Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φαινεται οτι ακομη 3 χρονια μετα την τεραστια αποτυχια του atrix 4g Που στην ουσια ηταν ενα προβληματικο τηλεφωνο εξ'αρχης, δεν φαινεται H motorola να εχει βαλει μυαλα.:happy:

Υπηρχαν πολλα τηλεφωνα value for money που απλα σεβοντουσαν τον εαυτο τους , οπως το Neo v Που εχεις

 

Τι αυθαίρετο συμπέρασμα ήταν αυτό και τι άκυρη σύγκριση;

Πιο vfm κινητό από το moto g αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει. Θα ήθελα όμως πραγματικά να ακούσω αυτά τα πολλά τηλέφωνα που σέβονται τον εαυτό τους και είναι vfm...και το neo v δεν είναι από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@karx

Για το 2011 ήταν VFM.

Σύμφωνος για VFM το G

@left_ace

Όχι, αλλά θα το αγόραζα αν είχε υπέρυθρες, η αν η wind το έφερνε στα 16GB στα 180,00€~

Link to comment
Share on other sites

φαινεται οτι ακομη 3 χρονια μετα την τεραστια αποτυχια του atrix 4g Που στην ουσια ηταν ενα προβληματικο τηλεφωνο εξ'αρχης, δεν φαινεται H motorola να εχει βαλει μυαλα.:happy:

Υπηρχαν πολλα τηλεφωνα value for money που απλα σεβοντουσαν τον εαυτο τους , οπως το Neo v Που εχεις

 

 

Φιλε ΤΙ ΛΕΣ ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

το κινητο ειναι απιστευτο απλα μερικες συσκευες παρουσιαζουν καποια προβληματα ΚΑΜΙΑ σχεση ομως με αυτα που γραφεις !

Δεν εχεις ιδεα,αστο μην ασχολεισαι. Το κινητο ειναι ισαξιο του Galaxy s 4 .

Link to comment
Share on other sites

@karx

 

Για το 2011 ήταν

 

 

Ητανε εν μερη, αλλα μια συσκευη κρινεται διαχρονικα κι εκει ειναι που τα χαλασε η σονυ με τη τραγικη 4.0.4

Δεν αρκει μονο που εκανε 199€.

 

Οσο για το ποσο θα φερει η wind το Μοτο G, δε με αποσχολει, οχι επειδη το εχω αλλα επειδη υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

@vairas, χθες βραδυ το ειχα στα χερια μου το S4. Ενα κινητο υπερπληρες μπορω να πω αλλα οχι να το παινευτουμε...το moto g επειδη εχει pure android ειναι πιο γρηγορο στις διεργασιες. Στα αλλα ναι, ειναι πιο γρηγορο το s4 εννοειτε.

Link to comment
Share on other sites

@mixlis πολύ εύκολα συμπεράσματα βγάζεις.

εχω το atrix 4g... τοτε το ειχα παρει 699 ..Εκτος απο οτι ειναι το μονο κινητο του πλανητη με 1gb ram και τρεχει ακομα 2.3 ,Ολα τα atrix εχουν hardware θεμα με την motherboard, η οποια καιει το chip της οθονης αφης. Ενα προβλημα που ποτε δεν παραδεχτηκε η μοτορολα γι αυτο κι εβγαλε τοτε, σχεδον αμεσως το atrix 2. Οσα πλεον atrix ειναι εντος εγγυησης τους δινουν καινουρια Moto i.

Εγω εχω αλλαξει 3 φορες digitizer φυσικα εκτος εγγυησης γιατι ειχα ξεκλειδωσει το bootloader, ο οποιος οχι μονο ηταν κλειδωμενος αλλα και κρυπτογραφημενος...

 

Ρωταω καποια πραγματα για να μην την πατησω ξανα..

Link to comment
Share on other sites

εχω το atrix 4g... τοτε το ειχα παρει 699 ..Εκτος απο οτι ειναι το μονο κινητο του πλανητη με 1gb ram και τρεχει ακομα 2.3 ,Ολα τα atrix εχουν hardware θεμα με την motherboard, η οποια καιει το chip της οθονης αφης. Ενα προβλημα που ποτε δεν παραδεχτηκε η μοτορολα γι αυτο κι εβγαλε τοτε, σχεδον αμεσως το atrix 2. Οσα πλεον atrix ειναι εντος εγγυησης τους δινουν καινουρια Moto i.

Εγω εχω αλλαξει 3 φορες digitizer φυσικα εκτος εγγυησης γιατι ειχα ξεκλειδωσει το bootloader, ο οποιος οχι μονο ηταν κλειδωμενος αλλα και κρυπτογραφημενος...

 

Ρωταω καποια πραγματα για να μην την πατησω ξανα..

 

Δε σε αμφισβητώ.

Εγώ να δεις τι έχω πάθει με τη νόκια αλλά δεν είναι επί του θέματος.

Έχω περάσει τη φάση του μονταρίσματος για να με απασχολεί ο bootloader.

Δικαίωμα σου όμως που το έχεις ψηλά στις προτιμήσεις σου αλλά μάλλον δεν είναι για σένα το Moto G.

Καλά κάνεις και το ψάχνεις αλλά τα Moto X,G είναι πάρα πολύ αξιόλογα κινητά.

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά τα τρελά που διαβάζω;;!! Εμένα το κινητό δεν ζεστάθηκε ποτέ. Ποτέ δεν παρουσίασε lag σε εισερχόμενη κλήση και η αυτόματη φωτεινότητά του ναι, κατεβαίνει σε σκοτεινό χώρο. Tα προβληματάκια που έχει βγάλει είναι γνωστά μέχρι στιγμής και δεν νομίζω ότι έχει βγει απροβλημάτιστη νέα συσκευή από οποιαδήποτε εταιρία μέχρι τώρα. Εννοείται πως είναι το πιο VFM της αγοράς αυτή τη στιγμή (αν εξαιρέσουμε τα κινέζικα). Πολύ κοντινό του σε σύγκριση είναι το Galaxy S3 που οι τιμές του πλησιάζουν αλλά αν συνυπολογίσεις το 4.4.2 του G και τις αναβαθμίσεις που θα έχει στο μέλλον ξεπερνάει το S3 το οποίο θα μείνει με 4.3 και το οποίο έχω δει να τρώει lagαρίσματα τρελά μόνο με το Facebook ανοιχτή εφαρμογή (και το λέω ενώ είμαι αρκετά Samsung fan!). Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Όταν το βάλουμε σε 2G, εκτός του οτι βελτιώνεται το σήμα, τι αρνητικό έχουμε;

 

Δεν βελτιώνεται το σήμα. Απλά το 3g δεν πιάνει τόσο καλά όσο το 2g. Αν δεν έχει 3g, θα πιάσει μόνο του το 2g.

 

Είναι δηλαδή σαν να του βάζεις ένα άνω όριο.

 

Πχ αν σε κάποια άλλη συσκευή έχεις 4g και πιάνει μια γραμμή, αν την χάσει, συνήθως πέφτει σε φουλ σήμα 3g.

Το ίδιο συμβαίνει και από 3g σε 2g.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βελτιώνεται το σήμα. Απλά το 3g δεν πιάνει τόσο καλά όσο το 2g. Αν δεν έχει 3g, θα πιάσει μόνο του το 2g.

 

Είναι δηλαδή σαν να του βάζεις ένα άνω όριο.

 

Πχ αν σε κάποια άλλη συσκευή έχεις 4g και πιάνει μια γραμμή, αν την χάσει, συνήθως πέφτει σε φουλ σήμα 3g.

Το ίδιο συμβαίνει και από 3g σε 2g.

 

Εγώ πάντως το έκανα και βλέπω οτι σε σημεία του σπιτιού που χανόταν τελείως το σήμα της κινητης , τώρα πλέον έχω σήμα. Έτσι και αλλιως για ίντερνετ δουλεύω μονο το wifi και όταν κάποια στιγμη εξω χρειαστω ιντερνέτ ενεργοποιω τα δεδομένα και το γυρναω σε 3G με ενα widghet που έβαλα στην επιφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

μου περίσσεψε αυτή η θήκη http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00HLDGZJO/ref=oh_details_o03_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

 

ειναι το μοντελο που δεν εχει το κλιπ (δεν φαινετε σε αυτες τις φωτο ) .την δινω οσο την πηρα (14 ευρω με τα μεταφορικα ) και 2 ζελατινες προστασιας δωρο ,ειμαι περιοχη αττικης κοντα κεντρο .αν τα θελει κανεις ας στειλει πμ.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φαινεται οτι ακομη 3 χρονια μετα την τεραστια αποτυχια του atrix 4g Που στην ουσια ηταν ενα προβληματικο τηλεφωνο εξ'αρχης, δεν φαινεται H motorola να εχει βαλει μυαλα.:happy:

Υπηρχαν πολλα τηλεφωνα value for money που απλα σεβοντουσαν τον εαυτο τους , οπως το Neo v Που εχεις

 

Μπορείς να μου βρεις ένα vfm κινητό αυτήν την στιγμή που τρέχει official την παναλαφρη kit kat; έχεις αξιόλογη εγγύηση (οχι σαν τα κινέζικα που αν χαλάσει τρέχα γύρευε), έχεις αναβαθμίσεις (παντα τις τελευταίες). Αν μου βρεις έστω και ένα με τα παραπάνω τότε έχουν βάση αυτά που λες, αν δεν μπορείς να βρεις τότε συγνώμη φιλε αλλά είσαι παπατζας

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχει πάρει κανείς σε έκδοση dual sim; Ποιες είναι οι εντυπώσεις του σε χρήση dual sim, (η προσωπική του για τα καθημερινά με ενδιαφέρει όχι benchmarks κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μία ερώτηση.Το moto g to 16 gigo στο amazon uk κοστίζει 155.57 λύρες.Αν το παραγγείλω πόσο θα μ έρθει μαζί με τα μεταφορικά? Παρακαλώ απαντήστε γιατί το σκέφτομαι να βγάλω μία χρεωστική μόνο και μόνο γι αυτό το κινιτό μπας και όντως συμφέρει καλύτερο απο έξω.:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μία ερώτηση.Το moto g to 16 gigo στο amazon uk κοστίζει 155.57 λύρες.Αν το παραγγείλω πόσο θα μ έρθει μαζί με τα μεταφορικά? Παρακαλώ απαντήστε γιατί το σκέφτομαι να βγάλω μία χρεωστική μόνο και μόνο γι αυτό το κινιτό μπας και όντως συμφέρει καλύτερο απο έξω.:worry:

Βγαινει 165,2 λυρες με μεταφορικα δηλαδη 197,5 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Πάντως λες να συμφέρει καλύτερα?Γιατί από skroutz έχει μόνο 20 ευρώ διαφορά..

 

Συμφέρει γιατί με αυτά τα 20 ευρώ παίρνεις θήκη screen protector και σου μένουν και ρέστα για να πας σινεμά:p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Πάντως λες να συμφέρει καλύτερα?Γιατί από skroutz έχει μόνο 20 ευρώ διαφορά..

 

Περιμενε μεχρι αυριο για να ανακοινωσει και η wind την τιμη της.Αν ειναι κατω απο 200(που δεν νομιζω) παρτο απο wind .Αν ειναι 200 δεν ξερω αν συμφερει που η amazon εχει καλυτερη υποστηριξη.Οτι πιστευεις εσυ.Εγω αν βλεπω ιδιες τιμες σε προιοντα μεταξυ Ελλαδας και εξωτερικου,αγοραζω απο εδω επειδη δεν εχω δικια μου πιστωτικη καρτα.

Edited by Andrikos97
Link to comment
Share on other sites

Περιμενε μεχρι αυριο για να ανακοινωσει και η wind την τιμη της.Αν ειναι κατω απο 200(που δεν νομιζω) παρτο απο wind .Αν ειναι 200 δεν ξερω αν συμφερει που η amazon εχει καλητερη υποστηριξη.Οτι πιστευεις εσυ.Εγω αν βλεπω ιδιες τιμες σε προιοντα μεταξυ Ελλαδας και εξωτερικου,αγοραζω απο εδω επειδη δεν εχω δικια μου πιστωτικη καρτα.

 

Ο φίλος όμως ενδιαφέρεται για το 16άρι. Στην wind όπως ακούγεται, θα έχουν το 8gb, άρα συμφέρει στα ίδια χρήματα να πάρει απο έξω το 16άρι.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος όμως ενδιαφέρεται για το 16άρι. Στην wind όπως ακούγεται, θα έχουν το 8gb, άρα συμφέρει στα ίδια χρήματα να πάρει απο έξω το 16άρι.

 

και να υπολογισετε και περιορισμο στην διαθεσιμοτητα.σε ολα τα value for money κινητα υπαρχει ΠΑΝΤΑ ελλειψη..οποτε καλυτερα απο αμαζον.

 

μια ερωτηση

το εχω παραγγειλει απο το amazon uκ αλλα απο το αμαζον το ιδιο και οχι απο reseller.διαβαζω πως αρχει και υπαρχει προβλημα με το αεροδρομιο και ετσι δεν ολοκληρωνεται..τι παιζει λιγο.ενημερωστε με καποιος.

το order status αυτην την στιγμη ειναι σε We’ve started preparing your parcel. This process can take some time but doesn't change the delivery date. We'll send you an e-mail when your order has dispatched. You can still request cancellation if you’ve changed your mind.

 

ευχαριστω.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση

το εχω παραγγειλει απο το amazon uκ αλλα απο το αμαζον το ιδιο και οχι απο reseller.διαβαζω πως αρχει και υπαρχει προβλημα με το αεροδρομιο και ετσι δεν ολοκληρωνεται..τι παιζει λιγο.ενημερωστε με καποιος.

το order status αυτην την στιγμη ειναι σε We’ve started preparing your parcel. This process can take some time but doesn't change the delivery date. We'll send you an e-mail when your order has dispatched. You can still request cancellation if you’ve changed your mind.

 

ευχαριστω.

 

Έκανα μια παραγγελία (όχι κινητό), χτες στις 00:30. Απο το πρωί μου έβγαζε αυτό και πριν κανα δίωρο μου ήρθε mail πως έγινε dispatched.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια παραγγελία (όχι κινητό), χτες στις 00:30. Απο το πρωί μου έβγαζε αυτό και πριν κανα δίωρο μου ήρθε mail πως έγινε dispatched.

 

εγω χθες το μεσημερι την εκανα..απλα ρωτησα γιατι πολλεεεεεεεεεεεεεεες σελιδες πισω ενα παιδι ελεγε για καποιο κωλυμα για το οτι το αντικειμενο εχει μπαταρια και "κολλαει" στον ελεγχο του αεροδρομιου

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος όμως ενδιαφέρεται για το 16άρι. Στην wind όπως ακούγεται, θα έχουν το 8gb, άρα συμφέρει στα ίδια χρήματα να πάρει απο έξω το 16άρι.

Αααα... συγνωμη.Νομιζα οτι θα φερουν και τα δυο.Τοτε ναι 16αρι απο amazon εξακολουθει να ειναι η καλυτερη λυση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...