Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα αρχισε παλι τα κολπα του. Οπως στον φιλο diecast, ετσι και σε μενα παλι χανει το σημα wifi στο σπιτι. Σε αντιθεση με τις πρωτες μερες που αποσυνδεοταν με το κλειδωμα οθονης, τωρα μπαινει στο δικτυο, μενει εκει για λιγη ωρα και καποια στιγμη αποσυνδεεται. Το "καποια στιγμη" δεν ειναι πανω απο 4-5-6 λεπτα...

 

Καταλαβα επισης οτι αυτο το προβλημα σχετιζεται αμεσα με το γεγονος οτι δεν συνδεεται στο δικτυο οταν μπαινω στο σπιτι ή σε καποιο αλλο χωρο οπου καποια στιγμη εχω χρησιμοποιησει το wifi, με τη συνδεση ανοικτη αλλα χωρις ποτε να κανει συνδεση με το δικτυο εκει. Σημερα το μεσημερι βγηκα απο το σπιτι, ενω ημουν συνδεδεμενος στο ιντερνετ. Γυρισα επειτα απο μιση ωριτσα και δεν μπηκε ποτε στο ιντερνετ ξανα. Επρεπε να το "ξυπνησω" εγω για να γινει αυτο (ξεκλειδωμα οθονης).

 

Υπαρχει κανεις που να εχει παρομοιο προβλημα εκτος απο τον diecast; Αν ημουν μονος θα ανησυχουσα, αλλα προφανως δεν ειμαι.

 

Καλο βραδυ.

 

μπες στις εφαρμογες και δες ποιες εχουν προσβαση στο κλειδωμα της οθονης. ισως εχεις lock screen? εχεις δωσει δικαιωμα administrator σε καποια εφαρμογη? δοκιμασε να τις καταργησεις προσωρινα.

 

δευτερη προταση. ξανακανε factory reset....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι δεν εχω Lock screen, ουτε (νομιζω οτι) εδωσα admin rights σε καποια εφαρμογη. Βασικα, δεν εχω κανει ανανεωση καποιας εφαρμογης απο το Λολιποπ και μετα, το λογισμικο ηρθε "πακετο" με το προβλημα :)

 

Θα τσεκαρω τις εφαρμογες για να δω τι συμβαινει, αλλα θα ειναι προβλημα με τοσες που εχω :D Και μια διορθωση στην προταση σου: "δευτερη προταση. ξανακανε factory reset.... ". Καλυτερα επρεπε να πεις " δευτερη προταση. ΚΑΝΕ factory reset....", δεν εχω κανει διοτι δεν ειχα προβλημα. Εως οτου ανακαλυψα αυτο με το wifi φυσικα :) Το παραξενο ομως ειναι οτι διορθωθηκε καποια στιγμη, οποτε εγκατελειψα την ιδεα του ρισετ.

 

Ευχαριστω για το ενδιαφερον. Αν καποιος μπορει να τσεκαρει οτι οταν βγαινει-μπαινει στο σπιτι με ανοικτο το wifi στο κινητο, κανει κανονικα login στο δικτυο χωρις να πειραξει την οθονη ή το κινητο γενικα, θα ειμαι υποχρεος. Φυσικα, ο ελεγχος θα γινει εφοσον π.χ. στειλει στον εαυτο του ενα μειλ και το παραλαβει στο κινητο χωρις να το εχει πειραξει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ το εξης περίεργο με το wifi: οταν συνδεομαι στο wifi του σπιτιού μου εμφανιζεται το σηματακι G στο σήμα παρόχου... Όταν όμως συνδέομαι στο wifi του σπιτιού της κοπέλας μου το σηματακι αυτό δεν εμφανίζεται... Δεν επιρρεάζεται κάπως η μεταφορά δεδομένων και στις 2 περιπτωσεις απλα είναι λίγο περίεργο...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, εγώ αφού έβαλα την lolli απογοητεύτηκα.... Καταρχάς όταν σερφαρω μεσω wind μετα απο λίγη ωρα μου εμφανίζονται κάτι ξεβαμενα μωβ φοντα που όσο περνάει η ωρα γίνονται χειρότερα, η συσκευή ζεσταίνεται αρκετά, και γενικά μου φαίνεται αρκετά χειρότερη. Δεν έχω κανει τίποτα άλλο παρα μονο αναβάθμιση. Καμια γνώμη?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, εγώ αφού έβαλα την lolli απογοητεύτηκα.... Καταρχάς όταν σερφαρω μεσω wind μετα απο λίγη ωρα μου εμφανίζονται κάτι ξεβαμενα μωβ φοντα που όσο περνάει η ωρα γίνονται χειρότερα, η συσκευή ζεσταίνεται αρκετά, και γενικά μου φαίνεται αρκετά χειρότερη. Δεν έχω κανει τίποτα άλλο παρα μονο αναβάθμιση. Καμια γνώμη?

 

κλασσικα... ****tory reset

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα στα καλα καθουμενα δεν μπορω να στειλω sms ? ουτε με την στοκ εφαρμογη ουτε με αλλη!

εκανα reboot, εβγαλα την σιμ αλλαξα απο 2g σε 3g μπας και φταιει αυτο ! βγηκα απο το δυκτιο της κοσμοτε και ξαναμπηκα τιποτα δεν στελνει!!

 

καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

ΜΜS θες να στείλεις και δεν έχεις ενεργοποιήσει τα δεδομένα.

Δεν θέλω να στείλω MMS! Δεν ξέρω γιατί μου το βγάζει αυτό!

Εν δω μεταξύ δέχομαι κανονικά SMS αλλά δεν μπορω να στείλω :mad::mad::mad: καμια λύση? Μόλις εκανα wipe cache αλλά τίποτα

ΜΜS θες να στείλεις και δεν έχεις ενεργοποιήσει τα δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να στείλω MMS! Δεν ξέρω γιατί μου το βγάζει αυτό!

Εν δω μεταξύ δέχομαι κανονικά SMS αλλά δεν μπορω να στείλω :mad::mad::mad: καμια λύση? Μόλις εκανα wipe cache αλλά τίποτα

 

ενεργοποίησε τα δεδομένα,μπορεί να είναι καποιο αρχείο που θα λάβεις ως mms.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο! Τωρα θυμηθηκα οτι το ειδα 1-2 φορες τις προηγουμενες μερες. Αλλα δεν θυμαμαι να ειχε συγκεκριμενο λογο. Αλλα στελνω και παιρνω μνμ, χωρις προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα τίποτα !!! :( τι σ@@@α γίνεται!

 

Δηλαδή τι σου λέει; Αποτυχία αποστολής; Αυτό με τα mms ναι το βγάζει,δεν είναι τίποτα. Δοκιμασες σε αλλη συσκευή μήπως είναι πρόβλημα της γραμμης σου;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι σου λέει; Αποτυχία αποστολής; Αυτό με τα mms ναι το βγάζει,δεν είναι τίποτα. Δοκιμασες σε αλλη συσκευή μήπως είναι πρόβλημα της γραμμης σου;

 

Ποια εφαρμογή εχεις ορίσει σαν default για sms;

 

Ξεκόλλησε παιδιά ευχαριστω για το ενδιαφέρον !

Έστελνα μήνυμα και δεν το έστελνε έλεγε οτι δεν είναι δυνατή η αποστολή ! Μάλλον είχε κολλήσει δεν ξέρω ! Έφτιαξε τώρα :cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω το κινητό σε αθόρυβη λειτουργία στη Lollipol; Δηλαδή, να μην έχει καν δόνηση;

Πατάς μια φορά το πλήκτρο έντασης και στο μενού που θα εμφανιστεί πατάς το none. Το μόνο αρνητικό είναι ότι δε θα χτυπήσει το ξυπνητήρι και δε θα αναβοσβήνει το Led σε περίπτωση που έχεις κάποιο μήνυμα.

 

Μια άλλη εναλλακτική είναι να επιλέξεις το priority από το ίδιο μενού και να το σεταρεις όπως θες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....ξαφνικά δεν δουλεύει το φλας... Έχει συμβεί σε κανέναν?

 

Και σε μένα το ίδιο. Δεν δουλεύει το φλας ακόμα και αν το ενεργοποιήσω και το βγάλω από το αυτόματο.

--------------------------

Βρήκα κάτι και δούλεψε

Android 5.0 flashlight bug

If you leave the flashlight on for a while, like if you're struggling to find your keys in the dark and it automatically times out, then both the flashlight and camera will be busted until you do a reboot. Pretty weird stuff but something that occurred in the developer previews too. Funny Google didn't bother to iron this one out as it's a pretty well known issue on the Nexus 5 already.

 

Άνοιξα τον φακό τον έκλεισα και μετά δούλεψε το φλας!

Edited by gigikeil
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο. Δεν δουλεύει το φλας ακόμα και αν το ενεργοποιήσω και το βγάλω από το αυτόματο.

--------------------------

Βρήκα κάτι και δούλεψε

Android 5.0 flashlight bug

If you leave the flashlight on for a while, like if you're struggling to find your keys in the dark and it automatically times out, then both the flashlight and camera will be busted until you do a reboot. Pretty weird stuff but something that occurred in the developer previews too. Funny Google didn't bother to iron this one out as it's a pretty well known issue on the Nexus 5 already.

 

Άνοιξα τον φακό τον έκλεισα και μετά δούλεψε το φλας!

 

Σε εμένα ουτε ο φακός δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ουτε ο φακός δουλεύει

 

Δες λίγο εδώ

https://www.google.gr/search?q=Android+5.0+flashlight+bug&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=3K8VVajIKcqtU_DMgsAG

http://www.ubergizmo.com/2014/11/android-5-0-lollipop-seems-to-have-flashlight-bug/

Κάνε μια επανεκκίνηση

Edited by gigikeil
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά.πολύ νέος στο φορουμ.σήμερα,στην μπάρα ειδοποιήσεων έχει ένα αστεράκι που δεν ξερω τι είναι και δεν

μπορώ να το σβήσω.πάει ο νους σας τι μπορεί να είναι?ευχαριστώ(είμαι σε λολιποπ)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά.πολύ νέος στο φορουμ.σήμερα,στην μπάρα ειδοποιήσεων έχει ένα αστεράκι που δεν ξερω τι είναι και δεν

μπορώ να το σβήσω.πάει ο νους σας τι μπορεί να είναι?ευχαριστώ(είμαι σε λολιποπ)

 

Πάτα το να δεις ποιό πρόγραμμα θα ανοίξει. Κάτι εγκατέστησες που σου βγάζει ειδοποίηση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...