Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα η μπαταρια δε πεφτει 20-30% πιο γρηγορα αλλα 40-50%!! Τουλαχιστον σε μενα! Γι αυτο σκεφτομαι μηπως τελικα καταφυγω σε wipe data/factory reset. Θα πρεπει να κανω και wipe cache partition; Ειναι εξισου σημαντικο ή το ενα υπερισχυει του αλλου; Και το βασικοτερο: με ποια σειρα τα κανω;! Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα η μπαταρια δε πεφτει 20-30% πιο γρηγορα αλλα 40-50%!! Τουλαχιστον σε μενα! Γι αυτο σκεφτομαι μηπως τελικα καταφυγω σε wipe data/factory reset. Θα πρεπει να κανω και wipe cache partition; Ειναι εξισου σημαντικο ή το ενα υπερισχυει του αλλου; Και το βασικοτερο: με ποια σειρα τα κανω;!

Και τα δυο σημαντικα! Πρωτα wipe data k meta wipe cache partition!

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο σημαντικα! Πρωτα wipe data k meta wipe cache partition!

 

:thanks::up::respect:

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

...Πρωτα wipe data k meta wipe cache partition!

 

Λοιπον, εγιναν και τα 2 (τελικα δεν ηταν και τοσο δυσκολο...)! Κανω το setαρισμα και περιμενω συμπεριφορα... Θα αναφερω εντυπωσεις

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εγιναν και τα 2 (τελικα δεν ηταν και τοσο δυσκολο...)! Κανω το setαρισμα και περιμενω συμπεριφορα... Θα αναφερω εντυπωσεις

Περιμενουμε review atilla(πες μου οτι ακους και το συγκροτημα? :p )

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, ειμαι λιγο ασχετος και τον τελευταιο καιρο εχω στην κατοχη μου το κινητο, να ρωτησω πως μπορω να ενεργοποιησω το 3g γιατι πρπσπαθησα απο τις ρυθμισεις και δεν... Εχω συνδεση wind και μου εμφανιζει μονιμα H+ και οταν δεν παιζει σημα Ε. Η τουλαχιστον που να ψαξω μεσα στο νημα γιατι αδυνατω να διαβασω 400 σελιδες. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, ειμαι λιγο ασχετος και τον τελευταιο καιρο εχω στην κατοχη μου το κινητο, να ρωτησω πως μπορω να ενεργοποιησω το 3g γιατι πρπσπαθησα απο τις ρυθμισεις και δεν... Εχω συνδεση wind και μου εμφανιζει μονιμα H+ και οταν δεν παιζει σημα Ε. Η τουλαχιστον που να ψαξω μεσα στο νημα γιατι αδυνατω να διαβασω 400 σελιδες. Ευχαριστω

 

Μα το H+ είναι to ταχύτερο 3G. H σειρά που θα βλέπεις είναι από το ταχύτερο στο πιο αργό: H+, 3G, E, G.

Link to comment
Share on other sites

Η σειρα που τα βλεπω ειναι Η+, Η, Ε . δεν εχω δει ποτε το 3g. Στις ρυθμισεις δικτυου κλπ εχει 2G και 3G και επειδη σε αλλα κινητα βλεπω το σημα 3G παραξενευτηκα που δεν το βλεπω στο δικο μου
Link to comment
Share on other sites

Η σειρα που τα βλεπω ειναι Η+, Η, Ε . δεν εχω δει ποτε το 3g. Στις ρυθμισεις δικτυου κλπ εχει 2G και 3G και επειδη σε αλλα κινητα βλεπω το σημα 3G παραξενευτηκα που δεν το βλεπω στο δικο μου

 

Ναι πολύ σπάνια εμφανίζεται το 3G. Συνήθως πάει από H+ σε E ή G. Μην ανησυχείς δεν υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Απο την Παρασκευή με lollipop και όλα είναι οκ. Δεν έχω αντιμετωπισει κανένα bug μέχρι στιγμής , ενω μου φαίνεται πιο γρήγορο και φυσικά ποιο ομορφο. Θα έλεγα πως με λίγη "εκπαίδευση" είναι και πιο εύχρηστο. Αφήνει ελεύθερα περιπου 400-500mb μνήμης και έχω τα παντα ανοιχτα και περιπου 40 εφαρμογές εγκατεστημένες. Η μπαταρία ,μια χαρά .

[ATTACH]57900[/ATTACH]

[ATTACH]57898[/ATTACH][ATTACH]57899[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στις στις αγγλικές συσκευές το update μόλις:

http://s4.postimg.org/trcv3y6ml/Screenshot_2015_03_09_17_06_56.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εγιναν και τα 2 (τελικα δεν ηταν και τοσο δυσκολο...)! Κανω το setαρισμα και περιμενω συμπεριφορα... Θα αναφερω εντυπωσεις

 

Παρολο που δεν εχει περασει ενα 24ωρο χρησης του κινητου μετα το wipe data/factory reset και wipe data cache μπορω να αναφερω με απολυτη σιγουρια και ικανοποιηση οτι η μπαταρια βελτιωθηκε παρα πολυ και το τηλεφωνο εγινε λιγο πιο γρηγορο!! Τελικο συμπερασμα: ημουν πολυ αντιθετος με την ολη διαδικασια wipe αλλα πλεον θεωρω οτι επιβαλεται!!!

 

Σημειωση: η μπαταρια βελτιωθηκε σε συγκριση με την αποδοση της πριν το wipe, αλλα παντα μιλαω για lollipop. Σε kitkat η μπαταρια δε παιζοταν!

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή από το κινητό είμαι ευχαριστημένος και δεν έχω λόγω να κάνω την αναβάθμιση, υπάρχει τρόπος να σταματήσει να μου ζητάει να βάλω το Update; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα.

Τι κάνω τώρα?

Πρώτα factory reset, μετά εγκατάσταση lollipop και τέλος wipe cache?

Οι εφαρμογές θα σωθούν μέσω λογαριασμού στο Gmail?

Link to comment
Share on other sites

Και στου πατέρα μου και πρώην δικό μου που ειναι Amazon.uk μια απ τα ίδια και του το περνάω τώρα άντε καλοφορετο και αμπαγκαριστο
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα.

Τι κάνω τώρα?

Πρώτα factory reset, μετά εγκατάσταση lollipop και τέλος wipe cache?

Οι εφαρμογές θα σωθούν μέσω λογαριασμού στο Gmail?

 

Αφου κανεις την εγκατασταση της lollipop και σωσεις ο,τι φωτο, τραγουδια κλπ που δε θες να χασεις, τοτε κανεις wipe data/factory reset και επειτα wipe cache... Αν συνδεθεις με το gmail λογικα δε θα εχεις χασει τιποτα απο εφρμογες κλπ...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Updated 3/9/2015: All users with Retail GB and the following Sim Locked devices (Retail EU (Ireland), SFR, Tesco GB, Vodafone GB, Everything Everywhere GB, and O2 GB) can download and install Android 5.0.2.

 

Άντε και το 4G σιγά σιγά..! :D

Nokia 6101 - Sony Ericsson W100i - Nokia C2-05 - Nokia C2-02 - Motorola Moto G 4G
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω σχετικα με το factory reset?

Δεν ειναι αρκετο αν κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο το menu,μετα την εγκατασταση του lollipop?Σβηνει μονο ο,τι εχουμε εγκαταστησει εμεις κατα τη χρηση του κινητου(εφαρμογες,λογαριασμοι κτλ)?Τι παραπανω κανει το Wipe data / factory reset?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω σχετικα με το factory reset?

Δεν ειναι αρκετο αν κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο το menu,μετα την εγκατασταση του lollipop?Σβηνει μονο ο,τι εχουμε εγκαταστησει εμεις κατα τη χρηση του κινητου(εφαρμογες,λογαριασμοι κτλ)?Τι παραπανω κανει το Wipe data / factory reset?

Για μενα ειναι απαραιτητα και τα δυο για να κατσει 100% σωστα η αναβαθμιση! Και δεν εχεις να χασεις τιποτα με να κανεις wipe cache partition!

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ειναι απαραιτητα και τα δυο για να κατσει 100% σωστα η αναβαθμιση! Και δεν εχεις να χασεις τιποτα με να κανεις wipe cache partition!

 

 

 

Εαν κανεις κατι λαθος στο wipe cache partition που λες,υπαρχει περιπτωση να δημιουργηθει καποιο προβλημα στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμιση και δεν παρατηρησα κανενα προβλημα ουτε στην μπαταρια ουτε πουθενα αλλου.Υπαρχει περιπτωση να μην χρειαζεται wipe cache partition κλπ κλπ?Η μηπως ειναι βεβαια οτι θα παρουσιασει καποιο προβλημα?(Εκανα μονο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων)

Σορυ κιολας αμα οι ερωτησεις ακουγονται χαζες αλλα δεν ασχολουμε με τετοια :)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμιση και δεν παρατηρησα κανενα προβλημα ουτε στην μπαταρια ουτε πουθενα αλλου.Υπαρχει περιπτωση να μην χρειαζεται wipe cache partition κλπ κλπ?Η μηπως ειναι βεβαια οτι θα παρουσιασει καποιο προβλημα?(Εκανα μονο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων)

Σορυ κιολας αμα οι ερωτησεις ακουγονται χαζες αλλα δεν ασχολουμε με τετοια :)

 

 

Αν εκανες επαναφορα εργοστασιακων, εισαι κομπλε.

Απολαυσε το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...