Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επέκταση δεν δέχεται.16GB είναι το ανώτερο.Παίζει mkv με player που κατεβάζεις δωρεαν και έχει ελληνικό μενού.

Ευχαριστώ για την απάντηση..

Ελληνικότατο μενού έχει, κάρτα μνήμης δεν παίρνει, τα mkv υπάρχουν πολλές εφαρμογές που τα αναπαράγουν και ότι θέλεις πάρε εκτός από SP! :lol:

έχεις δίκιο μάλον για το sp πολλά προβλήματα απο ότι διαβάζω,Η ζυγαριά γέρνει όλο και περισότερο στο moto g.

Θα παρακολουθήσω τα όσα γράφετε και θα αποφασίσω..

Edited by satmaniac
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η οθόνη πως σας φαίνεται;; Τα χρωματα,γωνίες θέασης;;

Απο μπαταρία;;Πόσες ώρες βγάζει με wifi,ποσες με δεδομενα;;(3g)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα.Το χαρτινο κουτακι δεν ειχε ταινια(δεν ξερω αν πρεπει να εχει).Το χειροτερο ομως ειναι οτι το κουτακι του κινητου δεν εχει ζελατινη γυρω γυρω(πρεπει να εχει??)Επισης ανοιξε η οθονη(οχι στο κεντρικο μενου που παει οταν ανοιξεις το κινητο με το on/off αλλα σε ενα αλλο μενου).Νομιζω οτι πατωντας τα πληκτρα εντασης σου ανοιγει αυτο το μενου.Please help!! Edited by salazar_
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα.Το χαρτινο κουτακι δεν ειχε ταινια(δεν ξερω αν πρεπει να εχει).Το χειροτερο ομως ειναι οτι το κουτακι του κινητου δεν εχει ζελατινη γυρω γυρω(πρεπει να εχει??)Επισης ανοιξε η οθονη(οχι στο κεντρικο μενου που παει οταν ανοιξεις το κινητο με το on/off αλλα σε ενα αλλο μενου).Νομιζω οτι πατωντας τα πληκτρα εντασης σου ανοιγει αυτο το μενου.Please help!!

 

Υποτίθεται πως το αγόρασες καινούργιο ή μεταχειρισμένο; Για μεταχειρισμένο ακούγεται αυτό

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα.Το χαρτινο κουτακι δεν ειχε ταινια(δεν ξερω αν πρεπει να εχει).Το χειροτερο ομως ειναι οτι το κουτακι του κινητου δεν εχει ζελατινη γυρω γυρω(πρεπει να εχει??)Επισης ανοιξε η οθονη(οχι στο κεντρικο μενου που παει οταν ανοιξεις το κινητο με το on/off αλλα σε ενα αλλο μενου).Νομιζω οτι πατωντας τα πληκτρα εντασης σου ανοιγει αυτο το μενου.Please help!!

Και γω που το παρέλαβα από amazon έτσι ήρθε.Xωρίς ζελατίνη γύρω-γύρω και χωρίς ταινία!Ισως γίνεται έλεγχος από amazon πριν σταλούν!

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα.Το χαρτινο κουτακι δεν ειχε ταινια(δεν ξερω αν πρεπει να εχει).Το χειροτερο ομως ειναι οτι το κουτακι του κινητου δεν εχει ζελατινη γυρω γυρω(πρεπει να εχει??)Επισης ανοιξε η οθονη(οχι στο κεντρικο μενου που παει οταν ανοιξεις το κινητο με το on/off αλλα σε ενα αλλο μενου).Νομιζω οτι πατωντας τα πληκτρα εντασης σου ανοιγει αυτο το μενου.Please help!!

 

Σε unboxing που έχω δει υπάρχει ταινία. Από που αγόρασες;

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

και εμένα χωρίς ζελατίνη(στη συσκευασία) και ταινία απο amazon.co.uk

(ζελατίνη στην οθόνη φυσικά και είχε και επειδή μου έκανε εντύπωση το παρατήρησα και δεν φαινόταν να έχει δαχτυλιές στην ζελατίνα της οθόνης.)

Edited by rebel2000
Link to comment
Share on other sites

και εμένα χωρίς ζελατίνη και ταινία απο amazon.co.uk

Μόλις έριξα μια ματιά το youtube σε 4 Unboxing και δεν είχε πουθενά ταινία και ζελατίνη!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έριξα μια ματιά το youtube σε 4 Unboxing και δεν είχε πουθενά ταινία και ζελατίνη!

 

http://www.youtube.com/watch?v=BNxDcxioV7c

 

Στο 3:33 φαίνεται να κόβει ταινία ασφαλείας...

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με το customer service της Motorola και μου είπαν ότι το κουτί του Moto G έχει ταινία ασφαλείας.
To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=BNxDcxioV7c

 

Στο 3:33 φαίνεται να κόβει ταινία ασφαλείας...

Πιο πολύ σαν απλό ζελοτέιπ μοιάζει.Αλλά εν πάσει περιπτώσει στη συντριπτική πλειοψηφία των unboxing στο youtube δεν φαίνεται πουθενά ταινία ασφαλείας.Οπότε μάλλον κάποια έχουν και κάποια όχι!Εκτός κι αν τα ανοίγουν για έλεγχο κάποιες εταιρίες.Σε λίγο παραλαμβάνω ένα από Αγγλία(handtec).

Είμαι περίεργος πώς θα είναι αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Τους εχω πρηξει στο chat για το αν πρεπει η οχι να υπαρχει ζελατινη και ακομα δεν πηρα απαντηση.Ειλικρινα εχω απογοητευτει απο το Amazon.Ναι δεν υπαρχουν σημαδια αλλα ποιος μου εγγυαται οτι δεν εχει χρησιμοποιηθει??
Link to comment
Share on other sites

Τους εχω πρηξει στο chat για το αν πρεπει η οχι να υπαρχει ζελατινη και ακομα δεν πηρα απαντηση.Ειλικρινα εχω απογοητευτει απο το Amazon.Ναι δεν υπαρχουν σημαδια αλλα ποιος μου εγγυαται οτι δεν εχει χρησιμοποιηθει??

Πριν 15 λεπτά παρέλαβα από Αγγλία (handtec).

Δεν έχει ζελατίνη ούτε ταινία ασφαλείας όπως ακριβώς το 99,99% των unboxing στο youtube.Απλά ήταν μέσα σε μια πλαστική σακουλίτσα.Οπότε μη σκάτε,δεν τίθεται θέμα.Ολοκαίνουρια είναι.

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και το δικό μου. αλλά αφόρτιστο. Να φορτίσει και να δούμε περί τίνος πρόκειται:happy: Η πρώτη εντύπωση όμως άριστη. Ποιότητα κατασκευής δείχνει αντάξια του ονόματος Motorola.
Link to comment
Share on other sites

Πριν 15 λεπτά παρέλαβα από Αγγλία (handtec).

Δεν έχει ζελατίνη ούτε ταινία ασφαλείας όπως ακριβώς το 99,99% των unboxing στο youtube.Απλά ήταν μέσα σε μια πλαστική σακουλίτσα.Οπότε μη σκάτε,δεν τίθεται θέμα.Ολοκαίνουρια είναι.

 

Τα δικά μου από expansys είχαν κανονικά ζελατίνη.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Να προσκομίσω τις εντυπώσεις μου:

 

1.Βολικές διαστάσεις. Η μετάβαση από τις 3.8" του Nexus One στις 4.5" δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολη, με εξαίρεση κάτι μενού που είναι ψηλά στην επιφάνεια.

1.1:Βολικό το γράψιμο στο εικονικό πληκτρολόγιο.

2.Φωτεινή οθόνη. Σίγουρα πιο φωτεινή από του Nexus One μου, θα δοκιμάσω αύριο σε εξωτερικούς χώρους

3.ΔΥΝΑΤΟ ηχείο.

4.ΑΕΡΑΤΗ εμπειρία χρήσης. Πραγματικά μηδενικά κολλήματα.

5.Εύχρηστη κάμερα με καλή εικόνα. Είναι παιχνιδάκι να τραβάς φωτογραφίες που δεν χάνονται, και επίσης πανεύκολο να κάνεις manual focus από τις ρυθμίσεις.

 

Με ψιλοχάλασε που δεν μπορώ να το φορτίσω όντας τελείως κλειστό, αλλά λεπτομέρειες... Βιαζόμουν να βγάλω φωτογραφίες από απόψε

Link to comment
Share on other sites

Να προσκομίσω τις εντυπώσεις μου:

 

1.Βολικές διαστάσεις. Η μετάβαση από τις 3.8" του Nexus One στις 4.5" δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολη, με εξαίρεση κάτι μενού που είναι ψηλά στην επιφάνεια.

1.1:Βολικό το γράψιμο στο εικονικό πληκτρολόγιο.

2.Φωτεινή οθόνη. Σίγουρα πιο φωτεινή από του Nexus One μου, θα δοκιμάσω αύριο σε εξωτερικούς χώρους

3.ΔΥΝΑΤΟ ηχείο.

4.ΑΕΡΑΤΗ εμπειρία χρήσης. Πραγματικά μηδενικά κολλήματα.

5.Εύχρηστη κάμερα με καλή εικόνα. Είναι παιχνιδάκι να τραβάς φωτογραφίες που δεν χάνονται, και επίσης πανεύκολο να κάνεις manual focus από τις ρυθμίσεις.

 

Με ψιλοχάλασε που δεν μπορώ να το φορτίσω όντας τελείως κλειστό, αλλά λεπτομέρειες... Βιαζόμουν να βγάλω φωτογραφίες από απόψε

Καλορίζικο εύχομαι να το "λιώσεις" και να το ευχαριστηθείς!

Link to comment
Share on other sites

Να προσκομίσω τις εντυπώσεις μου:

 

1.Βολικές διαστάσεις. Η μετάβαση από τις 3.8" του Nexus One στις 4.5" δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολη, με εξαίρεση κάτι μενού που είναι ψηλά στην επιφάνεια.

1.1:Βολικό το γράψιμο στο εικονικό πληκτρολόγιο.

2.Φωτεινή οθόνη. Σίγουρα πιο φωτεινή από του Nexus One μου, θα δοκιμάσω αύριο σε εξωτερικούς χώρους

3.ΔΥΝΑΤΟ ηχείο.

4.ΑΕΡΑΤΗ εμπειρία χρήσης. Πραγματικά μηδενικά κολλήματα.

5.Εύχρηστη κάμερα με καλή εικόνα. Είναι παιχνιδάκι να τραβάς φωτογραφίες που δεν χάνονται, και επίσης πανεύκολο να κάνεις manual focus από τις ρυθμίσεις.

 

Με ψιλοχάλασε που δεν μπορώ να το φορτίσω όντας τελείως κλειστό, αλλά λεπτομέρειες... Βιαζόμουν να βγάλω φωτογραφίες από απόψε

 

 

Καλα εκανες και μοιραστηκες τις εντυπωσεις σου, βοηθας ετσι.

Για το 2 περιμενω σχολιο σου γιατι μ ενδιαφερει πολυ η φωτεινοτητα σε εξωτερικους χορους.

Link to comment
Share on other sites

Να προσκομίσω τις εντυπώσεις μου:

 

1.Βολικές διαστάσεις. Η μετάβαση από τις 3.8" του Nexus One στις 4.5" δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολη, με εξαίρεση κάτι μενού που είναι ψηλά στην επιφάνεια.

1.1:Βολικό το γράψιμο στο εικονικό πληκτρολόγιο.

2.Φωτεινή οθόνη. Σίγουρα πιο φωτεινή από του Nexus One μου, θα δοκιμάσω αύριο σε εξωτερικούς χώρους

3.ΔΥΝΑΤΟ ηχείο.

4.ΑΕΡΑΤΗ εμπειρία χρήσης. Πραγματικά μηδενικά κολλήματα.

5.Εύχρηστη κάμερα με καλή εικόνα. Είναι παιχνιδάκι να τραβάς φωτογραφίες που δεν χάνονται, και επίσης πανεύκολο να κάνεις manual focus από τις ρυθμίσεις.

 

Με ψιλοχάλασε που δεν μπορώ να το φορτίσω όντας τελείως κλειστό, αλλά λεπτομέρειες... Βιαζόμουν να βγάλω φωτογραφίες από απόψε

 

Δυνατό ηχείο εννοείς το π'ισω σωστά; Το ακουστικό του στις κλήσεις πως είναι; Δυνατό;

Καλή χρονιά! :)

Υγ: Το Άμαζον δίνει και δώρο φορτιστή;

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι δυνατά και ακουστικό και ηχείο. USB host που δοκίμασα τώρα σαν να υπάρχει ελλιπής υποστήριξη από την ROM, δεν εμφανίζεται η μονάδα αποθήκευσης στην συνολική αποθήκευση. Με το ES File Explorer μπορώ και διαβάζω τις μονάδες, αλλά δεν μπορώ να γράψω σε αυτές. Όχι χωρίς root, μάλλον
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με εντυπωσιάζει σ΄αυτό το κινητό είναι το πόσο smooth δουλεύει.Μπορεί σε hardware να είναι κατώτερο από κάποια άλλα smartphones(ακριβότερα φυσικά) η αίσθηση όμως που σου δίνει όταν το έχεις στα σχέρια σου είναι φανταστική.Εβαλα 96 εφαρμογές και ακόμα δεν έχω δει κάποιο lag άξιο αναφοράς!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...