Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι κανονικα

Πώς το δουλεύετε?

Σε εμένα δεν το αναγνωρίζει.

Αν σου πέσει το κινητό με γωνία κανένα tempered glass δεν θα σώσει την οθόνη σου.;)

 

Χαίρω πολύ Νίκος.

Αποκλείεις όμως το +90% των πτώσεων.

Τεσπα εμένα μου έσωσε ζημιά πολλών ευρώ πάντως.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πώς το δουλεύετε?

Σε εμένα δεν το αναγνωρίζει.

 

 

Δοκίμασε με το πρόγραμμα es file explorer. Από μόνο του δεν θα κάνει κάτι μόλις το συνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Χμ είχα κάποτε κάποιο τέτοιο θέμα. Δοκίμασε το αντίθετο από αυτό που έχει. Δηλαδή αν είναι NTFS τότε fat32 ή αντίστροφα. Δοκίμασε επίσης με άλλο φλασάκι γιατί μου έχει τύχει και αυτό αν θυμάμαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το τελευταιο καιρο οταν ας πουμε ειμαι chrome και σερφαρω οταν πατησω για να παω αρχικη(ειμαι με nova launcher) κανει 2-3 δευτερολεπτα να φορτωσει τα εικονιδια το χει αυτο καποιος αλλος??
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει όταν βγαίνω από τον Chrome με το Home button. Όχι 2-3 δευτερόλεπτα, ίσως 1. Μπορεί να έχει σχέση το ότι χρησιμοποιώ Stock Launcher χωρίς καθόλου εικονίδια και widgets στις 5 home screens (άσχετο, αλλά πολύ κακώς που δε δίνεται η δυνατότητα να τις διαγράψουμε και να έχουμε όσες θέλουμε).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

 

νέο μέλος εδώ, αν και παρακολουθώ τις συζητήσεις στο φόρουμ αρκετό καιρό χωρίς να έχω κάνει εγγραφή. Θα ήθελα τη γνώμη κάποιου αν μπορεί να βοηθήσει. Είμαι κάτοχος του Moto G από τον Ιούνιο. Εντυπωσιασμένος από όλες τις απόψεις καθώς προερχόμουν από το Galaxy Core (όχι ότι ήταν κακό αλλά...). Ξαφνικά και ενώ η μπαταρία μια διαρκούσε περίπου 24 ώρες ή και παραπάνω με τη χρήση που κάνω, η αυτονομία του κινητού έχει πέσει αρκετά (κάνοντας την ίδια χρήση περίπου). Αποκορύφωμα ήταν η σημερινή μέρα, όπου μετά από νυχτερινή φόρτιση, χρήση οθόνης περίπου 2 ώρες, 1 ώρα περίπου ομιλία και μικρή (σε σχέση πάντα με αυτή που κάνω συνήθως) χρήση του ίντερνετ και των social apps, η μπαταρία έχει "γονατίσει" στο 25% μετά από 15 ώρες λειτουργίας. Επίσης ο αντάπτορας που χρησιμοποιώ είναι 1A. Έχω κάνει καλιμπράρισμα της μπαταρίας αλλά συνεχίζεται η ίδια πτωτική τάση. Σκεφτόμουν να κάνω factory reset και wipe chase partition γιατί υποψιάζομαι κάποια εφαρμογή που τρέχει στο backround να κάνει τη δουλειά. Εσείς τι λέτε; Ευχαριστώ

 

Υ.Γ. Οι εφαρμογές που τρέχουν στο backround είναι κλασσικά social apps τύπου fb, viber κτλ, το antivirus 360 και ένα power toggle. Όπως έχετε καταλάβει δεν χρησιμοποιώ κάποια custom rom

Link to comment
Share on other sites

Για να γλυτώσεις τα factory reset κτλ βάλε την εφαμοργή Battery Doctor (Battery Saver) και θα δεις τι σου τρώει μπαταρία. Επίσης μπορείς να το ρυθμίσεις να σταματάει εφαρμογές ή τα δεδομένα όταν η οθόνη είναι κλειστή κτλ κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

 

νέο μέλος εδώ, αν και παρακολουθώ τις συζητήσεις στο φόρουμ αρκετό καιρό χωρίς να έχω κάνει εγγραφή. Θα ήθελα τη γνώμη κάποιου αν μπορεί να βοηθήσει. Είμαι κάτοχος του Moto G από τον Ιούνιο. Εντυπωσιασμένος από όλες τις απόψεις καθώς προερχόμουν από το Galaxy Core (όχι ότι ήταν κακό αλλά...). Ξαφνικά και ενώ η μπαταρία μια διαρκούσε περίπου 24 ώρες ή και παραπάνω με τη χρήση που κάνω, η αυτονομία του κινητού έχει πέσει αρκετά (κάνοντας την ίδια χρήση περίπου). Αποκορύφωμα ήταν η σημερινή μέρα, όπου μετά από νυχτερινή φόρτιση, χρήση οθόνης περίπου 2 ώρες, 1 ώρα περίπου ομιλία και μικρή (σε σχέση πάντα με αυτή που κάνω συνήθως) χρήση του ίντερνετ και των social apps, η μπαταρία έχει "γονατίσει" στο 25% μετά από 15 ώρες λειτουργίας. Επίσης ο αντάπτορας που χρησιμοποιώ είναι 1A. Έχω κάνει καλιμπράρισμα της μπαταρίας αλλά συνεχίζεται η ίδια πτωτική τάση. Σκεφτόμουν να κάνω factory reset και wipe chase partition γιατί υποψιάζομαι κάποια εφαρμογή που τρέχει στο backround να κάνει τη δουλειά. Εσείς τι λέτε; Ευχαριστώ

 

Υ.Γ. Οι εφαρμογές που τρέχουν στο backround είναι κλασσικά social apps τύπου fb, viber κτλ, το antivirus 360 και ένα power toggle. Όπως έχετε καταλάβει δεν χρησιμοποιώ κάποια custom rom

Γεια σου φιλε μου! Καταρχην Σβησε το antivirus ειναι αχρηστο δεν το χρειαζεσαι!

Πιστευω πως ενα wipe data και wipe cache partition ειναι απαραιτητο! Κατα 99% θα στρωσει ξανα το.κινητο! Εγω το χω απο φλεβαρη και εχω κανει 2 φορες wipe cache partition (αφοτου μιλησα.με μοτορολα support και τους ρωτησα αν υπαρχει προβλημα να το κανω 2 και 3 φορα ας πουμε και μου ειπαν πως δεν υπαρχει.κανενα προβλημα) . εγω ειχα με τη μπαταρια μετα την αναβαθμιση σε kitkat και με wipe data k wipe cache partition κυριολεκτικα εστρωσε! Οποτε βγαλε antivirus και.μην το ξαναβαλεις και κανε wipe data κ wipe cache partition

 

Υ.Γ εφαρμογες της google τις εχεις κανει ανενεργες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε μένα το κάνει όταν βγαίνω από τον Chrome με το Home button. Όχι 2-3 δευτερόλεπτα, ίσως 1. Μπορεί να έχει σχέση το ότι χρησιμοποιώ Stock Launcher χωρίς καθόλου εικονίδια και widgets στις 5 home screens (άσχετο, αλλά πολύ κακώς που δε δίνεται η δυνατότητα να τις διαγράψουμε και να έχουμε όσες θέλουμε).

Nova launcher εχεις δοκιμασει? Αν οχι δοκιμασε τον!

Ο chrome απλα ειναι πολυ βαρυς!

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι κ εμένα κάνει redraw 1 όμως δευτερόλεπτο Όχι παραπάνω, λογικά πράγματα δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι κ εμένα κάνει redraw 1 όμως δευτερόλεπτο Όχι παραπάνω, λογικά πράγματα δηλαδή.

Με αλλους browser δεν κανει εμενα!chrome k dolphin πλεον κανει καθε φορα! Πολυ εκνευριστικο εχουν πολυ heavy browsers πλεον!

 

Παιδια αν εχει αγορασει κανεις screen protector καλο απο skroutz ας προτεινει γιατι εβαλα ενα που ειχα απο ebay και ειναι μια απαισια πλαστικουρα

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω απο Φλεβαρη με κανενα factory reset ακομα, δηλαδη εχει πολυ σκουπιδι μεσα, και με στοκ browser ποτε δεν λαγκαρει αν πατησω home ενω σερφαρω με chrome.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω απο Φλεβαρη με κανενα factory reset ακομα, δηλαδη εχει πολυ σκουπιδι μεσα, και με στοκ browser ποτε δεν λαγκαρει αν πατησω home ενω σερφαρω με chrome.

Πως γινεται αυτο?Τι launcher εχεις ??

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Τωρα το ειδα! Σορυ! Ναι launcher εννοω. Η κουραση...

Αα οκ! Περιεργο παντωα ρε συ kosmadel! Λες να ειναι θεμα nova?? Θα δοκιμασω λιγο στοκ αμα ειναι για να δω τι φαση! Thx for the tip!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανένας Aosp browser που είναι πολύ ελαφρύς κ γρήγορος Χωρίς root?

Δεν βρίσκω κάτι..

Vanilla browser λεγεται στο google play! Χωρις ροοτ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανένας Aosp browser που είναι πολύ ελαφρύς κ γρήγορος Χωρίς root?

Δεν βρίσκω κάτι..

http://www.guidingtech.com/23316/get-back-stock-browser-aosp-android/

Link to comment
Share on other sites

Service motorola για το γνωστο προβλημα με το μικροφωνο. Ειναι το πρωτο moto g αγορασμενο απο το εξωτερικο γερμανικο. Υπαρχει service στην Ελλαδα εντος εγγυησης για να το στειλω; Ευχαριστω. Edited by gpapas54
Link to comment
Share on other sites

Service motorola για το γνωστο προβλημα με το μικροφωνο. Ειναι το πρωτο moto g αγορασμενο απο το εξωτερικο γερμανικο. Υπαρχει service στην Ελλαδα εντος εγγυησης για να το στειλω; Ευχαριστω.

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτό είναι

http://www.cellcom.gr/site/gr/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το φίλο για την απάντηση και τις συμβουλές και συγγνώμη για την καθυστερημένη δική μου απάντηση αλλά είναι και γιορτές. Τις εφαρμογές τις Google τις είχα απενεργοποιήσει (πριν το reset που κάνω τώρα μάλιστα), αλλά και ανοιχτές να ήταν η πτώση της μπαταρίας ήταν δραματική. Το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά από ταξίδι στο εξωτερικό, οπότε ίσως είχε να κάνει με παράγοντες όπως διαφορετική τάση ρεύματος, τοπικό δίκτυο κτλ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...