Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κορυφαιο σχολιο! Χαχαχα!!

 

Εε μα χιονάνθρωπο και ζωακια παμε καλα μωρε :Ρ χαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σωστό Αυτή είναι η φυσιολογία της μνήμης του android.

πάνω εκεί πατάει Και το art

 

Τωρα που εχω root το κινητό με gravity box, moto guide, greenify, λες αξιζει μια αλλαγη σε αρτ; με την αρτ χανεις το xposed γι αυτο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν παράγγειλα τα εξής:

 

  1. http://www.ebay.co.uk/itm/181336037526?var=480343279701&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
  2. http://www.ebay.co.uk/itm/191065705157?var=490261646600&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Στο κινητό τώρα, το φόρτησα αμέσως μόλις το έβγαλα από το κουτί και από Παρασκευή το 'χω λιώσει και είμαι στο 15%.

 

Αναλυτικά

2ημέρες 2ώρες 17 λεπτά σε μπαταρία

 

Screen 43%

Voice calls 18%

Phone idle 7%

Android System 7%

Cell Standby 6%

Android OS 3%

Dialer 3%

Motorola Migrate 2%

com.android.systemui 2%

 

Στα θετικότερα σημεία η τιμή και η απόδοση. Στα αρνητικά η κάμερα όπου απογοητεύει λίγο καθώς το X10 mini pro (ναι, δουλεύει ακόμα!) που έχει ίδια κάμερα και είναι πολύ παλαιότερο (3 χρόνια), έχει καλύτερη απόδοση.

 

Γενικά το τηλέφωνο είναι σούπερ μέχρι στιγμής! Τώρα απομένει να δούμε πόσο θα αντέξει στα χέρια μου...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παράγγειλα τα εξής:

 

  1. http://www.ebay.co.uk/itm/181336037526?var=480343279701&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
  2. http://www.ebay.co.uk/itm/191065705157?var=490261646600&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Στο κινητό τώρα, το φόρτησα αμέσως μόλις το έβγαλα από το κουτί και από Παρασκευή το 'χω λιώσει και είμαι στο 15%.

 

Αναλυτικά

2ημέρες 2ώρες 17 λεπτά σε μπαταρία

 

Screen 43%

Voice calls 18%

Phone idle 7%

Android System 7%

Cell Standby 6%

Android OS 3%

Dialer 3%

Motorola Migrate 2%

com.android.systemui 2%

 

Στα θετικότερα σημεία η τιμή και η απόδοση. Στα αρνητικά η κάμερα όπου απογοητεύει λίγο καθώς το X10 mini pro (ναι, δουλεύει ακόμα!) που έχει ίδια κάμερα και είναι πολύ παλαιότερο (3 χρόνια), έχει καλύτερη απόδοση.

 

Γενικά το τηλέφωνο είναι σούπερ μέχρι στιγμής! Τώρα απομένει να δούμε πόσο θα αντέξει στα χέρια μου...:lol:

 

Το μεγαλυτερο μειον του κινητου ειναι η καμερα!δυστυχως!!εχεις δικαιο!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παράγγειλα τα εξής:

 

  1. http://www.ebay.co.uk/itm/181336037526?var=480343279701&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
  2. http://www.ebay.co.uk/itm/191065705157?var=490261646600&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Στο κινητό τώρα, το φόρτησα αμέσως μόλις το έβγαλα από το κουτί και από Παρασκευή το 'χω λιώσει και είμαι στο 15%.

 

Αναλυτικά

2ημέρες 2ώρες 17 λεπτά σε μπαταρία

 

Screen 43%

Voice calls 18%

Phone idle 7%

Android System 7%

Cell Standby 6%

Android OS 3%

Dialer 3%

Motorola Migrate 2%

com.android.systemui 2%

 

Στα θετικότερα σημεία η τιμή και η απόδοση. Στα αρνητικά η κάμερα όπου απογοητεύει λίγο καθώς το X10 mini pro (ναι, δουλεύει ακόμα!) που έχει ίδια κάμερα και είναι πολύ παλαιότερο (3 χρόνια), έχει καλύτερη απόδοση.

 

Γενικά το τηλέφωνο είναι σούπερ μέχρι στιγμής! Τώρα απομένει να δούμε πόσο θα αντέξει στα χέρια μου...:lol:

screen on Δεν μας είπες

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα ελεγα οτι η καμερα του ειναι χαλια.Ειναι μια χαρα.:)
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ένα 5ωρο ενεργή οθόνη το βγάζει ε;

 

Η μπαταρία είναι η μεγάλη έκπληξη της συσκευής. Μερικές φορές χτυπάει και 3ήμερο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα το θέμα περί μπαταρίας στο xda και είδα να βγάζουν από 4:30 ώρες οθόνη έως 7:30 μερικοί!!!

Εκεί φρίκαρα 7:30 ώρες οθόνη!

 

Το moto g και το G3 ίσως είναι τα καλύτερα στημένα κινητά για την κατανάλωση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα μείνω για λίγο σε dalvik.

πώς μπορούμε να βάλουμε ποσοστό μπαταρίας επάνω στη notification bar?

 

Root θελει και μετα xposed kai gravity box

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις απο τοτε που εχω το κινητο οταν ειμαι με mb ποτε δεν εμφανιζει το 3g πανω μονο H+ η E! Ειναι λογικο αυτο? Και ειμαι σε 3g λειτουργεια δυκτιου
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις απο τοτε που εχω το κινητο οταν ειμαι με mb ποτε δεν εμφανιζει το 3g πανω μονο H+ η E! Ειναι λογικο αυτο? Και ειμαι σε 3g λειτουργεια δυκτιου

 

H+ είναι λειτουργία 3G (HDSPA+), E είναι λειτουργία 2G (GPRS)

Link to comment
Share on other sites

Το moto g και το G3 ίσως είναι τα καλύτερα στημένα κινητά για την κατανάλωση.

έχω βγάλει πάνω από 5ώρες Αλλά αυτό που με τρελαίνει είναι ότι νομίζω πως έχει μια αστάθεια στην μπαταρία. Δηλαδή άλλες φορές θα βγάλει 4ω άλλες 5 άλλες 3ω κτλ. Με την ίδια Χρήση. Αλλά ακόμα και σε sleep Που κανονικά μου τρώει 1% ανά 5ω μερικές φορές το βλέπω Μετά από 10ω να έχει φάει 5, 6%

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ δυσαρεστημένος με τη μοτορολα και με το τελευταίο firmware που έχουμε.

Είναι θέμα software τελικά οι ξαφνικές επανεκκινήσεις που έχουμε αναφέρει κάποιοι.

Μ άφησε για 2 φορά εν ώρα εργασίας και ένοιωσα ότι με πρόδωσε κυριολεκτικά.

Ενώ πρόκειται για ένα καταπληκτικό τηλέφωνο, δυστυχώς τα λέω (γράφω) και λυπαμαι.

Ίσως γι αυτό η motorola servise δίνει οδηγίες για κλείσιμο τηλεφώνου ανά 24,48 ώρες, για να αποτρέπεται με χειροκίνητο τρόπο το συγκεκριμένο σφάλμα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ δυσαρεστημένος με τη μοτορολα και με το τελευταίο firmware που έχουμε.

Είναι θέμα software τελικά οι ξαφνικές επανεκκινήσεις που έχουμε αναφέρει κάποιοι.

Μ άφησε για 2 φορά εν ώρα εργασίας και ένοιωσα ότι με πρόδωσε κυριολεκτικά.

Ενώ πρόκειται για ένα καταπληκτικό τηλέφωνο, δυστυχώς τα λέω (γράφω) και λυπαμαι.

Ίσως γι αυτό η motorola servise δίνει οδηγίες για κλείσιμο τηλεφώνου ανά 24,48 ώρες, για να αποτρέπεται με χειροκίνητο τρόπο το συγκεκριμένο σφάλμα.

 

Τι εγινε ακριβως φιλε left?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω αυτο! Οποτε δεν γραφει ποτε 3g στο status bar?

 

εξαρτάται από το που μένεις.. κέντρο Αθήνα μου δείχνει 3g.. Στον Πειραιά που μένω έχω σχεδόν μόνιμα h+ (που είναι λίγο χαμηλότερα σχετικά με την ταχύτητα από το 3g..)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ δυσαρεστημένος με τη μοτορολα και με το τελευταίο firmware που έχουμε.

Είναι θέμα software τελικά οι ξαφνικές επανεκκινήσεις που έχουμε αναφέρει κάποιοι.

Μ άφησε για 2 φορά εν ώρα εργασίας και ένοιωσα ότι με πρόδωσε κυριολεκτικά.

Ενώ πρόκειται για ένα καταπληκτικό τηλέφωνο, δυστυχώς τα λέω (γράφω) και λυπαμαι.

Ίσως γι αυτό η motorola servise δίνει οδηγίες για κλείσιμο τηλεφώνου ανά 24,48 ώρες, για να αποτρέπεται με χειροκίνητο τρόπο το συγκεκριμένο σφάλμα.

 

Μήπως είναι κάποια εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσει που προκαλέι το πρόβλημα;

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με επανεκκινήσεις εγώ. Ας μας πουν κι άλλοι φίλοι

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ακριβως φιλε left?

 

Απο το 80% μου εκλεισε και μετα ητανε στο 1%.

Ξενερωσα απιστευτα τοσο που αν το κανει ξανα το πουλαω.

Δεν μπορω να ειμαι στο 'ελεος' της μοτορολα για το ποτε θα αξιωθει να βγαλει fix.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο μέχρι στιγμής δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την μπαταρία μήπως έχει να κάνει με κάποια εφαρμογή;
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο μέχρι στιγμής δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την μπαταρία μήπως έχει να κάνει με κάποια εφαρμογή;

 

 

Όχι. Κατηγορηματικά δε τίθεται θέμα εφαρμογής. Είναι υπαρκτό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω κάποιο θέμα με επανεκκινήσεις. Η μπαταρία μια φορά είχε φάει κόλλημα Και έπεσε στο 1% Όταν το είχα συνδέσει στον υπολογιστή. Μετά τίποτα.Όλα φυσιολογικά! εκτός την κατανάλωση που μου φαίνεται να παίζει κάπως... άντε να έρθει η καινούργια ενημέρωση να στρώσουν κάποια πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Απο το 80% μου εκλεισε και μετα ητανε στο 1%.

Ξενερωσα απιστευτα τοσο που αν το κανει ξανα το πουλαω.

Δεν μπορω να ειμαι στο 'ελεος' της μοτορολα για το ποτε θα αξιωθει να βγαλει fix.

 

Εμένα δεν το έκανε ποτέ αυτό.

 

εξαρτάται από το που μένεις.. κέντρο Αθήνα μου δείχνει 3g.. Στον Πειραιά που μένω έχω σχεδόν μόνιμα h+ (που είναι λίγο χαμηλότερα σχετικά με την ταχύτητα από το 3g..)

 

 

Το H+ είναι πιο γρήγορο από το 3G.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...