Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιεργο προβλημα μου εβγαλε το κινητο μου (Μοτο G 1ης γενιας) στα καλα καθουμενα. Μιλουσα πριν 5-6 μερες στο τηλεφωνο με τον ADW dialer και πατησα το back οταν τελειωσα την κληση. Μου πεταξε τον Chrome. Δεν εδωσα σημασια, αλλα επαναληφθηκε μερικες φορες αυτο το πραγμα. Οταν αρχισα να φανταζομαι οτι ενα απο τα δυο προγραμμα εχει προβλημα (dialer ή chrome) αφου τελευταια ειχα λαβει ενημερωσεις απο αυτα, εκανα μια κληση. Οταν εκλεισα το τηλεφωνο, με πεταξε στις ρυθμισεις με το back button.

 

Εκει φανταστηκα οτι κατι δεν παει καλα με το λειτουργικο. Εκτοτε δεν υπαρχει μοτιβο... Οταν παταω το back μεσα σε μια εφαρμογη, με πεταει ειτε στην αρχικη σελιδα ή στην αμεσως προηγουμενη εφαρμογη που ειχα χρησιμοποιησει. Τρελα! Παρανοια. Δεν ξερω τι να κανω. Εκανα μια αναζητηση στο ιντερνετ και το πλησιεστερο που βρηκα ηταν αυτο: http://www.droidforums.net/threads/incosistent-result-of-the-back-button.1284/

 

Οι ανθρωποι βεβαια α) αναφερουν οτι στιγμιαια βλεπουν την προηγουμενη εφαρμογη (σε εμενα απλα ερχεται στο προσκηνιο) και β) δεν εχουν βρει λυση :blink: Υπαρχει κανεις που να εχει ακουσει/δει/αντιμετωπισει/λυσει το ιδιο προβλημα; Α, μαμα ρομ εχω και ΔΕΝ εχω κατεβασει καποια νεα εφαρμογη το τελευταιο διαστημα. Μονο ο,τι ανανεωσεις κανουν οι υπαρχουσες.

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν μια βδομάδα και γω το Moto G και είναι τέλειο. Έκανα αναβάθμιση σε 4.4.4 και από τότε έχασα το ρούτερ μου. Είμαι στα 30 εκ από αυτό και δεν το βρίσκει με τίποτα. Το προσθέτω εγώ και πάλι τίποτα. Έκανα swap chase clean και επαναφορά εργοστασιακών 3 φορές και πάλι τίποτα. Σε άλλο wifi συνδέεται. Τι φταίει ξέρει κανένας;
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές μπερδεύονται με τον κωδικό του τούτες προσπάθησε να τον απενεργοποιησεισ η να αλλάξεις τον τύπο του.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν μια βδομάδα και γω το Moto G και είναι τέλειο. Έκανα αναβάθμιση σε 4.4.4 και από τότε έχασα το ρούτερ μου. Είμαι στα 30 εκ από αυτό και δεν το βρίσκει με τίποτα. Το προσθέτω εγώ και πάλι τίποτα. Έκανα swap chase clean και επαναφορά εργοστασιακών 3 φορές και πάλι τίποτα. Σε άλλο wifi συνδέεται. Τι φταίει ξέρει κανένας;

 

Μου το ειχε κανει και εμενα. Βαλε την εφαρμογη wifi manager

Link to comment
Share on other sites

καλησπερίζω την μοτο-παρέα,

προσπαθώ να διαβάσω γνώμες για το moto g αλλα είναι πολλές οι σελίδες και κυρίως αναφέρεστε σε τεχνικές λεπτομέρειες.

Υποψήφια για αγορά είναι: το moto g 1st gen και το P7 mini.

Θα ήθελα πολύ το moto x 1st gen αλλά δεν είναι στα λεφτά που διαθέτω και δεν υποστηρίζεται όσον αφορά εγγύηση. Το είχα πετύχει πρόσφατα (το μοτο χ) με 240 αλλά δεν το αποφάσισα λόγω εγγύησης.

Οπότε μάλλον παραμένω στα 2 πρώτα κινητά.

Ποια είναι η γνώμη σας ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερίζω την μοτο-παρέα,

προσπαθώ να διαβάσω γνώμες για το moto g αλλα είναι πολλές οι σελίδες και κυρίως αναφέρεστε σε τεχνικές λεπτομέρειες.

Υποψήφια για αγορά είναι: το moto g 1st gen και το P7 mini.

Θα ήθελα πολύ το moto x 1st gen αλλά δεν είναι στα λεφτά που διαθέτω και δεν υποστηρίζεται όσον αφορά εγγύηση. Το είχα πετύχει πρόσφατα (το μοτο χ) με 240 αλλά δεν το αποφάσισα λόγω εγγύησης.

Οπότε μάλλον παραμένω στα 2 πρώτα κινητά.

Ποια είναι η γνώμη σας ;

Το moto g φίλε μου είναι πολύ καλό. Άξιζει τα λεφτά του με τα χίλια! Χτυπά το. Το άλλο το κινητό δεν το ξέρω βέβαια. Αν και θα σου πρότεινα αν βρεις το x σε καλή τιμή να το πάρεις

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Moto G χαλαρά... Αν ελεγες για το κανονικο P7 OK αλλά το mini δεν αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερίζω την μοτο-παρέα,

προσπαθώ να διαβάσω γνώμες για το moto g αλλα είναι πολλές οι σελίδες και κυρίως αναφέρεστε σε τεχνικές λεπτομέρειες.

Υποψήφια για αγορά είναι: το moto g 1st gen και το P7 mini.

Θα ήθελα πολύ το moto x 1st gen αλλά δεν είναι στα λεφτά που διαθέτω και δεν υποστηρίζεται όσον αφορά εγγύηση. Το είχα πετύχει πρόσφατα (το μοτο χ) με 240 αλλά δεν το αποφάσισα λόγω εγγύησης.

Οπότε μάλλον παραμένω στα 2 πρώτα κινητά.

Ποια είναι η γνώμη σας ;

To καλύτερο για τα λεφτά του και σύντομα με γλιφιτζούρι.

http://www.digitallife.gr/android-5-0-lollipop-moto-g-first-generation-63411

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παίδες με Chrome έχετε κανονικά javascript στο Facebook; Σε 'μένα δεν λειτουργεί.
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Moto G χαλαρά... Αν ελεγες για το κανονικο P7 OK αλλά το mini δεν αξίζει.

δεν θέλω τόσο μεγάλο (P7) , ψάχνω 4.5-4.7'

ευχαριστώ για τις γνώμες σας.

Θα περιμένω μήπως πέσει καθόλου το Χ αλλιώς G

Link to comment
Share on other sites

καλησπερίζω την μοτο-παρέα,

προσπαθώ να διαβάσω γνώμες για το moto g αλλα είναι πολλές οι σελίδες και κυρίως αναφέρεστε σε τεχνικές λεπτομέρειες.

Υποψήφια για αγορά είναι: το moto g 1st gen και το P7 mini.

Θα ήθελα πολύ το moto x 1st gen αλλά δεν είναι στα λεφτά που διαθέτω και δεν υποστηρίζεται όσον αφορά εγγύηση. Το είχα πετύχει πρόσφατα (το μοτο χ) με 240 αλλά δεν το αποφάσισα λόγω εγγύησης.

Οπότε μάλλον παραμένω στα 2 πρώτα κινητά.

Ποια είναι η γνώμη σας ;

 

Moto G (1st generation) χαλαρα το απολυτο κινητο στα 200€...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Moto G (1st generation) χαλαρα το απολυτο κινητο στα 200€...

Στα 160 θέλεις να πεις. Το καλύτερο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Xθες ειχα ενα προβλημα με το moto G της γυναικας μου, το οποίο ξαφνικα σταματησε να παραγει καθε ηχο...

 

δεν χτυπαει, μονο δονειται

δεν την ακουω δεν μ'ακουει (δεν δουλευει το μικροφωνο ουτε το ακουστικο)

 

ανεβοκατεβαζω τον ηχο απο το κουμπι διπλα, αλλα δεν ακουγεται τιποτα, επισης δεν ακουγεται και ο ηχος που κανουν τα πληκτρα οταν πατιουνται.

 

Το εκλεισα, το ανοιξα, το φορτισα... δεν εγινε τιποτα

 

 

τελικα "εγινε" απο μονο του :dizzy:

 

το αφησα ολη νυχτα να φορτιζει και το πρωι πρεπει να ειχε κανει επανεκινηση (μου ειχε βγαλει να νουμερακια να βαλω το πιν)

Ηδη ενω πληκτρολογουσα το πιν καταλαβα οτι δουλευε αφου "ακουγοταν" τα πληκτρα.

 

Μαλλον ολα ξεκινησαν χθες με μια επανεκινηση παλι.

Ειχε εμφανιστει το πληκτρολογιο και ζητουσε τον κωδικο, οποτε η γυμαικα μου (που ποτε δεν το χώνεψε αυτο το τηλεφωνο) νομιζε οτι ζητουσε καναν περιεργο κωδικο και το αφησε ετσι. Οταν το πηρα εγω δεν δουλευαν οι ηχοι.

 

 

εχει συμβει κατι παρομοιο σε σας;

 

να το παω στο service; :O

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την μοτοπαρεα.:)

 

Μια βοηθεια βρε παιδια.Με τα Handsfree Ακουστικά τι γινεται?

Δοκιμασα 3-4 διαφορετικα, (κλασικα με καλωδιο) και ολα μικροφωνιζουν! Ο συνομιλητης μου ακουει τη φωνη του 2 φορες, και ειναι εκνευριστικα ενοχλητικο.

Κατεβαζω την ενταση στο ακουστικο μου, στριβω λιγο δεξια η αριστερα το βyσμα, κανω δοκιμες, μια φτιαχνει για λιγο και στρωνει, αλλα σε λιγακι ξανα τα ιδια.:happy:

 

Ειναι τοσο δυσκολο να βαλω ενα απλο χαντσφρι και να μιλαω σαν ανθρωπος?

Γιατι συμβαινει αυτο γνωριζει κανεις υπαρχει λυση?

Επισης αναφερω για να προλαβω, πως εκανα δοκιμες με φτηνα, αλλα και ακριβα Handsfree που υποτιθεται ειναι καλυτερα, αλλα το

αποτελεσμα το ιδιο.

Υπαρχει λυση σ αυτο η να το ξεχασω??

 

Ευχαριστω εκ των προτερων,και αναμενω help:)

Edited by iounios68
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την μοτοπαρεα.:)

 

Μια βοηθεια βρε παιδια.Με τα Handsfree Ακουστικά τι γινεται?

Δοκιμασα 3-4 διαφορετικα, (κλασικα με καλωδιο) και ολα μικροφωνιζουν! Ο συνομιλητης μου ακουει τη φωνη του 2 φορες, και ειναι εκνευριστικα ενοχλητικο.

Κατεβαζω την ενταση στο ακουστικο μου, στριβω λιγο δεξια η αριστερα το βyσμα, κανω δοκιμες, μια φτιαχνει για λιγο και στρωνει, αλλα σε λιγακι ξανα τα ιδια.:happy:

 

Ειναι τοσο δυσκολο να βαλω ενα απλο χαντσφρι και να μιλαω σαν ανθρωπος?

Γιατι συμβαινει αυτο γνωριζει κανεις υπαρχει λυση?

Επισης αναφερω για να προλαβω, πως εκανα δοκιμες με φτηνα, αλλα και ακριβα Handsfree που υποτιθεται ειναι καλυτερα, αλλα το

αποτελεσμα το ιδιο.

Υπαρχει λυση σ αυτο η να το ξεχασω??

 

Ευχαριστω εκ των προτερων,και αναμενω help:)

 

Εχω Apple earpods και παρουσιάζει τίποτα απο οτι αναφέρεις.Λειτουργεί μονο το κουμπί για να απαντήσεις και οχι τα + -.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Android 5.0 is now seeding to Moto G (2013) in India

 

http://www.gsmarena.com/android_50_is_now_seeding_to_moto_g_2013_in_india-news-10410.php

 

Moto G - Android™ 5.0 Lollipop - Release Notes

 

https://motorola-mobility-en-in.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/102775

Edited by snowboard
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου εκανε update η εφαρμογή motorola ενημέρωση

σε λιγο έρχεται η lolipop

Αιντε πανηγύρια!

 

Android 5.0 is now seeding to Moto G (2013) in India

 

http://www.gsmarena.com/android_50_is_now_seeding_to_moto_g_2013_in_india-news-10410.php

 

Moto G - Android™ 5.0 Lollipop - Release Notes

 

https://motorola-mobility-en-in.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/102775

Merry christmas everybody!!!

Link to comment
Share on other sites

Merry christmas everybody!!!

 

 

And a happy new year μη σου πω....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

And a happy new year μη σου πω....

Ανετα χαχαχα!!! Βγηκε το update στην ινδια! Αυτες τις μερες θα το παρουν!

Η ζωη του Πι!

 

Περιμενουμε εμεις ετοιμοπολεμοι!

Link to comment
Share on other sites

Να το περιμένουμε μέσα στην εβδομάδα ή δεν παίζει κάτι τέτοιο?? :p

Γιατί βιάζεσαι τόσο πολύ. Άσε να διαβάσουμε πρώτα τις πρώτες εντυπώσεις.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...