Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Η μετάκληση έχει να κάνει όπως έχει καταλάβει σωστά, αν θες να δέχεσαι σε προεπιλεγμένο χρόνο που έχει στις ρυθμίσεις τα email σου αυτόματα, η χειροκίνητα όταν εσύ μπαίνεις στο mail...

 

Αυτο ομως γινεται οταν απενεργοποιησω την ωθηση? Γιατι εγω την εχω ενεργοποιημενη.

 

Επισης εχει αλλη μια επιλογη που λεει προηγμενα>μετακληση/χειροκινητα. Αυτο τι ειναι?

 

(συγνωμη αν σας πρηζω... αλλα δεν εχω βρει αλλου αναφορες...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε dimi_1967, δεν βρίσκω τον λόγο να σαστίζεις...

απλά το προϊόν που κατέχεις δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το προϊόν στο οποίο αναφερόμαστε σε αυτό το γκρουπ (πλην της προφανούς εξωτερικής ομοιότητας)...

την ίδια ερώτηση θα μπορούσες να την θέσεις σε οποιοδήποτε γκρουπ άλλου μοντέλου κ πάλι θα λάμβανες την ίδια απάντηση... εδω εκθέτουμε κ λύνουμε απορίες που αφορούν κυρίως το λογισμικό (αυτό που είναι η καρδιά, η ψυχή αλλά κ η όλη ουσία που το κάνει ξεχωριστό) αλλά κ το hardware ενός τηλεφώνου της apple... απλά..!

Φαντάζομαι ότι αμα έβαζες σε ένα πολυκαρμπονικό καλούπι όμοιο με μιας Ferrari έναν κινητήρα aygo (κυκλοφορεί κάτι αντίστοιχο στους ελληνικούς δρόμους) δεν θα το πήγαινες για service στην αντιπροσωπεία με το αλογάκι ούτε θα ρώταγες στο αντίστοιχο forum για χαρτογράφηση κινητήρα κ επιδόσεις (ακόμα κ άμα είχες στάμπα made in Italy)..:)

το κινητό που έχεις μπορεί να σε καλύπτει αλλά σίγουρα δεν έχει μεγάλη σχέση με τις υπολογιστικές, χρηστικές κ λοιπές (για να μην πλατιάζω) δυνατότητες του κινητού με το οποίο καταπιανόμαστε.. με τον όρο "κινέζικο" αναφερόμαστε στα προϊόντα μαϊμού ή κλώνους ή fake ή όπως θες πές τα...δεν διαγράφουμε τη δυνατότητα της χώρας για παραγωγή άρτιων προϊόντων (όταν οι προδιαγραφές τηρούνται κ πάντοτε με το αντίστοιχο τίμημα...)

να είσαι καλά...

καλό βράδυ

 

Οκ σε κατάλαβα φίλε μου.Αυτό που θέλω να ρωτησω και αν γνωρίζεις είναι,εδώ μέσα απαγορεύεται γενικός να αναφερόμαστε σε αυτού του είδους τα κινητά?η μπορώ να θέσω την ερωτηση μου σε άλλη ενότητα?Γιατί δεν νομιζω να είμαι ο μοναδικός που έχει κινέζικο εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ομως γινεται οταν απενεργοποιησω την ωθηση? Γιατι εγω την εχω ενεργοποιημενη.

 

Επισης εχει αλλη μια επιλογη που λεει προηγμενα>μετακληση/χειροκινητα. Αυτο τι ειναι?

 

(συγνωμη αν σας πρηζω... αλλα δεν εχω βρει αλλου αναφορες...)

 

H μετάκληση είναι αυτό ακριβώς που σου λέω κάθε 15 λεπτά πχ θα ψάχνει αν έχεις email και θα στα κατεβάζει αν ενεργοποιήσεις την ώθηση...

 

Αν το έχεις στο ελληνικό μενού στα εξηγεί περίπου από κάτω από τις επιλογές..

 

 

Οκ σε κατάλαβα φίλε μου.Αυτό που θέλω να ρωτησω και αν γνωρίζεις είναι,εδώ μέσα απαγορεύεται γενικός να αναφερόμαστε σε αυτού του είδους τα κινητά?η μπορώ να θέσω την ερωτηση μου σε άλλη ενότητα?Γιατί δεν νομιζω να είμαι ο μοναδικός που έχει κινέζικο εδώ μέσα.

 

 

Αν υπάρχει ένα τέτοιο θέμα δεν το γνωρίζω, αλλά από την στιγμή που δεν έχει καμία σχέση το προϊόν που έχεις στα χέρια σου με το θέμα, θεωρείτε άσχετο και εμείς δεν μπορούμε να σου δώσουμε πληροφορίες..

 

Δεν το είπα κακοπροαίρετα, αλλά για την σωστή ροή του θέματος..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε κατάλαβα φίλε μου.Αυτό που θέλω να ρωτησω και αν γνωρίζεις είναι,εδώ μέσα απαγορεύεται γενικός να αναφερόμαστε σε αυτού του είδους τα κινητά?η μπορώ να θέσω την ερωτηση μου σε άλλη ενότητα?Γιατί δεν νομιζω να είμαι ο μοναδικός που έχει κινέζικο εδώ μέσα.

 

ειλικρινά αυτό δεν το γνωριζω... λογικά εάν οι admin το γνωρίζουν θα σου απαντήσουν ή θα μεταφέρουν το ερώτημα στο σχετικό θέμα... πιστεύω απλά πως είναι δύσκολο γιατί δεν είναι από "επίσημη" (ή γνωστή εταιρεία) με αναπτυξη τεχνολογίας, εγγύηση κ αντιπρόσωπο εδώ... ουσιαστικά είναι "παράνομα" (ίσως κ εκτός εισαγωγικών) προϊόντα (καθώς κοπιάρουν χωρίς σχετικές εμπορικές συμφωνίες, κάποιο άλλο εμπορικό trademark)...

ελπίζω να βρεις άκρη κ να κάνεις την δουλειά σου;)

να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς

Ericsson GA628 - Ericsson SH888 - Ericsson T18 - Nokia 3210 - Ericsson R320 - Nokia 6210 -Samsung SGH_E105 - SE K800i - HTC Diamond - Nokia N97 - iPhone4&iPad2 (Apple© & no looking back)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Υπαρχει πουθενα στο τηλεφωνο δυνατοτητα ρυθμισεων του φωνητικου ελεγχου???

Εχω βρει μονο το on-off που εχει.

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω συγχρονισμό των apps σε δυο διαφορετικούς υπολογιστές;

Από ότι εχω καταλάβει μάλλον δεν γίνεται να συγχρονίσω με τον 2ο υπολογιστή χωρίς να σβηστούν τα apps που έχω από τον 1ο.

Δοκίμασα έναν τρόπο που βρήκα στο forum όπου κάνεις edit κάποια αρχεία της library του iTunes αλλά δεν δούλεψε :(

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω συγχρονισμό των apps σε δυο διαφορετικούς υπολογιστές;

Από ότι εχω καταλάβει μάλλον δεν γίνεται να συγχρονίσω με τον 2ο υπολογιστή χωρίς να σβηστούν τα apps που έχω από τον 1ο.

Δοκίμασα έναν τρόπο που βρήκα στο forum όπου κάνεις edit κάποια αρχεία της library του iTunes αλλά δεν δούλεψε :(

Υπάρχει η λειτουργία του Authorization.

Στην ουσία επισημοποιείς μέχρι 5 υπολογιστές να χρησιμοποιούν το ίδιο Apple ID.

Και λογικά τότε θα μπορείς να κάνεις αυτό που ζητάς.

Δεν είναι 100% αυτό που σου λέω, μιας και δεν έχω 2ο υπολογιστή.

Πήγαινε στο Store>Authorize this Computer

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει αυτό αλλά όταν παω να συγχρονίσω μου λεει οτι θα αντικαταστήσει όλα τα apps του κινητού μου με αυτά από τον 2ο υπολογιστή.

Στον 2ο υπολογιστή έχω κατεβάσει μόνο ένα app, δηλαδή θα σβηστούν όλα και θα περαστεί μόνο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω παρακάτω. Γουγλάρισα λιγάκι, και κάτι βρήκα για αλλαγή αρχείων, όπως προανέφερες.

Ίσως μπορείς να κάνεις επιλεκτικό συγχρονισμό στοιχείων. Να μην συγχρονίσεις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω συγχρονισμό των apps σε δυο διαφορετικούς υπολογιστές;

Από ότι εχω καταλάβει μάλλον δεν γίνεται να συγχρονίσω με τον 2ο υπολογιστή χωρίς να σβηστούν τα apps που έχω από τον 1ο.

Δοκίμασα έναν τρόπο που βρήκα στο forum όπου κάνεις edit κάποια αρχεία της library του iTunes αλλά δεν δούλεψε :(

Ένα απλό transfer purchases δεν αρκεί?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει δυνατοτητα για αναφορα παραδοσης μηνυματων μεσω του τηλεφωνου? Γτ ως τωρα εχω βαλει μια εφαρμογη απ το μαρκετ αλλα καποιες φορες στελνει την αναφορα οποτε το θυμαται.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει δυνατοτητα για αναφορα παραδοσης μηνυματων μεσω του τηλεφωνου? Γτ ως τωρα εχω βαλει μια εφαρμογη απ το μαρκετ αλλα καποιες φορες στελνει την αναφορα οποτε το θυμαται.

 

αν εισαι jb εγκαθιστας απο cydia την εφαρμογη iphonedelivery και εισαι κομπλε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά! Έχω το iPhone 3GS 4.2.1 Untethered Jailbreak και παρατηρώ ότι ενώ του έχω περασμένα αρκετά custom ringtones στις επιλογές ήχου κλήσης μου εμφανίζει μόνο το ένα custom ringtone. Γιατί? Με παλαιότερο firmware νομίζω 3.1.3 μου εμφανιζόντουσαν όλα κανονικά. Συμβαίνει και σε άλλους με τα δεδομένα τα δικά μου?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να με διαφωτισετε σχετικα με το backround των εφαρμογων...οταν πχ ανοιγω το κομπιουτερακι για να κανω μια πραξη και θελω να παω στο μενου γτ τελειωσα,θελω να βγω να την κλεισω δλδ παταμε το μπατον...μετα αν πατησου διπλο μπατον γτ εμφανιζονται ολες οι εφαρμογες που γενικα ειχαμε ανοιξει?...δεν κλεινουν με το πατημα του μπατον οταν βγαινω απο αυτες??πρεπει να καθομαι να τις σβηνω μια μια?????....και κατι αλλο οσο ειναι ολεσ μαζι στο μπακραουντ υποτιθεται οτι ειναι ανοιχτες και καταναλωνουν μπαταρια..??
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να με διαφωτισετε σχετικα με το backround των εφαρμογων...οταν πχ ανοιγω το κομπιουτερακι για να κανω μια πραξη και θελω να παω στο μενου γτ τελειωσα,θελω να βγω να την κλεισω δλδ παταμε το μπατον...μετα αν πατησου διπλο μπατον γτ εμφανιζονται ολες οι εφαρμογες που γενικα ειχαμε ανοιξει?...δεν κλεινουν με το πατημα του μπατον οταν βγαινω απο αυτες??πρεπει να καθομαι να τις σβηνω μια μια?????....και κατι αλλο οσο ειναι ολεσ μαζι στο μπακραουντ υποτιθεται οτι ειναι ανοιχτες και καταναλωνουν μπαταρια..??

 

Aν εισαι j/b βαλε το Remove Background SBS και με το πατημα ενος κουμπιου μεσα απο το SBSettings θα κλεινουν ολα αμεσως.

Δεν νομιζω οτι καταναλωνουν μπαταρια, αν και εχει συζητηθει πολλες φορες, με αναμεικτες αποψεις απο πολλους χρηστες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να με διαφωτισετε σχετικα με το backround των εφαρμογων...οταν πχ ανοιγω το κομπιουτερακι για να κανω μια πραξη και θελω να παω στο μενου γτ τελειωσα,θελω να βγω να την κλεισω δλδ παταμε το μπατον...μετα αν πατησου διπλο μπατον γτ εμφανιζονται ολες οι εφαρμογες που γενικα ειχαμε ανοιξει?...δεν κλεινουν με το πατημα του μπατον οταν βγαινω απο αυτες??πρεπει να καθομαι να τις σβηνω μια μια?????....και κατι αλλο οσο ειναι ολεσ μαζι στο μπακραουντ υποτιθεται οτι ειναι ανοιχτες και καταναλωνουν μπαταρια..??

 

Ακριβώς όπως το λες χρεισημοποιεις το multitasking. Και ναι τις κρατάει όλες. Και όχι δεν σου καθυστερούν το τηλέφωνο, δεν σου καίνε τη μπαταρία. Αυτή ειναι η μαγεία του iOS. Πέφτουν ουσιαστικά σε αναμονή κρατοντας όλα τους τα δεδομένα, οπότε όταν τις ξανατρεχεις δεν φορτώνουν απ την αρχή. Έτσι ίσα ίσα φορτώνει επιπλέον λιγότερο= λιγότερη χρήση CPU= περεταιρω οικονομία μπαταρίας!!!!!

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.. Εχω την εξης απορια.. Ενας φιλος μου πηρε ενα iphone 4 απο αγγλια αλλα ΔΕΝ το εχει χρησιμοποιησει ποτε.. Το εφερε Ελλαδα με σκοπο να το χρησιμοποιησει εδω...

 

Πως μπορει να βρει την εκδοση που εχει το κινητο ωστε να προχωρησει σε

unlock και jb...?

 

 

Το κινητο ειναι κλειδωμενο απο την Ο2 και αγορασμενο απο αγγλια τον Δεκεμβριο..

Model nr: A1332

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Aν εισαι j/b βαλε το Remove Background SBS και με το πατημα ενος κουμπιου μεσα απο το SBSettings θα κλεινουν ολα αμεσως.

Δεν νομιζω οτι καταναλωνουν μπαταρια, αν και εχει συζητηθει πολλες φορες, με αναμεικτες αποψεις απο πολλους χρηστες.

Βγήκε update για το SBSettings που υποστηρίζεται ολοκληρωμένα στην iOS 4+ ?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update για το SBSettings που υποστηρίζεται ολοκληρωμένα στην iOS 4+ ?

 

Εχω μεινει στην 4.1 και δουλευει μια χαρα.....πραγματικα ουτε καν το ηξερα οτι υπηρχε ασυμβατοτητα καποια στιγμη ή υπαρχει με την 4.2.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας. Είχα ένα 3G j/b στην 3.1.2 το οποίο πούλησα με σκοπό να πάρω ένα 4άρι. Έχω κάνει backup στο itunes για το παλιό κινητό. Αγοράζοντας το 4άρι να κάνω restore από το παλιό κινητό ? Εαν όχι μπορώ να περάσω μόνο τις επαφές ? Καμία πρόταση ή συμβουλή ?

Ευχαριστώ.

Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!

Ειμαι νεος χρηστης iphone και θελω βοηθεια... θελω να μεταφερω της επαφες που υπαρχουν στο iphone 3gs μου σε ενα νοκια n96

 

ευχαριστω προκαταβολικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!

Ειμαι νεος χρηστης iphone και θελω βοηθεια... θελω να μεταφερω της επαφες που υπαρχουν στο iphone 3gs μου σε ενα νοκια n96

 

ευχαριστω προκαταβολικα!!!!

Συγχρόνισε τις επαφές του iPhone με το Outlook και μετά σύνδεσε το Nokia και μετέφερε-συγχρόνισε τις επαφές του Outlook.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως μπορώ να οργανώσω σε φακέλους τη μουσική μου; Συγχρονίζοντας με itunes μεταφέρονται όλα χύμα στο τηλέφωνο. Μπορώ να κρατήσω τη δομή των φακέλων όπως είναι στο σκληρό μου δίσκο;
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...