Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου πει αν γνωρίζει?Για βιντεοκλήσεις πρέπει να ρυθμίσω κάτι?

Και εγώ που διάβασα κάτι αντίστοιχο παραπάνω, μόνο για Skype λένε ότι μπορείς να κάνεις βιντεοκλήσεις. Όχι μέσω παρόχου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ ήμουν υπερβολικός στο όλοι.. Οι περισσότεροι λένε να κάνεις ένα factory reset μετά από update και βέβαια όμως δεν είναι αναγκαστικό.. Εγώ θα κάνω πάντως γιατί 160mb δεν το λες και μικρό το update..

Εδώ στο ios κάνουμε reset που το λειτουργικό είναι πανάλαφρο, στο Android επιβάλλεται για μένα. Μόλις λάβω την νέα έκδοση κι γω αυτό θα κάνω. Προσωπικά έχω κακή εμπειρία από το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε. "το λένε άτομα στο xda", "εδώ κάνεις στο iOS που είναι πανάλαφρο", δεν είναι λόγοι.

 

Αυτά έχουν μείνει από παλιά κινητά που τα φόρτωνες, μετά έκανες ένα factory reset και το κινητό πετούσε, λογικό αφού έφυγε ένας τόνος σαβούρας που είχες βάλει.

Αν είναι να πρέπει να κάνουμε factory reset μετά από κάθε update "επειδή έτσι", καήκαμε...

Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

αν γίνει η αναβάθμιση τη το δραματικό θα αλλάξει που θα κάνει την συσκευή να θέλει reset?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε. "το λένε άτομα στο xda", "εδώ κάνεις στο iOS που είναι πανάλαφρο", δεν είναι λόγοι.

 

Σε φόρουμ είμαστε και ο καθένας εκφράζει την άποψη του. Δε τη επιβάλαμε σε κανένα μέλος. Αν θες να μας αγνοήσεις υπάρχει και η λίστα αγνόησης.

Όσο για το 'τι λέτε ρε'... Λίγη ευγένεια δε βλάπτει.

Link to comment
Share on other sites

Σε φόρουμ είμαστε και ο καθένας εκφράζει την άποψη του. Δε τη επιβάλαμε σε κανένα μέλος. Αν θες να μας αγνοήσεις υπάρχει και η λίστα αγνόησης.

Όσο για το 'τι λέτε ρε'... Λίγη ευγένεια δε βλάπτει.

 

Κι εσένα όταν σε ρωτάνε την άποψη σου την αιτιολογείς με αυτόν τον τρόπο; Χωρίς αιτιολόγηση δηλαδή; Έχεις απόλυτο δίκιο για το ignore πάντως, τι κάθομαι και ασχολούμαι!!! :X

Link to comment
Share on other sites

Κι εσένα όταν σε ρωτάνε την άποψη σου την αιτιολογείς με αυτόν τον τρόπο; Χωρίς αιτιολόγηση δηλαδή; Έχεις απόλυτο δίκιο για το ignore πάντως, τι κάθομαι και ασχολούμαι!!! :X

 

Με ρώτησες για πιο λόγο το λέω και δε σου είπα; :confused:

Κακώς κάθεσαι και ασχολείσαι στο χειρότερο νήμα του myphone όπως ανέφερες εσύ ο ίδιος πιο πάνω :down:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνω flip cover θήκη για το moto g. Κόστος κάτω από 5 ευρώ, από Ελλάδα ή από εξωτερικό. Έχει κάποιος καμιά καλή πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνω flip cover θήκη για το moto g. Κόστος κάτω από 5 ευρώ, από Ελλάδα ή από εξωτερικό. Έχει κάποιος καμιά καλή πρόταση;

 

http://www.ebay.com/itm/1PC-New-Magnetic-Leather-Flip-Hard-Case-Cover-For-Motorola-MOTO-G-XT1032-/310984599490?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item48682067c2

 

Για δες αυτή.. Δεν την έχω πάρει για να ξέρω αν είναι καλή.. Αλλά 2,5 ευρώ είναι τι είχες τι έχασες

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο το εχω 2 εβδομαδες...πριν 3 μερες πηρε ην 4.4.4

 

ουτε πριν ουτε τωρα ειχα οποιοδηποτε προβλημα με τον ηχο... σε οποιοδηποτε ακουστικο της συσκευης....

η ποιοτητα κλησης ειναι πολυ ανωτερη απο τα αλλα κινητα που ειχα.. s3mini και hua u8800 pro...:D

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο το γεγονός ότι έχουμε διαθέσιμη μια αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση του λειτουργικού ενώ ναυαρχίδες άλλων εταιριών ακόμα βρίσκονται στην 4.4.2 η ακόμα χειρότερα την αναμένουν, πιστεύω καταδυκνεiει και την σοβαρότητα της Motorola στο θεμα της υποστήριξης της συσκευής και το λάθος οσων βιαστηκαν να πανικοβληθούν απο την πώληση στη Lenovo.

Προσωπικά δεν μου χρειάστηκε ακόμη να κάνω κανένα factory reset μετά to update, αλλα ένα που και που δεν έβλαψε ποτέ κανέναν :lol:

Α, και btw πρόσφατες ειδήσεις που μπορει να ενδιαφέρουν http://www.androidpit.com/moto-g-successor-news-specs

Get your facts first, then you can distort them as you please.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο το γεγονός ότι έχουμε διαθέσιμη μια αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση του λειτουργικού ενώ...

 

Ναι μπράβο στη Motorola δεν λέω, αλλά για να στέκουν τα όσα λέμε, να συμπληρώσω ότι η μοτο δεν έχει να παραμετροποιήσει και πολλά, όπως το βγάζει το update η γοογλε το πετάει η μοτο στις συσκευές της.Ούτε launcher έχουμε ούτε τίποτα.vanilla.

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπράβο στη Motorola δεν λέω, αλλά για να στέκουν τα όσα λέμε, να συμπληρώσω ότι η μοτο δεν έχει να παραμετροποιήσει και πολλά, όπως το βγάζει το update η γοογλε το πετάει η μοτο στις συσκευές της.Ούτε launcher έχουμε ούτε τίποτα.vanilla.

 

Κατα την γνωμη μου αυτο ειναι καλο γιατι ετσι το κινητο μας πεταει παρολο που ειναι medium end ας πουμε. Και ετσι μπορει ο καθενας να το παραμετροποιησει οπως θελει.

Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου αυτο ειναι καλο γιατι ετσι το κινητο μας πεταει παρολο που ειναι medium end ας πουμε. Και ετσι μπορει ο καθενας να το παραμετροποιησει οπως θελει.

Συμφωνώ απὀλυτα χώρια που όσο και να το παραμετροποιήσεις εξακολουθεί να πετάει σε αντίθεση με τις βαριές εκδόσεις των εταιριών.

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Μπα καθε μερα προσπαθω αλλα δεν!

Λες αξίζει να το ξανα στήσουμε απ την αρχή, αν βάλουμε καμιά γαλλική ρομ που την πήρε ήδη η αξίζει η αναμονή;

Link to comment
Share on other sites

Α, και btw πρόσφατες ειδήσεις που μπορει να ενδιαφέρουν http://www.androidpit.com/moto-g-successor-news-specs

 

Από ότι διάβασα θα είναι μεταξύ του Moto G και του Moto X άρα παίζει να πάρει το snapdragon 401 που είναι καινούργιο και 64-bit, 1.5GB RAM, ίσως NFC και επίσης λογικά αναβαθμισμένη κάμερα γι αυτούς που παραπονέθηκαν. Αν υποστήριζε 4G θα το σκεφτόμουν να περιμένω αλλά δεν νομίζω. Βέβαια αν κρίνουμε από την πορεία του G, είναι πιθανό αν όντως το καινούργιο θα λέγεται Moto M, μετά από κάποιους μήνες να βγει και Moto M LTE. Τι λέτε εσείς;

Edited by silverag
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ήρθα και γω στην παρέα σας προερχόμενος απο Xperia p.

Σήμερα πήρα την συσκευή απο τα Public.

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, έπαιξα λίγο μαζί της και τώρα την έβαλα για φόρτιση.

Πόσες ώρες να το αφήσω για φόρτιση ?

Και το άλλο που θέλω να μου πείτε είναι,

πως βάζω έναν δικό μου ήχο κλήσης ?

Προσπάθησα αρκετά και δεν τα κατάφερα, έκανα έναν φάκελο με το όνομα ringtones βάζω μέσα το αρχείο ήχου και δεν μου το βγάζει στης επιλογές που έχει για ήχο κλήσης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα στο φόρουμ! Το δικό μου g είναι λίγο παραπάνω από 2 μηνών και μέχρι σήμερα όλα πήγαιναν μια χαρά. Επειδή όμως πήρα το μικρό (8GB - ακόμα το μετανιώνω) η μνήμη άρχισε να γεμίζει και είπα να ανεβάσω κανα 2 βιντεάκια στο Drive να ξεμπουκώσει. Και εκεί που όλα πάνε μια χαρά, τρώει ένα χοντρό κόλλημα και δεν αντιδρά σε τίποτα. Πατάω Power + Vol Down και κολλάει στη Splash Screen. Δοκίμασα Recovery + Factory απο το FastBoot (ευτυχώς φτάνει μέχρι εκεί) αλλά τζίφος, βγάζει μια μαύρη οθόνη και δεν κάνει τίποτα. Δοκίμασα και ο,τι άλλο είχε στο support της moto αλλά τίποτα κι από εκεί. Μίλησα με το Live Chat της moto και η κοπέλα μου είπε για αντικατάσταση και μου είπε να πάρω τηλ. στη"Motorola Support for Greece"(μάλλον εννοεί τη CellCom). Σκέφτηκα να φλασάρω ROM αλλά φοβάμαι γιατί έχω χρόνια να ασχοληθώ με αυτά. Μήπως έχετε καμιά ιδέα; Η συσκευή είναι στη stock 4.4.2 - απλά το γύρισα σε ART. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας!

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα ήρθα και γω στην παρέα σας προερχόμενος απο Xperia p.

Σήμερα πήρα την συσκευή απο τα Public.

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, έπαιξα λίγο μαζί της και τώρα την έβαλα για φόρτιση.

Πόσες ώρες να το αφήσω για φόρτιση ?

Και το άλλο που θέλω να μου πείτε είναι,

πως βάζω έναν δικό μου ήχο κλήσης ?

Προσπάθησα αρκετά και δεν τα κατάφερα, έκανα έναν φάκελο με το όνομα ringtones βάζω μέσα το αρχείο ήχου και δεν μου το βγάζει στης επιλογές που έχει για ήχο κλήσης

Για τη φόρτιση θα ακούσεις αρκετά αλλά είναι λίγο υποκειμενικό, εγώ π.χ. το άφησα ένα 8ωρο να φορτίσει, το έφτασα 0% (2 φορές) και μετά κανονικά. Για τα Ringtones πρέπει να βρεις τον φάκελο της συσκευής (τώρα δεν έχω το κινητό να σου πω) και να βάλεις μέσα τα δικά σου ή να κατεβάσεις ένα App από το Play Store να κάνει αυτή τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Λες αξίζει να το ξανα στήσουμε απ την αρχή, αν βάλουμε καμιά γαλλική ρομ που την πήρε ήδη η αξίζει η αναμονή;

 

Για κανενα λογο φιλε.μου! Εγω απλα θα περιμενω :D ομορφα και ωραια!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι έχει συμβεί και δεν λειτουργεί το google device manager ούτε και το lost my device;Στο play το G φαινεται κανονικά.Εχω κάνει clear data στο play store οπως και στο πλαισιο υπηρεσιών google.Εχω ενεργοποιημένο απομεκρυσμενο εντοπισμο και κλειδωμα, αναγνωριστικο συσκευής μοτορολα και τις αντιστοιχες εφαρμογες στους διαχειριστές συσκευής.Θα έκανα restore αλλα περιμένω το update να κάνω μια και καλή. Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του Moto G 4G, ώστε να μην πάει χαμένη και η 32άρα μνήμη που έχω, αλλά διαβάζω από πολλούς για προβλήματα με την SD card. Αξίζει η αγορά του ή να πάω στο 16GB χωρίς κάρτα; Υπάρχει διαφορά ανάμεσα στο Amazon Αγγλίας και Γερμανίας; Πέρα από μια μικρή διαφορά στην τιμή, υπάρχει κάποια αλλαγή στο κινητό; Έλεγα να το πάρω από Αγγλία, γιατί το τελευταίο δέμα από Amazon Γερμανίας έκανε πάνω από ένα μήνα να έρθει :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του Moto G 4G, ώστε να μην πάει χαμένη και η 32άρα μνήμη που έχω, αλλά διαβάζω από πολλούς για προβλήματα με την SD card. Αξίζει η αγορά του ή να πάω στο 16GB χωρίς κάρτα; Υπάρχει διαφορά ανάμεσα στο Amazon Αγγλίας και Γερμανίας; Πέρα από μια μικρή διαφορά στην τιμή, υπάρχει κάποια αλλαγή στο κινητό; Έλεγα να το πάρω από Αγγλία, γιατί το τελευταίο δέμα από Amazon Γερμανίας έκανε πάνω από ένα μήνα να έρθει :wacko:

 

Με την τελευταία ενημέρωση (4.4.4) τα προβλήματα με τις sd κάρτες λύνονται (σύμφωνα με τη Motorola πάντα). Τώρα ανάμεσα σε Αγγλία και Γερμανία, εγώ προσωπικά θα προτιμούσα από Αγγλία. Στο κινητό δεν υπάρχει κάποια διαφορά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...