Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως απο amazon.co.uk με Royal Mail εφυγε.. ελπίζω να μην κάνει κανα μήνα!

 

 

Τώρα ήρθε Μάιλ ότι έφυγε και το δικό μου

Royal mail άλλα χωρίς νουμερο αποστολής

Βλακεία. Δηλαδή θα το πετάξει ο ταχυδρόμος στην σκάλα στην πολυκατοικία;

Τώρα μιλεισα με amazon και τους εκραξα λίγο που στέλνουν χωρίς νούμερο αποστολής. Είπαν ότι με 9-12 θα έχει έρθει σίγουρα και αν έχει ζημιά η χαθει στέλνουν λέει άλλο με δικά τους έξοδα

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα ήρθε Μάιλ ότι έφυγε και το δικό μου

Royal mail άλλα χωρίς νουμερο αποστολής

Βλακεία. Δηλαδή θα το πετάξει ο ταχυδρόμος στην σκάλα στην πολυκατοικία;

Τώρα μιλεισα με amazon και τους εκραξα λίγο που στέλνουν χωρίς νούμερο αποστολής. Είπαν ότι με 9-12 θα έχει έρθει σίγουρα και αν έχει ζημιά η χαθει στέλνουν λέει άλλο με δικά τους έξοδα

 

 

για ονομα του θεου τι απαράδεκτα πράγματα είναι αυτά. χωρίς νούμερο αποστολής παραγγελία 200 ευρώ; πάμε καλά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω . Πες εγώ είμαι απατεώνας. Το παραλαβω κανονικα και σε αυτους πω ότι δεν ήρθε τίποτα το θα γίνει θα στείλουν και αλλο ενα ,?
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες περιπτώσεις αποστολών έρχεται χαρτί παραλαβής από το κοντινότερο ταχυδρομείο και το παίρνετε από εκεί...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω . Πες εγώ είμαι απατεώνας. Το παραλαβω κανονικα και σε αυτους πω ότι δεν ήρθε τίποτα το θα γίνει θα στείλουν και αλλο ενα ,?

 

Ισως να σου έρθει απλά ειδοποίηση στο σπίτι και να πρέπει να πας εσύ ο ίδιος στο ταχυδρομείο με ταυτότητα και να υπογράψεις για την παραλαβή.

 

http://www.royalmail.com/parcel-despatch-low/international-delivery/international-signed-for

"International Signed For™

Available worldwide, with a signature taken on delivery

 

Looking for peace of mind you and your customers can share? International Signed For™ requires a signature on delivery, so with a single service you give your customers added confidence and build trust in your business."

Link to comment
Share on other sites

Και τέτοιο σκέφτομαι και εγώ δεν μπορεί να είναι βλακες

Απλά ειχα ανησυχία μην το φέρει ο ταχυδρόμος και το πετάξει έξω από την πορτα

Link to comment
Share on other sites

Για θήκη τι λέτε χρειάζεται?

Gorilla glass μπροστά πλαστικό μέρος πίσω που αλλάζει έχει ανάγκη;

Αυτήν είδα: http://www.amazon.co.uk/Moto-Flip-Cover-Royal-Blue/dp/B00G3PLUQE/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1385877967&sr=8-8&keywords=moto+g+case

:)
Link to comment
Share on other sites

Για θήκη τι λέτε χρειάζεται?

Gorilla glass μπροστά πλαστικό μέρος πίσω που αλλάζει έχει ανάγκη;

Αυτήν είδα: http://www.amazon.co.uk/Moto-Flip-Cover-Royal-Blue/dp/B00G3PLUQE/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1385877967&sr=8-8&keywords=moto+g+case

 

Ωραία είναι τα flip covers της Motorola και φαίνονται ποιοτικά. Να έχεις υπόψη σου ότι για να τα βάλεις αφαιρείς πρώτα το υφιστάμενο πίσω cover και το αντικαθιστάς με το flip cover. Επίσης από Ιανουάριο θα κυκλοφορήσουν και grip shells από την Motorola με πλαίσιο από ελαστικό, για ασφαλέστερο κράτημα και προστασία από χτυπήματα.

 

Δες και εδώ πως είναι τα flip covers:

http://www.motorola.co.uk/Shells-Moto-G---GB/shells-moto-g-gb.html

 

Και εδώ κάτω-κάτω στη σελίδα τα grip shells:

http://www.motorola.com/us/consumers/accessories-protection-moto-g/Motorola-Shells-for-Moto-G/Motorola-Shells-for-Moto-G.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Να ρωτήσω τους φίλους που το παρέλαβαν:

1) αυτόματη φωτεινότητα έχει; (Γιατί από όσο είδα στο gsmarena δεν αναφέρει light sensor).

2) Οι φωτογραφίες του με την 5άρα κάμερα είναι καλές;

3) Το gps κλειδώνει γρήγορα δορυφόρους και τους κρατάει;

4) Αναφέρει το manual για το ακριβές Sar value; Στο Google που έψαξα δεν βρήκα κάτι αλλά είδα ότι οι περισσότερες συσκευές της Motorola έχουν Sar πάνω από 1.

Ευχαριστώ προκαταβολικά και σόρυ για το πρήξιμο! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να το δω από κοντά για να δω τα bezels πού έχει στο πλάι,αν είναι μεγάλα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στη παρεα και γω.

Υποψηφιος αγοραστης στο αμεσο μελλον.

Το εχω απο κοντα γενικα,αλλα τωρα που εχουμε και τοπικ...Μ αρεσει.

 

Η πρωτη μου ερωτηση αφορα τον φορτιστη που δε βαζει η moto στο πακετο.

Δεν εγκυμονει κινδυνους η φορτιση απο αλλο ανταπτορα;

Εχω απο τα τωρινα μου τηλεφωνα αλλα, αλλες προδιαγραφες εχει του νεξους και αλλες του htc.

 

Υπαρχει διαθεσιμος ξεχωριστα ανταπτορας για το g; Γνωριζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα άλλα το πουλησα χωρίς να το ανοίξω. Το πρωί το έφερε ο ταχυδρόμος και το άφησε στη σκάλα την πολυκατοικίας!!!!

Είχα από να το κρατήσω αλλά βρέθηκε νεξους 5 σε τιμή που δεν μπορούσα να αντισταθω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Να ρωτήσω τους φίλους που το παρέλαβαν:

1) αυτόματη φωτεινότητα έχει; (Γιατί από όσο είδα στο gsmarena δεν αναφέρει light sensor).

2) Οι φωτογραφίες του με την 5άρα κάμερα είναι καλές;

3) Το gps κλειδώνει γρήγορα δορυφόρους και τους κρατάει;

4) Αναφέρει το manual για το ακριβές Sar value; Στο Google που έψαξα δεν βρήκα κάτι αλλά είδα ότι οι περισσότερες συσκευές της Motorola έχουν Sar πάνω από 1.

Ευχαριστώ προκαταβολικά και σόρυ για το πρήξιμο! :)

 

1) Έχει

2) Μέτριες

3) Ναι μια χαρά παίζει

4) Δεν το γνωρίζω

Φορτιστή χρησιμοποιώ έναν παλιό της samsung.

 

Μια ερώτηση για όσους ξέρουν ίσως είναι και θέμα του Android 4.3

Όταν γράφω ένα μήνυμα δεν δουλεύει το spell check. Επίσης στο μήνυμα στέλνει μόνο κεφαλαία γράμματα.

Μπορεί κάπως να διορθωθεί αυτό με app πληκτρολόγιο;

Έχω ψάξει και έχω ρυθμίσει σωστά τα settings.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει ένα από ebay Αγγλία. Θέλω άλλο ένα αλλά χρειάζεται να κόψω τιμολόγιο οπότε πρέπει να το πάρω από Ελλάδα.

 

Υπάρχει κάποια πληροφορία για το πότε θα έρθει Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει ένα από ebay Αγγλία. Θέλω άλλο ένα αλλά χρειάζεται να κόψω τιμολόγιο οπότε πρέπει να το πάρω από Ελλάδα.

 

Υπάρχει κάποια πληροφορία για το πότε θα έρθει Ελλάδα;

 

Αν έχεις ενδοκοινοτικό ΑΦΜ μπορείς να το παραγγείλεις από expansys GR και να ΜΗΝ πληρώσεις στο τσεκαουτ ΦΠΑ! Έτσι έκανα και εγώ.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενδοκοινοτικό ΑΦΜ μπορείς να το παραγγείλεις από expansys GR και να ΜΗΝ πληρώσεις στο τσεκαουτ ΦΠΑ! Έτσι έκανα και εγώ.

 

Δεν θέλω να ενεργοποιήσω το ενδοκοινοτικό ΑΦΜ. Χρειάζεται να είναι από μαγαζί στην Ελλάδα για να κοπεί τιμολόγιο κανονικά.

 

Βλέπω ότι έχει έρθει σε Αγγλία, Γερμανία. Από το Ελλάντα πότε θα έρθει, γιατί τέτοια καθυστέρηση;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν δεν αναγραφεται φπα δεν μπορεις να κανεις καταχωρηση τιμολογιου. Η εννοεις να το παρεις χωρις φπα.ενδοκοινοτικο εννοεις εντος ΕΕ σωστα;
:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν δεν αναγραφεται φπα δεν μπορεις να κανεις καταχωρηση τιμολογιου. Η εννοεις να το παρεις χωρις φπα.ενδοκοινοτικο εννοεις εντος ΕΕ σωστα;

 

Ακριβώς. Σε περίπτωση που δεν πληρώσεις τον ΦΠΑ στην αρχή τότε δεν το περνάς ΚΑΙ σαν έξοδο.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Σε περίπτωση που δεν πληρώσεις τον ΦΠΑ στην αρχή τότε δεν το περνάς ΚΑΙ σαν έξοδο.

 

Οκ ευχαριστω.

:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να ενεργοποιήσω το ενδοκοινοτικό ΑΦΜ. Χρειάζεται να είναι από μαγαζί στην Ελλάδα για να κοπεί τιμολόγιο κανονικά.

 

Βλέπω ότι έχει έρθει σε Αγγλία, Γερμανία. Από το Ελλάντα πότε θα έρθει, γιατί τέτοια καθυστέρηση;

 

Η Ελλάδα, για την ώρα, δεν φαίνεται να βρίσκεται ανάμεσα στις χώρες όπου επιβεβαιωμένα θα κυκλοφορήσει το Moto G.

 

Υπάρχει σχετική λίστα χωρών στο πιο κάτω link, με ημερομηνία ανάρτησης 14/11/2013. Οπως αναφέρεται χαρακτηριστικά: "We are still exploring opportunities in other countries, but for now this is the confirmed list."

 

https://forums.motorola.com/posts/2fe0f040f9

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...