Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H RINGKE SLIM είναι σκληρή θήκη, με μικρότερη δυνατότητα απορρόφησης χτυπημάτων και αφήνει πιο πολύ εκτεθειμένο το κινητό. Από εμφάνιση δείχνει πολύ ωραία πάντως.

 

Η Cruzerlite φαίνεται να είναι μαλακή, τύπου TPU, με καλύτερη προστασία. Τι να πω, αν και μου αρέσει η ringke, προσωπικά θα πήγαινα στη λύση με την μεγαλύτερη δυνατή προστασία και το ασφαλέστερο κράτημα στο χέρι, που φαίνεται να έχει η cruzerlite.

 

Και τις δύο θήκες τις πουλάνε άλλοι πωλητές και όχι το ίδιο το amazon. Αν προσέξεις γράφει στην περιγραφή "Dispatched from and sold by Rearth UK" για την μία, και "Dispatched from and sold by CruzerLite" για την άλλη. Που σημαίνει ότι δεν μπορείς να τα βάλεις όλα σε μία αγορά και να συνδυάσεις τα έξοδα αποστολής. Ακόμα και αν αγοράσεις και το τηλέφωνο και τις δύο θήκες ταυτόχρονα, θα χρεωνόσουν αναγκαστικά 3 αποστολές.

Ευχαριστώ για την απάντηση.θα περιμένω λίγο μήπως βρω καμία στο ebay

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε περίπου τι χρόνο παράδοσης έχει το γερμανικό amazon αν το παραγγείλω σήμερα?

Περίπου οχτώ ημέρες σε επαρχία, τώρα για Αθήνα Θεσσαλονίκη μια ημέρα λιγότερο.

 

 

 

 

Όσο για θήκη περιμένω να βγει αυτή που είναι και ανθεκτική της Motorola , ασε που μου θυμίζει και το defy μου.

Link to comment
Share on other sites

Το Amazon Γερμανίας μάλλον δεν είναι η καλύτερη επιλογή αυτήν την περίοδο...

Απεργούν οι εργαζόμενοι στο γερμανικό παράρτημα της Amazon.com

Edited by dkat
Link to comment
Share on other sites

Amazon Γερμανίας, Clove, expansys, βάζουν κερατιάτικα με μεταφορικά κλπ. γύρω στο 10-15% της τιμής του κινητού, που αυτή τη στιγμή η καλύτερη τιμή είναι στο αγγλικό amazon. Σημειωτέον, δε, ότι σε κανένα από όλα αυτά τα καταστήματα δεν είναι το 16 gb άμεσα διαθέσιμο! Ειλικρινά, για ποιο λόγο να δίνουμε λεφτά στους μεσάζοντες, δεν τον καταλαβαίνω, άμα είναι να τα δώσουμε, να πάμε σε ανώτερη κατηγορία τιμής κινητού τουλάχιστον. Που δεν αξίζει βεβαια γιατί αυτό το κινητό είναι κορυφαίο για την τιμή του.
Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Amazon Γερμανίας, Clove, expansys, βάζουν κερατιάτικα με μεταφορικά κλπ. γύρω στο 10-15% της τιμής του κινητού, που αυτή τη στιγμή η καλύτερη τιμή είναι στο αγγλικό amazon. Σημειωτέον, δε, ότι σε κανένα από όλα αυτά τα καταστήματα δεν είναι το 16 gb άμεσα διαθέσιμο! Ειλικρινά, για ποιο λόγο να δίνουμε λεφτά στους μεσάζοντες, δεν τον καταλαβαίνω, άμα είναι να τα δώσουμε, να πάμε σε ανώτερη κατηγορία τιμής κινητού τουλάχιστον. Που δεν αξίζει βεβαια γιατί αυτό το κινητό είναι κορυφαίο για την τιμή του.

 

Clove και amazon UK δεν έχουν όμως μόλις 11 euro ship, με DHL σε <24 ώρες σπίτι σου, όπως έχει το expansys.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Amazon Γερμανίας, Clove, expansys, βάζουν κερατιάτικα με μεταφορικά κλπ. γύρω στο 10-15% της τιμής του κινητού, που αυτή τη στιγμή η καλύτερη τιμή είναι στο αγγλικό amazon. Σημειωτέον, δε, ότι σε κανένα από όλα αυτά τα καταστήματα δεν είναι το 16 gb άμεσα διαθέσιμο! Ειλικρινά, για ποιο λόγο να δίνουμε λεφτά στους μεσάζοντες, δεν τον καταλαβαίνω, άμα είναι να τα δώσουμε, να πάμε σε ανώτερη κατηγορία τιμής κινητού τουλάχιστον. Που δεν αξίζει βεβαια γιατί αυτό το κινητό είναι κορυφαίο για την τιμή του.

 

 

 

Γι αυτό κάνουμε υπομονή απο τη νέα χρονιά να το τσιμπήσουμε.

 

Θα έπρεπε η μοτορολα να έχει μεγαλύτερη διαθεσιμότητα πάντως.Λέτε να ετοιμάζουνε τον ερχομό του ευρωπαϊκού Moto X;;;

Link to comment
Share on other sites

Clove και amazon UK δεν έχουν όμως μόλις 11 euro ship, με DHL σε <24 ώρες σπίτι σου, όπως έχει το expansys.

 

Αυτή τη στιγμή το 16αρι βγαίνει στα 233 ευρώ από το Expansys με τα μεταφορικά, δηλαδή 30 ευρώ (=15% καπελο) πάνω από το αγγλικό amazon...Και δεν είναι καν άμεσα διαθέσιμο! Όποιος θελει τα δίνει, απλά εγώ επισημαίνω ότι χάνει νόημα το value for money του κινητού με τέτοιες ενδιάμεσες χρεώσεις.

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό κάνουμε υπομονή απο τη νέα χρονιά να το τσιμπήσουμε.

 

Θα έπρεπε η μοτορολα να έχει μεγαλύτερη διαθεσιμότητα πάντως.Λέτε να ετοιμάζουνε τον ερχομό του ευρωπαϊκού Moto X;;;

 

Nope, δεν θα υπάρξει έκδοση του X εκτός Αμερικής (το Χ κατασκευάζεται αποκλειστικά στο Τέξας). Το G υποτίθεται πως είναι η προσπάθεια της Μοτο να δώσει ένα Χ και σε αγορές πλην της Αμερικής.

 

Αυτό που θα έρθει ΚΑΙ Ευρώπη είναι το τάμπλετ Χ, αλλά ακόμα δεν λέμε πολλά..:p

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή το 16αρι βγαίνει στα 233 ευρώ από το Expansys με τα μεταφορικά, δηλαδή 30 ευρώ (=15% καπελο) πάνω από το αγγλικό amazon...Και δεν είναι καν άμεσα διαθέσιμο! Όποιος θελει τα δίνει, απλά εγώ επισημαίνω ότι χάνει νόημα το value for money του κινητού με τέτοιες ενδιάμεσες χρεώσεις.

 

Τελική τιμή από amazon UK ME shipping Πόσα σου βγαίνει..;):shifty:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ενώ τα Ελληνικά e-shop που χρεώνουν 3 με 5 ευρώ ελάχιστα μεταφορικά για τις συσκευές από Αθήνα τα περισσότερα δεν είναι κοροϊδία .
Link to comment
Share on other sites

Τελική τιμή από amazon UK ME shipping Πόσα σου βγαίνει..;):shifty:

Εμένα βγήκε 201 ευρώ με standard shipping :)

Edit:Μιλάω για το 16αρι

Edited by salazar_
Link to comment
Share on other sites

Ε με 16 ευρώ παραπάνω παίρνεις 16αρι από Αγγλία :P

 

το ξέρω, αλλά δεν το είχε διαθέσιμο και εγώ το ήθελα αμεσα .

Link to comment
Share on other sites

Τελική τιμή από amazon UK ME shipping Πόσα σου βγαίνει..;):shifty:

 

170 λίρες, δηλαδή 201-202 ευρώ, με ελληνικό ΦΠΑ ΚΑΙ μεταφορικά...Τα ίδια θα λέμε, κι άλλοι έχουν παραγγείλει σε αυτή την τιμή. Περιττό να αναφέρω ότι οτιδήποτε υπερβαίνει αυτό το ποσό, είναι τα μεταφορικά (ανάλογα με ταχύτητα) και ένα μικρό (clove) ή πολύ μεγάλο (expansys) καπέλο.

 

Ε τότε καλά έκανες!!Η αλήθεια είναι ότι με το 16αρι θα πάει μακρία η βαλίτσα... :(

 

Με τέτοια μικρή διαφορα, θεωρώ το 16αρι μονόδρομο. Είναι απλά πολύ μικρή η επιβάρυνση σε σχέση με αυτό που γίνεται σε άλλα μοντέλα άλλων εταιρειών.

Edited by Stoic
Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το παραγγείλω από amazon.de κάνουν δεκτές προπληρωμένες κάρτες ; Το γερμανικό το στέλνει με γενική ταχυδρομική και το βρετανικό με κανονικό ταχυδρομείο ; Edited by exenid
Link to comment
Share on other sites

Στις 181,33 λίρες το πήγε τώρα το αγγλικό άμαζον.... http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00ECBREB6/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=electronics :mad:

 

 

EDIT Ok σημειώστε λάθος, βιάστηκα, είναι από τρίτο πωλήτη.

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις μου εστειλε mail η amazon απο αγγλια οτι το τηλεφωνο(το 16αρι) θα ερθει στις 24 του μηνα με ups....εγω δεν θα μαι σπιτι!!θα το αφησουν στο ταχυδρομειο αν δεν με βρουν εκει?
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αλλάξει όλα τα amazon (uk, de) τις διαθεσιμότητες τους μέσα σε μια μέρα? Μου ήρθε mail από το γερμανικό λέγοντας πως θα κάνει 1-2 μήνες. Πήγα στο αγγλικό και ενώ στην σελίδα που είναι το κινητό λέει ότι έχει απόθεμα, όταν κάνεις checkout λεει Usually dispatched within 1 to 2 months. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα, πολύ καλή επιλογή. Θα ήθελα να ρωτήσω αν σας αναβοσβήνει το led όταν έχετε αναπάντητες στη συσκευή. Εμένα όχι και κατέβασα και το widget αλλά τζίφος.

 

παιδια μολις μου εστειλε mail η amazon απο αγγλια οτι το τηλεφωνο(το 16αρι) θα ερθει στις 24 του μηνα με ups....εγω δεν θα μαι σπιτι!!θα το αφησουν στο ταχυδρομειο αν δεν με βρουν εκει?

 

Πριν το παραδώσουν, τηλεφωνούν από την UPS ώστε να είναι κάποιος σπίτι την ώρα της παράδοσης. Έτσι έγινε στην περίπτωσή μου σήμερα.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

To πήρα κι εγώ, μου το έφερε η αδερφή μου απο Αγγλία. Απίστευτο κινητό για τα χρήματά του παιδιά, μονόδρομος σε αυτή την κατηγορία. Η οθόνη του ειδικά είναι πολύ εντυπωσιακή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...