Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια απο εχθες στο μενου settings του 3g μου εχω το Nike + iPod....πως εγινε αυτο???:lol:ακολουθουν και screenshots...οταν μπαινω βεβαια μεσα δεν εχει τιποτα (οπως δειχνει το 2ο screenshot)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω βρηκα τη λυσηγια τα ringtones με ενα προγραμμα που λεγεται iringer...εκανε δουλεια τελικα,αν το χρειαζεται καποιος ας μου στειλει.
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο εχθες στο μενου settings του 3g μου εχω το Nike + iPod....πως εγινε αυτο???:lol:ακολουθουν και screenshots...οταν μπαινω βεβαια μεσα δεν εχει τιποτα (οπως δειχνει το 2ο screenshot)

 

:p από την πρώτη ήμερα που πήρα το νέο μου 3Gs υπήρχε μέσα και εμένα , ποιο έχεις εσύ;:rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να κανω λογαριασμο στο itunes αλλα δεν μπορω βαζω αριθμο πιστωτικης κτλ αλλα κολαει σε ενα κωδικο που ζηταει ακριβως κατω απο εκει που βαζουμε τον αριθμο της καρτας τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να κανω λογαριασμο στο itunes αλλα δεν μπορω βαζω αριθμο πιστωτικης κτλ αλλα κολαει σε ενα κωδικο που ζηταει ακριβως κατω απο εκει που βαζουμε τον αριθμο της καρτας τι να κανω??

 

Μηπως ειναι οι 3 αριθμοι που εχει στο πισω μερος της καρτας ? :confused:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι οι 3 αριθμοι που εχει στο πισω μερος της καρτας ? :confused:

 

το εβαλα δεν ειναι σωστο λεει ...:(:(:( βαζω κανονικα τον κωδικο πανω κ μετα διπλα τα τρια ψηφια μετα στην απο κατω επιλογη κανω κατι λαθος..:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

έχει τίποτα το αξιόλογο η 3.1 για να την περάσουμε Νομίζω ότι με την 3.0 δεν έχουμε κανένα πρόβλημα γιατί να περιμένω το jailbreak της 3.1

Αν γνωρίζει κανείς κάποιον λόγω παρακαλώ να μας τον αναφέρει

 

Εμένα με έχει βοηθήσει πολύ η επιλογή του να κάνεις ταξινόμηση των applications στο springboard μέσα από το itunes και πριν τον συνχρονισμό. Επίσης ένα καινούριο feature είναι και οι genius συστάσεις για εφαρμογές στο appstore ανάλογα με τις ήδη υπάρχοντες εφαρμογές που έχεις και την συχνότητα που τις χρησιμοποιείς.

 

 

γεια σας μαγκες!!!

θέλω να ρωτησω αν υπάρχει καποιος τροπος ωστε στη λιστα με τις επαφες να βγαζει στο δεξιο μερος της οθόνης ολα τα ελληνικα γραμματα και οχι τα μισα.στο κινητο εχει γινει jailbreak Ευχαριστώ

 

Πέρασε το sorting layout από το repo του minoa. Μην ξεχάσεις μετά να κάνεις forced συγχρονισμό των επαφών από τον υπολογιστή στο κινητό.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο εχθες στο μενου settings του 3g μου εχω το Nike + iPod....πως εγινε αυτο???:lol:ακολουθουν και screenshots...οταν μπαινω βεβαια μεσα δεν εχει τιποτα (οπως δειχνει το 2ο screenshot)

 

θα απαντησει κανεις να μου φυγει η περιεργεια??

 

@kormos

δεν εχω το 3gs, το 3g εχω γι'αυτο και ρωταω...στο 3gs απ'οτι ξερω υπαρχει ετσι κι'αλλιως η κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

θα απαντησει κανεις να μου φυγει η περιεργεια??

 

@kormos

δεν εχω το 3gs, το 3g εχω γι'αυτο και ρωταω...στο 3gs απ'οτι ξερω υπαρχει ετσι κι'αλλιως η κανω λαθος?

 

ok , στο 3Gs που έχω είναι ήδη , για το 3G μπορώ να απαντήσω αύριο που θα το έχω στα χέρια μου :p , τώρα είναι απασχολημένο :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

πώς μπορώ να κάνω hard reset το jailbroken 3gs v3.1; Εαν κάνω restore μέσω iTunes θα εγκαταστήσει την επίσημη 3.1;
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να επιλέξω να κάνω copy την μισή λέξη? Όταν επιλέγω την μισή με το που αφήσω τις 2 μπλέ κουκίδες μου ξαναεπιλέγει ολόκληρη τη λέξη πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να επιλέξω να κάνω copy την μισή λέξη? Όταν επιλέγω την μισή με το που αφήσω τις 2 μπλέ κουκίδες μου ξαναεπιλέγει ολόκληρη τη λέξη πάλι.

 

Εαν σύρεις μία από τις μπλε κουκίδες ξανά εμπρός ή πίσω πηγαίνει ακριβώς στο χαρακτήρα που θέλεις. Αν έχεις δυσκολία και με αυτό, το πολύ πολύ να πάρεις όλη τη λέξη και να κάνεις delete τους χαρακτήρες που δεν θέλεις!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παρατήρησα και εγώ. Αλλά μάλλον για να επιλέξεις χαρακτήρες πρέπει να το αφήσει λίγο περισσότερο πατημένο. Δηλαδή εσύ σαν βρίσκεις τους χαρακτήρες το αφήνεις αμέσως και επιλέγει όλη την λέξη, αν το αφήσεις για κανένα δευτερόλεπτο και μετά το αφήσεις θα μπορείς να επιλέξεις χαρακτήρες! ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε το sorting layout από το repo του minoa. Μην ξεχάσεις μετά να κάνεις forced συγχρονισμό των επαφών από τον υπολογιστή στο κινητό.

 

αφου εψαξα λιγο για το sorting layout βρηκα αυτες τις οδηγιες

 

'' Greek Sorting Layout 1: Αυτό το layout αφαιρεί εντελώς τους αγγλικούς χαρακτήρες στην μπάρα δεξιά και προσθέτει τους ελληνιούς

 

Greek Sorting Layout 2: Αυτό το layout περιέχει και αγγλικούς χαρακτήρες (σε groups) και ελληνικούς στην μπάρα των επαφών

 

Σημαντική σημείωση: Για να δείτε τα αποτελέσματα μετά την εγκατάσταση ενός εκ των παραπάνω layout θα πρέπει να κάνετε forced sync μέσω iTunes.

Συνδέστε το iPhone στον υπολογιστή και πηγαίντε στο iTunes->[iPhone name]->Info->Contacts και τικάρετε το sync contacts with. Κάντε sync και μόλις τελειώσει πηγαίντε στο iTunes->[iPhone name]->Info->Advanced και τικάρετε το Replace Information on this iPhone: Contacts. Kάντε sync και τέλος. Έχετε κάνει forced sync ''

 

εγκαθιστω το Greek Sorting Layout 1 και κανω τα βηματα που λεει πιο πανω αλλα τπτ παλι βγαζει ΚΑΙ αγγλικους χαρακτηρες στις επαφες....:wacko:

καποια αλλη ιδεα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια το τηλ δεν κανει βιντεοκλησεις ουτε στελνει κ δεχεται πραγματα με bluetooth??

Δεν κάνει τίποτα από τα 2. Είναι γνωστό από τότε που κυκλοφορησε η συσκευή. Υπαρχει το iBluetooth αλλά δεν λειτουργει 100% με τα 3G/3GS.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα από τα 2. Είναι γνωστό από τότε που κυκλοφορησε η συσκευή. Υπαρχει το iBluetooth αλλά δεν λειτουργει 100% με τα 3G/3GS.

 

τελεια δηλαδη..:(:(να σε ρωτησω κατι μηπως ξερεις..προσπαθω απο χθες να κανω εγγραφη στο itunes ολα καλα μεχρι που βαζω τον αριθμο της καρτας μετα απο κατω που γραφει αυτο... itunes gift cards and certificates κ απο κατω code τι ακριβως πρεπει να γραψω εκει γιατι δεν βγαζω ακρη...:cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

τελεια δηλαδη..:(:(να σε ρωτησω κατι μηπως ξερεις..προσπαθω απο χθες να κανω εγγραφη στο itunes ολα καλα μεχρι που βαζω τον αριθμο της καρτας μετα απο κατω που γραφει αυτο... itunes gift cards and certificates κ απο κατω code τι ακριβως πρεπει να γραψω εκει γιατι δεν βγαζω ακρη...:cry::cry::cry::cry:

 

Μήπως λες για το 3ψήφιο που έχει από πίσω η κάρτα....

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λες για το 3ψήφιο που έχει από πίσω η κάρτα....

 

το εβαλα κ αυτο αλλα δεν το δεχεται... τι να κανω???????????

 

κ κατι αλλο πως μπορω να σβησω τραγουδια που εχω περασει? κ πως μπορω να επιλεξω εγω τραγουδια μου βγαζει καποιες λιστες συγκεκριμενες?κ πως περναω βιντεο κλιπ?συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις...

Link to comment
Share on other sites

Αpple/GR/manuals

Κάλο διάβασμα!!!:)

 

:google:

 

 

Chapter 6 σελίδα 71!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι στο συγκεκριμένο manual το κεφάλαιο που αναφέρεται στον συγχρονισμό με το itunes είναι το 6. ;)

 

Από ότι βλέπω μόλις ενημέρωσε και ο avid..... :)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έψαξα και είπα να ενημερώσω!!

 

Τhanks Dj!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος τι κωδικο βαζω σε αυτη την επιλογη???? (itunes gift cards and certificates) pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..........................

 

κ πως φτιαχνω email εγω εχω hotmail αλλα δεν το εχει επιλογη πρεπει να φτιαξω καποια απο αυτα που εχει??νεο εμαιλ δηλαδη?σορρυ αλλα ειμαι ασχετος..

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος τι κωδικο βαζω σε αυτη την επιλογη???? (itunes gift cards and certificates) pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..........................

 

Τι άλλο από τον κωδικό του "itunes gift card or certificate" ; http://www.apple.com/itunes/gifts/

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο από τον κωδικό του "itunes gift card or certificate" ; http://www.apple.com/itunes/gifts/

 

ποιος ειναι ο κωδικος??ειμαι ασχετος συγνωμη μπηκα στην σελιδα τωρα??

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...