Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως?δεν βρισκω καποια τετοια επιλογη...:O:Oγια τους σταθμους ξερεις να μου πεις?

 

Καλημέρα :)

 

Για ράδιο απλά χρησιμοποιώ το i.Tech Clip D-Radio Silver Bluetooth , οπότε δεν μπορώ να σε καλύψω :rolleyes:.Δες παρακάτω τον οδηγό για τα ringtones

 

Πως μπορώ να φτιάξω ένα Ringtone από ένα τραγούδι στο iTunes Library μου, μόνο με την χρήση του iTunes! Οδηγός

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν πειραζει τις βρηκα αλλου καλη σου νυχτα:D

Χωρίς να θέλω να σου κάνω επίθεση, έχουν απόλυτο δίκιο οι υπόλοιποι. Υπάρχει ολόκληρη ενότητα στο forum με οδηγούς σχετικούς με το iphone. Αφιέρωσε έστω μισή ώρα στο να τους διαβάσεις και πάνω από το 80% των αποριών σου θα λυθούν.

 

Αν και τότε δεν βγάλεις άκρη, ρώτα.

 

Σου είπε ο kkalog wunder radio, το οποίο είναι εφαρμογή για να ακούς ραδιόφωνο διαδικτυακά και θα τη βρεις στο app store, τόσο απλά. Για τα υπόλοιπα υπάρχουν οδηγοί.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ κ τους δυο!!!κ συγνωμη αν κουραζω με τις πολλες ερωτησεις!!!!!!

 

το αγορασα παιδια αλλα δεν εχει τους σταθμους που θελω....:(:(:(:( θελω πχ να ακουσω sfera k freedom αλλα τιποτα....:(

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ κ τους δυο!!!κ συγνωμη αν κουραζω με τις πολλες ερωτησεις!!!!!!

 

το αγορασα παιδια αλλα δεν εχει τους σταθμους που θελω....:(:(:(:( θελω πχ να ακουσω sfera k freedom αλλα τιποτα....:(

 

Αν αγόρασες το WunderRadio, μια χαρά βρίσκεις και τον Radio Sfera (Athens, Greece) και τον Freedom FM (Athens, Greece).

 

Κάνε κλικ στο tab «Σταθμοί» (κάτω αριστερά) και αναζήτησέ τους με τ' όνομά τους (sfera και freedom). Κάνε scroll στη λίστα που θα εμφανιστεί και εντόπισέ τους.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Αν αγόρασες το WunderRadio, μια χαρά βρίσκεις και τον Radio Sfera (Athens, Greece) και τον Freedom FM (Athens, Greece).

 

Κάνε κλικ στο tab «Σταθμοί» (κάτω αριστερά) και αναζήτησέ τους με τ' όνομά τους (sfera και freedom). Κάνε scroll στη λίστα που θα εμφανιστεί και εντόπισέ τους.

 

σε ευχαριστω πααααααααααααααααααααααααααραααααααααααααα πολυ τους βρηκααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Να ρωτησω κατι ακομα αν ανοιξω το itunes κ το συνδεσω με αλλο iphone θα μπορω να περασω τις εφαρμογες που εχω στο δικο μου κ σε αλλο??

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτηση;

 

Εστω οτι αγοραζω ενα προγραμμα απο το appstore. Μπορω να περασω το ιδιο προγραμμα και σε αλλο iphone; Εαν ναι ποσες φορες;

 

Ειμαστε 5 ατομα και λεμε να δωσουμε κανενα 20ρικο να παρουμε ενα προγραμμα πλοηγησης και να γινει συγχρονισμος απο ενα pc σε 5 τηλεφωνα ετσι ωστε να περασει το προγραμμα. Γινεται;

 

 

Ευχαριστω.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτηση;

 

Εστω οτι αγοραζω ενα προγραμμα απο το appstore. Μπορω να περασω το ιδιο προγραμμα και σε αλλο iphone; Εαν ναι ποσες φορες;

 

Ειμαστε 5 ατομα και λεμε να δωσουμε κανενα 20ρικο να παρουμε ενα προγραμμα πλοηγησης και να γινει συγχρονισμος απο ενα pc σε 5 τηλεφωνα ετσι ωστε να περασει το προγραμμα. Γινεται;

 

 

Ευχαριστω.

 

Ναι, μπορείς να αγοράσεις ένα πρόγραμμα από το appstore και να περάσεις το ίδιο πρόγραμμα και σε πολλά iPhones :p:D

 

Πώς το έχω κάνει εγώ: αγόρασα το Navigon και το συγχρόνισα στο δικό μου iPhone. Η κόρη μου από το δικό της laptop έκανε login με το δικό μου account, έκανε authorize το laptop της, επέλεξε αγορά του Navigon από το AppStore, της εμφανίστηκε μήνυμα ότι το έχει ήδη αγοράσει κι αν θέλει να το ξαναεγκαταστήσει. Επέλεξε ναι και το εγκατέστησε. Όλα καλά!

 

Το μόνο θέμα είναι ότι εάν έχεις εγκαταστήσει εφαρμογή από άλλο account δεν σε ενημερώνει για updates. Πρέπει κάθε τόσο να κάνεις login με το account που είχες όταν το εγκατέστησες και να τσεκάρεις για updates. Φυσικά η άλλη λύση είναι να ειδοποιείς τους φίλους σου ότι υπάρχει update στο πρόγραμμα που αγοράσατε μαζί. ;)

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Α, ξέχασα να σου πω πόσες φορές μπορείς να το κάνεις...

Για κάθε account μπορείς να κάνεις authorize μέχρι 5 υπολογιστές. Μόλις κάνεις authorize έναν υπολογιστή, σου εμφανίζει μήνυμα ότι μπορείς να κάνεις authorize ακόμα 4 (ή 3 ή 2...) υπολογιστές.

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω. Παντως εγω εκανα φορματ μια φορα και μετα εβαλα το itunes και το Iphone στον ιδιο υπολογιστη και μου ειπε οτι εχω ακομα 4 φορες. Δικαιο;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω. Παντως εγω εκανα φορματ μια φορα και μετα εβαλα το itunes και το Iphone στον ιδιο υπολογιστη και μου ειπε οτι εχω ακομα 4 φορες. Δικαιο;

 

Ξέχασες να κάνεις deauthorize τον υπολογιστή πριν τον κάνεις format, γι'αυτό σου μέτρησε -1 :shifty:

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη καθε φορα πρεπει να κανω deauthorize το pc; Καλό κ αυτο :P ;)

 

Ελπίζω την άλλη φορα να το θυμηθω. Αλλιως τί γινεται; Οταν φτασει στο 0;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη καθε φορα πρεπει να κανω deauthorize το pc; Καλό κ αυτο :P ;)

 

Ελπίζω την άλλη φορα να το θυμηθω. Αλλιως τί γινεται; Οταν φτασει στο 0;

 

Εάν δεν θυμηθείς να το κάνεις deauthorize, τότε μπορείς να κάνεις deauthorize all από το ένα pc που θα σου έχει μείνει :p

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να αγοράσεις ένα πρόγραμμα από το appstore και να περάσεις το ίδιο πρόγραμμα και σε πολλά iPhones :p:D

 

Πώς το έχω κάνει εγώ: αγόρασα το Navigon και το συγχρόνισα στο δικό μου iPhone. Η κόρη μου από το δικό της laptop έκανε login με το δικό μου account, έκανε authorize το laptop της, επέλεξε αγορά του Navigon από το AppStore, της εμφανίστηκε μήνυμα ότι το έχει ήδη αγοράσει κι αν θέλει να το ξαναεγκαταστήσει. Επέλεξε ναι και το εγκατέστησε. Όλα καλά!

 

Το μόνο θέμα είναι ότι εάν έχεις εγκαταστήσει εφαρμογή από άλλο account δεν σε ενημερώνει για updates. Πρέπει κάθε τόσο να κάνεις login με το account που είχες όταν το εγκατέστησες και να τσεκάρεις για updates. Φυσικά η άλλη λύση είναι να ειδοποιείς τους φίλους σου ότι υπάρχει update στο πρόγραμμα που αγοράσατε μαζί. ;)

 

Ως αρχάριος ακόμα :p θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι :rolleyes:

 

Στο δικό μου και της συζύγου μου δεν τα έχω κάνει authorize :O , είναι υποχρεωτικό να τα κάνεις;

 

Μπορώ άρα να πάρω και εγώ ένα πρόγραμμα πλοήγησης από το applestore και να το περάσω και στα δύο;

 

*εγώ το δικό μου το συνδέω από το netbook και το άλλο από το desktop

 

Παίζει ρόλο που το ένα είναι 3G και το άλλο 3Gs;:worry:

 

Ευχαριστώ και να έχετε μια όμορφη ημέρα :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω απο την στιγμη που συνδεεται στο Appstore κτλ δεν γινεται μονο του authorized ;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ως αρχάριος ακόμα :p θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι :rolleyes:

 

Στο δικό μου και της συζύγου μου δεν τα έχω κάνει authorize :O , είναι υποχρεωτικό να τα κάνεις;

 

Μπορώ άρα να πάρω και εγώ ένα πρόγραμμα πλοήγησης από το applestore και να το περάσω και στα δύο;

 

*εγώ το δικό μου το συνδέω από το netbook και το άλλο από το desktop

 

Παίζει ρόλο που το ένα είναι 3G και το άλλο 3Gs;:worry:

 

Ευχαριστώ και να έχετε μια όμορφη ημέρα :)

 

Αυτό που δουλεύει μια χαρά σε εμένα είναι το εξής:

 

Στο ίδιο PC (Mac αλλά αυτό δεν έχει σημασία) συγχρονίζω 2 iPhone το δικό μου και της συζύγου μου με ένα account appstore το οποίο είναι δηλωμένο και στα 2 τηλέφωνα (ένα 3Gs και ένα 3G). Όταν καταβάζω εφαρμογές από το ένα τηλέφωνο, αυτές είναι διαθέσιμες για κατέβασμα και από το άλλο δωρεάν αφού είναι συνδεδεμένα με τον ίδιο λογαριασμό, απλώς εφαρμογές που χρησιμοποιούν το "μαγνητόμετρο" δηλαδή την πυξίδα ή video όταν δοκιμάσεις να τις κατεβάσεις στο 3G ενημερώνεσαι ότι δεν είναι συμβατές με αυτό το τηλέφωνο.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δουλεύει μια χαρά σε εμένα είναι το εξής:

 

Στο ίδιο PC (Mac αλλά αυτό δεν έχει σημασία) συγχρονίζω 2 iPhone το δικό μου και της συζύγου μου με ένα account appstore το οποίο είναι δηλωμένο και στα 2 τηλέφωνα (ένα 3Gs και ένα 3G). Όταν καταβάζω εφαρμογές από το ένα τηλέφωνο, αυτές είναι διαθέσιμες για κατέβασμα και από το άλλο δωρεάν αφού είναι συνδεδεμένα με τον ίδιο λογαριασμό, απλώς εφαρμογές που χρησιμοποιούν το "μαγνητόμετρο" δηλαδή την πυξίδα ή video όταν δοκιμάσεις να τις κατεβάσεις στο 3G ενημερώνεσαι ότι δεν είναι συμβατές με αυτό το τηλέφωνο.

 

Ως ολίγον τι αρχάριος στα iPhone θα ήθελα να κάνω μια ακόμα ερώτηση.

 

Μπορώ τις ήδη πληρωμένες εφαρμογές μου να τις περάσω και στο άλλο κανονικά δηλαδή;Και αν κάνω στο iTunes login με το ίδιο account μετά τα backup / syncs πως διαχωρίζονται;:confused:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ως ολίγον τι αρχάριος στα iPhone θα ήθελα να κάνω μια ακόμα ερώτηση.

 

Μπορώ τις ήδη πληρωμένες εφαρμογές μου να τις περάσω και στο άλλο κανονικά δηλαδή;Και αν κάνω στο iTunes login με το ίδιο account μετά τα backup / syncs πως διαχωρίζονται;:confused:

 

Κανονικότατα! Απλώς θα πρέπει να επιλέξεις να γίνονται sync στο κάθε ένα από τα 2 τηλέφωνα συγκεκριμένες εφαρμογές / τραγούδια / κλπ που θέλεις και όχι αυτόματα τα πάντα (τα τηλέφωνα τα χειρίζεται ως ξεχωριστές συσκευές το iTunes οπότε κάθε φορά που συνδέεις το ένα από αυτά το βλέπεις με το δικό του "όνομα"). Έτσι θα μπορέσεις να ελέγξεις τι υπάρχει στο ένα τηλέφωνο και τι στο άλλο.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα! Απλώς θα πρέπει να επιλέξεις να γίνονται sync στο κάθε ένα από τα 2 τηλέφωνα συγκεκριμένες εφαρμογές / τραγούδια / κλπ που θέλεις και όχι αυτόματα τα πάντα (τα τηλέφωνα τα χειρίζεται ως ξεχωριστές συσκευές το iTunes οπότε κάθε φορά που συνδέεις το ένα από αυτά το βλέπεις με το δικό του "όνομα"). Έτσι θα μπορέσεις να ελέγξεις τι υπάρχει στο ένα τηλέφωνο και τι στο άλλο.

 

Γίνομαι λίγο κουραστικός αλλά αυτό γίνεται και στις φωτογραφίες; :confused:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να επισημάνω εδώ πως θα πρέπει να είναι από 2.1 και πάνω μιας και το 2.0 δεν είναι συμβατό. :rolleyes:

 

έχω και το i.Tech Bluetooth Clip Vibrate το οποίο είναι v2.0 και δεν μπορεί να εντοπιστεί από το iPhone :worry:

 

 

 

 

Σωστά :) , μπορείς να το έχεις και σαν ένα απλό ραδιόφωνο πέρα της χρησιμότητας του να συνδέεται και με το κινητό τηλέφωνο :p

 

Αγαπητέ χρήστη,

 

Σχετικά με το pairing του Clip Vibrate με το iPhone τα δοκιμάσαμε και δουλεύουν κανονικά το pairing έγινε χωρίς καμία επιπλοκή.

 

Σας στέλνω παρακάτω δυο link από το Blog μας που πιθανόν να σας βοηθήσουν σε περίπτωση που κάτι δε γίνεται σωστά στη διαδικασία του pairing.

How to pair your i.Tech Bluetooth

 

Θέμα 3: i.Tech Bluetooth and iPhone

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Γίνομαι λίγο κουραστικός αλλά αυτό γίνεται και στις φωτογραφίες; :confused:

 

Σε mac γίνεται σίγουρα γιατί φτιάχνεις στο iPhoto 2 "libraries" φωτογραφιών. Αν έχω καταλάβει καλά το πως δουλεύει η διαχείριση φωτογραφιών σε Windows αρκεί να έχεις στο μηχάνημα που συγχρονίζεις διακριτά folders (φακέλλους) για τα 2 τηλέφωνα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ χρήστη,

 

Σχετικά με το pairing του Clip Vibrate με το iPhone τα δοκιμάσαμε και δουλεύουν κανονικά το pairing έγινε χωρίς καμία επιπλοκή.

 

Σας στέλνω παρακάτω δυο link από το Blog μας που πιθανόν να σας βοηθήσουν σε περίπτωση που κάτι δε γίνεται σωστά στη διαδικασία του pairing.

How to pair your i.Tech Bluetooth

 

Θέμα 3: i.Tech Bluetooth and iPhone

 

Με εκτίμηση,

 

Ευχαριστώ πολύ για τις ενημερώσεις αλλά πλέον μπήκε στο συρτάρι μιας και αγόρασα πριν 3 ημέρες το i.Tech Clip Naro 601 :)

*αν και από δοκιμές που έκανα και στο δικό μου 3Gs αλλά και σε φίλου μου δεν βρήκα λύση για το i.Tech Bluetooth Clip Vibrate

 

 

Σε mac γίνεται σίγουρα γιατί φτιάχνεις στο iPhoto 2 "libraries" φωτογραφιών. Αν έχω καταλάβει καλά το πως δουλεύει η διαχείριση φωτογραφιών σε Windows αρκεί να έχεις στο μηχάνημα που συγχρονίζεις διακριτά folders (φακέλλους) για τα 2 τηλέφωνα.

 

Σ ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες :happy:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Όταν επισκέπτομαι σελίδες που έχουν flush ο Sarafi δεν τις παίζει. Κάνω κλικ με πάει στην σελίδα του adobe αλλά μου λέει ότι υπάρχει περιορισμός απο την apple μπλα μπλα μπλα....

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να μην έχω τέτοιο πρόβλημα με το flush.

 

iphone 3G, OS 3.1.2, χωρίς να το έχω "πειράξει" καθόλου.

 

Ευχαριστώ πολύ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το iPhone δεν υποστηρίζει το Adobe Flash και δεν ξέρουμε πότε (και αν) θα το υποστηρίξει.....

 

I wouldn't hold my breath... :p

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...