Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια το κινητό δεν φορτίσει κλειστο ; το εβαλα το βραδυ να κανει την πρωτη του φορτισει και αυτο ανοιγε . Ειναι λογικο ;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια το κινητό δεν φορτίσει κλειστο ; το εβαλα το βραδυ να κανει την πρωτη του φορτισει και αυτο ανοιγε . Ειναι λογικο ;

 

Ναι, έτσι κάνουν τα περισσότερα Android

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια το κινητό δεν φορτίσει κλειστο ; το εβαλα το βραδυ να κανει την πρωτη του φορτισει και αυτο ανοιγε . Ειναι λογικο ;

Εμενα κανονικά φορτιζει κλειστό απ όταν το πήρα πάντως

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι κάνουν τα περισσότερα Android

Μετά όμως, δεν μπορείς να το σβήσεις και να παραμείνει σβηστό, φορτίζοντας?

:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μετά όμως, δεν μπορείς να το σβήσεις και να παραμείνει σβηστό, φορτίζοντας?

:worry:

 

όχι πάλι ανοίγει εμένα μπας και είναι τίποτα ελαττωματικό παιδιά να το πάω πίσω ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ανοίγει πάντως όταν το φορτίζω, ενώ πχ το tablet μου παραμένει κλειστό. Εννοείται δεν είναι πρόβλημα.. Και εννοείται ότι δεν κερδίζεις κάτι όταν το φορτίζεις κλειστό.. Αν θες να το φορτίζεις το βράδυ πχ και δεν θες να σε ενοχλούν βάλτο σε airplane mode.. Θα φορτίσει και πιο γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ανοίγει πάντως όταν το φορτίζω, ενώ πχ το tablet μου παραμένει κλειστό. Εννοείται δεν είναι πρόβλημα.. Και εννοείται ότι δεν κερδίζεις κάτι όταν το φορτίζεις κλειστό.. Αν θες να το φορτίζεις το βράδυ πχ και δεν θες να σε ενοχλούν βάλτο σε airplane mode.. Θα φορτίσει και πιο γρήγορα

 

α μια χαρά δηλαδή . να σε καλά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ανοίγει πάντως όταν το φορτίζω, ενώ πχ το tablet μου παραμένει κλειστό. Εννοείται δεν είναι πρόβλημα.. Και εννοείται ότι δεν κερδίζεις κάτι όταν το φορτίζεις κλειστό.. Αν θες να το φορτίζεις το βράδυ πχ και δεν θες να σε ενοχλούν βάλτο σε airplane mode.. Θα φορτίσει και πιο γρήγορα

Η μπορείς να μην βάλεις το πιν αν θες ώστε να μην δουλεύει το σήμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια το κινητό δεν φορτίσει κλειστο ; το εβαλα το βραδυ να κανει την πρωτη του φορτισει και αυτο ανοιγε . Ειναι λογικο ;

 

Όταν το συνδέω σε pc για φόρτιση ανοίγει και εμένα,σε φορτιστή τοίχου δεν ανοίγει με 4.4.2.

Αν θυμάμαι καλά με 4.3 άνοιγε σε κάθε περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά. Εδώ και 2 χρόνια χρησιμοποιώ το φανταστικό (πλάκα κάνω, με κουράζει αρκετά) Nokia Lumia 610. Μετά από παραινέσεις φίλου, με έβαλε στο τρυπάκι να δω τι παίζει με το Moto G. Ναι, ωραίο, γουάου, δεν πήρε πολύ να με πείσει το κινητό για το εντός του, άρχισα λοιπόν να κάνω σχέδια αγοράς. Έχω σκεφτεί λοιπόν τα εξής:

1) Για να μπορώ να περιηγούμαι στο ίντερνετ, όταν δεν υπάρχει wifi, μιας και τα 200 δωρεάν MB της Cosmote δεν φτάνουν πιστεύω ούτε για ζήτω (συνομιλίες σε facebook, ενημέρωση για mails, youtube κλπ) χρειάζομαι to mobile broadband που έχω σε στικάκι... ΑΡΑ, μαζί με την σύνδεση για να μιλάω στο κινητό σκέφτομαι να έχω ταυτόχρονα και τη sim του ίντερνετ. Αυτό είναι εφικτό με την Dual Sim έκδοση του κινητού. Ρωτάω λοιπόν: Μπορώ να έχω στο κινητό αυτό 2 κάρτες οι οποίες θα λειτουργούν ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ; Να είναι 24/7 ας πούμε η 2η sim συνδεδεμένη στο ίντερνετ και να ανταλλάζει δεδομένα και την ίδια ώρα να μπορώ να μιλάω στην 1η sim; Είδα ότι είναι Dual Standby. Αυτό επιβεβαιώνει αυτό που θέλω;

2) Είδα ότι γράφανε κάπου παραπάνω ότι το dual sim θα είναι διαθέσιμο για μερικές μόνο αγορές. Αυτό αφορά μόνο την εμπορική διάθεση του προϊόντος, όχι το γεγονός ότι θα μπορεί να δουλεύει με κάρτες sim χώρας εκτός από αυτήν από την οποία αγοράστηκε (long story short, αγοράζω το κινητό από amazon, θα παίζει με sim ελληνικών εταιριών), έτσι (χαζή μεν ερώτηση, αλλά τη λέω μήπως και δεν έπιασα κάτι καλά);

3) Βλέπω στο amazon ότι η Fonogram το πουλάει 175 λίρες. Υπάρχει κάποια άλλη προσφορά εκτός αυτής; Κάποιο άλλο μαγαζί που μου διαφεύγει;

4) Διαβάζω μονίμως για την αμφισβητούμενη ποιότητα φωτογραφιών του κινητού. Μιας και μέχρι τώρα το μόνο smartphone που έχω χρησιμοποιήσει είναι το lumia 610, δεν θα πέσω σε χειρότερη ποιότητα φωτογραφιών πιστεύω, σωστά; Να σημειώσω ότι οι απαιτήσεις μου από φωτογραφίες είναι ελάχιστες, το 610 δηλαδή με υπερκαλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου χαζές οι ερωτήσεις σου!

Όσον αφορά τις 2 sim, θα μπορεί να γίνει αυτό που λες, απλά συνήθως η 1 μόνο κάρτα έχει 3g και η άλλη μόνο 2g, οπότε την κάρτα που έχεις το πρόγραμμα δεδομένων θα την έχεις στην κατάλληλη υποδοχή.

Κατά τα άλλα δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα!

Δεν το έχω το τηλέφωνο, κι εγώ υποψήφιος αγοραστής είμαι, αλλά συνήθως έτσι γίνεται!

Επίσης να είναι ξεκλείδωτο για να δουλεύει σε όλα τα δίκτυα!

 

Σχετικά με τις φωτογραφίες, δες εδώ σύγκριση δειγμάτων:http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=3&idPhone1=4576&idPhone2=5831

 

Σαν ανάλυση τα ίδια φαίνονται, απλά μου φαίνεται οτι το nokia έχει πιο ποιοτική απεικόνιση των χρωμάτων!

Εντάξει τώρα αυτά που διαβάζουμε εδώ πολλές φορές είναι από φανατικούς των κινητών που έχουν στην κατοχή τους ναυαρχίδες, τι να συγκρίνουμε!

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά. Εδώ και 2 χρόνια χρησιμοποιώ το φανταστικό (πλάκα κάνω, με κουράζει αρκετά) Nokia Lumia 610. Μετά από παραινέσεις φίλου, με έβαλε στο τρυπάκι να δω τι παίζει με το Moto G. Ναι, ωραίο, γουάου, δεν πήρε πολύ να με πείσει το κινητό για το εντός του, άρχισα λοιπόν να κάνω σχέδια αγοράς. Έχω σκεφτεί λοιπόν τα εξής:

1) Για να μπορώ να περιηγούμαι στο ίντερνετ, όταν δεν υπάρχει wifi, μιας και τα 200 δωρεάν MB της Cosmote δεν φτάνουν πιστεύω ούτε για ζήτω (συνομιλίες σε facebook, ενημέρωση για mails, youtube κλπ) χρειάζομαι to mobile broadband που έχω σε στικάκι... ΑΡΑ, μαζί με την σύνδεση για να μιλάω στο κινητό σκέφτομαι να έχω ταυτόχρονα και τη sim του ίντερνετ. Αυτό είναι εφικτό με την Dual Sim έκδοση του κινητού. Ρωτάω λοιπόν: Μπορώ να έχω στο κινητό αυτό 2 κάρτες οι οποίες θα λειτουργούν ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ; Να είναι 24/7 ας πούμε η 2η sim συνδεδεμένη στο ίντερνετ και να ανταλλάζει δεδομένα και την ίδια ώρα να μπορώ να μιλάω στην 1η sim; Είδα ότι είναι Dual Standby. Αυτό επιβεβαιώνει αυτό που θέλω;

2) Είδα ότι γράφανε κάπου παραπάνω ότι το dual sim θα είναι διαθέσιμο για μερικές μόνο αγορές. Αυτό αφορά μόνο την εμπορική διάθεση του προϊόντος, όχι το γεγονός ότι θα μπορεί να δουλεύει με κάρτες sim χώρας εκτός από αυτήν από την οποία αγοράστηκε (long story short, αγοράζω το κινητό από amazon, θα παίζει με sim ελληνικών εταιριών), έτσι (χαζή μεν ερώτηση, αλλά τη λέω μήπως και δεν έπιασα κάτι καλά);

3) Βλέπω στο amazon ότι η Fonogram το πουλάει 175 λίρες. Υπάρχει κάποια άλλη προσφορά εκτός αυτής; Κάποιο άλλο μαγαζί που μου διαφεύγει;

4) Διαβάζω μονίμως για την αμφισβητούμενη ποιότητα φωτογραφιών του κινητού. Μιας και μέχρι τώρα το μόνο smartphone που έχω χρησιμοποιήσει είναι το lumia 610, δεν θα πέσω σε χειρότερη ποιότητα φωτογραφιών πιστεύω, σωστά; Να σημειώσω ότι οι απαιτήσεις μου από φωτογραφίες είναι ελάχιστες, το 610 δηλαδή με υπερκαλύπτει.

 

dual standby σημαίνει ότι δεν λειτουργούν ταυτόχρονα και οι δυο κάρτες(δε χρησιμοποιούν ταυτόχρονα την κεραία δηλαδή)

πρέπει να είναι dual active για να κάνει αυτό που θες..

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την κοινότητα.

Εντός των ημερών θα αγοράσω την συσκευή και θα ήθελα να σας ρωτήσω.

Αυτή η συσκευή που έχει μπεί σε προσφορά στο E-shop κάνει για το κινητό?

Τοποθετώντας την θα έχω 16 GB + 32 GB = 48 GB ?

Πιστεύετε πως συμφέρει ή υπάρχουν και άλλες καλύτερες εναλλακτικές??

 

Αυτό είναι το USB: http://www.e-shop.gr/kingston-dtduo3-32gb-datatraveler-microduo-32gb-usb30-flash-drive-p-PER.345846&sid=1

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την κοινότητα.

Εντός των ημερών θα αγοράσω την συσκευή και θα ήθελα να σας ρωτήσω.

Αυτή η συσκευή που έχει μπεί σε προσφορά στο E-shop κάνει για το κινητό?

Τοποθετώντας την θα έχω 16 GB + 32 GB = 48 GB ?

Πιστεύετε πως συμφέρει ή υπάρχουν και άλλες καλύτερες εναλλακτικές??

 

Αυτό είναι το USB: http://www.e-shop.gr/kingston-dtduo3-32gb-datatraveler-microduo-32gb-usb30-flash-drive-p-PER.345846&sid=1

 

Φιλε μου νομιζω οτι το moto g δεν υποστηριζει usb on the go

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου νομιζω οτι το moto g δεν υποστηριζει usb on the go

 

Μια χαρα υποστηριζει. Και ποντικι κιολας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, απο την Πεμπτη εχω παθει μεγαλη νιλα με το κινητο και δε βρισκω ακρη. Χωρις λογο και αιτια δεν έχω ήχο απ το μεγαφωνο οταν βαζω πχ να παιξει ενα video στο youtube. Με τον ίδιο τροπο, οταν παιρνω κληση δεν τους ακουω στο ακουστικό, ενω αυτοι ακουνε τους ηχους γυρω μου και δεν ακουνε με το που παω να μιλησω. Το προβλημα πρεπει να ειναι software, γιατι αν βαλω τα ακουστικα και τα βγαλω τοτε παιζει το ηχειο για λιγο και μετα κοβεται. Σε αλλες φασεις δουλευει κανονικα, παιζει οτι βιντεο του βαλεις και λες, παει αυτο ηταν ξεκολλησε ... μεχρι να περασει λιγη ωρα και να ξανακανει τα ιδια. Εχω κανει 800 restart, clear cache partition, δοκιμασα ν αλλαξω και το Runtime απο Dalvik σε ΑRT, απενεργοποιησα το Ok Google, εχω απενεργοποιημενα τα Audio Effects, και παλι τιποτα. Εχει κανεις καμια ιδεα ακομα να δοκιμασω γιατι εχω τρελαθει...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα υποστηριζει. Και ποντικι κιολας!

 

Δηλαδή φίλε να προχωρήσω στην αγορά του USB??

Αθροιστικά θα έχω 48 GB?? (μείον το λειτουργικό)

Παίζει κάτι καλύτερο από Ελλάδα??

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φίλε να προχωρήσω στην αγορά του USB??

Αθροιστικά θα έχω 48 GB?? (μείον το λειτουργικό)

Παίζει κάτι καλύτερο από Ελλάδα??

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Και εγώ το αγόρασα είναι καλή ευκαιρία.. Μην νομίζεις πάντως ότι θα μπορείς συνέχεια να το έχεις κουμπωμένο πάνω.. Πρώτα απ όλα είναι επικίνδυνο γιατί σε ένα χτύπημα θα σπάσεις την Micro usb θύρα και έπειτα θα είναι άβολο το εξόγκωμα.. Να το πάρεις για να έχεις καμία ταινία μέσα ή κανένα τραγούδι ή αρχεία κτλ για να το συνδεεις και μετά να το βγάζεις

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την κοινότητα.

Εντός των ημερών θα αγοράσω την συσκευή και θα ήθελα να σας ρωτήσω.

Αυτή η συσκευή που έχει μπεί σε προσφορά στο E-shop κάνει για το κινητό?

Τοποθετώντας την θα έχω 16 GB + 32 GB = 48 GB ?

Πιστεύετε πως συμφέρει ή υπάρχουν και άλλες καλύτερες εναλλακτικές??

 

Αυτό είναι το USB: http://www.e-shop.gr/kingston-dtduo3-32gb-datatraveler-microduo-32gb-usb30-flash-drive-p-PER.345846&sid=1

 

Γιατι δεν παιρνεις κατευθειαν το 4G που εχει microSD?

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου νομιζω οτι το moto g δεν υποστηριζει usb on the go

Το moto g υποστηρίζει otg εγώ έχω πάρει αυτό http://www.buyincoins.com/item/39506.html#.U8MD47HCcfM

το οποίο παρόλο που είναι τέρμα φτηνιάρικο λειτουργεί μια χαρα με μια κάρτα μνήμης.

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Το moto g υποστηρίζει otg εγώ έχω πάρει αυτό http://www.buyincoins.com/item/39506.html#.U8MD47HCcfM

το οποίο παρόλο που είναι τέρμα φτηνιάρικο λειτουργεί μια χαρα με μια κάρτα μνήμης.

Μπορείς να γράψεις στο στικάκι από το κινητό; Θέλει root ή το nexus media enabler που λένε;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το αγόρασα είναι καλή ευκαιρία.. Μην νομίζεις πάντως ότι θα μπορείς συνέχεια να το έχεις κουμπωμένο πάνω.. Πρώτα απ όλα είναι επικίνδυνο γιατί σε ένα χτύπημα θα σπάσεις την Micro usb θύρα και έπειτα θα είναι άβολο το εξόγκωμα.. Να το πάρεις για να έχεις καμία ταινία μέσα ή κανένα τραγούδι ή αρχεία κτλ για να το συνδεεις και μετά να το βγάζεις

 

Για αυτό ακριβώς το λόγο το θέλω .

Δεν θα το έχω μόνιμα κουμπωμένο .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι δεν παιρνεις κατευθειαν το 4G που εχει microSD?

 

Γιατί έχει ένα 45 παραπάνω συν 30 για κάρτα μνήμης , ξεφεύγουμε πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει ένα 45 παραπάνω συν 30 για κάρτα μνήμης , ξεφεύγουμε πάρα πολύ.

 

φανταζομαι θες να το παρεις απο ελλαδα γιατι αλλιως στο αμαζον εχει 215.

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...