οκ

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχει φτασει στις 140 σελιδες και μου ειναι λιγο δυσκολο να ψαξω πλεον...

 

το προβλημα με το χασιμο του ηχου εν ωρα κλησης εχει διορθωθει με καποιο τροπο? σε ενα τηλεφωνημα 10 λεπτων συνεβη 4 φορες. κραταει 2-5 δευτερολεπτα αλλα ειναι πολυ ενοχλητικο. ξερω το κολπο με την ενταση αλλα μηπως υπαρχει καποια μονιμη λυση?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες δύο μέρες παρατηρώ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας.

Κοιτώντας στα στατιστικά της, βλέπω ότι το μεγάλο ποσοστό το τρώει το "Λειτουργικό Android" και μετά ακολουθεί η οθόνη.

Τι φταίει και τι μπορεί να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες δύο μέρες παρατηρώ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας.

Κοιτώντας στα στατιστικά της, βλέπω ότι το μεγάλο ποσοστό το τρώει το "Λειτουργικό Android" και μετά ακολουθεί η οθόνη.

Τι φταίει και τι μπορεί να κάνω?

 

Κλειστο και άνοιξε το.. Πιθανότατα θα φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/251480822730?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2648

 

 

το global gsm δουλευει κανονικα στην ελλαδα?

 

Γιατί δεν το παίρνεις από αμαζον να είσαι σίγουρος? Μικρή διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το παίρνεις από αμαζον να είσαι σίγουρος? Μικρή διαφορά

 

Ναι, και μετά έχεις 1 χρόνο εγγύηση, αντί για δυο που δίνει η Wind. Να μου λείπει. Το κέρδος ούτως ή άλλως είναι γελοίο μπροστά στην υποστήριξη ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...