Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από expansys GR, μου πήγε 166 (με ενδοκοιν. ΦΠΑ) και είναι ήδη στο σπίτι μου από ότι με ενημέρωσε η DHL:D

 

Ωραίος κάνε μας κ ένα review κ είσαι κ ο πρώτος!!:p

 

μάθαμε πότε θα έρθει επίσημα?

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

κοιταω τωρα και το εχει 190 +15 μεταφορικά τυχερός είσαι

 

Για αυτό είπα πως η τιμή που παραθέτω ήταν με εταιρικό ΑΦΜ.

 

Μόλις το πάρω φυσικά θα υπάρξει ενημέρωση :p

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει αρκετά hands on videos με τις διαθέσιμες γλώσσες, σε συσκευές από Αγγλία. Είχαν όλες διαθέσιμη την ελληνική γλώσσα. Κανονικά σε Android συσκευή και ειδικότερα σε ευρωπαϊκή δε θα έχεις θέμα...

 

Την έκανα την προπαραγγελία τελικά, 12/12 μου έβγαλε κυκλοφορία και 14 με 19 παράδοση. 169.75£ το 16άρι. Ελπίζω να μην βρεθώ προ δυσάρεστων εκπλήξεων και να έχεις δίκιο για τα ελληνικά!!! Οι κινέζοι δεν έχουν βγάλει ακόμα θήκες, καμμιά δυο είδα στο γρήγορο.

 

Αναμονή λοιπόν.

 

Στο expansys έχει preorder 221€ χωρίς μεταφορικά και επίσης και στο ebay παίζει στα 200£...Μας έφτιαξε πάλι το Amazon !

Edited by Blacksuede
expansys
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να το παραγγειλω χωρις τους φορους απο amazon γιατι η εταιρεια μου εχει αφμ ενδοκοινοτικων συναλλαγων οποτε γλιτωνω το vat!!!

1)ξερει κανεις αν στο account μου ως ονομα πρεπει να βαλω το ονομα της εταιρειας??

2)οταν παω να δηλωσω το αφμ για να το επαληθευσουν μου ζητα διευθυνση.εκει ως full name τι βαζω?παλι της εταιρειας?

3)η πληρωμη πως θα γινει?με την πιστωτικη μου καρτα?

Edited by kayfas
Link to comment
Share on other sites

Ότι το moto g θα είναι το απόλυτο value for money για το 2014 δεν το αμφισβητεί πλέον κανείς. Αυτό που με προβληματίζει είναι το πώς θα αντιδράσουν οι υπόλοιπες εταιρείες σε αυτό. Γιατί αν το Motorola παίξει χωρίς αντίπαλο στην sub-200 ευρώ κατηγορία δύο τινα μπορεί να συμβούν. Ή οι υπόλοιποι θα μειώσουν πανικοβλητοι τις τιμές ώστε να πάρουν ένα μερίδιο αγοράς (καλό για εμάς) ή θα πιέσουν τη Motorola - Google για λιγότερο επιθετική πολιτική στις τιμές (κακό για εμάς). Πολύ φοβάμαι το δεύτερο σενάριο κυρίως λόγω Samsung. Επίσης ενδιαφέρον θα έχει και η αντίδραση των Microsoft - Nokia οι οποίες πλασαρίστηκαν με αρκετά ανταγωνιστικές τιμές ήδη. Θα αντέξουν τώρα τον ανταγωνισμό του Moto-g; Όπως και να έχει αυτό το μοντέλο έχει τα φόντα να φέρει τα πάνω κάτω στην αγορά της κινητής τηλεφωνίας.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να βρίσκεις κάποιο άλλο με πολύ καλύτερη camera σε αυτή την τιμή, συν όλο το υπόλοιπο πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Με τόσο απαράδεκτη κάμερα, δε νομιζω να έχει καλή πορεία...

 

Κριτήριο η κάμερα για αγορά τέτοιας συσκευής ? Μην το πάρεις στραβά αλλά το σχόλιο σου είναι βγαλμένο από άλλη εποχή...Sony Erricson K800i VS όλων!!! Τί καιροί κι αυτοί !

 

Πιστεύω ότι είναι απόλυτα αναμενόμενο σε αυτό το κόστος. Μη νομίζεις ότι τα 8mp του Galaxy Grand έχουν τεράστια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Με τόσο απαράδεκτη κάμερα, δε νομιζω να έχει καλή πορεία...

 

true. Περιμενα να στεκεται ισαξια διπλα στην RX100 μου.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν ορίστε μία pic και θέλω να πιστεύω πως προς το βράδυ θα έχω και το unboxing/άρθρο!:p

 

1453555_10152026003107254_1959025336_n.jpg

 

Περιμένω σύντομα review ,γιατί είμαι στο τσακ για παραγγελία είμαι ανάμεσα σ αυτό και στο motorola razr i xt890 το βρίσκω καινούργιο στα 210 ευρώ.

 

Το πήρα για την γυναικά μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος ,απλως περιμένω εντυπώσεις και από το moto G για να αποφασίσω!!

Link to comment
Share on other sites

Και ξεκινώ:

 

Η συσκευή δίνει την εντύπωση πως θα έπρεπε, αν είχε κυκλοφορήσει από εταιρεία άλλη, να κόστιζε στο εύρος τιμών 400-499 euros. Είναι συμπαγής, καλοφτιαγμένη, με τα πλήκτρα να μην δείχνουν τάσεις φυγής ούτε στο εγγύς μέλλον ούτε στο πολύ μακρινό. Το πίσω καπάκι (το οποίο μα τον Τουτάτη μου πήρε πολύ ώρα για να το βγάλω) είναι rubberized πλαστικό, κάτι που σημαίνει αυτόματα πως κάθεται στο χέρι πολύ πολύ φυσικά. Ας μην ξεχνάμε άλλωστε πως εργονομικά ο σχεδιασμός του G είναι σχεδόν ίδιος με του Χ.

Η συσκευή μπορεί άνετα να χρησιμοποιηθεί με το ένα χέρι, ακόμα και από γυναίκα. Θα προτιμούσα όμως το περιθώριο κάτω από την οθόνη να μην ήταν όσο είναι και να ήταν λίγο λιγότερο.

 

Η οθόνη είναι πολύ φωτεινή και (αλλά) έχει την τάση να υπερτονίζει κάπως τα χρώματα, χωρίς αυτό να είναι απαραίτητα κακό. Συγκρινόμενο με το Ν4 που είχα (όπου τα χρώματα ήταν washed) το G είναι πιο εύκολο στο μάτι. Συγκρινόμενο όμως με το τωρινό μου τηλ., το Find 5, είναι δυστυχώς αρκετά πιο πίσω.

Πέρα όμως από τα χρώματα, η οθόνη είναι φανταστική!

 

Το G έρχεται με 4.3, κάτι που σημαίνει πως η εμπειρία είναι η απόλυτη "βουτυρίλα"! Θα προτιμούσα όμως να έχω έστω το φανταστικό widget καιρού/ώρας που είχα στο RAZR και στο XOOM 2:p

 

Αυτά προς το παρόν, μπαταρία δεν ξέρω καθότι ακόμα δεν έχω κάνει την 1η φόρτιση καλά καλά!:rolleyes:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Και ξεκινώ:

 

Η συσκευή δίνει την εντύπωση πως θα έπρεπε, αν είχε κυκλοφορήσει από εταιρεία άλλη, να κόστιζε στο εύρος τιμών 400-499 euros. Είναι συμπαγής, καλοφτιαγμένη, με τα πλήκτρα να μην δείχνουν τάσεις φυγής ούτε στο εγγύς μέλλον ούτε στο πολύ μακρινό. Το πίσω καπάκι (το οποίο μα τον Τουτάτη μου πήρε πολύ ώρα για να το βγάλω) είναι rubberized πλαστικό, κάτι που σημαίνει αυτόματα πως κάθεται στο χέρι πολύ πολύ φυσικά. Ας μην ξεχνάμε άλλωστε πως εργονομικά ο σχεδιασμός του G είναι σχεδόν ίδιος με του Χ.

Η συσκευή μπορεί άνετα να χρησιμοποιηθεί με το ένα χέρι, ακόμα και από γυναίκα. Θα προτιμούσα όμως το περιθώριο κάτω από την οθόνη να μην ήταν όσο είναι και να ήταν λίγο λιγότερο.

 

Η οθόνη είναι πολύ φωτεινή και (αλλά) έχει την τάση να υπερτονίζει κάπως τα χρώματα, χωρίς αυτό να είναι απαραίτητα κακό. Συγκρινόμενο με το Ν4 που είχα (όπου τα χρώματα ήταν washed) το G είναι πιο εύκολο στο μάτι. Συγκρινόμενο όμως με το τωρινό μου τηλ., το Find 5, είναι δυστυχώς αρκετά πιο πίσω.

Πέρα όμως από τα χρώματα, η οθόνη είναι φανταστική!

 

Το G έρχεται με 4.3, κάτι που σημαίνει πως η εμπειρία είναι η απόλυτη "βουτυρίλα"! Θα προτιμούσα όμως να έχω έστω το φανταστικό widget καιρού/ώρας που είχα στο RAZR και στο XOOM 2:p

 

Αυτά προς το παρόν, μπαταρία δεν ξέρω καθότι ακόμα δεν έχω κάνει την 1η φόρτιση καλά καλά!:rolleyes:

 

Πολυ ενδιαφέρουσα μίνι κριτική φίλε Shuffle! Το σκέφτομαι και εγώ να πάρω το συγκεκριμένο κινητό, μόλις κυκλοφορήσει η έκδοση με τα 16GB.

 

Κρίνοντας το Moto G καθαρά ως τηλέφωνο, πως σου φάνηκε η εμπειρία κλήσης; Η ποιότητα του ήχου δηλαδή, η ένταση του ακουστικού κτλ. Ακούς καθαρά τον συνομιλητή σου εαν είσαι στο δρόμο ή σε περιβάλλον με θόρυβο;

Edited by Stephen_Patrick
Link to comment
Share on other sites

Και ξεκινώ:

 

Η συσκευή δίνει την εντύπωση πως θα έπρεπε, αν είχε κυκλοφορήσει από εταιρεία άλλη, να κόστιζε στο εύρος τιμών 400-499 euros. Είναι συμπαγής, καλοφτιαγμένη, με τα πλήκτρα να μην δείχνουν τάσεις φυγής ούτε στο εγγύς μέλλον ούτε στο πολύ μακρινό. Το πίσω καπάκι (το οποίο μα τον Τουτάτη μου πήρε πολύ ώρα για να το βγάλω) είναι rubberized πλαστικό, κάτι που σημαίνει αυτόματα πως κάθεται στο χέρι πολύ πολύ φυσικά. Ας μην ξεχνάμε άλλωστε πως εργονομικά ο σχεδιασμός του G είναι σχεδόν ίδιος με του Χ.

Η συσκευή μπορεί άνετα να χρησιμοποιηθεί με το ένα χέρι, ακόμα και από γυναίκα. Θα προτιμούσα όμως το περιθώριο κάτω από την οθόνη να μην ήταν όσο είναι και να ήταν λίγο λιγότερο.

 

Η οθόνη είναι πολύ φωτεινή και (αλλά) έχει την τάση να υπερτονίζει κάπως τα χρώματα, χωρίς αυτό να είναι απαραίτητα κακό. Συγκρινόμενο με το Ν4 που είχα (όπου τα χρώματα ήταν washed) το G είναι πιο εύκολο στο μάτι. Συγκρινόμενο όμως με το τωρινό μου τηλ., το Find 5, είναι δυστυχώς αρκετά πιο πίσω.

Πέρα όμως από τα χρώματα, η οθόνη είναι φανταστική!

 

Το G έρχεται με 4.3, κάτι που σημαίνει πως η εμπειρία είναι η απόλυτη "βουτυρίλα"! Θα προτιμούσα όμως να έχω έστω το φανταστικό widget καιρού/ώρας που είχα στο RAZR και στο XOOM 2:p

 

Αυτά προς το παρόν, μπαταρία δεν ξέρω καθότι ακόμα δεν έχω κάνει την 1η φόρτιση καλά καλά!:rolleyes:

 

Πες δύο λόγια για την κάμερα, σε τι επίπεδο θα την έβαζες;

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται καλό αλλά με χαλάει η μικρή μνήμη.

 

Off topic

Που βρήκες το razr i σ' αυτή την τιμή;

 

απο ebay ,πωλητης απο κίνα αποστολη με fedex σε τρεις ημερες εδω

Link to comment
Share on other sites

αν το φερει καποια στιγμη ελλαδα θα εχουμε εγγυηση?

 

δεν κρατηθηκα!! το παραγγειλα!!

θα το ηθελα κοκκινο αλλα δεν το εχουν ε?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

αν το φερει καποια στιγμη ελλαδα θα εχουμε εγγυηση?

 

δεν κρατηθηκα!! το παραγγειλα!!

θα το ηθελα κοκκινο αλλα δεν το εχουν ε?

 

από που φίλε ? γιατί ψάχνομαι και εγώ να το παρω

Link to comment
Share on other sites

αν το φερει καποια στιγμη ελλαδα θα εχουμε εγγυηση?

 

δεν κρατηθηκα!! το παραγγειλα!!

θα το ηθελα κοκκινο αλλα δεν το εχουν ε?

 

με καθε επιφυλλαξη, ειχα τηλεφωνικη επικοινωνια με τη μοτορολα (υπαρχει επισημο σερβις στην ελλαδα) και αρχικα μου ειπαν πως δε κυκλοφορει εδω αλλα αν το φερω απο ευρωπη με αποδειξη αγορας , καλυπτεται κανονικα απο την εδω αντιπροσωπια

 

ας το τσεκαρει και κανεις αλλος μηπως αυτο που μου ειπαν απο το τηλ δεν ισχυει

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, επειδή από amazon έχω πάρει κάτι μόνο μια φόρα πριν 4 χρόνια και δεν ξέρω πως δουλεύει , αυτός ο πωλητής στέλνει Ελλάδα? χρεώνει μεταφορικά? η τελική τιμή είναι 135 λίρες.

http://www.amazon.co.uk/Moto-8GB-Sim-Free-Smartphone/dp/B00ECBREK2/ref=lh_ni_t?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...