Jump to content

Θήκες κινητών τηλεφώνων


PDAmaniac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο την αλλη βεβαια σκεφτομαι, ποσο πιθανο ειναι, να μην βγαλει καποιος θηκη, για κινητο της nokia?

Ισως να εκανα λιγη υπομονη;

Nokia ειναι, τι στο καλο, κανεις δεν θα βγαλει μια θηκη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 252
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο την αλλη βεβαια σκεφτομαι, ποσο πιθανο ειναι, να μην βγαλει καποιος θηκη, για κινητο της nokia?

Ισως να εκανα λιγη υπομονη;

Nokia ειναι, τι στο καλο, κανεις δεν θα βγαλει μια θηκη;

Ψάξε για άλλα μοντέλα της νοκια με ανάλογο μέγεθος...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Η οδυσσεια ενος θηκο-αναζητητη!

:(

Αποφασισα να αγορασω, εστω, μια γενικης φυσης θηκη, στυλ 'πουγκι'.

Ελα ομως που ακομη και τα πουγκια στο ebay, τα εχουν χαρακτηρισμενα με μοντελα κινητων!!!!

Αυτο σημαινει, οτι σε πολλα που ειδα δεν γραφουν καν διαστασεις!!!!

 

Πως θα βρω ενα γενικο πουγκι, καπως της επιλογης μου τελωσπαντων, στις διαστασεις που θελω, για να χωρα το συγκεκριμενο -ορφανο απο θηκη - κινητο, αλλα να μην ειναι και μεγαλο και 'κολυμπαει' μεσα;

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει, να εντοπισω στο ebay?

Το nokia 215, εχει διαστασεις 11,3 x 4,7 , οποτε πρεπει να αγοραστει κάτι, λιγο μεγαλυτερο απο αυτο.

 

Εγώ έχω cubot s200. Προφανώς δεν είχε θήκες. Αλλά σου βρήκα μια...μπελαλίδικη λύση!

Μπαίνεις εδώ http://www.devicespecifications.com/

 

Και βλέπεις να συγκριτικά του κινητού σου με άλλα κινητά! Μετά ψάξε για θήκες για το ποιό κοντινό σε μέγεθος κινητό! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω cubot s200. Προφανώς δεν είχε θήκες. Αλλά σου βρήκα μια...μπελαλίδικη λύση!

Μπαίνεις εδώ http://www.devicespecifications.com/

 

Και βλέπεις να συγκριτικά του κινητού σου με άλλα κινητά! Μετά ψάξε για θήκες για το ποιό κοντινό σε μέγεθος κινητό! :)

 

Θα ηταν καλη λυση....θα ηθελα να πω, αλλα τζιφος!

Καλο site, αλλα πχ nokia του 2015(παμε για Απριλη), δεν εχει!!!! Μεχρι οτι κυκλοφορησε το 2014

http://www.devicespecifications.com/en/brand/33b93

Και επειδη το νοκια 215 κυκλοφορησε το 2015, δεν το εχει.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν καλη λυση....θα ηθελα να πω, αλλα τζιφος!

Καλο site, αλλα πχ nokia του 2015(παμε για Απριλη), δεν εχει!!!! Μεχρι οτι κυκλοφορησε το 2014

http://www.devicespecifications.com/en/brand/33b93

Και επειδη το νοκια 215 κυκλοφορησε το 2015, δεν το εχει.

 

To Cubot S200 που βγήκε 12/2014 το έχει. Ντάξει...δες τα νόκια 200-210. Κάπου εκεί γύρω θα είναι. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ψαχνω να αγορασω μια καινουργια θηκη για το κινητο μου αλλα δεν ξερω τι υλικο να διαλεξω. Εσεις τι προτεινετε, σιλικονης, tpu, hard case ή καποιο αλλο υλικο; Η θηκη επισης με ενδιαφερει να μην ειναι χοντροκομενη και απλα να καλυπτει το πισω μερος και τα πλαινα.
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να αγορασω μια καινουργια θηκη για το κινητο μου αλλα δεν ξερω τι υλικο να διαλεξω. Εσεις τι προτεινετε, σιλικονης, tpu, hard case ή καποιο αλλο υλικο; Η θηκη επισης με ενδιαφερει να μην ειναι χοντροκομενη και απλα να καλυπτει το πισω μερος και τα πλαινα.

 

H λιγότερη "χοντροκομμένη", νομίζω θα είναι η hard case εφόσον θες να καλύψεις μόνο το πίσω και τα πλαϊνά... Το θέμα είιναι ότι συνήθως αφήνουν ακάλυπτο το πάνω και το κάτω μέρος... Εγώ γενικά προτιμώ τις flip cases αν και προσθέτουν όγκο, γιατί το καλύπτουν ολόκληρο... Μεταξύ αυτών που αναφέρεις πάντως, σε tpu θα πήγαινα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας! Αναζητώ κάποια βάση κινητού στο αμάξι…και δεν ξέρω τι να πάρω….

Έχω ένα κινητό Xiaomi και θέλω την βάση μόνο για το GPS και αυτό μόνο όταν πηγαίνω σε άγνωστες περιοχές… (σχετικά αραιά…)

Τη θέλω σταθερή την βάση ΟΧΙ πάνω στους αεραγωγούς γιατί έχω παλιό αμάξι και θα μου μείνουν στο χέρι οι περσίδες των αεραγωγών….. Η βεντούζα όταν είναι στο παρπίζ δεν θα καεί από τον ήλιο και θα ξεκολλήσει;;;;;;

Σχετικά ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ το θέλω …:happy:;)

Μπορείτε να μου πείτε ιδέες και κάποιες προτάσεις;;;;;

Εσείς τι έχετε στα αμάξια σας;;;;;:shifty::)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα,εχω ενα χοντρο κινητο(σ 5 γκαλαξι)παω συχνα για τρεξιμο και ακουω μουσικη-το θεμα μου ειναι οτι δεν βολευει καθολου σε τσεπες δεν χωραει κτλ,ρωτησα σε ενα μεγαλο μαγαζι με ηλεκτρονικα ειδη και μου ειπαν δεν εχουν κατι τετοιο.

πως λεγεται ρε παιδια δεν ξερω κιολας γιαυτο εβαλα μηχανισμος που να κουμπωνει σε ωμο η πλατη η μεση- υπαρχει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω ενα χοντρο κινητο(σ 5 γκαλαξι)παω συχνα για τρεξιμο και ακουω μουσικη-το θεμα μου ειναι οτι δεν βολευει καθολου σε τσεπες δεν χωραει κτλ,ρωτησα σε ενα μεγαλο μαγαζι με ηλεκτρονικα ειδη και μου ειπαν δεν εχουν κατι τετοιο.

πως λεγεται ρε παιδια δεν ξερω κιολας γιαυτο εβαλα μηχανισμος που να κουμπωνει σε ωμο η πλατη η μεση- υπαρχει κατι τετοιο?

 

Κάτι τέτοιο εννοείς;

 

http://www.ebay.com/itm/281344390074

Link to comment
Share on other sites

κατι αναλογο-θενκς/στα παμπλικ αναλογο προιον με δωρο ακουστικα κοστιζουν 25 ευρω... Edited by aaaaztek84
να συμπληρωσω
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ανα καιρους παρατηρουσα σε διαφορα καταστηματα π.χ. Public, Πλαισιο.. Κ' στο skroutz, για αδιαβροχες θηκες κινητων.

Ολες ιδιες μου φαινονται..

 

Προσωπικα εχω 5.5 inches κινητο.

 

Υπαρχει καποια περιγραφη να μου δωσετε, να με φωτισετε στο τι ακριβως να διαλεξω κ γιατι;

 

Διοτι απο τα 5-6€ στα 30€ υπαρχει διαφορα ναι.. αλλα ο λογος μονο εμφανισης; ή υπαρχει κ καποια ασφαλεια παραπανω;

 

Εκ των προτερων ευχαριστω.

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να με βοηθησει καποιος;

Για παλιο κινητο 4,3 ιντσες, το zte skate συγκεκριμενα, θελω να βρω 'foldable' θηκη.

Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις, αρκει να μπορει να τοποθετηθει καλα το κινητο.

Διαστασεις 125.9 x 67.8 x 10.4 mm

Ειτε generic θηκη για διαφορα κινητα, ειτε ειδικα γι'αυτο, αρκει να μπορει ομως με τις διαστασεις που εχει, να τοποθετηθει καλα.

Θα προτιμουσα μεσω ebay, για οταν θα επιτραπουν συναλλαγες, αλλα σε καθε περιπτωση δωστε μια προταση σας παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι να μπαινω στο ξεκαρφωτο σε vodafone/wind/γερμανους για να βρω generic θηκη που να ταιριαζει, θα να σαν να ψαχνω ψυλλους στ'αχυρα...

Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια, για να μην ανοιγω νεο θεμα, εξαλλου ειναι τοσο συναφες σαν τα κινητα:

Θελω να αγορασω θηκη για 7αρι tablet.

Θα εκανα την ερωτηση 'ολα τα 7αρια tablets εχουν τις ιδιες διαστασεις;', αλλα με πολυ προχειρο ψαξιμο, ειδα οτι ακριβως ιδιες δεν ειναι. Βεβαια, γενικα, μικροδιαφορες.

Το ερωτημα μου ειναι, αν αγορασω (generic) θηκη για tablet 7' απο ebay, γιατι εκει εχει πληθος θηκων για ολα τα γουστα και μαλιστα παμφθηνα,

θα κανει για το δικο μου 7αρι tablet?

Εννοω, οι γενικου τυπου θηκες, που λενε οτι ειναι πχ για 7αρια tablets, σημαινει οτι πχ το 95% των tablets 7 ιντσων της αγορας, τοποθετουνται διχως προβλημα; (διαστασεων).

Φανταζομαι πως καπως ετσι παει, αλλα ηθελα τη γνωμη και την εμπειρια σας.

Θεωρω δε, αν και δεν το εχω ψαξει, οτι στα tablets ειναι και λιγο πιο προτυποποιημενα-στανταρισμενα τα θεματα διαστασεων, σε σχεση με τα κινητα.

Μου λετε σας παρακαλω τι ισχυει, ωστε να ξερω και να προχωρησω;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γει κινια σας,σκοπευω να βαλω στο κινητο μου tempered glass παχους 3,3 mm ,θα υπαρχει προβλήμα με μια θηκη τυπου back cover ή η θηκη θα μπαινει κανονικα;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πήρα το ASUS Zenfone Selfie και ψάχνω μια θήκη flipcover άλλα πέφτω πάνω σε πολλές εκδόσεις asus zenfone και δεν βγάζω άκρη

ξέρετε να προτείνεται μια καλή εντός Ελλάδας η απο ebay

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Πως λέγονται οι θηκες που εχουν μαγνήτη και ανοιγουν και κλεινουν το τηλεφωνο?

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως λέγονται οι θηκες που εχουν μαγνήτη και ανοιγουν και κλεινουν το τηλεφωνο?

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Μαγνητικές; δεν εχουν κάποιο συγκεκριμένο όνομα. Η λειτουργια αναφέρεται συνηθως ως flip cover window. θα πρεπει να το υποστηρίζει η συσκευή σου για να εχεις τετοια θηκη φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω μια απο αλι για το meizu m2 note που υποστηρίζει αυτη τη λειτουργία αλλα πως ξερω οτι αυτη που αγοραζω εχει μαγνητη? Τι να ρωτησω τον πωλητη? Γιαυτο ρωταω αν εχουν καποιο συγκεκριμένο ονομα.

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω μια απο αλι για το meizu m2 note που υποστηρίζει αυτη τη λειτουργία αλλα πως ξερω οτι αυτη που αγοραζω εχει μαγνητη? Τι να ρωτησω τον πωλητη? Γιαυτο ρωταω αν εχουν καποιο συγκεκριμένο ονομα.

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

 

δωσε λινκ .

Link to comment
Share on other sites

Meizu M2 Note Case 5.5 inch High Quality Flip Luxury Leather Ultra thin Cover Case For Meizu M2 Note With Phone Holder

http://s.aliexpress.com/jaiiqYvE

(from AliExpress Android)

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...