Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω παραγγείλει ένα από ebay Αγγλία. Θέλω άλλο ένα αλλά χρειάζεται να κόψω τιμολόγιο οπότε πρέπει να το πάρω από Ελλάδα.

 

Υπάρχει κάποια πληροφορία για το πότε θα έρθει Ελλάδα;

 

Κάνε λογαριασμό στο Γερμανικό amazon. Βάλε τα στοιχεία της εταιρείας σου και το ΑΦΜ, θα σου αφαιρεθεί το γερμανικό ΦΠΑ (19%) και θα έχεις τιμολόγιο κανονικό. Παρήγγειλα 9 Moto G χτες για φίλους και οικογένεια με τιμή δίχως μεταφορικά 141Ε/τμχ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω στα samsung για video call υπήρχε extra πράσινο button στο moto G τι κάνουμε για video κλήση?

Απ'οτι γνωριζω αυτη ειναι λειτουργια μονο των Samsung προς Smasung. Το Android δεν εχει native βιντεοκληση.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

προπαρηγγειλα το moto g απο αμαζον αγγλιας μαζι με κατι θηκες!το κινητο δεν εχει ερθει ακομα..οι θηκες ηρθαν αλλα δεν ειχαν τιμολογιο μεσα....!!μηπως επειδη εχω ενεργοποιησει στο ενοδκοινοτικο αφμ της εταιρειας μου?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όσους ξέρουν ίσως είναι και θέμα του Android 4.3

Όταν γράφω ένα μήνυμα δεν δουλεύει το spell check. Επίσης στο μήνυμα στέλνει μόνο κεφαλαία γράμματα.

Μπορεί κάπως να διορθωθεί αυτό με app πληκτρολόγιο;

Έχω ψάξει και έχω ρυθμίσει σωστά τα settings.

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις εναλλακτικά πληκτρολόγια από το play store με ελληνικό ορθογράφο.

 

TouchPal X Keyboard:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartinputv5

 

SwiftKey Keyboard Free:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey.phone.trial

 

Για τα μικρά/κεφαλαία γράμματα στα μηνύματα δες τις ρυθμίσεις κωδικοποίησης της εφαρμογής μηνυμάτων ή κατέβασε κάποια εναλλακτική εφαρμογή με περισσότερες δυνατότητες παραμετροποίησης, πχ Handcent SMS κτλ. Θα βρεις πολλές.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας με το moto g; Δε θα έπρεπε τα μεγαλομάγαζα (πχ Amazon) να το διαθέτουν ήδη χωρίς καθυστερήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Κάνε λογαριασμό στο Γερμανικό amazon. Βάλε τα στοιχεία της εταιρείας σου και το ΑΦΜ, θα σου αφαιρεθεί το γερμανικό ΦΠΑ (19%) και θα έχεις τιμολόγιο κανονικό. Παρήγγειλα 9 Moto G χτες για φίλους και οικογένεια με τιμή δίχως μεταφορικά 141Ε/τμχ.

 

Χωρίς να έχεις κάνει έναρξη ενδοκοινοτικών συναλλαγών νομίζω ότι δεν ισχύει αυτό που γράφεις. Δηλαδή δεν μπορεί να περαστεί ως έξοδο και για το ότι δεν πλήρωσες ΦΠΑ, πάλι νομίζω ότι υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη ρε παιδιά δηλαδή, εγώ που που έχω "γύφτους" γείτονες θα πρέπει να φυλάω τις σκάλες με την καραμπίνα ; ή μπορώ στις εξτρα πληροφοριες της παραγγελίας να αναγράψω οτι θέλω την υπηρεσία της royal mail για παράδοση μόνο κατόπιν υπογραφής
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ από Amazon.de , έρχετε με ups

μέχρι Αθήνα και έπειτα με γενική ταχυδρομική στο σπίτι ή πας και το παραλαμβάνεις από το κατάστημα τους, επομένως μην ανησυχείτε για τους γείτονες.

Link to comment
Share on other sites

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Πείτε τις εντυπώσεις σας οσοι έχετε τη συσκευή όπως έκανε ο συμφορουμιτης @Shuffle.
Link to comment
Share on other sites

Πείτε τις εντυπώσεις σας οσοι έχετε τη συσκευή όπως έκανε ο συμφορουμιτης @Shuffle.

 

Να σου πω την αμαρτία μου, δεν νομίζω πως χρειάζεται καν να αναφέρουμε τις απόψεις μας (εκτός από διαπιστωμένα προβληματα τύπου h/w που δεν έχω δει κάτι) καθότι στην τιμή που πωλείται δεν υπάρχει τίποτα άλλο :lol:

 

Παρότι το τηλ. το πήρα στην μάνα μου, έχουν υπάρξει ουκ ολίγες φορές που το ζηλεύω :p, ειδικά με την flip coverLike θήκη που έβαλα :lol:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αμαρτία μου, δεν νομίζω πως χρειάζεται καν να αναφέρουμε τις απόψεις μας (εκτός από διαπιστωμένα προβληματα τύπου h/w που δεν έχω δει κάτι) καθότι στην τιμή που πωλείται δεν υπάρχει τίποτα άλλο :lol:

 

 

 

Παρότι το τηλ. το πήρα στην μάνα μου, έχουν υπάρξει ουκ ολίγες φορές που το ζηλεύω :p, ειδικά με την flip coverLike θήκη που έβαλα :lol:

 

 

Δεν υπαρχει αμφιβολια οτι στη τιμη που πωλειται δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο απλα τα πολλα review που εχουμε δει/διαβασει απο το εξωτερικο θα ηθελα να τα επαληθευσουν οι κατοχοι. ;)

 

Το μονο 'αρνητικο' στη συσκευη απ οτι εχω καταλαβει ειναι η καμερα τπτ αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αμφιβολια οτι στη τιμη που πωλειται δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο απλα τα πολλα review που εχουμε δει/διαβασει απο το εξωτερικο θα ηθελα να τα επαληθευσουν οι κατοχοι. ;)

 

Το μονο 'αρνητικο' στη συσκευη απ οτι εχω καταλαβει ειναι η καμερα τπτ αλλο.

 

Δεν την λες κακή την κάμερα, την λες απλώς average, ειδικά στο HDR βγάζει πολύ decent pics.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε παιδιά, 190€ έχει το 16άρι (που ακόμα περιμένω - έχει φτάσει Ιταλία - ), ας είναι η κάμερα το μέτριο! Όπως έγραφε κι ένα review για τις ως επί το πλείστον μ@λ@κοφωτογραφίες που βγάζουμε με το κινητό είναι μια χαρά. Μη μου πείτε ότι θα πάτε κάπου διακοπές πχ και θα βασιστείτε μόνο στην κάμερα του κινητού...Μη ξεχνάτε όλα τα υπόλοιπα που προσφέρει η συσκευή και κυρίως το κόστος της...

Οταν με το καλό το πάρω στα χέρια μου θα γράψω αναλυτικά εντυπώσεις. Το galaxy grand έχω τώρα, θα τολμήσω να κάνω μια βασική σύγκριση...

 

(Ρε συ Shuffle, τον ξάδερφο μου από τα States μου θύμισες now :-D :-) :-P )

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχεις κάνει έναρξη ενδοκοινοτικών συναλλαγών νομίζω ότι δεν ισχύει αυτό που γράφεις. Δηλαδή δεν μπορεί να περαστεί ως έξοδο και για το ότι δεν πλήρωσες ΦΠΑ, πάλι νομίζω ότι υπάρχει θέμα.

 

Έχεις δίκιο, στη δική μου περίπτωση η εταιρεία κάνει ενδοκοινοτικές συναλλαγές και δηλώνεται κανονικά στο ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έχει μη αποσπώμενη μπαταρία. Αυτό αποτελεί ανατρεπτικό παράγοντα για την αγορά του για μένα (τώρα που ψάχνομαι και για κινητό) :( . Γιατί να το κάνουν αυτό; Είναι άραγε εύκολη η αντικατάστασή της στο μέλλον;
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν πάντα σ΄όλα τα κινητά με μη αποσπώμενη μπαταρία,κάποια στιγμή βγαίνουν οδηγίες ή βιντεάκια για το πώς να αλλάξει κάποιος την μπαταρία.Δεν είναι κάτι δύσκολο πουλάνε έτοιμα κιτ για αυτό!
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έχει μη αποσπώμενη μπαταρία. Αυτό αποτελεί ανατρεπτικό παράγοντα για την αγορά του για μένα (τώρα που ψάχνομαι και για κινητό) :( . Γιατί να το κάνουν αυτό; Είναι άραγε εύκολη η αντικατάστασή της στο μέλλον;

 

 

Δε γνωριζω αν ειναι ευκολη, αν παρεις παραδειγμα ομως συσκευες που εχουνε δυσκολοτερη συναρμολογηση απο το g...βλεπε htc η iphone, και αλλαζεις τη μπαταρια ειτε βλεποντας βιντεο στο youtube ειτε πηγαινοντας το σε ιδιωτη, το moto ειναι παιχνιδακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χτύπησα ένα 8άρι σήμερα! Δεν με επηρεάζει η χωρητικότητα γιατί δοκίμασα το USB-On-The-Go και δουλεύει τέλεια για τις σπανιώτατες περιπτώσεις που θα χρειαστώ μνήμη. Το τηλέφωνο κατά τα άλλα είναι απίστευτο από πλευράς ποιότητας, οθόνης και εμπειρίας χρήσης!:up:

 

Reviews:

http://www.trustedreviews.com/motorola-moto-g_Mobile-Phone_review

http://www.theverge.com/products/moto-g/7428 (Δε βάζει υψηλές βαθμολογίες. Το Nexus 5 το δίνει 8).

 

με τι καλωδιο το συνδεσες? ,γιατι εχω ενα απο samsung otg και δεν το βλεπει το στικ στο motorola

 

ευχαριστω αλλα απο οτι ειδα ειναι το otg τις Samsung και το razr I δεν το εβλεπε ,θα πρεπει να ψαξω για καλωδιο Motorola ,αν ξερεις που θα βρω μου λες.

ευχαριστω

Edited by giorgosstamatis
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ ήρθε στα χέρια μου. Με μια λέξη ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!. Για τα λεφτά του δεν υπάρχει. Πολύ καλή οθόνη (ίσως καλύτερη απο του Ν4 που είχα), ωραίο design αν και λίγο βαρύ. δεν κόλλησε πουθενά και οι φωτογραφίες που έβγαλα σε δωμάτιο με χαμηλό φωτισμό, αν και όχι στα επίπεδα άλλων κορυφαίων κινητών ήταν ικανοποιητικές. Εκπληκτικο value for money καλύτερο κι απο των Nexus τολμώ να πω. (ήμουν κάτοχος ενος Ν4 και τωρα του Ν5)
Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη παμε για αγορα απο Δευτερα εχω καποιες ερωτησες:

1)Καμερα(Μπορει να ανεβασει καποιος δειγματα??)

2)Απο το γερμανικο amazon θα ειναι ολα στα γερμανικα(menu)??

3)Ποια θηκη προτεινετε??

4)Φορτιστη κανει δωρο το καταστημα??

Aυτα!Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...