Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα την πρώτη μου γρατζουνιά στην οθόνη γαμ....... μου.

Εμμ ώσπου να έρθουν από το ebay τα προστατευτικά έγινε το κακό.

Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να αλλάξουμε στο service της Motorola στην Ελλάδα digitizer;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαι έχει Gorilla Glass 3! Πρέπει να το ζόρισες πολύ! Η άμμος κάνει την δουλειά. Το αποκλείω να έχει digitizer το σέρβις στην Αθήνα.

 

Έπεσε πάνω του ένα βαρύ αντικείμενο με γωνία και το έκανε μια μικρή γρατζουνιά 2 χιλ. Μικρό το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη φωτογραφική έχω διαβάσει ότι υστερεί πολύ σε κλειστούς χώρους και νυχτερινές φώτο.
Link to comment
Share on other sites

Από χθες το πήρα στα χέρια μου μετά από 8 εργάσιμες ημέρες παραγγελία από clove.

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές το κινητό για τα λεφτά του είναι άριστο . Έχει πολύ καλή οθόνη και μέχρι στιγμής δεν συνάντησα κανένα κόλλημα στη λειτουργία του. Η μπαταρία παραπάνω από ικανοποιητική για την χρήση που του έκανα . Για την φόρτιση χρησιμοποίησα φορτιστή SONY χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά τα ακουστικά από XPERIA X10 mini pro δεν τα αναγνώρισε. Μπορεί κανένας να πει τι ακουστικά χρησιμοποιεί ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις να μου πει τι γινεται με την εγγυηση σε αυτο ?

 

Αν γινει κατι το δεχεται η Ελληνικη αντιπροσωπεια η πρεπει να το στειλεις εξω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Θα γράψω για αρχή λίγα αλλά πιστεύω ουσιαστικά.

 

Το κινητό στην έκδοση των 16gb ήρθε στα χέρια μου εχθές. Όταν ανοιξα το μικροσκοπικό κουτάκι που το περιέχει και έπιασα τη συσκευή μου άρεσε. Το θέμα είναι ομως ειναι η συνέχεια. Την εβαλα σε λειτουργια και συνέχισε να μου αρέσει. Από εχθές που την έχω στα χέρια μου δεν έχω να γράψω κάτι αρνητικό αλλά μονο θετικά.

 

Smoothness, μέγεθος, ποιότητα οθόνης και χρωματα, καμερα, μπαταρια ολα σούπερ. Τον τελευταιο καιρό έχω αλλάξει ολες τις ναυαρχιδες των εταιριων (iphone5s, nexus5, lg g2, s4, note3, z1, z ultra) και σε ολα ειχα κατι αρνητικό να πω. Εδώ δεν εχω να γραψω τιποτα το κακό συνυπολογιζπντας φυσικά και την τιμη που το πλήρωσα δηλαδή τα σκαρτα 200€.

 

Πρόκειται για μια ιδανική συσκευή στα χέρια μου που ήρθε για να μείνει. Αυτή τη στιγμή στο συρτάρι μου βρίσκονται παροπλισμενα, g2 ,νοτε3 και 5s και εκει που δεν ειχα αποφασισει ποιο θα κρατήσω από τα τρια που ανέφερα τώρα πλεον ειμαι σιγουρος οτι τις επόμενες μερες θα τα δωσω και τα τρια.

Και ολα αυτά για χατηρι του moto g.

Που να το πω και ποιος να με πιστεψει. Και ομως ειναι αληθεια...

 

Συγχαρητηρια και ευχαριστούμε google για αυτή την υπέροχη και προσιτή συσκευή που μας έδωσες.

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο GPS πό το N4 ? Αυτό είναι καλή είδηση! :)

 

Και όμως! Και εγώ δεν το περίμενα με τίποτα μιας και το GPS στο N4 ποτε δεν με απογοήτευσε ουτε σκέφτηκα ποτε πως θα μπορούσε να είναι καλύτερο. Αλλά σε ισόγειο διοροφης κατοικίας και εκεί που το νεξους δεν πιάνει ουτε δορυφόρο, το moto g κλείδωσε σε δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις να μου πει τι γινεται με την εγγυηση σε αυτο ?

 

Αν γινει κατι το δεχεται η Ελληνικη αντιπροσωπεια η πρεπει να το στειλεις εξω?

 

Να σημειωσω οτι ξερω πως απο amazon πχ το στελενεις πισω αν εχει προβλημα.

Αλλα αν παρελθει το DOA (μια βδομαδα?) τι γινετε?

Γιατι ενω εχουν euro-εγγυηση απο οσο ακουω δεν τα δεχονται οι ελληνικες αντιπροσωπειες τα κινητα που εξωτερικο...

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα στη παρεα καλη χρονια! παιδια ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο αλλα απο ελλαδα μπορω? γνωριζει καποιος? στο σκρουτζ εχει μονο ενα μαγαζι και δεν ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι...
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα στη παρεα καλη χρονια! παιδια ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο αλλα απο ελλαδα μπορω? γνωριζει καποιος? στο σκρουτζ εχει μονο ενα μαγαζι και δεν ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι...

 

 

Αν θες απο Ελλάδα θα περιμένεις λίγο ακόμα για να το φέρουν κι άλλα καταστήματα.Αλλιώς απο εξωτερικό μέσω ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες απο Ελλάδα θα περιμένεις λίγο ακόμα για να το φέρουν κι άλλα καταστήματα.Αλλιώς απο εξωτερικό μέσω ίντερνετ.

 

λες εε? πιστευεις θα ερθει συντομα??

Link to comment
Share on other sites

λες εε? πιστευεις θα ερθει συντομα??

 

 

Δε γνωριζω να σου πω σιγουρα αλλα με βαση των συσκευων που βλεπουμε στο σκρουτζ, ναι.

Κανω υπομονη και γω να το τσιμπησω η απο Αγγλια η απο εμπιστο σκρουτζομαγαζο.

Link to comment
Share on other sites

λες εε? πιστευεις θα ερθει συντομα??

 

Καθαρα Ελληνικη εισαγωγη δεν ξερω και αν ερθει ποτε.

Καπου ειχα δει 1 site που ειχε τις χωρες που αναμενεται να εισαχθει και δεν μας ειχε μεσα :lost:

Link to comment
Share on other sites

3 ημέρες συνεχόμενης λειτουργίας με κανονική χρήση (3g-wifi-btooth, χωρίς location sevices).

 

Πόση ωρα οθόνη;;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το παρακατω link που ειναι απο το site της Motorola το Moto G δεν θα κυκλοφορησει Ελλαδα...

 

https://forums.motorola.com/posts/2fe0f040f9

 

 

Κριμα, και σκεφτομουν να αντικαταστησω το Galaxy S Advance μου με αυτο...

 

Τωρα να το φερω απ εξω χωρις υποστηριξη απο την εδω Motorola μου ρχεται καπως...

Κ αμα παθει τπτ? Αντε να το στελνεις εξω και τρεχα γυρευε... :(

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έρθει κι Ελλάδα μακριά από μελλοντικά προβλήματά που μπορεί να προκύψουν.

Επιλέγω μόνο ότι έρχεται κι εδώ.κρίμα πάντως γιατί είναι αξιόλογο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έρθει κι Ελλάδα μακριά από μελλοντικά προβλήματά που μπορεί να προκύψουν.

Επιλέγω μόνο ότι έρχεται κι εδώ.κρίμα πάντως γιατί είναι αξιόλογο.

Κάποιοι αγοράζουν ακυκλοφόρητα στην Ελλάδα κινέζικα με 150-200 ευρώ.Τουλάχιστον στο Motorola αν συμβεί κάτι ξέρεις και πού θα το στείλεις για την εγγύηση.Και το Amazon και άλλα αγγλικά καταστήματα αξιόπιστα είναι στο θέμα αυτό.

Απλά θα μπεις στον κόπο να το στείλεις ο ίδιος.

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έρθει κι Ελλάδα μακριά από μελλοντικά προβλήματά που μπορεί να προκύψουν.

Επιλέγω μόνο ότι έρχεται κι εδώ.κρίμα πάντως γιατί είναι αξιόλογο.

 

Γιατι εχει κυκλοφορήσει καμία καινούργια συσκευή η μοτορολα τελευταία στην Ελλάδα και θα κυκλοφορήσει αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Το Amazon υπόσχεται να ολοκληρώσει την επισκευή/αντικατάσταση σε 5 εργάσιμες μέρες. Πολύ πιό γρήγορα από το να μπλέξεις με κάτι ντόπιες στύλ Αρβάτο! ;)

Εχει γίνει ανέκδοτο η Arvato και οι διαγνώσεις "υγρασία στα κινητά" σε κινητά 2-3 ημερών :p

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει κυκλοφορήσει κατι απο τα νεα μοντελα της εδω και 1-2 χρονια η μοτορολα στην Ελλάδα και θα κυκλοφορούσε το moto g:lol:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η εγγύηση από την στιγμή που αγοράστηκε από χώρα της ΕΕ καλύπτει και την Ελλάδα , αχρείαστη να είναι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο που μπορουμε να παρουμε screen protectors??Επισης το μαγαζι αυτο ειναι αξιοπιστο??http://www.bataria.gr/original-motorola-spn5507a-el.html

(το ειχε προτεινει φιλος πιο παλια) :)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν προκειται να κυκλοφορησει συντομα απο καπου με dual sim ? (Ας ειναι και απο Κινα)

Ειναι ο μοναδικος παραγοντας που με κραταει απο το να το παραγγειλω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...