Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατήρησα οτι με lollipop το wifi έχει καλύτερη εμβέλεια...!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.vcpost.com/articles/48604/20150312/android-5-1-lollipop-starts-rollout-nexus-7%E2%80%94-moto-g-x-6-9-next.htm

 

Another Google+ user posted that he has spotted Motorola's Moto G running with the Lollipop's first maintenance release. Damian Junior revealed images of what he referred to come from a friend working at Motorola. One of the screenshots shows Motorola testing the Android 5.1 update on the first-generation Moto G handsets, adding that the update is bug-free compared to its predecessor.

 

Και ήμουν έτοιμος να ρωτήσω αν έχουμε πληροφορίες για το αν το πάρουμε:)

 

Λέω να μείνω στην kitkat μέχρι να βγει η 5.1.

Βαριέμαι να ξαναστεινω και κινητό, οπότε εχω δικαιολογία :D

 

Έχουμε εκτίμηση ημερομηνίας διάθεσης?

Link to comment
Share on other sites

Και ήμουν έτοιμος να ρωτήσω αν έχουμε πληροφορίες για το αν το πάρουμε:)

 

Λέω να μείνω στην kitkat μέχρι να βγει η 5.1.

Βαριέμαι να ξαναστεινω και κινητό, οπότε εχω δικαιολογία :D

 

Έχουμε εκτίμηση ημερομηνίας διάθεσης?

 

Βάλε την 5.0.2 γιατί δεν είναι σίγουρο αν και πότε θα βγει η 5.1 για το G '13.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 5.0.2 γιατί δεν είναι σίγουρο αν και πότε θα βγει η 5.1 για το G '13.

 

 

 

Βάζεις φωτιά στο νήμα τώρα. Καλοπροαίρετα λοιπόν ρωτώ: Τόσο ήταν η υποστήριξη της μοτορολα; Μέχρι τη 5.0.2;

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις φωτιά στο νήμα τώρα. Καλοπροαίρετα λοιπόν ρωτώ: Τόσο ήταν η υποστήριξη της μοτορολα; Μέχρι τη 5.0.2;

 

Cyanogenmod! ;)

Link to comment
Share on other sites

Nexus 7 2012 έβαλα την 5.1 και είναι τα ίδια χαλιά. Στο μότο μου θα μείνω με κιτκατ μέχρι να σταματήσουν τα προβληματα. καποιες συσκευές παρουσιασαν χοντρά θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις φωτιά στο νήμα τώρα. Καλοπροαίρετα λοιπόν ρωτώ: Τόσο ήταν η υποστήριξη της μοτορολα; Μέχρι τη 5.0.2;

 

Όχι, απλώς στην 5.0.2 της moto δεν υπάρχει memory leak, οπότε ίσως γίνει skip η 5.1, μόνο το Χ' 14 θα πάρει σίγουρα 5.1 γιατί όταν πρωτοπήρε lolli πήρε την 5.0

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα :mad:

Ειμαι σε wifi και οταν κλειδωνω το κινητο αποσυνδεεται με το που ξεκλειδωσω μπαινει κατευθειαν!!

Εχω κανει wipes κτλπ! Τι γινεται??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα :mad:

Ειμαι σε wifi και οταν κλειδωνω το κινητο αποσυνδεεται με το που ξεκλειδωσω μπαινει κατευθειαν!!

Εχω κανει wipes κτλπ! Τι γινεται??

Δεν είναι πρόβλημα!

Πήγαινε ρυθμίσεις του wifi και βρες εκεί που λέει να παραμένει ενεργοποιημένο το wifi και επέλεξε την επιλογή πάντα.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν ξερω τι γίνεται παντως εβαλα λολιποπ, δεν εκανα τιποτα, ουτε factory reset ουτε κατι αλλο και το κινητο δουλευει απροβλημάτιστα οπως και πριν. Μπαταρια στα ιδια κυμαίνεται.

 

Ειμαι πολύ ευχαριστημένος, φυσικά ειναι πιο ομορφο πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν ξερω τι γίνεται παντως εβαλα λολιποπ, δεν εκανα τιποτα, ουτε factory reset ουτε κατι αλλο και το κινητο δουλευει απροβλημάτιστα οπως και πριν. Μπαταρια στα ιδια κυμαίνεται.

 

Ειμαι πολύ ευχαριστημένος, φυσικά ειναι πιο ομορφο πλέον.

 

Δεν αναφέρθηκαν γενικά προβληματα στα moto g 2013 με το λολιποπ. Κυρίως στο νεας γενιάς moto g αναφέρθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Με το Lollipop είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έκανα καθαρισμό και επαναφορά. Ποιό όμορφα και ποιό γρήγορα. Το wifi πετάει, καμιά σχέση. Ένα θεματάκι υπάρχει με τον dialer που προαναφέρθηκε αλλά δεν με πειράζει ιδιαίτερα. Είναι καλύτερα από το kitkat πιστεύω. Η μπατατία κρατάει το ίδιο. Μέχρι που την άφησα να τελειώσει εντελώς και να σβήσει το κινητό. Την φόρτισα και από τότε είδα τρομακτική διαφορά. 1 μέρα περισσότερο κρατάει με την ίδια χρήση. Μου κρατούσε 2 μέρες και τώρα μου βγάζει 3! Ας το δοκιμάσει και κάποιος άλλος να μας πει αν δει το ίδιο. Edited by gigikeil
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν ξερω τι γίνεται παντως εβαλα λολιποπ, δεν εκανα τιποτα, ουτε factory reset ουτε κατι αλλο και το κινητο δουλευει απροβλημάτιστα οπως και πριν. Μπαταρια στα ιδια κυμαίνεται.

 

Ειμαι πολύ ευχαριστημένος, φυσικά ειναι πιο ομορφο πλέον.

 

Το ίδιο αλλά και με καλύτερη διαχείριση και στην μπαταρία :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,"παρασυρμενος" απο τα παιδια εδω,μπηκα στη πριζα κι εκανα factory reset (μονο).Η εντυπωση μου ειναι πως ειναι ελαφρως καλυτερο τωρα το κινητο.σε σχεση με την προ reset κατασταση.Ενα θεματακι αντιμετωπιζω ομως απο τοτε:προσπαθω να κανω import απο αρχειο vcf τις επαφες μου και,ενω μου βγαζει μυνηματακι οτι μπηκαν οι επαφες,στη πραγματικοτητα καμια εισαγωγη επαφων δε γινεται,παρα μονο με συγχρονισμο απο το gmail .(να πω πως προσπαθω να κανω import ειτε απο αποθηκευμενο αρχειο στη συσκευή,ειτε απο αποθηκευμενο αρχειο στο drive).καποια αποψη?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως (χωρίς factory reset) δεν είμαι ευχαριστημένος από το Lollipop. Μέσα στο Πάσχα θα ψαχτώ για καμιά custom ROM ή θα το γυρίσω σε Kit Kat... Edited by odontiatros1986

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως (χωρίς factory reset) δεν είμαι ευχαριστημένος από το Lollipop. Μέσα στο Πάσχα θα ψαχτώ για καμιά custom ROM ή θα το γυρίσω σε Kit Kat...

 

Ουτε και γω ήμουν ευχαριστημενος πριν τα wipes. Καντά πρωτα πριν προβεις σε custom roms. Αλλάζει το κινητό...!!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα :mad:

Ειμαι σε wifi και οταν κλειδωνω το κινητο αποσυνδεεται με το που ξεκλειδωσω μπαινει κατευθειαν!!

Εχω κανει wipes κτλπ! Τι γινεται??

 

Διαβασε τα μνμ μου στην προηγουμενη σελιδα (148). Τρεις μερες μπελα ειχα, ακομα δεν ξερω αν εχει λυθει το προβλημα. Ωστοσο πες μας μηπως η λυση που σου εδωσε ο Ηλιας ηταν αρκετη.

 

@all, ακομα δεν εχω καταφερει να πεισω το κινητο να "αλλαξει" απο data -> wifi οταν μπαινω στο σπιτι. Συνεχιζει να δειχνει σημα για χρηση ιντερνετ μεσω δεδομενων, μεχρις οτου ξεκλειδωσω την οθονη (περιπου οπως το προβλημα του diecast παραπανω).

 

Επισης, ο dialer ειναι αργος; Ή μου φαινεται εμενα; Δεν παιζω με τον εργοστασιακο, αλλα με δυο διαφορετικους χρειαζομαι 1-2 δευτερα (ισως και παραπανω) για να δωσει εντολη να καλεσει τον αριθμο που θελω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα!

Πήγαινε ρυθμίσεις του wifi και βρες εκεί που λέει να παραμένει ενεργοποιημένο το wifi και επέλεξε την επιλογή πάντα.

Την επιλογη παντα την εχω ηδη τικαρισμενη!! Θα το κοιταξω λιγο μπας και φταιει καποιο wifi συγκεκριμενα!

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε τα μνμ μου στην προηγουμενη σελιδα (148). Τρεις μερες μπελα ειχα, ακομα δεν ξερω αν εχει λυθει το προβλημα. Ωστοσο πες μας μηπως η λυση που σου εδωσε ο Ηλιας ηταν αρκετη.

 

@all, ακομα δεν εχω καταφερει να πεισω το κινητο να "αλλαξει" απο data -> wifi οταν μπαινω στο σπιτι. Συνεχιζει να δειχνει σημα για χρηση ιντερνετ μεσω δεδομενων, μεχρις οτου ξεκλειδωσω την οθονη (περιπου οπως το προβλημα του diecast παραπανω).

 

Επισης, ο dialer ειναι αργος; Ή μου φαινεται εμενα; Δεν παιζω με τον εργοστασιακο, αλλα με δυο διαφορετικους χρειαζομαι 1-2 δευτερα (ισως και παραπανω) για να δωσει εντολη να καλεσει τον αριθμο που θελω.

Ναι ειναι λιγο πιο αργος απο κιτ κατ.

Link to comment
Share on other sites

...ο dialer ειναι αργος; Ή μου φαινεται εμενα; Δεν παιζω με τον εργοστασιακο, αλλα με δυο διαφορετικους χρειαζομαι 1-2 δευτερα (ισως και παραπανω) για να δωσει εντολη να καλεσει τον αριθμο που θελω.

 

Όταν βγήκε το Moto G, αν θυμάμαι καλά, διαφήμιζαν ότι κάποια πράγματα (πχ dialer) τα κάνει ταχύτερα από τις ναυαρχίδες της εποχής. Πλέον ο dialer είναι απαράδεκτα αργός... :(

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγήκε το Moto G, αν θυμάμαι καλά, διαφήμιζαν ότι κάποια πράγματα (πχ dialer) τα κάνει ταχύτερα από τις ναυαρχίδες της εποχής. Πλέον ο dialer είναι απαράδεκτα αργός... :(

Παντως σε μενα ο dialer ειναι μια χαρα και μου φαινεται και καλυτερος ειδικα οταν μιλαω και παταω το κοκκινο για να κλεισει το κανει κατευθειαν ενω με κιτκατ το πατουσα ποσες φορες σαν να μην επιανε τοσο καλα!

Link to comment
Share on other sites

Παντως σε μενα ο dialer ειναι μια χαρα και μου φαινεται και καλυτερος ειδικα οταν μιλαω και παταω το κοκκινο για να κλεισει το κανει κατευθειαν ενω με κιτκατ το πατουσα ποσες φορες σαν να μην επιανε τοσο καλα!

 

 

 

Γενικά η google τα έχει σκ@τ#σει στις τελευταίες εκδόσεις με τον dialer. Πρέπει να το παραδεχθούμε. Επιτέλους ας καταλήξει στη σχεδιαση/ui. Πρέπει να έχει μια ταυτότητα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι που προέκυψε μετά από factory reset και wipe μέσω του TWRP (έκδοση 2.8.5.0). Ενώ πριν τα δεδομένα αποθηκεύονταν στο /sdcard/0, μετά το reset μου το γύρισε στο /sdcard. Ο φάκελος 0 υπάρχει ακόμη με όλα τα δεδομένα προ του reset. Δε φαίνεται να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη λειτουργικότητα της συσκευής, απλά μου φαίνεται περίεργο, να σβήσω τον 0 ή όχι;

Υποθέτω ότι έγινε κάποιο μπέρδεμα με τους users, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Εσάς σε ποιο directory κάνει εξομοίωση την sdcard; Μιλώ πάντα για 5.0.2 (stock).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...