Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δε κανω λαθος το φερνει το e-shop το 16GB στα 219€...

Το είδα αλλά θα προτιμούσα wind δεν έχω καλές εμπειρίες από eshop

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είδα αλλά θα προτιμούσα wind δεν έχω καλές εμπειρίες από eshop

 

Θα συμφωνήσω. Ήταν στο παρά-πέντε για να κλείσει. Με Wind θα έχεις 2 χρόνια εγγύηση για ότι και αν συμβεί ;)

Link to comment
Share on other sites

Η Amazon δίνει ένα χρόνο εγγύηση. Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις; Αυτός είναι και ο λόγος που έχει χαμηλότερη τιμή - τόσο απλά. Καλύτερα από Wind γιατί έχεις πραγματική κάλυψη.

 

 

Μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις. Είπα εγώ ότι δίνει δύο χρόνια το αμαζον? Είπα ότι δίνει ένα χρόνο το αμαζον και τον άλλο χρόνο τον έχεις από Motorola λογικά (γιατί δεν έχω δει πουθενά να λέει κάτι άλλο επίσημα για το συγκεκριμένο θέμα). Την πραγματική κάλυψη που έχεις από wind και δεν την έχεις από το Amazon, πως ακριβώς την ορίζεις? Έχει τύχει έστω και μια φορά να μην σε εξυπηρετήσει το αμαζον?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις. Είπα εγώ ότι δίνει δύο χρόνια το αμαζον? Είπα ότι δίνει ένα χρόνο το αμαζον και τον άλλο χρόνο τον έχεις από Motorola λογικά (γιατί δεν έχω δει πουθενά να λέει κάτι άλλο επίσημα για το συγκεκριμένο θέμα). Την πραγματική κάλυψη που έχεις από wind και δεν την έχεις από το Amazon, πως ακριβώς την ορίζεις? Έχει τύχει έστω και μια φορά να μην σε εξυπηρετήσει το αμαζον?

Και πώς θα εξυπηρετηθείς από την Motorola? Πώς θα το στείλεις και πού; και τί καλύπτει το service;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο χρόνο αμαζον και δεύτερο χρόνο Motorola Ελλάδος, εφόσον το καλύπτει εκτός συγκλονιστικού απροόπτου. Και λέω εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, διότι όλες οι άλλες καλύπτουν κανονικά, πχ Samsung Ελλάδος καλύπτει κανονικά συσκευές ευρωπαϊκών χωρών. Άλλωστε όλο το skroutz από τέτοιες είναι γεμάτο. Οπότε δεν βρίσκω το λόγο να μην το κάνει η Motorola.

 

Σήμερα το είχε το Tesco εδώ στην Αγγλία το 16αρι £130, και όμως σήμερα παρήγγειλα άλλο ένα από αμαζον με £30 έξτρα για την υποστήριξη. Γιατί αμαζον= εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνουμε τώρα Amazon με wind. Θέλω να σας δω πάνω στον μήνα αν έχει πρόβλημα το κινητό αν θα σας δώσει καινούριο η wind και άντε να τους πείσετε ότι ακούτε παράσιτα πχ από το ακουστικό ή η μπαταρία είναι ελαττωματική. Καλύτερα ένας χρόνος με σωστή υποστήριξη παρά στα χαρτιά δύο χρόνια. Τουλάχιστον με το Amazon θα το πάρεις το σωστό κινητό κι ας σου στέλνουν κάθε βδομάδα καινούριο.
Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λίγο.

Έκανα την αγορά από amazon uk και μου χρεώθηκε η χρεωστική visa (πειραιώς) 1 ευρώ. Δεν έχει πάρει τιποτα άλλο.

Γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λίγο.

Έκανα την αγορά από amazon uk και μου χρεώθηκε η χρεωστική visa (πειραιώς) 1 ευρώ. Δεν έχει πάρει τιποτα άλλο.

Γιατί;

 

Όταν σταλεί το κινητό θα πάρουν και τα λεφτά. Επίσης σ'αυτό το διάστημα μπορείς να ακυρώσεις την παραγγελία σου έτσι απλά.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το εξής πρόβλημα και θέλω να μου πείτε αν φταίει το κινητό ή κάτι άλλο. Χθες το βράδυ είχα αρκετή μπαταρία (πάνω από τη μεση) και το πρωί που ξύπνησα το κινητό είχε κλείσει από μπαταρία. Δεν είχα καμία εφαρμογή ανοιχτή παρά μόνο το ξυπνητήρι το οποίο φυσικά δε χτύπησε. Από τη χρήση είδα ότι ένα μεγάλο ποσοστό καταναλώθηκε από την ετοιμότητα κυψέλης (παραθέτω και screenshot) . Είναι πρόβλημα του κινητού αυτό ή του δικτύου; Μήπως πρέπει να αλλάξω sim;
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το wake lock detector να δεις αν καμία εφαρμογή τρέχει από πίσω. Νομίζω η ετοιμότητα κυψέλης έχει να κάνει να χαμηλό σήμα κλπ.

 

Karx έτσι είναι. Εγώ ένα μαιλ έστειλα και για απάντηση μου έστειλαν tracking number και μου είπαν να επιστρέψω το παλιό μέσα σε ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Beowulf το ιδιο επαθα χτες, (αν κανεις μια σελίδα πισω θα δεις που το ρωταω) κι απ οτι εψαξα το παθαινει λενε μονο μια φορα αν το εχεις φορτισει απο USB port υπολογιστη (κατι γινεται μ ενα μπερδεμα ενος USB service). Η μπαταρία εχει πολύ περισσότερο απο 1% που λεει (εμενα ηταν στο 85%+) και μπορει να μεινει ετςι για ωρες, απλα αν δεν το παρεις πρεφα κλεινει μονο του. Εγω μετα απο αυτο απλα δεν το φορτιζω απο PC και περιμενω καποιο update αν και οι περισσοτεροι λενε οτι το επα8αν μονο μια φορα...
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το wake lock detector να δεις αν καμία εφαρμογή τρέχει από πίσω. Νομίζω η ετοιμότητα κυψέλης έχει να κάνει να χαμηλό σήμα κλπ.

 

Karx έτσι είναι. Εγώ ένα μαιλ έστειλα και για απάντηση μου έστειλαν tracking number και μου είπαν να επιστρέψω το παλιό μέσα σε ένα μήνα.

 

Δε δουλεύει η εφαρμογή στη 4.4.2...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Beowulf το ιδιο επαθα χτες, (αν κανεις μια σελίδα πισω θα δεις που το ρωταω) κι απ οτι εψαξα το παθαινει λενε μονο μια φορα αν το εχεις φορτισει απο USB port υπολογιστη (κατι γινεται μ ενα μπερδεμα ενος USB service). Η μπαταρία εχει πολύ περισσότερο απο 1% που λεει (εμενα ηταν στο 85%+) και μπορει να μεινει ετςι για ωρες, απλα αν δεν το παρεις πρεφα κλεινει μονο του. Εγω μετα απο αυτο απλα δεν το φορτιζω απο PC και περιμενω καποιο update αν και οι περισσοτεροι λενε οτι το επα8αν μονο μια φορα...

 

Εγώ δε το φορτίζω από τον υπολογιστή...αν το ξανακάνει θα ρωτήσω την αντιπροσωπία αν δικαιούμαι αντικατάσταση.Η βλακεία είναι ότι το έχω πάρει από amazon και άντε να βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Beowulf, μια χαρα θα βρεις ακρη.

 

@Beowul και @masbass

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5239803#post5239803

 

Επεστρεψα το κινητο, μου εστειλαν καινουργιο, δεν εχω αντιμετωπισει αυτο το προβλημα ξανα.

Link to comment
Share on other sites

το περιμενω αυριο να ερθει απο το amazon uk, θα μου το στειλουν με την ups σπιτι ή θα μου ερθει χαρτι για το ταχυδρομειο?

 

Στο mail που σου εστειλαν απο αμαζον και λεει οτι εχει γινει dispatched, αναφερει και τον τροπο αποστολης. Αν λεει UPS θα εχει και tracking number διπλα.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το moto g! Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι τα κακά λόγια που ακούγονται για την κάμερα. Είναι τόσο τραγική ? Γενικά δεν θα το χρησιμοποιώ σαν φωτογραφική αλλά όποτε χρειαστεί θέλω να μπορεί να βγάλει μία αξιοπρεπή φωτογραφία.Τέλος από ότι βλέπω το sar είναι αρκετά μεγαλύτερο (0,79) απο άλλα κινητά (της samsung πχ παίζουν στο 0,35).Δεν γνωρίζω ακριβώς τι γίνεται με αυτό αλλά έχω ακούσει όσο μικρότερο τόσο καλύτερο. Είναι λόγος να με αποθαρρύνει για την αγορά του?
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το moto g! Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι τα κακά λόγια που ακούγονται για την κάμερα. Είναι τόσο τραγική ? Γενικά δεν θα το χρησιμοποιώ σαν φωτογραφική αλλά όποτε χρειαστεί θέλω να μπορεί να βγάλει μία αξιοπρεπή φωτογραφία.Τέλος από ότι βλέπω το sar είναι αρκετά μεγαλύτερο (0,79) απο άλλα κινητά (της samsung πχ παίζουν στο 0,35).Δεν γνωρίζω ακριβώς τι γίνεται με αυτό αλλά έχω ακούσει όσο μικρότερο τόσο καλύτερο. Είναι λόγος να με αποθαρρύνει για την αγορά του?

 

Απο τι κινητο προερχεσαι φιλε μου? Το Moto ειναι ενα αξιολογο κινητο το οποιο φυσικα ειναι τρελο value for money! Πιστευω πραγματικα οτι ο μονος λογος για να μην το αγορασει καποιος ειναι η μετρια καμερα του! Παρολα αυτα βγαζει μια χαρα φωτο! Φυσικα δεν συγκρινεται με αλλα sony και samsung αλλα αμα σκεφτεις οτι το αγοραζεις με 190 ευρω τοτε ειναι οτι πρεπει!

Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύει η εφαρμογή στη 4.4.2...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ δε το φορτίζω από τον υπολογιστή...αν το ξανακάνει θα ρωτήσω την αντιπροσωπία αν δικαιούμαι αντικατάσταση.Η βλακεία είναι ότι το έχω πάρει από amazon και άντε να βγάλεις άκρη.

 

Έκανες πολύ καλά που το πήρες από Άμαζον γιατί θα βγάλεις άκρη πανεύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το moto g! Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι τα κακά λόγια που ακούγονται για την κάμερα. Είναι τόσο τραγική ? Γενικά δεν θα το χρησιμοποιώ σαν φωτογραφική αλλά όποτε χρειαστεί θέλω να μπορεί να βγάλει μία αξιοπρεπή φωτογραφία.Τέλος από ότι βλέπω το sar είναι αρκετά μεγαλύτερο (0,79) απο άλλα κινητά (της samsung πχ παίζουν στο 0,35).Δεν γνωρίζω ακριβώς τι γίνεται με αυτό αλλά έχω ακούσει όσο μικρότερο τόσο καλύτερο. Είναι λόγος να με αποθαρρύνει για την αγορά του?

 

15-20 σελίδες πιο πίσω, παραθέτουμε δείγματα φωτογραφιών αν σ ενδιαφέρει.

Ότι να σου πούμε εμείς αν δε τις δεις εσύ να κρίνεις...

Μια λέξη της ταιριάζει όμως: Τίμια

Link to comment
Share on other sites

...Πιστευω πραγματικα οτι ο μονος λογος για να μην το αγορασει καποιος ειναι η μετρια καμερα του!...

 

Θα διαφωνισω με τον φιλο. Η καμερα καθε αλλο παρα μετρια ειναι. Ειναι αρκετα αξιολογη. Παιζει βεβαια και ρολο, οντως, απο τι κινητο προερχεσαι... Το moto g παντως με τη τιμη που εχει και αυτα που προσφερει δεν υπαρχει κανενας λογος να μη το αγορασεις

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Είχα το samsung omnia i8910. Πλέον τα έφτυσε έχει εμφανίσει πολλά προβλήματα και αποφάσισα να το αντικαταστήσω. Σκέφτηκα το moto g γιατί δεν θέλω να δώσω πολλά λεφτά αλλά να έχω ένα αξιόπιστο κινητό και με βάση αυτά που είδα οτι προσφέρει , με τα λίγα που ξέρω, μου φάνηκε καλό. Το omnia είχε πολύ καλή κάμερα είναι η αλήθεια.

 

(Με συγχωρείτε που δεν έκανα quote αλλάδεν ξέρω πως γίνεται σε πολλές απαντήσεις)

Link to comment
Share on other sites

Έκανες πολύ καλά που το πήρες από Άμαζον γιατί θα βγάλεις άκρη πανεύκολα.

 

Μπορείς να μου στείλες σε inbox αν ξέρεις τι ακριβώς πρέπει να κάνω ώστε να το στείλω για αντικατάσταση; Και σε πρερίπτωση που δε το αντικαταστήσουν θα μου στείλουν το ίδιο πίσω;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...