Jump to content

Θήκες κινητών τηλεφώνων


PDAmaniac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 252
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε τρολαρεις τρελα κατσε και περιμενε να στο μετρησει το myphone και μη κανεις τιποτα μονος σου αντε γεια και μη ξεχασεις να ανοιξεις θεμα για το ποτε θα ανασανεις
Link to comment
Share on other sites

φιλε τρολαρεις τρελα κατσε και περιμενε να στο μετρησει το myphone και μη κανεις τιποτα μονος σου αντε γεια και μη ξεχασεις να ανοιξεις θεμα για το ποτε θα ανασανεις

Ρε φίλε, κάθε site λέμε γράφει διαφορετική διάσταση, ακόμα και να το μετρήσω νομίζεις θα έχει την ακρίβεια που έχουν τα εργοστάσια; :rolleyes:

Οσο για το άλλο, μπορείς να το ανοίξεις εσύ. ;)

Λες θήκη 11 σε κινητό 11 είναι μικρή. Πες μας πόσο πρέπει να έχει για να ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην επίσημη σελίδα βλέπω 110*58 και στο gsmarena 110 x 58 x 12.6 mm.

 

http://www.alcatelonetouch.com/products/smartphones/ot-890.html

http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_890-3793.php

 

To 10.1 x 6.0 που έχεις δει προφανώς είναι λάθος, γιατί αν προσέξεις στην εικόνα που γράφει τις διαστάσεις, έχουν βάλει διαφορετική συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ navi55. Έστω ότι η σωστή διάσταση είναι αυτή, 11 x 6.5 είναι ΟΚ ή πρέπει να επιλέξω κάποια άλλη διάσταση; Συνήθισα με τη Samsung που μου έκανε δώρο τις θήκες και δεν ψαχνόμουν ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω αυτη την διαφανη προσοψη για το κινητο μου(995), ωστε πρακτικα να μπορω να το χρησιμοποιω και να προστατευεται συγχρονως. Εχετε δοκιμασει ποτε αυτον το τυπο θηκης? Επειδη απ οτι διαβασα λεει ενσωματωνεται πανω στο κινητο και εφαρμοζει απολυτα πανω του, φοβαμαι μην χαρακωνεται κιολας το κινητο απο αυτη την πλαστικη προσοψη.

Να και μια εικονα περι τινως προκειται,,http://www.ecaseshop.com/images/s10065.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμόζουν πολύ καλά τέτοιες θήκες, αλλά εμένα προσωπικά δεν με βολεύουν, δεν θα τις έλεγα και τόσο άνετες στην χρήση.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα!τι γνώμη έχετε για τις nillkin θήκες; ειναι καλές η δεν αξίζει να δώσεις παραπάνω λεφτά; σε τι υστερούν απο τις σιλικονένιες; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος nillkin ειναι η εταιρια. Δεν δειχνεις μια το προιον που σε ενδιαφερει για να δουμε να σου πουμε διαφορα απο σιλικονης;;;
Link to comment
Share on other sites

παράδειγμα:

 

αυτή σε τι υστερεί απο την nillkin και έχει και τοσο ''τρελή'' διαφορά στην τιμή;; ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

H nilkin έχει δώρο και μεμβράνη και είναι και θέμα εταιρίας-μάρκας. Η φωτογραφία της 1ης δεν μου δίνει να καταλάβω αν είναι από σιλικόνη ή όχι...

 

Οι σιλικονούχες είναι πιο καλές σε προστασία από πτώση μιας και απορροφάνε την σύγκρουση αλλά είναι πιο παχιές και "κολλάνε" στα ρούχα, στην τσέπη π.χ. Οι θήκες από πολυκαρβονικό υλικό είναι πιο λεπτές και δεν "κολλάνε" στις τσέπες και δεν χαλάνε την εμφάνιση του κινητού δίνοντας την εντύπωση τηλεχειριστηρίου τηλεοράσεως ;)

 

 

Κάνε μια αναζήτηση στο youtube να δεις παραδείγματα.

 

Λέω να πάρω αυτή την μεμβράνη. Ξέρει κανείς αν θα μειώσει πολύ την φωτεινότητα της οθόνης (και γενικά αυτές που είναι αυτού του στυλ όχι μόνο η συγκεκριμένη);;;

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

φίλε ενιγκμα δεν θα σε βολέψει η φιμέ ζελατίνα:)

εδώ έχουμε σοβαρό θέμα μπαταρίας και μειώνουμε την φωτεινότητα!!

με 7 ευρώ πάρε μια στρατιά μεμβρανών από ebay και βρες την κατάλληλη.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι που με απασχολει καθως το εχω στο αυτοματο την φωτεινοτητα..... Θα δω αν παρω το ρισκο για μια αρκετα πιο φωτεινη απο την παραπανω....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους.

Ειμαι νεος κατοχος sgs και ψαχνω ενα καλυμα μπαταριας σε ασπρο

χρωμα γνησιο,ξερετε που μπορω να βρω και ποσο κοστιζει?

 

Ευχαριστω εκ τον προτερον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Είμαι κάτοχος ενός neo V και ψάχνω για θήκη . Συγκεκριμένα δεν θέλω τις κλασσικές θήκες που "ντύνουμε" το κινητό αλλά κάτι σαν και αυτό:

 

http://www.public.gr/prod/mobile-mp3-gps/mobile-telephony/accessories/thikes/celly-ifitxl01-thiki-kinitoy-mayro/prod2120066pp/

 

Kαμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω 2 κινητά και σκεφτόμουν αν υπάρχει κάποια θήκη που να μπαίνουν και τα 2 μαζί αλλά σε ξεχωριστές θέσεις.

Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει κανείς να μου προτείνει θήκη σιλικόνης ή οποιαδήποτε άλλη για το συγκεκριμένο κινητό;

 

Ευχαρσιτώ εκ των προτέρων.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα, εχω το Sony Ericsson Xperia mini pro και ψαχνω μια θηκη για το κινητο. Εχω παρει διαφορες οπως αυτη και αυτη , η πρωτη κανει καλη επαφη αλλα κανει το κινητο πολυ χοντρο και το κρυβει πολυ, η δευτερη δεν κουμπωνει καθολου στο κινητο (την εχω παρει σε διαφανο οχι ροζ) και η οθονη καλυπτεται απο πλαστικο χοντρο με αποτελεσμα να μην αποκρινεται καθολου το touch. Εχω βρει αυτη αν και ειναι σκληρο πλαστικο, θα προτιμουσα μια σε gel. Την εχει παρει κανεις αυτη?? ειναι ευχαριστημενος? Υπαρχει καμια θηκη που να μην μπαινοβγαινει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...