Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με ενα 5530..Πηγα να του κανω update και δεν εβρισκε την συσκευη..Ετσι εβγαλα το καλωδιο και τωρα δεν δουλευει η οθονη καθολου ουτε τα κουμπια..εβγαλα την καρτα μνημης αλλα τιποτα..Τωρα το εχω κλεισεi και εβγαλα και την μπαταρια και ελπιζω να στρωσει..Τι αλλο προτεινετε σε περιπτωση που δεν ανταποκριθει παλι; Edited by marnick
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μολις πριν το ανοιξα το πακετο απτο εισοπ...ασπρο με μπλε....******* το τηλεφωνο....το κουτι ητανε μαυρο και γραφει το γκαραντια ιταλια...εχουμε και λεμε..το προντακτ κοουντ ειναι το 0577609 και τυπος ρμ-504 γερμανικο ε?γλωσσα που εχει οριστει μου λεει 07..με το που τανοιγω αλλαξα την γλωσσα σε ελληνικα και τισ λοιπες ρυθμισεις...αυτα τα συντομα..το καπακι τησ μπαταριας ειναι οντωσ ελαστικο αλλα δεν κουνιεται καθολου οταν ειναι κλειστο...μια χαρα το βρισκω...περισσοτερα προσεχως

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις. Απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. σκεφτομαι να παρω το εν λογω κινητο και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση... γνωριζει κανεις αν το πλαισιο περιστεριου τα φερνει παραεισαγωγη?? θα στειλω τον πατερα μου να το παρει και δε νομιζω να μπορεσω να του εξηγησω περι product code κτλ.. ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. σκεφτομαι να παρω το εν λογω κινητο και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση... γνωριζει κανεις αν το πλαισιο περιστεριου τα φερνει παραεισαγωγη?? θα στειλω τον πατερα μου να το παρει και δε νομιζω να μπορεσω να του εξηγησω περι product code κτλ.. ευχαριστω εκ των προτερων.

 

φιλε κ εγω απο το πλαισιο το εχω παρει αλλα απο το καταστημα στον πειραια.δεν ειναι παραεισαγωγης το δικο μου.εχω ολες τις αναβαθμισεις εχω κανει κ ολα μια χαρα!ελπιζω να μην εισαι ατυχος κ να σου τυχει παραεισαγωγης,αν ειναι τελικα παραεισαγωγης η συσκευη θα το καταλαβεις απο την αναβαθμιση που θα κανεις.αν χασεις τα ελληνικα μετα την αναβαθμιση τοτε ειναι σιγουρα παραεισαγωγης!

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να εγκαταστησω κατι εφαρμογες και μου λεει σφαλμα εφαρμογης επικοινωνηστε με τον προμηθευτη και λοιπα...πως θα την εγκαταστησω?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!! οπωσ καταλαβαινετε ειμαι καινουριο μελος και χαιρομαι που απο σημερα βρισκομαι στη παρεα σασ !! :) Βασικα εχω και γω το νοκια 5530 εδς και μερικους μηνεσ και εχω καποιεσ αποριουλες:

 

1)υπαρχει καποια σελιδα απο οπου μπορουμε να κατεβαζουμε δωρεαν εφαρμογεσ?

2) τελευταια εχω ενα προβλημα με την οθονη αφης... δεν εχει την ανταποκριση που ειχε παλιοτερα κατω δεξια (ισως απο τισ τουμπεσ που εχει φαει κατα καιρουσ).

υπαρχει καποιοσ τροποσ να διορθωσω αυτο το προβλημα?

3) τελοσ , η8ελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να αυξησω την ενταση του ακουστικου, γιατι ειναι αρκετα χαμηλα!

 

Ζητω συγγνωμη αν καποια απο τα ερωτηματα που υποβαλλω εχουν ξανασυζητηθει , απλα κουραστηκα να ψαχνω καποια στιγμη και δεν βρηκα ουσιαστικεσ απαντησεισ στα ερωτηματα μου...

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων!!!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!! οπωσ καταλαβαινετε ειμαι καινουριο μελος και χαιρομαι που απο σημερα βρισκομαι στη παρεα σασ !! :) Βασικα εχω και γω το νοκια 5530 εδς και μερικους μηνεσ και εχω καποιεσ αποριουλες:

 

1)υπαρχει καποια σελιδα απο οπου μπορουμε να κατεβαζουμε δωρεαν εφαρμογεσ?

 

 

Πολλες... Μια απο αυτες ειναι το mobile9.com που δεν χρειαζεται καν εγγραφη

 

) 2) τελευταια εχω ενα προβλημα με την οθονη αφης... δεν εχει την ανταποκριση που ειχε παλιοτερα κατω δεξια (ισως απο τισ τουμπεσ που εχει φαει κατα καιρουσ).

υπαρχει καποιοσ τροποσ να διορθωσω αυτο το προβλημα?

 

Δοκιμασε να κανεις calibration στην οθονη σου. Αν επιμενει το προβλημα μετα, κανε αναβαθμιση του λογισμικου. Δεν θα χασεις τα αρχεια σου, μην φοβασαι.

 

 

3) τελοσ , η8ελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να αυξησω την ενταση του ακουστικου, γιατι ειναι αρκετα χαμηλα!

 

Οταν μιλας στο τηλεφωνο βεβαιωσου πως η ενταση ειναι στο full γιατι καμια φορα καποια κινητα απο τη μανα τους εχουν την ενταση στη μεση. Την ενταση απο το ακουστικο εννοω, καταλαβες

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εχω το συγκεκριμενο κινητο αλλα μου βγαζει product code της wind gr.εχει εκδοση λογισμικου την 11.αλλα δεν μου βγαζει αλλη διαθεσιμη.γιατι?τι κανω σε αυτη την περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

εχω το συγκεκριμενο κινητο αλλα μου βγαζει product code της wind gr.εχει εκδοση λογισμικου την 11.αλλα δεν μου βγαζει αλλη διαθεσιμη.γιατι?τι κανω σε αυτη την περιπτωση?

Αν θες την τελευταία διαθέσιμη έκδοση λογισμικού τότε θα πρέπει ν' ακολουθήσεις την διαδικασία Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής (αλλαγή product code) και να περάσεις κάποιο από τα product code που αναφέρονται στο πρώτο post του θέματος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

product code roduct code poy rm 504αυτο εχω.δεν ειναι ελληνικο?το κουτι ειχε ταινια ασφαλειας νοκια sealed

Αφορά product code της Wind GR. Είναι για την Ελλάδα αλλά οι αναβαθμίσεις δεν συμβαδίζουμε με αυτές που δίνονται για τα Ελληνικά product code από την Nokia.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εχω εγγυηση η οχι ομως?

Ναι έχεις κανονικά εγγύηση από την Nokia, δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την συσκευή σου. Απλά οι αναβαθμίσεις που δίνονται από την Nokia δεν θα είναι άμεσα διαθέσιμες για το δικό σου product code. Ίσως να δίνονται αργότερα αλλά ίσως και όχι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πολλες... Μια απο αυτες ειναι το mobile9.com που δεν χρειαζεται καν εγγραφη

 

 

 

Δοκιμασε να κανεις calibration στην οθονη σου. Αν επιμενει το προβλημα μετα, κανε αναβαθμιση του λογισμικου. Δεν θα χασεις τα αρχεια σου, μην φοβασαι.

 

 

 

 

Οταν μιλας στο τηλεφωνο βεβαιωσου πως η ενταση ειναι στο full γιατι καμια φορα καποια κινητα απο τη μανα τους εχουν την ενταση στη μεση. Την ενταση απο το ακουστικο εννοω, καταλαβες

 

καταρχην σ ευχαριστω πολυ για το χρονο σ και τισ απαντησεισ σ..!!!

η οθονη μετα τη βαθμονομηση βελτιωθηκε αρκετα , οχι τελειωσ ομωσ, αν και δεν εκανα ανανεωση λογισμικου γιατι ειχα την τελευταια εκδοση... οσο για την ενταση , την εχω παντα στο μεγιστο και δυστυχως το εχω ακουσει απο πολλουσ οτι οντωσ ειναι κατασκευαστικο το οτι δεν εχει δυνατο ακουστικο ...οποτε αν υπαρχει καποιος που ειχε παρομοιο προβλημα και το ελυσε θα μας διευκολυνε πολυ αν μας ελεγε πωσ το εκανε. :)

Link to comment
Share on other sites

καταρχην σ ευχαριστω πολυ για το χρονο σ και τισ απαντησεισ σ..!!!

η οθονη μετα τη βαθμονομηση βελτιωθηκε αρκετα , οχι τελειωσ ομωσ, αν και δεν εκανα ανανεωση λογισμικου γιατι ειχα την τελευταια εκδοση... οσο για την ενταση , την εχω παντα στο μεγιστο και δυστυχως το εχω ακουσει απο πολλουσ οτι οντωσ ειναι κατασκευαστικο το οτι δεν εχει δυνατο ακουστικο ...οποτε αν υπαρχει καποιος που ειχε παρομοιο προβλημα και το ελυσε θα μας διευκολυνε πολυ αν μας ελεγε πωσ το εκανε. :)

 

Παρακαλω:)

 

Κανε εσυ μια αναβαθμιση.. Το οτι εχεις ηδη την τελευταια δεν λεει απολυτως τιποτα.

 

Βεβαια αν εχει καποιος να προτεινει κατι αλλο, ας τον "ακουσουμε":)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

φιλε κ εγω απο το πλαισιο το εχω παρει αλλα απο το καταστημα στον πειραια.δεν ειναι παραεισαγωγης το δικο μου.εχω ολες τις αναβαθμισεις εχω κανει κ ολα μια χαρα!ελπιζω να μην εισαι ατυχος κ να σου τυχει παραεισαγωγης,αν ειναι τελικα παραεισαγωγης η συσκευη θα το καταλαβεις απο την αναβαθμιση που θα κανεις.αν χασεις τα ελληνικα μετα την αναβαθμιση τοτε ειναι σιγουρα παραεισαγωγης!

 

Πηρα τωρα στο πλαισιο πειραια και τον ρωτησα αν εχει ιριδιζουσα γραμματα Nokia στη ταμπελιτσα και μ λεει οχι... Εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι παραεισαγωγης το δικο σ?? :blink:

Πηρα και στο καταστημα περιστεριου, μ δωσανε το ΙΜΕΙ και μετα πηρα σε nokia shop και μου ειπε οτι ειναι απο αγγλια... Μου λεει δεν εχεις προβλημα... Επισησ στο πλαισιο πειραια μου ειπαν οτι εκλεισε η alpha copy..

Αν το παρω και ειναι παραεισαγωγης λες να μη μπορεσω να το χακαρω...?

Link to comment
Share on other sites

Από οποιοδήποτε σημείο του πλανήτη και να το πάρεις-παραεισαγωγή ή όχι- πρόβλημα με το χακάρισμα δεν θα έχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρο προβλημα.εχω κοσμοτε και ενω εχω φουλ σημα ξαφνικα μου κανει παρεμβολες το ακουστικο το οποιο λυνεται μονο αν κανω ρεσταρτ το κινητο.ειναι λογικο?μου το εκανε μια φορα στον ενα μηνα που το εχω. Edited by tolispao13
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω και εγώ το εξής πρόβλημα..

συνδέομαι μεσω wireless στο σπιτι (ακριβως διπλα απ το router) και μπαίνει παντα στην αρχικη σελιδα κανονικα, αλλα μολις πατησω αλλο link με πεταει εκτος, στο βασικο μενου του κινητου... γιατί;;;

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω και εγώ το εξής πρόβλημα..

συνδέομαι μεσω wireless στο σπιτι (ακριβως διπλα απ το router) και μπαίνει παντα στην αρχικη σελιδα κανονικα, αλλα μολις πατησω αλλο link με πεταει εκτος, στο βασικο μενου του κινητου... γιατί;;;

κι'εγω το εχω παρατηρησει αυτο που λες,αλλα μου τυγχαινει αμα πατησω γρηγορα την επιφανεια του κινητου.αυτο μου συμβαινει με το opera.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρο προβλημα.εχω κοσμοτε και ενω εχω φουλ σημα ξαφνικα μου κανει παρεμβολες το ακουστικο το οποιο λυνεται μονο αν κανω ρεσταρτ το κινητο.ειναι λογικο?μου το εκανε μια φορα στον ενα μηνα που το εχω.

 

κανεις?μονο εγω ειμαι ο ατυχος?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρο προβλημα.εχω κοσμοτε και ενω εχω φουλ σημα ξαφνικα μου κανει παρεμβολες το ακουστικο το οποιο λυνεται μονο αν κανω ρεσταρτ το κινητο.ειναι λογικο?μου το εκανε μια φορα στον ενα μηνα που το εχω.

 

για να τσεκάρεις αν είναι θέμα software κάνε backup και hard-reset... αν εξακολουθεί τότε είναι πρόβλημα της συσκευής και θα πρέπει να το πας στο service...:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...