Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν πειραζει...πρεπει να αρχισω το κατεβασμα..θα τα κρατησεις πολυ καιρο στο rapidshare?γιατι εδω εχω μονο GPRS και λογικα δεν θα ειναι γρηγορο το κατεβασμα...ευχαριστω παντως...:):)...ολα αυτα ισχυουν και για Μ1???σιγα σιγα περναω τις εφαρμογες που ειχε δωσει παλιοτερα ενας φιλος...βλεπω καποια ονοματα xperia και τετοια και ανυσυχω μηπως δεν παιζουν..παιζουν ολα τα παιχνιδια??απαντα μου please σε ολα τα ερωτηματα...:O

 

Φίλε μου καλέ... δυστηχώς δέν έχω δοκιμάσει ακόμα τίποτε απο το πακέτο αυτό:O (πιάστικα μετά με κάτι άλλα ογκόδες κατεβάσματα... και το είχα στην 'αποθήκη με τις αράχνες' )

Δέν θα βιαστώ να το κατεβάσω...έχω αρκετό χώρο στο Rapidshare...οπότε ΜΗΝ ανχώνεσαι ;):happy:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι γιατί τα βρήκα λίγο σκούρα με το πακέτο... σε κάθε part έχει τα ίδια πράγματα ή κάνω κάτι λάθος?:confused:.... και μετά που κάνω extract ποια αρχεία χρησιμοποιώ για το κινητό?... ευχαριστώ εκ των προτέρων:)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μήνες στην κατοχή μου το κινητό τα έπαιξε. Δεν φόρτιζε και το έστειλα στο σέρβις. Μετά από 25 ημέρες με πήραν να μου πουν την κλασική δικαιολογία τους ότι έχει πιάσει υγρασία ο κονέκτορας της φόρτισης και οφείλεται σε δική μου κακή χρήση. Οπότε μου πρότεινε να πληρώσω την ζημιά 250€, δηλαδή αντικατάσταση της συσκευής! Αν είναι ποτέ δυνατόν! Τέτοια μούφα κινητό και εταιρεία δεν ξαναέγιναν! Όπου ακουμπά το χεράκι της η Voda τα κάνει μούσκεμα! Φρικτή εμπειρία από ένα κινητό που σε ικανά χέρια developerάδων θα πέταγε φωτιές με τα χαρακτηριστικά του!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλέ... δυστηχώς δέν έχω δοκιμάσει ακόμα τίποτε απο το πακέτο αυτό:O (πιάστικα μετά με κάτι άλλα ογκόδες κατεβάσματα... και το είχα στην 'αποθήκη με τις αράχνες' )

Δέν θα βιαστώ να το κατεβάσω...έχω αρκετό χώρο στο Rapidshare...οπότε ΜΗΝ ανχώνεσαι ;):happy:

ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου...να εισαι καλα:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μήνες στην κατοχή μου το κινητό τα έπαιξε. Δεν φόρτιζε και το έστειλα στο σέρβις. Μετά από 25 ημέρες με πήραν να μου πουν την κλασική δικαιολογία τους ότι έχει πιάσει υγρασία ο κονέκτορας της φόρτισης και οφείλεται σε δική μου κακή χρήση. Οπότε μου πρότεινε να πληρώσω την ζημιά 250€, δηλαδή αντικατάσταση της συσκευής! Αν είναι ποτέ δυνατόν! Τέτοια μούφα κινητό και εταιρεία δεν ξαναέγιναν! Όπου ακουμπά το χεράκι της η Voda τα κάνει μούσκεμα! Φρικτή εμπειρία από ένα κινητό που σε ικανά χέρια developerάδων θα πέταγε φωτιές με τα χαρακτηριστικά του!

 

Χωρίς να αμφυσβιτήσω τα λεγόμενά σου, Η Samsung γενικότερα...δέν φημήζεται για σικέ Service (που να θέλουν να τα αρπάξουν) και σε σχέση με το Service που είχε παλυότερα...έχει φτυάξει! το λέω απο προσοπική πίρα, αλλά πέζει ρόλο και ο παράγοντας, να μήν πέσεις σε τσολιά!! στο σέρβις!!

Υπομονή...τι να πω!:worry:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μεσω της Voda το εστειλες στο σερβις?Στο λεω, μπορει και να το ξερεις ηδη βεβαια, πως δεν τα στελνουν στο σερβις της ιδιας της samsung αλλα σε καποιο σερβις που συνεργαζονται.Εμενα δεν δουλευε το wifi και το εστειλαν και αλλαξαν πλακετα.Οχι συσκευη.Μολις την φορτισα και την ανοιξα απλα δεν εβρισκε πουθενα δικτυο.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ!! Σήμερα, κάνοντας μια επίσκεψη στο Samsung-Firmwares

διαπίστωσα πως στο Λίνκ για το H1... δέν υπάρχει η σελίδα!!!:blink:

http://samsung-firmwares.com/samsunglinux.htm

Η

http://samsung-firmware.com/i8320.htm

Τυχαίο??? δέν νομίζω!! :lol::p

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το φαγαμε στον πρωκτο το κινητο η νομιζω?Αν δεν βγει με αλλο λειτουργικο την κατσαμε.Παντως αν επεφτε εξελιξη θα ηταν παρα πολυ καλη φαση.Μεχρι τωρα λειτουργει αψογα.
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω πώς απλά δέν δουλέβει η σελίδα:worry: αλλιός...αν την κατεβάσανε....:cry::mad:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

έχει χαλάσει το link. η σωστή σελίδα είναι http://samsung-firmwares.com/i8320.htm και δουλεύει κανονικά.

 

Και ομως ουτε αυτη δουλευει :(

 

Σήμερα...δουλεύει αυτή! λοίπουν κάτι εικόνες βέβαια...αλλάζουν Server?? :confused::blink::lol:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις σας κατι σχετικο με Android πανω στο H1?

Ειδα και σχετικα βιντεακια???

Υπαρχουν τυποι που το δουλευουν......

OnePlus 5T 8GB/128GB

OnePlus Referral Program

https://oneplus.net/gr/invite#EZDO6NX9933GQN9

Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ είναι η βασική σελίδα για Android http://www.limofans.com/forum.php?mod=forumdisplay&fid=37 που ασχολούνται και έχω ακουστά ότι και η Samsung βγάζει καινούριο firmware Android για το ι8320 http://www.freelimo.tk/viewtopic.php?f=2&t=15&start=20 "I read somewhere in there that samsung is developing an android version for h1 and is already a pre-release status. They said that it will be availiable soon"

 

Βρήκα έναν άλλον, που ασχολείται μόνος του σαν developer http://gitorious.org/~mephisto.

Όπως κατάλαβα, υπάρχει ένα φως στο τούνελ για μας τους H1αδες :D

Link to comment
Share on other sites

Βγένοντας λίγο Off Topic... Δέν ξέρω τι άποψη έχετε για την εγκατάσταση και χρήση Android στο H1, άν και πιστέβω πώς θα τρέχει άψογα χάρη του επεξεργαστή μας, θα έλεγα πως (απο προσωπική εμπηρία) φένεται οτι είναι ένα αρκετά ΚΛΗΣΤΟ λυτουργικό.

Το είδα πρόσφατα σε ένα SonyEricsson X10-mini ενός φίλου, και δέν θα έλεγα πως είχε ΤΑ μενου! σε ευκολία, φενόταν ίδιο με το δικό μας!

Μου έδωσε την εντύπωση πως είναι φτυαγμένο πάνω σε Java (ας με διωρθόσει κάποιος) και λόγο του ότι έχω και το LG-Arena Του οποίου το λυτουργικό είναι (αν πάλι δεν κάνω λάθος) με Java φτυαγμένο, είναι καλοσχεδιαμένο, λυτουργικό, αλλά ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ! καθόλου παρεμετροποιήσιμο...ούτε θέματα δεν αλάζει! και το ίδιο διαπίστωσα και στο X10-mini!

Θα έλεγα (αποψή μου) τσάπα το περιμένουμε για να το βάλουμε!:worry: δέν θα μας κάνει...μιάς και τυνχάνουμε και σκαλιστίρια εμείς εδω μέσα :p;)

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχω ψάξει πάρα πολύ σίγουρα ξέρω πως το Χ10 έχει την έκδοση 1.6 του Android που, όπως λέγεται, είναι πολύ πιο πίσω από τις εκδόσεις 2.1 και 2.2 που έχουν οι άλλες συσκευές Android και προσφέρουν πολύ περισσότερες δυνατότητες.

 

Μακάρι πάντως οι φήμες για την έλευση του Android να βγουν αληθινές.

Πιστεύω πως το Η1 είναι ικανό για πολύ περισσότερα πράγματα από αυτά που μας παρέχει τώρα.

Μετά από αρκετή χρήση του κινητού και ενώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις multimedia δυνατότητες του κινητού (μουσική, ταινίες,ιντερνετ-μέχρι ένα βαθμό-) δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος από την λειτουργία του ως τηλέφωνο. Πχ. τα θέματα με τα SMS δεν λύθηκαν ποτέ για εμένα, οι λίστες κλήσεων που δεν σβήνουν με την μία, reset της ώρας στο άσχετο, ενοχλητικός ήχος στο bluetooth όταν υπάρχει αναμονή κλήσεων. Καλά όσο για το πόσο άχρηστο είναι το GPS φαίνεται από ότι ώρες ώρες ξεχνάω ότι υπάρχει.

 

Πιστεύω πως η έλευση του Android θα βοηθούσε σε αυτή. Βέβαια αν γίνει σωστή και όχι πρόχειρη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχω ψάξει πάρα πολύ σίγουρα ξέρω πως το Χ10 έχει την έκδοση 1.6 του Android που, όπως λέγεται, είναι πολύ πιο πίσω από τις εκδόσεις 2.1 και 2.2 που έχουν οι άλλες συσκευές Android και προσφέρουν πολύ περισσότερες δυνατότητες.

 

Μακάρι πάντως οι φήμες για την έλευση του Android να βγουν αληθινές.

Πιστεύω πως το Η1 είναι ικανό για πολύ περισσότερα πράγματα από αυτά που μας παρέχει τώρα.

Μετά από αρκετή χρήση του κινητού και ενώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις multimedia δυνατότητες του κινητού (μουσική, ταινίες,ιντερνετ-μέχρι ένα βαθμό-) δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος από την λειτουργία του ως τηλέφωνο. Πχ. τα θέματα με τα SMS δεν λύθηκαν ποτέ για εμένα, οι λίστες κλήσεων που δεν σβήνουν με την μία, reset της ώρας στο άσχετο, ενοχλητικός ήχος στο bluetooth όταν υπάρχει αναμονή κλήσεων. Καλά όσο για το πόσο άχρηστο είναι το GPS φαίνεται από ότι ώρες ώρες ξεχνάω ότι υπάρχει.

 

Πιστεύω πως η έλευση του Android θα βοηθούσε σε αυτή. Βέβαια αν γίνει σωστή και όχι πρόχειρη δουλειά.

 

Δέν διαφονώ!!:happy: Πάντος ήταν πολύ χάλια το λυτουργικό του (X10-mini) κρύμα, για νέο τηλ. :(

Σήγουρα μπορέι να κάνει ΠΟΛΛΑ παραπάνω η συσκευή μας (H1) κι εγώ εύχομαι να βγάλει κάποιος μια Firmware, (Android) και να μιν της λύπει τπτ :happy:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

πως λιτουργει το android???εννοω οι τα κουμπια του κινητου και τετοια..??υπαρχει κανενας εδω που το εχει βαλει το κινητο σε android??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε δοκιμάσει opera mini σε full screen? Βρήκα εδώ στο φόρουμ για το Jet, το κατέβασα και δουλεύει άψογα. Υπάρχει και το εξής, να απενεργοποιήσεις το virtual keyboard και να βάλεις το κανονικό του κινητού.

για να την κάνετε install πρέπει να μπείτε από το κινητό (όχι από τον υπολογιστή και μετά να την μεταφέρετε στο κινητό. Δεν θα γίνει install έτσι), στην παρακάτω διεύθυνση: http://www.waphq.net/wap.php <===(μπαίνετε μέσο κινητού)

και να βάλετε κωδικό 330696

 

Μήπως έχει αλλάξει ο κωδικός ή δεν υπάρχει πλέον το αρχείο; Μου βγάζει file not found.

 

Μια ερώτηση: μετά τη C1 που βγήκε το Μάρτιο δεν υπάρχει καμία νέα επίσημη αναβάθμιση; Έχω καταλάβει κάτι λάθος, ή έτσι είναι; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχω ψάξει πάρα πολύ σίγουρα ξέρω πως το Χ10 έχει την έκδοση 1.6 του Android που, όπως λέγεται, είναι πολύ πιο πίσω από τις εκδόσεις 2.1 και 2.2 που έχουν οι άλλες συσκευές Android και προσφέρουν πολύ περισσότερες δυνατότητες.

 

Μακάρι πάντως οι φήμες για την έλευση του Android να βγουν αληθινές.

Πιστεύω πως το Η1 είναι ικανό για πολύ περισσότερα πράγματα από αυτά που μας παρέχει τώρα.

Μετά από αρκετή χρήση του κινητού και ενώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις multimedia δυνατότητες του κινητού (μουσική, ταινίες,ιντερνετ-μέχρι ένα βαθμό-) δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος από την λειτουργία του ως τηλέφωνο. Πχ. τα θέματα με τα SMS δεν λύθηκαν ποτέ για εμένα, οι λίστες κλήσεων που δεν σβήνουν με την μία, reset της ώρας στο άσχετο, ενοχλητικός ήχος στο bluetooth όταν υπάρχει αναμονή κλήσεων. Καλά όσο για το πόσο άχρηστο είναι το GPS φαίνεται από ότι ώρες ώρες ξεχνάω ότι υπάρχει.

 

Πιστεύω πως η έλευση του Android θα βοηθούσε σε αυτή. Βέβαια αν γίνει σωστή και όχι πρόχειρη δουλειά.

 

 

 

 

Καλα ολα αυτα με τα android, εγω ξερω πως το κινητο M1 που εχω περασε απο 8 μηνες απραξιας. Το προβλημα που ειχα ηταν πως δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω το τηλεφωνο με καρτα cosmote παρα μονο με vodafone συνδεση , δεν μπορουσα να συνδεθω με το pc studio και δεν ειχα κανει καμια αναβαθμιση . Πριν 2 εβδομαδες εστειλα το κινητο στο service της vodafone και μου ειπαν πως εχουν γινει ολες οι σχετικες αναβαθμισεις για να λειτουργει το τηλεφωνο καλα. Προς το παρον δεν το εχω δει αλλα θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση που πρεπει να εχει το κινητο και πως εγω μπορω να βρισκω τις υπολοιπες αναβαθμισεις που προκειται να γινουν.Ειμαι καινουριος στο forum και εχω διαβασει τα περισσοτερα απο αυτα που γραφεται, γι αυτο θα ηθελα καποια βοηθεια η συμβουλη απο εσας... Νομιζα πως το κινητο ηταν ενα σκουπιδι της vodafone...:lol: Ευχαριστω πολυ... :D

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει αλλάξει ο κωδικός ή δεν υπάρχει πλέον το αρχείο; Μου βγάζει file not found.

 

Μια ερώτηση: μετά τη C1 που βγήκε το Μάρτιο δεν υπάρχει καμία νέα επίσημη αναβάθμιση; Έχω καταλάβει κάτι λάθος, ή έτσι είναι; :confused:

 

Όπως τα λές είναι, είμαστε ακόμα στην C1:worry:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...