Jump to content

Θήκες κινητών τηλεφώνων


PDAmaniac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα κι εγω θηκη για το κινητο(sony z1c), 'διαφανη', ετσι την ηθελα, απο υλικο 'tpu', μιας και γενικα ξερω ειναι καλο υλικο, απο τα καινουρια, και ειχα και keyboard protector για το laptop μου απο tpu, και ημουν ευχαριστημενος.

 

Δεν με ικανοποιει.

Πολυ 'πλαστικουρα' δειχνει. Πισω 'κολαει' αντιαισθητικα στην πλατη του κινητου, και επειδη ειναι διαφανο, φαινεται ασχημα. Επισης, μπαινει και βγαινει δυσκολα. Καμια 'ευκαμψια'. Ποιος ξερει αραγε, με τον καιρο θα 'σκληρυνει' και θα ξεραθει;

Βεβαια, οτι προστατευει, προστατευει.(ελπιζω δηλαδη)

 

Ειπα να μην παρω 'λαστιχενια' οπως ειχα παλια, και ηταν πολυ χοντροκομενη.

Αλλα τελικα η ελαστικοτητα, ειναι πλεονεκτημα.

 

Σκεφτομαι τωρα να παρω μια soft gel/rubber, καθως δεν ειμαι της λογικης των δερματινων διπτυχων θηκων, και πιστευω η εν λογω θηκη να μην εχει τα παραπανω μειονεκτηματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 252
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηρα κι εγω θηκη για το κινητο(sony z1c), 'διαφανη', ετσι την ηθελα, απο υλικο 'tpu', μιας και γενικα ξερω ειναι καλο υλικο, απο τα καινουρια, και ειχα και keyboard protector για το laptop μου απο tpu, και ημουν ευχαριστημενος.

 

Δεν με ικανοποιει.

Πολυ 'πλαστικουρα' δειχνει. Πισω 'κολαει' αντιαισθητικα στην πλατη του κινητου, και επειδη ειναι διαφανο, φαινεται ασχημα. Επισης, μπαινει και βγαινει δυσκολα. Καμια 'ευκαμψια'. Ποιος ξερει αραγε, με τον καιρο θα 'σκληρυνει' και θα ξεραθει;

Βεβαια, οτι προστατευει, προστατευει.(ελπιζω δηλαδη)

 

Ειπα να μην παρω 'λαστιχενια' οπως ειχα παλια, και ηταν πολυ χοντροκομενη.

Αλλα τελικα η ελαστικοτητα, ειναι πλεονεκτημα.

 

Σκεφτομαι τωρα να παρω μια soft gel/rubber, καθως δεν ειμαι της λογικης των δερματινων διπτυχων θηκων, και πιστευω η εν λογω θηκη να μην εχει τα παραπανω μειονεκτηματα.

 

Κι εγώ TPU έχω για το κινητό μου. Σαν υλικό είναι εντελώς διαφορετικό απ' τη σιλικόνη, με εντελώς διαφορετικές ιδιότητες, καθώς άλλο σιλικόνη άλλο tpu (= θερμοπλαστική πολυουρεθάνη). Η σιλικόνη με τον καιρό πλαδαριάζει και ανοίγει η δομή της, κάνοντας τη θήκη να βγαίνει πιο εύκολα απ'το κινητό. Η tpu δεν είναι έτσι, τουλάχιστον κρίνοντας απ' τη δική μου θήκη. Μετά από 4 μήνες συνεχόμενης χρήσης, δεν έχει αλλοιωθεί η υφή της, ούτε έχει γίνει πιο μαλακή ή πιο σκληρή. Σε σχέση με την σιλικόνη, προσφέρει υψηλότερη προστασία, ιδίως σε κινητά που είναι κατασκευασμένα από γυαλί και μέταλλο, όπως το Z1c.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

είχα δει σε ένα κινεζομάγαζο , να κάνουν custom θήκες με φωτο που στελνεις , αλλα δεν μπορω να θυμηθω ποιο ήταν , ξέρει κανένας να μου πει ;
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άγορασα ένα κινητό τηλέφωνο και θέλω θήκη και ζελατίνα, βρήκα στο ebay αλλά δεν έχω κάνει συναλλαγές μέσα από εκεί και δεν έχω ούτε paypal ούτε πιστωτική!

Κάποιος που μπορεί να μου τα παραγγείλει και να του καταθέσω τα χρήματα ? Φυσικά θα πάρει και αυτός κάτι παραπάνω για την βοηθειά του!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υπαρχει κινητο nokia που να μην εχει θηκη;

Ναι υπαρχει.

Το nokia 130.

Ψαχνω στο ebay, και δεν βρισκω. Απίστευτο πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κινητο nokia που να μην εχει θηκη;

Ναι υπαρχει.

Το nokia 130.

Ψαχνω στο ebay, και δεν βρισκω. Απίστευτο πραγματικα.

Είναι αρκετά καινούριο, λίγη υπομονή :p βέβαια για κινητό 19 ευρώ μην περιμένεις πολλές θήκες. Θα κάνουν όσο και το ίδιο το τηλέφωνο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

γράψε ένα -case nokia 130- στην αναζήτηση του ebay ,εμένα μου βγάζει αρκετές.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=nokia+130&_from=R40&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xcase+nokia+130&_nkw=case+nokia+130&_sacat=0

Link to comment
Share on other sites

γράψε ένα -case nokia 130- στην αναζήτηση του ebay ,εμένα μου βγάζει αρκετές.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=nokia+130&_from=R40&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xcase+nokia+130&_nkw=case+nokia+130&_sacat=0

 

Τα εχω δει αυτα τα αποτελεσματα.

Αν τα δεις...ειναι 'οτι να ναι'.

Αλλου το λεει 'lumia', αλλα αποτελεσματα δεν ξερω καν γιατι τα φερνει, και ελαχιστοτατα που λεει οτι ειναι για nokia 130, ουσιαστικα ειναι ενιαιες θηκες ή πουγκια, που θα μπορουσε να βαλει μεσα κανεις σχεδον οποιοδηποτε κινητο(απλα αλλαξαν το description οι sellers μην ξεγελασουν κανεναν αδαή)...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι αρκετά καινούριο, λίγη υπομονή :p βέβαια για κινητό 19 ευρώ μην περιμένεις πολλές θήκες. Θα κάνουν όσο και το ίδιο το τηλέφωνο.

 

Αν ειναι ετσι, αγοραζεις 2ο τηλεφωνο για 'ασφαλεια' αντι για θηκη, αφου το τηλεφωνο κοστιζει....20ευρω!

Αν βγαλουν θηκες πανω απο 2ευρω(τοσο κοστισε η θηκη για το 'καλο' κινητο μου των 300 ευρω), και χαρη τους κανω που λεω 2ευρω, ας τις κρατησουν για τον εαυτο τους.

Το πολυ πολυ, αντι για θηκη, αγορα ακομη ενα ιδιο τηλεφωνο! Καλυτερη επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Χαχα!! Μα να μην έχει like το φόρουμ!! Τι να την κάνεις τη θήκκη για 20 ευρώ κινητό?? Άσε που δεν παθαίνουν και τίποτα! Εμένα του αδερφού μου του έπεσε από το μπαλκόνι του 3ου ορόφου και δεν έπαθε τίποτα το συγκεκριμένο κινητό!! :p
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Εν αναμονή 3 cubot s200, σκέφτομαι να παραγγείλω 3 θήκες από εδώ :

 

http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-fashion-view-window-quality-pu-leather-add-tpu-soft-case-flip-for-cubot-s200/32230742295.html

 

Να τις κάνω μία παραγγελία ή 2-3 ξεχωριστές; Για τον φόβο του τελωνείου λέω, δεν ξέρω - μιας και δεν έχω ξαναπαραγγείλει θήκη από το internet.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ψαχνω για θηκη για το lumia 930 αλλα με ενδιαφερει να ειναι σιλικονης με τα κουμπια στο πλάι να φαινονται και να μην καλυπτοντε απο την θηκη!!!!με λιγα λογια οπως ηταν του Lumia 920.

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει κατι τετοιο ψαχνω ebay αλλα τιποτα

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ψαχνω για θηκη για το lumia 930 αλλα με ενδιαφερει να ειναι σιλικονης με τα κουμπια στο πλάι να φαινονται και να μην καλυπτοντε απο την θηκη!!!!με λιγα λογια οπως ηταν του Lumia 920.

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει κατι τετοιο ψαχνω ebay αλλα τιποτα

 

με μια πολύ γρήγορη αναζήτηση

 

http://www.ebay.com/itm/CUSTODIA-COVER-CASE-MORBIDA-IN-TPU-SILICONE-SEMITRASPARENTE-PER-NOKIA-LUMIA-930-/151422182923?pt=IT_Accessori_Cellulari_Cover_Custodie&hash=item234177260b

 

http://www.ebay.com/itm/New-TPU-Gel-Jelly-Rubber-Phone-Case-Cover-For-New-Nokia-Lumia-930-/191296690305?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item2c8a2bd881

 

μάλλον δεν έψαξες καλά.. πάω στοίχημα έχει και άλλες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest YiorgosA
Καλησπέρα παίδες, ψάχνω θήκη τύπου "πουγκι" για το G3. Με ενδιαφέρει να χωράει άνετα μέσα η συσκευή, καθώς και να έχει λίγο αέρα για τυχόν μεγαλύτερες διαστάσεις σε περίπτωση αλλαγής συσκευής στο μέλλον. Υπάρχει κάτι υπόψιν; θα προτιμούσα από Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παίδες, ψάχνω θήκη τύπου "πουγκι" για το G3. Με ενδιαφέρει να χωράει άνετα μέσα η συσκευή, καθώς και να έχει λίγο αέρα για τυχόν μεγαλύτερες διαστάσεις σε περίπτωση αλλαγής συσκευής στο μέλλον. Υπάρχει κάτι υπόψιν; θα προτιμούσα από Ελλάδα

 

http://www.amazon.co.uk/Bugatti-SlimFit-Leather-Case-Black/dp/B00KOW422G/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1424023129&sr=8-3&keywords=bugatti+lg+g3

 

ψάξε για bugatti

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest YiorgosA

Όσες έχω δει το g3 δεν χωράει άνετα μέσα. Ποσό μάλλον που την θέλω και λίγο μεγαλύτερη, για να χωράει και άλλα μοντέλα Όταν αλλάξω συσκευή. Τίποτα δεν φέρνει κανείς

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όποιος έχει κάτι δοκιμασμένο σε αυτές τις διαστάσεις σε στείλει καλά λινκ ρε παιδιά. Έχω απελπιστεί με αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι.

 

Θέλω να μου πείτε μερικές προτάσεις για θήκη για Galaxy S4. Με ενδιαφέρει να είναι μια ποιοτική γενικά θήκη, που να προσφέρει κάποια προστασία χωρίς να προσδίδει πολύ όγκο στη συσκευή. Επιπλέον, θα ήθελα να μπορεί να μπαίνει και να βγαίνει εύκολα, διότι δε θέλω να την έχω όλη μέρα στο κινητό, μόνο όταν χρειάζεται.

 

Έχω κάποιες ιδέες από εταιρείες όπως Casemate, Spigen αλλά θέλω και τις δικές σας προτάσεις. Κάτι που χρησιμοποιήσατε/γνωρίζετε και είναι ποιοτικό

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Οταν για ενα κινητο δεν εχει κυκλοφορησει καμια θηκη, τοτε τι κανουμε;

nokia 215, και δεν βρισκω ουτε καν σε google ουτε σε ebay

Link to comment
Share on other sites

Η οδυσσεια ενος θηκο-αναζητητη!

:(

Αποφασισα να αγορασω, εστω, μια γενικης φυσης θηκη, στυλ 'πουγκι'.

Ελα ομως που ακομη και τα πουγκια στο ebay, τα εχουν χαρακτηρισμενα με μοντελα κινητων!!!!

Αυτο σημαινει, οτι σε πολλα που ειδα δεν γραφουν καν διαστασεις!!!!

 

Πως θα βρω ενα γενικο πουγκι, καπως της επιλογης μου τελωσπαντων, στις διαστασεις που θελω, για να χωρα το συγκεκριμενο -ορφανο απο θηκη - κινητο, αλλα να μην ειναι και μεγαλο και 'κολυμπαει' μεσα;

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει, να εντοπισω στο ebay?

Το nokia 215, εχει διαστασεις 11,3 x 4,7 , οποτε πρεπει να αγοραστει κάτι, λιγο μεγαλυτερο απο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...