Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φανταζομαι θες να το παρεις απο ελλαδα γιατι αλλιως στο αμαζον εχει 215.

 

Βάζοντας και τα μεταφορικά μέσα αλλά και την αγορά κάρτας μνήμης και πάλι ανεβαίνουμε.

Όπως είπα και πιο πριν δεν θα το έχω μονίμως κουμπωμένο.

Πιστεύω πως για την χρήση που το θέλω θα με καλύψει απόλυτα .

Απλά θέλω να ξέρω αν θα το διαβάζει το κινητό ή θα έχει πρόβλημα.

Σε αυτό θέλω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε μένα διαβάζει OTG, έχω ένα κινέζικο από παραγγελία ενός xiaomi που είχα πάρει και είχε και δώρο otg και δουλεύει μια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Το moto g υποστηρίζει otg εγώ έχω πάρει αυτό http://www.buyincoins.com/item/39506.html#.U8MD47HCcfM

το οποίο παρόλο που είναι τέρμα φτηνιάρικο λειτουργεί μια χαρα με μια κάρτα μνήμης.

 

Δηλαδη μπορω να παρω καλωδιο usb on the go και να βαλω πανω στικακι και σκληρο δισκο;:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπορω να παρω καλωδιο usb on the go και να βαλω πανω στικακι και σκληρο δισκο;:)

Θεωρητικά ναι απλά είναι λίγο άβολο. Αν δεν κάνω λάθος αρχικά δεν υποστήριζε OTG το moto g αλλά μετά από κάποια αναβάθμιση διορθώθηκε αυτό το πρόβλημα. Κοίτα αν θες την άποψη μου πάρε κανένα φτηνιάρικο και δοκίμασέ το εγώ αυτό έκανα με το μαραφέτι που παίρνει κάρτες μνήμης και δούλεψε.

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω σε pc για φόρτιση ανοίγει και εμένα,σε φορτιστή τοίχου δεν ανοίγει με 4.4.2.

Αν θυμάμαι καλά με 4.3 άνοιγε σε κάθε περίπτωση.

 

Ακριβώς έτσι είναι, με φορτιστή παραμένει κλειστό, ενώ στον υπολογιστή ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, απο την Πεμπτη εχω παθει μεγαλη νιλα με το κινητο και δε βρισκω ακρη. Χωρις λογο και αιτια δεν έχω ήχο απ το μεγαφωνο οταν βαζω πχ να παιξει ενα video στο youtube. Με τον ίδιο τροπο, οταν παιρνω κληση δεν τους ακουω στο ακουστικό, ενω αυτοι ακουνε τους ηχους γυρω μου και δεν ακουνε με το που παω να μιλησω. Το προβλημα πρεπει να ειναι software, γιατι αν βαλω τα ακουστικα και τα βγαλω τοτε παιζει το ηχειο για λιγο και μετα κοβεται. Σε αλλες φασεις δουλευει κανονικα, παιζει οτι βιντεο του βαλεις και λες, παει αυτο ηταν ξεκολλησε ... μεχρι να περασει λιγη ωρα και να ξανακανει τα ιδια. Εχω κανει 800 restart, clear cache partition, δοκιμασα ν αλλαξω και το Runtime απο Dalvik σε ΑRT, απενεργοποιησα το Ok Google, εχω απενεργοποιημενα τα Audio Effects, και παλι τιποτα. Εχει κανεις καμια ιδεα ακομα να δοκιμασω γιατι εχω τρελαθει...

Φιλε ναι πρεπει να ειναι software θεμα! Λογικα πρεπει να τλ στειλεις για service η αλλιως μιλα με μοτορολα support να δεις τι θα σου πουνε

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά ναι απλά είναι λίγο άβολο. Αν δεν κάνω λάθος αρχικά δεν υποστήριζε OTG το moto g αλλά μετά από κάποια αναβάθμιση διορθώθηκε αυτό το πρόβλημα. Κοίτα αν θες την άποψη μου πάρε κανένα φτηνιάρικο και δοκίμασέ το εγώ αυτό έκανα με το μαραφέτι που παίρνει κάρτες μνήμης και δούλεψε.

 

Νομίζω οτι μια πολυ ωραία (και οικονομικη) λύση είναι και αυτό http://www.meenova.com/st/p/m3r.html

Μαζί με μια 32GB κάρτα που εχουν αρχισει και γινονται πολυ λογικες οι τιμες τους ειναι μια χαρα. Εγω τουλαχιστον σκεφτομαι να το παραγγειλω τις επομενες μερες

Get your facts first, then you can distort them as you please.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ναι πρεπει να ειναι software θεμα! Λογικα πρεπει να τλ στειλεις για service η αλλιως μιλα με μοτορολα support να δεις τι θα σου πουνε

 

το εκανα backup να δω μπας και με κανενα factory restore ισιωσει αν και σημερα μεχρι στιγμης σα να ξεκολλησε. Το χα αγορασει απο amazon και θα ναι τραβηγμα να τους το στειλω -ασε που τωρα πχ που δουλευει οκ 8α με πουνε και τρελο. Θα δοκιμασω το factory restore αμα το ξανακανει, περιμενω και το νεο update μηπως ισιωσει απο κεινο, ελπιζω σημερα που δουλευει να μη ξανακολλησει και να τελειωνουμε μ αυτη την ιστορια

Link to comment
Share on other sites

λιγη βοηθεια!!! στο moto g οπως και στο razr i οταν στελνω sms ενω γραφω κανονικα στο "σ" δεν το εμφανιζει στον παραληπτη και αφηνει "κενο" την θεση του γραμματος... αυτο συμβαινει σε διαφορα κινητα...Ξερει κανεις γιατι? και πως μπορω να το φτιαξω?
Link to comment
Share on other sites

Βαλε την εφαρμογη 8sms. Ειναι παρομοια με την στοκ και αναγνωριζει 160χαρακτηρες/sms. Αφου την βαλεις απενεργοποιεις την αλλη.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι μια πολυ ωραία (και οικονομικη) λύση είναι και αυτό http://www.meenova.com/st/p/m3r.html

Μαζί με μια 32GB κάρτα που εχουν αρχισει και γινονται πολυ λογικες οι τιμες τους ειναι μια χαρα. Εγω τουλαχιστον σκεφτομαι να το παραγγειλω τις επομενες μερες

Σωστός το είχα δει και αυτό και φαίνεται αρκετά αξιόπιστο. Η ουσία είναι ότι υπάρχουν καλές και φθηνές λύσεις για το "πρόβλημα" της χωρητικότητας του κινητού που ίσως αποτρέπει κάποιους απ την αγορά του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαλε την εφαρμογη 8sms. Ειναι παρομοια με την στοκ και αναγνωριζει 160χαρακτηρες/sms. Αφου την βαλεις απενεργοποιεις την αλλη.

Να σε ρωτήσω κάτι. Το 8sms δεν απενεργοποιεί αυτόματα τη stock εφαρμογή αν το επιλέξουμε ως εφαρμογή μηνυμάτων; Αν κάνω disable την στοκ εφαρμογή αυτό θα δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα;

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται ούτε πρέπει να κάνεις disable την στοκ, αρκεί να απενεργοποιήσεις τα Notifications της στοκ αν τα παίρνεις διπλά.
Link to comment
Share on other sites

Σωστός το είχα δει και αυτό και φαίνεται αρκετά αξιόπιστο. Η ουσία είναι ότι υπάρχουν καλές και φθηνές λύσεις για το "πρόβλημα" της χωρητικότητας του κινητού που ίσως αποτρέπει κάποιους απ την αγορά του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σε ρωτήσω κάτι. Το 8sms δεν απενεργοποιεί αυτόματα τη stock εφαρμογή αν το επιλέξουμε ως εφαρμογή μηνυμάτων; Αν κάνω disable την στοκ εφαρμογή αυτό θα δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα;

 

Ναι δεν εκφραστηκα σωστα. Μολις την βαλεις αν θυμαμαι καλα σου ζηταει να επιλεξεις ποια εφαρμογη να χρησιμοποιεις, καπως ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Η θύρα micro USB από ανθεκτικότητα τι λέει παιδιά? Την φοβάμαι αρκετά αυτού του τύπου την θύρα, ειδικά στα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Η θύρα micro USB από ανθεκτικότητα τι λέει παιδιά? Την φοβάμαι αρκετά αυτού του τύπου την θύρα, ειδικά στα κινητά.

 

Ενώ το lightning σε αντίθεση εκπέμπει μια αυτοπεποίθηση ρε παιδί μου, μέχρι και για καφέ μπορείς να πάς, ενώ με το micro usb κάνεις ένα βήμα και βγάζεις το κινητό απ'την τσέπη να δεις αν είναι το connector εντάξει και στο τέλος δε πας για καφε.Γυρνάς σπίτι και λες "άαασε καλύτερα".Μη σου τύχει..

 

ΥΓ. Α και που 'σαι, αν τελικά πάρεις μοτο G μη το ζορίζεις πολύ και χρειάζεται να το φορτίζεις κάθε 2 μέρες.Βάλε-βγάλε το plug, ε θα χαλάσει.

Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Ενώ το lightning σε αντίθεση εκπέμπει μια αυτοπεποίθηση ρε παιδί μου, μέχρι και για καφέ μπορείς να πάς, ενώ με το micro usb κάνεις ένα βήμα και βγάζεις το κινητό απ'την τσέπη να δεις αν είναι το connector εντάξει και στο τέλος δε πας για καφε.Γυρνάς σπίτι και λες "άαασε καλύτερα".Μη σου τύχει..

 

ΥΓ. Α και που 'σαι, αν τελικά πάρεις μοτο G μη το ζορίζεις πολύ και χρειάζεται να το φορτίζεις κάθε 2 μέρες.Βάλε-βγάλε το plug, ε θα χαλάσει.

For the record εγώ το φορτίζω μπορεί και 2 φορές τη μέρα απο λίγο και ακόμα δεν έχει πάρει κάτι πάντως, είναι πολυ αξιόπιστο

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το lightning σε αντίθεση εκπέμπει μια αυτοπεποίθηση ρε παιδί μου, .

 

Δεν με απασχολεί εάν είναι καλό το lightning ή όχι καθώς δεν έχω συσκευή που να το χρησιμοποιεί. Ούτε και σκοπεύω να πάρω.

Link to comment
Share on other sites

iphone 4 από το 2010 και λέω μήπως πάω προς Moto G

 

Πούλησα το 4αρι πριν 6 μήνες και πήρα το moto g.

Ευχαριστημένος 100%.

Δώσε το όσο ακόμη πιάνει λεφτά και πάρε το ΜΟΤΟΡΟΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με αυτό το φορτιστή http://www.nokia.com/global/products/accessory/ac-60/ θα έχω πρόβλημα που είναι στο άνω όριο ; τώρα χρησιμοποιώ έναν Samsung 700mah και αργεί πολύ η φόρτιση.

Μήπως θα ήταν καλύτερα ένας χιλιαρης σαν αυτόν http://www.e-shop.gr/forever-travel-adapter-1a-black-with-micro-usb-cable-p-TEL.016850 ;

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το φλασάκι που δώσατε link από eshop, για να ακούσεις μουσική γίνεται κατευθείαν ή θα πρέπει να μεταφερθούν τα κομμάτια στην κεντρική μνήμη; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...