Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να έφταιγε το apk.. Και μένα μου το έκανε σήμερα αυτό.. Από 70 στο 1%.. Software είναι το πρόβλημα και από τι διάβασα αν ισχύει βέβαια θα δώσει κάποιο fix η μοτορολα.. Μπορεί να έρθει με την 4.4.3 ποιος ξέρει

 

Ητανε οι πρωτη φορα που μου το εκανα και υποθετω οτι μπορει να ειναι αυτος ο λογος.

Θα δειξει, τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω να έφταιγε το apk.. Και μένα μου το έκανε σήμερα αυτό.. Από 70 στο 1%.. Software είναι το πρόβλημα και από τι διάβασα αν ισχύει βέβαια θα δώσει κάποιο fix η μοτορολα.. Μπορεί να έρθει με την 4.4.3 ποιος ξέρει

 

Γραφοντε πολλα οτι το moto g θα παρει 4.4.3! Και μαλιστα διαβασα απο εναν τυπα στο χda που ανοιξε chat με μοτορολα οτι θα την παρουμε τωρα θα δειξει! :-)

Link to comment
Share on other sites

Γραφοντε πολλα οτι το moto g θα παρει 4.4.3! Και μαλιστα διαβασα απο εναν τυπα στο χda που ανοιξε chat με μοτορολα οτι θα την παρουμε τωρα θα δειξει! :-)[/QUOTΚοιτα αν ενεργειακα μπορει και το σηκωνει γιατι οχι.Κατα ποτε λενε;:)
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να επισημανθει οτι στην εγγραφη βιντεο ο ηχος του βιντεο ειναι εξαιρετικα καθαρος. Αυτο ισως οφειλεται στο 2ο μικροφωνο που εχει για noice cancellation. Βιντεακια που εβγαλα χτες στο γηπεδο εχουν πολυ καλο ηχο παρολο τη γυρω βαβουρα. Για να μην λεμε συνεχεια μονο για το μετριο ακουστικο του!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Google Camera update πήρατε; υποτίθεται ότι είναι για 4.4 και πάνω.

 

Ευχαριστώ :)

 

Δεν το πήραμε σαν update γιατί το κινητό έχει εφαρμογή της μοτορολα για την κάμερα.. Αλλά μπορούμε να την κατεβάσουμε την Google Camera κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Εκ πρωτης επαφης με το clean master δεν εχω δει καποια ιδιαιτερη διαφορα στη συμπεριφορα της συσκευης. Μ αρεσε ομως η λειτουργεια που καθαριζει τον αποθηκευτικο χωρο απο καταλοιπα εφαρμογων... Μηπως πρεπει να κανω καποια ιδιαιτερη ρυθμιση για να δω καλη διαφορα; Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πήραμε σαν update γιατί το κινητό έχει εφαρμογή της μοτορολα για την κάμερα.. Αλλά μπορούμε να την κατεβάσουμε την Google Camera κανονικά

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Σε Nexus 4 που τη δοκίμασα είχε διαφορά με τη Google Camera, καλύτερη ποιότητα, ωραία εφέ και πολύ σημαντικό πως μειώθηκε και το μέγεθος των αρχείων (φώτο).

Link to comment
Share on other sites

Καλή η google camera αλλά δεν μου αρέσει το περιβάλον.

Τεράστιο κουμπί για λήψη φωτο και πολύ φτωχό μενού ρυθμίσεων.

Μπορεί να είναι "beta" ακόμα.

 

Το clean master βοηθάει πολύ ειδικά αυτούς που έχουν μόνο 5GB.

Δεν ξέρω πόσο "βαρύ" είναι για το κινητό, έχω κλείσει όλα τα notification, την προστασία πραγματικού χρόνου κτλ

το χρησιμοποιώ μόνο για να καθαρίζω άχρηστα αρχεία όποτε το θυμάμαι...

Μνήμη δεν μ' αρέσει να καθαρίζω γιατί πιστεύω είναι δουλειά του λειτουργικού αυτό.

Εξάλλου το android δουλεύει καλύτερα όταν δεσμεύει πολύ μνήμη.

 

Ξέρετε καμια εφαρμογή κάμερας; Με διάφορες ρυθμίσεις και εφε.

ας είναι και επι πληρωμή.

 

Για την αναβάθμιση που συζητιέται εγώ πιστεύω θα την πάρουμε.

Έχουμε πάρει 4.4.2 σχεδόν πριν από όλους και το κινητό είναι ακόμα 6 μηνών δεν γίνεται η μοτορολα να το αφήσει έτσι.

Ας ξεκινήσει να αναβαθμίζεται το nexus 5 και δεν θα αργήσουμε να χαρούμε και εμείς :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Για την αναβάθμιση που συζητιέται εγώ πιστεύω θα την πάρουμε.

Έχουμε πάρει 4.4.2 σχεδόν πριν από όλους και το κινητό είναι ακόμα 6 μηνών δεν γίνεται η μοτορολα να το αφήσει έτσι.

Ας ξεκινήσει να αναβαθμίζεται το nexus 5 και δεν θα αργήσουμε να χαρούμε και εμείς :D :D :D

 

Θα ειναι λαθος κινηση marketing της lenovo-motorola να μη δωσει τη 4.4.3. στο πιο μοσχοπουλημενο κινητο της!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμίτες καλησπέρα.

 

Έχω "ψηθεί" για την συσκευή αλλά θέλω να ρωτήσω.

Για αγορά πρώτης Android συσκευής (πρώτο smartphone για την ακρίβεια) αξίζει για αγορά το συγκεκριμένο ή σε αυτό το εύρος τιμής παίζουν καλύτερες συσκευές?

 

Επίσης από "ανεπίσημη" υποστήριξη τι περίπου μπορεί να περιμένουμε μελλοντικά ή το 1 GB RAM θα λειτουργήσει ανασταλτικά?

Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμίτες καλησπέρα.

 

Έχω "ψηθεί" για την συσκευή αλλά θέλω να ρωτήσω.

Για αγορά πρώτης Android συσκευής (πρώτο smartphone για την ακρίβεια) αξίζει για αγορά το συγκεκριμένο ή σε αυτό το εύρος τιμής παίζουν καλύτερες συσκευές?

 

Επίσης από "ανεπίσημη" υποστήριξη τι περίπου μπορεί να περιμένουμε μελλοντικά ή το 1 GB RAM θα λειτουργήσει ανασταλτικά?

 

Φιλε παρτο και δεν θα το μετανοιωσεις με τιποτα;)Δεν υπαρχει αλλη συσκευη σε αυτα τα λεφτα και να δουλευει οπως αυτο:)Το εχω παρει 2 φορες αυτην την φορα θα το κρατησω παρα πολυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με το Shazam.Οταν μιλαω δειχνει να προσπαθει να δουλευει αλλα οταν επαιζε μουσικη απο ενα ταμπλετ ηταν λες και η ενταση ηταν χαμηλη(ενω δεν ηταν).Επισης ταυτοχρονα με το δικο μου δουλευε και ενα αιφονι το οποιο αναγνωρισε το κομματι κανονικα ενω εμενα τιποτα.Ξερει κανεις τι παιζει?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Για αγορά πρώτης Android συσκευής (πρώτο smartphone για την ακρίβεια) αξίζει για αγορά το συγκεκριμένο ή σε αυτό το εύρος τιμής παίζουν καλύτερες συσκευές?

 

Δε θυμάμαι να χω δει πιο value for money κινητό και ειδικά με το Kit Kat ξυρίζει!

Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμίτες καλησπέρα.

 

Έχω "ψηθεί" για την συσκευή αλλά θέλω να ρωτήσω.

Για αγορά πρώτης Android συσκευής (πρώτο smartphone για την ακρίβεια) αξίζει για αγορά το συγκεκριμένο ή σε αυτό το εύρος τιμής παίζουν καλύτερες συσκευές?

 

Οπως σου απαντησε και ο φιλος πριν, δεν υπαρχει καλυτερο κινητο σ αυτη τη τιμη. Μαλιστα θα μπορουσε να ναι και πιο ακριβο! Τοσο καλο ειναι! Χτυπατο αθοβα!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το κινητό ενάμιση μήνα περίπου. Σήμερα συνέδεσα το κινητό με υπολογιστή που είχε λίνουξ για να περάσω φωτογραφίες.πάτησα κατά λάθος την επιλογή :, σύνδεση ως φωτογραφική κάμερα και επειδή στον υπολογιστή δεν εμφάνισε το κινητό το αποσυνδεσα και από 76% μπαταρία πήγε 2%!! Μετά τι έβαλα για φόρτιση Ούτε για μισή ώρα και πήγε μέχρι το 30% και μετά απευθείας πλήρης μπαταρία. Να ανησυχησω; τι μπορεί να φταίει;;; έχω αγχωθεί
Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμίτες καλησπέρα.

 

Έχω "ψηθεί" για την συσκευή αλλά θέλω να ρωτήσω.

Για αγορά πρώτης Android συσκευής (πρώτο smartphone για την ακρίβεια) αξίζει για αγορά το συγκεκριμένο ή σε αυτό το εύρος τιμής παίζουν καλύτερες συσκευές?

 

Επίσης από "ανεπίσημη" υποστήριξη τι περίπου μπορεί να περιμένουμε μελλοντικά ή το 1 GB RAM θα λειτουργήσει ανασταλτικά?

 

Απίστευτα γρήγορο με τρομερή μπαταρία.

Υπάρχουν πολλά σε αυτά τα λεφτά αλλά κανένα δεν συγκρίνεται.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

πώς σας φαίνεται;

κλήσεις 47λ

 

Πολυ δυνατος ! Αλλα δεν εχεις πολυ ομιλια . Ολα αυτα με wi-fi λογικα ; Γιατι με H+ λιγο δυσκολα να βγαλει τοσες ωρες η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν εχει αναφερθει σε προηγουμενο post αλλα εχω παρατηρησει οτι η πολυωρη χρηση(πανω απο τα 20 λεπτα) του H+ και καποια σχετικα βαρια παιχνιδια(πχ. Angry Birds Go) τη ζεσταινουν αρκετα τη μπαταρια... Φανταζομαι ειναι φυσιολογικο αυτο ε;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν εχει αναφερθει σε προηγουμενο post αλλα εχω παρατηρησει οτι η πολυωρη χρηση(πανω απο τα 20 λεπτα) του H+ και καποια σχετικα βαρια παιχνιδια(πχ. Angry Birds Go) τη ζεσταινουν αρκετα τη μπαταρια... Φανταζομαι ειναι φυσιολογικο αυτο ε;

 

την ΣΚΙΖΟΥΝ φιλε. Εγω εχω ανοιχτο το Η+ απο τις 8 το πρωι εως τις 5 το απογευμα. Μου τρωει 75% και το πειραζω πανω απο 50 φορες την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το κινητό ενάμιση μήνα περίπου. Σήμερα συνέδεσα το κινητό με υπολογιστή που είχε λίνουξ για να περάσω φωτογραφίες.πάτησα κατά λάθος την επιλογή :, σύνδεση ως φωτογραφική κάμερα και επειδή στον υπολογιστή δεν εμφάνισε το κινητό το αποσυνδεσα και από 76% μπαταρία πήγε 2%!! Μετά τι έβαλα για φόρτιση Ούτε για μισή ώρα και πήγε μέχρι το 30% και μετά απευθείας πλήρης μπαταρία. Να ανησυχησω; τι μπορεί να φταίει;;; έχω αγχωθεί

Μάλλον είναι το bug που είχα συναντήσει κι εγώ (ίσως κι άλλοι εδώ) όχι όμως σε Linux. Εγώ όταν το παρελαβα τελείωσα την μπαταρία με την οποία ηρθε. Μετά μόλις το έβαλα για φόρτιση για κάνα δίωρο όταν το έβγαλα μου είπε 1% μπαταρία και έκλεισε. Από αυτά που διάβασα είναι μάλλον προβλημα battery calibration στο kit at.

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ δυνατος ! Αλλα δεν εχεις πολυ ομιλια . Ολα αυτα με wi-fi λογικα ; Γιατι με H+ λιγο δυσκολα να βγαλει τοσες ωρες η οθονη.

Wifi φυσικά, όπως φαίνεται το έχω συνέχεια ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

Ενα θεμα που το εχω ξανα αναφέρει.. Οταν φορτίζω το κινητο βγαζει καποια θεματακια με την αφη. Δηλαδη δε δουλευει καλα και θελει επιμονη-υπομονη για να κανει καλο σκρολ(κυλιση). Ξερει κανεις τι μπορει να φταει; το usb της μοτορολα εχω σε φορτιστη που λεει input 150 mA output 850 mA

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω πρόβλημα με το Shazam.Οταν μιλαω δειχνει να προσπαθει να δουλευει αλλα οταν επαιζε μουσικη απο ενα ταμπλετ ηταν λες και η ενταση ηταν χαμηλη(ενω δεν ηταν).Επισης ταυτοχρονα με το δικο μου δουλευε και ενα αιφονι το οποιο αναγνωρισε το κομματι κανονικα ενω εμενα τιποτα.Ξερει κανεις τι παιζει?:wacko:

 

Κατεβασε soundhound να σωθεις πολυ καλύτερο ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκ πρωτης επαφης με το clean master δεν εχω δει καποια ιδιαιτερη διαφορα στη συμπεριφορα της συσκευης. Μ αρεσε ομως η λειτουργεια που καθαριζει τον αποθηκευτικο χωρο απο καταλοιπα εφαρμογων... Μηπως πρεπει να κανω καποια ιδιαιτερη ρυθμιση για να δω καλη διαφορα;

 

Κοιτα να δεις ουσιαστική διαφορα δε θα δεις εμφανη.. Δουλεύει στο παρασκηνιο ωστε να εχεις προστασια σε πραγματικό χρονο και καθαριζει junk αρχεια. Η εκκαθαριση μνημης βοηθαει πιστεύω εγω γιατι σταματαει τις εφαρμογές που ειναι αχρησιμοποιητες για ωρα σαν το greenify ενα πραγμα, παρ ολα αυτα δε σταματαει τη χρηση τους παραμονο αν για σβησεις εσυ απ το τασκ μανατζερ(το δεξι πλήκτρο εννοω δε ξερω αν όντως λεγεται τασκ μανατζερ :Ρ)

Link to comment
Share on other sites

Ενα θεμα που το εχω ξανα αναφέρει.. Οταν φορτίζω το κινητο βγαζει καποια θεματακια με την αφη. Δηλαδη δε δουλευει καλα και θελει επιμονη-υπομονη για να κανει καλο σκρολ(κυλιση). Ξερει κανεις τι μπορει να φταει; το usb της μοτορολα εχω σε φορτιστη που λεει input 150 mA output 850 mA

 

 

Δοκίμασε άλλον φορτιστή για αρχή, τα ίδια μου έκανε το atrix όταν το είχα βάλει πάνω σε έναν σάπιο φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...