Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας ,

 

Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω

 

Σε Windows XP ποιο προγραμμα υπαρχει για να βλεπω το iPhone κανονικα την οθονη του .

 

Σας ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων .

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας ,

 

Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω

 

Σε Windows XP ποιο προγραμμα υπαρχει για να βλεπω το iPhone κανονικα την οθονη του .

 

Σας ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων .

 

Τι εννοείς; :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; :rolleyes:

 

 

Απο το PC ειτε να γραφω ειτε να δινω εντολες παραδειγμα να γραφω μεσα σε καποιο προγραμμα οπως το π.χ. Mail Μessages

 

Γενικα να βλεπω την οθονη του να κανω καποιες λειτουργιες

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να βλέπεις την οθόνη του iPhone στην οθόνη του υπολογιστή σου;:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να βλέπεις την οθόνη του iPhone στην οθόνη του υπολογιστή σου;:worry:

 

 

 

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ

Ενδιαφέρουσα ως ιδέα, αλλά δε νομίζω να υπάρχει τρόπος αν και ποτέ μη λες ποτέ με το iphone...

 

Εγώ θα προτιμούσα να μπορούσαμε να γράφουμε πχ. ΣΜΣ μέσω του υπολογιστή και να στελνονται από το iphone... Όπως γίνεται πχ. με το ΜyphoneExplorer. Επίσης γενικά να διαχειριζόμαστε τα ΣΜΣ του iphone μέσω υπολογιστή. Αλλά μάλλον... πολλά ζητάμε. :O

Link to comment
Share on other sites

Απο το PC ειτε να γραφω ειτε να δινω εντολες παραδειγμα να γραφω μεσα σε καποιο προγραμμα οπως το π.χ. Mail Μessages

 

Γενικα να βλεπω την οθονη του να κανω καποιες λειτουργιες

 

Από το iPhone στο PC γνωρίζω αρκετά αλλά το αντίστροφο όχι αλλά δεν βλέπω τον λόγο να γίνεται κάτι τέτοιο... :confused:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα ως ιδέα, αλλά δε νομίζω να υπάρχει τρόπος αν και ποτέ μη λες ποτέ με το iphone...

 

Εγώ θα προτιμούσα να μπορούσαμε να γράφουμε πχ. ΣΜΣ μέσω του υπολογιστή και να στελνονται από το iphone... Όπως γίνεται πχ. με το ΜyphoneExplorer. Επίσης γενικά να διαχειριζόμαστε τα ΣΜΣ του iphone μέσω υπολογιστή. Αλλά μάλλον... πολλά ζητάμε. :O

 

 

Το εχω δει σε Mac αλλα σε Windows δεν εχω βρει κατι περα απο το PC Suite αλλα πολυ προβληματικο .

 

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλιμερααααααααααα

πιρα προχτεσ το μηλοφψνο κ οποτε παιρνω τιλ, βγαζει ενα αγγουρι στιν οθονη κ λεει οτι πρωοθειται η κλισι μου κτλ...

πως στο διαβολο φευγει αυτη η μαμακια??

θενκ κιουυυυυυυυυ

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

καλιμερααααααααααα

πιρα προχτεσ το μηλοφψνο κ οποτε παιρνω τιλ, βγαζει ενα αγγουρι στιν οθονη κ λεει οτι πρωοθειται η κλισι μου κτλ...

πως στο διαβολο φευγει αυτη η μαμακια??

θενκ κιουυυυυυυυυ

 

εχεις wind?

το εχω δει σε wind

 

ξερει κανενας?

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος από πού κι ως πού έρχονται τέτοια push notifications στο facebook όπως στην εικόνα παρακάτω?? Περιττό να πω ότι είναι εντελώς άσχετα. Από Κινέζους, Τούρκους, Γερμανούς τους οποίους ούτε είχα ούτε έχω φίλους. Πώς γίνεται; Bug του facebook; Δεν γνωρίζω κανέναν κύριο Rizk. :p

http://img218.imageshack.us/img218/462/007s.png

 

Σε μένα βασικά ποτέ δεν λειτούργησαν τα push του facebook φυσιολογικά. Όλο άσχετα μου έρχονται.

Link to comment
Share on other sites

εχεις wind?

το εχω δει σε wind

 

ξερει κανενας?

 

ναι ειχα κοσμοτε κ τωρα που εχω φτερο εμφανιζονται.

λες να φταιει το φτερο??

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

εχεις wind?

το εχω δει σε wind

 

ξερει κανενας?

 

Nαι αυτο γινεται εξαιτιας της Wind... επειδη δεν ειναι επισημος παροχος.

Το προβλημα λυνεται μονο μετα απο Jailbreak, βαζεις το πακετο ForwardMsgFix

Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτο γινεται εξαιτιας της Wind... επειδη δεν ειναι επισημος παροχος.

Το προβλημα λυνεται μονο μετα απο Jailbreak, βαζεις το πακετο ForwardMsgFix

 

thanx saki!!!

αν φυγει το μινιμα προωθισις, θα μεινουν τα μινιματα που μου ερχονται οταν το εχω κλειστο ποιοι με πιραν 'η χανονται κ αυτα??

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΕΡΩΤΗΣΗ,

Αν εχεις λογαριασμο στο itunes και εχει και ενας φιλος σου μπορεις να του δωσεις στο τηλεφωνο του αγορασμενη εφαρμογη απο εσενα?

Αν ναι πως? Μετα ομως απο καθε update θα χανεται? Τι και πως γινεται?? Το πως με ενδιαφερει πολυ...

Link to comment
Share on other sites

thanx saki!!!

αν φυγει το μινιμα προωθισις, θα μεινουν τα μινιματα που μου ερχονται οταν το εχω κλειστο ποιοι με πιραν 'η χανονται κ αυτα??

 

Μονο αυτο το ενοχλητικο μηνυμα σταματαει να εμφανιζεταιι...... τιποτα αλλο δεν χανεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας. Πως μπορώ να μεταφέρω τραγούδια απο το Iphone στο pc.

Αν υπάρχει κάποιος οδηγός στο φόρουμ παρακλώ πειτε μου να τον βρω. εχω φαει το φορουμ και τίποτα.

Μπορέι να ναι μπροστά μου και να μην τον βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Μονο αυτο το ενοχλητικο μηνυμα σταματαει να εμφανιζεταιι...... τιποτα αλλο δεν χανεται.

 

thanx!!!!!!!!!

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

Μόλις που ανακάλυψα το site γιατί είμαι και νέος κάτοχος iphone.

Η ερώτησή μου είναι η εξής:

Είχα όλες τις επαφές μου στη sim και μόλις την έβαλα (τη sim) στο τηλ. χρησιμοποιώντας την επιλογή "αντιγραφή έπαφών από την sim στη συσκευή" τις πέρασα και στη συσκευή. Έβγαλα όμως κάποια στιγμή την sim και την έβαλα σε άλλο τηλέφωνο και κατά λάθος έσβησα τις επαφές μου από τη sim. Οπότε τώρα τις έχω τις επαφές μου στο iphone αλλά δεν τις έχω στη sim και βλέπω οτι στο iphone δεν έχει επιλογή "αντιγραφή επαφών από την συσκευή στη sim".

Με ποιόν τρόπο μπορώ να τις μεταφέρω στη sim ώστε να τις έχω σε περίπτωση κάποιας βλάβης του iphone;

Ελπίζω να μπορεί να με βοηθήσει κάποιος.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

απο το κακο στο χειροτερο παμε,αν ξερει καποιος να μου πει μια λυση στο προβλημα μου θα του ειμαι υποχρεος,παταω οποιοδιποτε πληκτρο στο μενου πχ ρυθμισεις και το τηλεφωνο κλειδωνει,το ξεκλειδωνω και μετα δουλευει κανονικα,αυτο συμβενει πολυ τακτικα,και ενα δευτερο ειναι οτι πολλες φορες το βγαζω απο την τσεπη κι αφτο κανει επανεκινηση ενω το εχω κλειδωμενω.
του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κ γω κατι μιας κ ειμαι ψιλοασχετος με τα μηλα..Δειξτε κατανοηση!

Τελικα το πηρα σημερα:rotfl: μεταχειρισμενο στα 16gb κ ειναι ηδη jailbroken κ ξεκλεiδομενο για να παιρνει ολες τις sim..O τυπος που το αγορασα μου ειπε οτι ειναι στο λογισμικο 3.0 κ να μην το αναβαθμισω γιατι θα χασω το ξεκλειδομα!!!

Επειδη οπως ειπα ειμαι κ ψιλο ασχετος φοβαμαι

κ στο φορτιστη να το συνδεσω τωρα:lol:

Απο οτι διαβαζω οι αναβαθμισεις γινονται μεσω itune ετσι?

Το itunes ομως δεν το χρησιμοποιουμε και για να βαζουμε τραγουδια κτλ στο iphone?

Αν λοιπον εγω το συνδεσω στο itunes κανει αυτοματα αναβαθμιση?

Ι tunes δεν εχω καν ακομα στο λαπτοπ επειδη φοβαμαι :(

Το πιο καινουριο firmware ειναι το 3.1.3 ετσι?

Εχει μεγαλη διαφορα απο το 3.0 που εχω εγω?

Κ απο οτο καταλαβα μεχρι κ το 3.1.2 γινετε jailbraik δεν γινετε λοιπον να κανω update στο 3.1.2 η αν κανω θα παει κατευθειαν στο 3.1.3?

Ουυυυυφφφφ τα ειπα ολα :D

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ένα ένα..

 

Καταρχάς, γιατί γίνεται μια σύγχυση με το ξεκλείδωμα στα iPhones. Εσένα είναι αγορασμένο από την Ελλάδα το τηλέφωνο ή από έξω; Γιατί αν είναι, δεν έχεις πρόβλημα με sim και τέτοια.

 

Αν το συνδέσεις στο iTunes το τηλέφωνο πιθανώς θα σου ζητήσει να αναβαθμίσεις. Οπότε του πατάς ένα όχι και τελείωσε η υπόθεση.

 

Το τελευταίο fw είναι το 3.1.3 και δεν γίνεται jailbreak σε αυτό. Στο 3.1.2 γίνεται κανονικά όμως.

 

Τις διαφορές ανάμεσα στην 3.1.2 και στην 3.0 που είσαι δεν τις θυμάμαι για να σου πω την αλήθεια.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ένα ένα..

 

Καταρχάς, γιατί γίνεται μια σύγχυση με το ξεκλείδωμα στα iPhones. Εσένα είναι αγορασμένο από την Ελλάδα το τηλέφωνο ή από έξω; Γιατί αν είναι, δεν έχεις πρόβλημα με sim και τέτοια.

 

Αν το συνδέσεις στο iTunes το τηλέφωνο πιθανώς θα σου ζητήσει να αναβαθμίσεις. Οπότε του πατάς ένα όχι και τελείωσε η υπόθεση.

 

Το τελευταίο fw είναι το 3.1.3 και δεν γίνεται jailbreak σε αυτό. Στο 3.1.2 γίνεται κανονικά όμως.

 

Τις διαφορές ανάμεσα στην 3.1.2 και στην 3.0 που είσαι δεν τις θυμάμαι για να σου πω την αλήθεια.:wacko:

 

 

Εγω εχω 3.1.3 και εχω κανει jailbreak......:blink:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 3.1.3 και εχω κανει jailbreak......:blink:

 

Έχεις Mac εσύ όμως...; :rolleyes:

 

Γράψε λάθος, έχεις iPhone 3G. Στα 3GS δεν γίνεται.

Edited by soom
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ένα ένα..

 

Καταρχάς, γιατί γίνεται μια σύγχυση με το ξεκλείδωμα στα iPhones. Εσένα είναι αγορασμένο από την Ελλάδα το τηλέφωνο ή από έξω; Γιατί αν είναι, δεν έχεις πρόβλημα με sim και τέτοια.

 

Αν το συνδέσεις στο iTunes το τηλέφωνο πιθανώς θα σου ζητήσει να αναβαθμίσεις. Οπότε του πατάς ένα όχι και τελείωσε η υπόθεση.

 

Το τελευταίο fw είναι το 3.1.3 και δεν γίνεται jailbreak σε αυτό. Στο 3.1.2 γίνεται κανονικά όμως.

 

Τις διαφορές ανάμεσα στην 3.1.2 και στην 3.0 που είσαι δεν τις θυμάμαι για να σου πω την αλήθεια.:wacko:

 

Ειναι αγορασμενο απο Ολλανδια μιας κ μενω εδω γυρω στον ενα χρονο, απλα ο τυπος που το αγορασα μεταχειρισμενο, το ειχε ξεκλειδωμενο κ jailbrake απο οτι μου ειπε...

Γιατι εδω ολλανδια τα τηλεφωνα ειναι ολα κλειδωμενα στην τmobile..

Οποτε να κανω λογαριασμο στο itunes κ να αρχισω το ΄ταξιδι΄ :O

Πως μπορω να καταλαβω αν ειναι οντως jailbrake ?

H αυτοματα αν εχει ξεκλειδωθει ειναι και jailbrake?

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...