Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 5530, όταν το έψαχνε το έτερον ήμισυ, δεν το είχε ούτε η Cosmote ούτε ο Γερμανός και δεν το έφερναν, καταφέραμε και το πήραμε μέσω επιδότησης από ένα cosmote shop εδώ στην Πάτρα που θέλησε να βοηθήσει ο άνθρωπος και το παρήγγειλε από την ίδια την Nokia εδώ στην Πάτρα, πριν κλείσει... Δοκίμασε μπας και σε κάποιο ιδιόκτητο cosmote shop θέλει να βοηθήσει ο ιδιοκτήτης, μπας και στο φέρει, διαφορετικά δεν παίζει να το βρεις από τους 2 προαναφερόμενους προμηθευτές.

 

Κάτι παραπάνω δεν γνωρίζω.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πλαισιο το εχει κατα 99% σιγουρα...επιδοτηση απο κοσμοτε δε ξερω αν το δινει η οχι...παντως το εχει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πραγματικά μας δουλεύουν όλους!!! :lol:

Και εγώ τώρα θα πάρω το 5530 (ή το 5800) αλλά μέχρι να τα βρω είδα και έπαθα!!!

Διαβάστε την όμορφη ιστορία μου:

πάω σε 2 γερμανούς και μου λένε πως το 5530 δεν το φέρνοτν καθώε το έχει αποκλειστηκότητα άλλη εταιρία και το 5800 λόγω παλαιότητας δεν γίνονται πλέον παραγγελίες!!! (τα ίδια μου είπαν και σε οτεσοπ)

Πήγα πλαίσιο που είχε το κινητό (5530) αλλά και εκεί μου είπαν πως δεν μπορώ να το πάρω με επιδότηση κοσμοτέ για το έχει μόνο η βόνταφον το κινητό!!!

Απογοητευμένος πάω και στο τέλειο public και βλέπω φάτσα κάρτα δίπλα στο 5530 να έχει μια καρτέλα και να γράφει "στο τάδε πρόγραμμα κοσμοτέ, κοστίζει τόσο!!" τρελάθηκα!!! ρωτάω και μου λένε πως ανέκαθεν αυτοί το κινητό το έδιναν με κοσμοτέ!! Και όχι μόνο αυτό, αλλά και το 5800 το εχει (αν και μου είπαν πως έχουν μείνει λίγα αποθέματα) και το Χ3 που δεν το είχα ο γερμανός!!!

Τώρα θα πάω σε κανένα 2μερο να πάρω το 5530 (ή το 5800, δεν ξέρω ακόμη 100%) και τέλος!!!

Γι'αυτό faniolita, τρέξε στο public, θα εξυπηρετηθείς άψογα!! Το έχουν και με 2 χρόνια εγγύηση!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πραγματικά μας δουλεύουν όλους!!! :lol:

Και εγώ τώρα θα πάρω το 5530 (ή το 5800) αλλά μέχρι να τα βρω είδα και έπαθα!!!

Διαβάστε την όμορφη ιστορία μου:

πάω σε 2 γερμανούς και μου λένε πως το 5530 δεν το φέρνοτν καθώε το έχει αποκλειστηκότητα άλλη εταιρία και το 5800 λόγω παλαιότητας δεν γίνονται πλέον παραγγελίες!!! (τα ίδια μου είπαν και σε οτεσοπ)

Πήγα πλαίσιο που είχε το κινητό (5530) αλλά και εκεί μου είπαν πως δεν μπορώ να το πάρω με επιδότηση κοσμοτέ για το έχει μόνο η βόνταφον το κινητό!!!

Απογοητευμένος πάω και στο τέλειο public και βλέπω φάτσα κάρτα δίπλα στο 5530 να έχει μια καρτέλα και να γράφει "στο τάδε πρόγραμμα κοσμοτέ, κοστίζει τόσο!!" τρελάθηκα!!! ρωτάω και μου λένε πως ανέκαθεν αυτοί το κινητό το έδιναν με κοσμοτέ!! Και όχι μόνο αυτό, αλλά και το 5800 το εχει (αν και μου είπαν πως έχουν μείνει λίγα αποθέματα) και το Χ3 που δεν το είχα ο γερμανός!!!

 

Τώρα θα πάω σε κανένα 2μερο να πάρω το 5530 (ή το 5800, δεν ξέρω ακόμη 100%) και τέλος!!!

Γι'αυτό faniolita, τρέξε στο public, θα εξυπηρετηθείς άψογα!! Το έχουν και με 2 χρόνια εγγύηση!!

 

Επρεπε να μας ακουσεις. :p εγω δεν εχει 1 μηνα που το πηρα απο πλαισιο και + της αλλης το δινει κ μεσα στο site τους οπως σου ειχα πει και σε συνδεση με κοσμοτε...2 χρονια εγγυηση θα παρεις απο παντου, για μενα εαν δεν σ ειναι απαραιτητα το 3g - gps τοτε χτυπα 5530. αλλιως παρε το 5800

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια με νοιάζει πολύ η μουσική και σε αυτό τον τομέα φαντάζομαι ότι τα δύο κινητά ταυτίζονται!! Δεν με ενδιαφέρει τόσο το 3G και το gps (α! να ρωτήσω κάτι εγώ ο άσχετος: με την χρήση gps χρεώνεσαι;;;). Επίσης το 5530 είναι πιο ελκυστικό στην εμφάνιση!!

 

εγω δεν εχει 1 μηνα που το πηρα απο πλαισιο και + της αλλης το δινει κ μεσα στο site τους οπως σου ειχα πει και σε συνδεση με κοσμοτε

Πήγα προχθές στο πλαίσιο και μου είπαν πως δεν το δίνει η κοσμοτέ!!! Σε μένα βρήκε να πέσει****** υπάλληλος!;!;! :lol::lol:

Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους. Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο τον κωτσοβολο το κινητο και απο οτι κοιτουσα την στιγμη που εψαχνε η υπαλληλος την διαθεσιμοτητα στον υπολογιστη,ειχε παρα πολλα κομματια στην αποθηκη(βεβαια αυτο πριν 2 βδομαδες):p.Εγω ηθελα να ρωτησω κατι ασχετο σχετικα με την συσκευη,περασα σημερα μερικα τραγουδια με τον τιτλο του τραγουδιου στα ελληνικα και οταν μπηκα στην μουσικη να ακουσω το κομματι παρατηρησα οτι δεν εμφανιζει τους ελληνικους τιτλους των κομματιων.Αυτο για ποιον λογο?Μου φαινεται πολυ περιεργο:blink:
Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην υποστηριζει την συγκεκριμενη γραμματοσειρα.... χμ χμ...κατσε να δοκιμασω να σ πω...
Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην υποστηριζει την συγκεκριμενη γραμματοσειρα.... χμ χμ...κατσε να δοκιμασω να σ πω...

 

Πρέπει να περαστούν μέσω ενός προγράμματος που μου διαφεύγει το όνομα του. Περιμένετε σίγουρα θα υπάρξει απάντηση :)

 

 

Y.Γ.

@Valerios123 προσοχή να μην βγούμε εκτός, για επιλογή συσκευής συγκρίσεις κ.τ.λ. μπορείς να ανοίξεις ένα νέο θέμα στους Διαξιφισμους :)

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια πρωτο προβλημα και ισως αρκετα σοβαρο.... οταν μιλαω σαν να κοβεται το σημα δλδ εχω αρκετες διακοπες... μου το εκανε στην αρχη αλλα δεν εδινα σημασια!! το παρατηρησα ομως και διαπιστωσα πως το κανει συχνα!! πηρα και την κοσμοκαρτα για να τσεκαρω να μιλησει η ηχογραφηση και το εκανε :drool

καμια ιδεα????

δεν θελω να το στειλω στην νοκια ποιος ξερει ποτε θα το παρω και αν μου ερθει ετσι οπως θα τους το δωσω.....:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δοκίμασες με άλλη κάρτα sim να δεις αν συμβαίνει το ίδιο? Η κάρτα sim που έχεις μήπως είναι παλιά? Την ίδια κάρτα sim την δοκίμασες σε κάποιο άλλο τηλέφωνο έτσι ώστε να δεις αν παρουσιάζει τα ίδια προβλήματα?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά χαμός με την διανομή! Απο ο,τι ακούω δηλαδή και απο μερικούς φίλους εδω. Guys you r my saviours! lol :D Aν και δεν έχει Σέρρες πλαίσιο,( το public δεν το ξέρω) θα γίνει η δουλειά θα το παραγγείλω απο Σαλόνικα και θα το πάρω και απο εκεί, ήδη τηλεφώνησα σε κάποιον υπάλληλο και μου είπε οτι ΜΟΝΟ το 5530 κυκλοφορεί πλέον, το 5800 καταργείται! τον ρώτησα αν αυτό συμβαίνει μόνο στο δικό τους κατάστημα και μου πε οτι αυτό συμβαίνει γενικώς. Οπότε αν και θα θελα το 5800 για το 3g k gps (κλάπς to gps είναι απωθημένο μου) απο το ολότελα καλή κ η παναγιώταινα :D . A! το έχει μόνο σε μαύρο κόκκινο και ναι συνεργάζονται με την cosmote. 199 ευρώ η τιμή του (****** , στο νέτ το βρήκα πιο φτηνά 170 αλλά 'εχε χάρη η επιδότηση 90 ευρώ που έχω....)

Σας ευχαριστώ όλουσ σας για το ενδιαφέρον και τις info, na περνάτε καλά και να είστε καλά :)))

 

http://www.skroutz.gr/s/87807/Nokia-5530-XpressMusic.html

 

Υ.Γ.----> Για το 5800 θα το βρείτε μόνο online πλέον για τους ενδιαφερόμενους, απο τα μαγαζιά εξαντλήθηκε και δεν υπάρχει περίπτωση τροφοδότησης εκ νέου γιτί απλά καταργείται.

http://www.skroutz.gr/s/56459/Nokia-5800-XpressMusic.html

Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους. Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις
faniolita
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δοκίμασες με άλλη κάρτα sim να δεις αν συμβαίνει το ίδιο? Η κάρτα sim που έχεις μήπως είναι παλιά? Την ίδια κάρτα sim την δοκίμασες σε κάποιο άλλο τηλέφωνο έτσι ώστε να δεις αν παρουσιάζει τα ίδια προβλήματα?

 

Να συμπληρώσω η σιμ που θα κάνεις δοκιμή να μην είναι της κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πρωτο προβλημα και ισως αρκετα σοβαρο.... οταν μιλαω σαν να κοβεται το σημα δλδ εχω αρκετες διακοπες... μου το εκανε στην αρχη αλλα δεν εδινα σημασια!! το παρατηρησα ομως και διαπιστωσα πως το κανει συχνα!! πηρα και την κοσμοκαρτα για να τσεκαρω να μιλησει η ηχογραφηση και το εκανε :drool

καμια ιδεα????

δεν θελω να το στειλω στην νοκια ποιος ξερει ποτε θα το παρω και αν μου ερθει ετσι οπως θα τους το δωσω.....:cry:

 

Λοιπόν, το πρόβλημα το είχα και εγώ, μετά την αναβάθμιση από υπολογιστή στην v30

Λύθηκε μετά από Hard reset του κινητού, *#7370#

 

Στην συνέχεια, για λόγους ψυχολογικούς μόνο, το πήγα και σε ένα Nokia και μέσα σε ένα τέταρτο μου καθάρισε τα πάντα από το κινητό και την πέρασε σωστά από την αρχή την αναβάθμιση.

 

Έφτιαξε αμέσως !

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δοκίμασες με άλλη κάρτα sim να δεις αν συμβαίνει το ίδιο? Η κάρτα sim που έχεις μήπως είναι παλιά? Την ίδια κάρτα sim την δοκίμασες σε κάποιο άλλο τηλέφωνο έτσι ώστε να δεις αν παρουσιάζει τα ίδια προβλήματα?

 

καλημερα φιλε stendor δεν εχω δοκιμασει αλλη καρτα sim αλλα αυτην την sim την δουλευα και στο προηγουμενο κινητο μου και δεν ειχε προβλημα... πριν 3 μερες την εβαλα στο καινουργιο.... ισως δοκιμασω αλλη sim η θα την βγαλω και θα την ξαναβαλω μηπως δεν κανει καλη επαφη....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα που εχουν καπια παιδια απο εδω...οπου οταν τους παιρνουν τηλεφωνο η παιρνουν το κινητο τους κλεινει το εχουν πααααρα πολλοι στον κοσμο...αν googlaρετε θα βρειτε και τι φταει...Θα ηθελα την αποψη σας πανω σε αυτο...Λεω να παω στα multirama απο οπου το πηρα και να ζητησω αντικατασταση αφου το ειχα παει και σε nokia care και μου ειπε απλα οτι φταει η μπαταρια...Οταν ομως μιλαω με hands free δεν γινεται τιποτα...Θα μου το αντικαταστησουν η τσαμπα ο κοπος?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή διάβασα μέχρι τη δέκατη σελίδα ως τώρα και δν μπορώ να διαβαζω 93...πείτε μ τελικά 3-4 άτομα που είστε κάτοχοι του κινητού αν μπορείτε...βγάζει προβλήματα;;αξίζει να το πάρω τελικά ή θα βρίζω τη στιγμή που αποφάσησα να πάρω κινητό με οθόνη αφής γενικότερα ή το συγκεκριμένο;; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή διάβασα μέχρι τη δέκατη σελίδα ως τώρα και δν μπορώ να διαβαζω 93...πείτε μ τελικά 3-4 άτομα που είστε κάτοχοι του κινητού αν μπορείτε...βγάζει προβλήματα;;αξίζει να το πάρω τελικά ή θα βρίζω τη στιγμή που αποφάσησα να πάρω κινητό με οθόνη αφής γενικότερα ή το συγκεκριμένο;; Ευχαριστώ!

 

Αν εχεις συνηθισει τα πληκτρα το αφης ειναι δυσκολο και μπορεις να κανεις τα μισα απο οτι οταν εχεις τλφ με πληκτρα. Προσωπική γνωμη.

 

Το τλφ παντως δεν εχει κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μόλις αγόρασα το nokia 5530 και έχω μερικές απορείες.Απο οτι διαβασα στο forum, το κινητο δεν πρέπει να είναι με ελληνικό product code (απο το Πλαίσιο το πήρα).Υπάρχει κάποιο πρόβλημα?Αν υπάρχει μπορώ να το αλλάξω?Επίσης αν ξέρει καποιος,στην αρχή μου εμφάνισε μια ρύθμιση για τοποθεσία...πως μπορώ να το αλλάξω αυτο?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,καλώς ήρθες στο φόρουμ και καλορίζικο το τηλέφωνο.:)

Για να δεις αν η συσκευή που αγόρασες προορίζεται για Ελλάδα έλεγξε το product code που αναγράφεται σε αυτή,αν είναι κάποιο από αυτά που υπάρχουν στην πρώτη σελίδα.

Αν δεν είναι τότε μπορεί σε κάποια αναβάθμιση που θα κάνεις μέσω υπολογιστή να χαθούν τα Ελληνικά.Οι επιλογές που έχεις,εφόσον δεις ότι δεν είναι Ελληνικό το product code,είναι:1) Είτε να πας σε ένα Nokia store και να το κάνεις αναβάθμιση,με χρέωση περίπου 15 ευρώ,και να έχεις αλλαγή αυτού

2)Να κάνεις την αλλαγή μόνος σου ακολουθώντας τους οδηγούς που υπάρχουν στο FAQ:Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

Για ότι άλλο χρειαστείς εδώ ήμαστε.

Καλή παραμονή και καλή συνέχεια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οι ρυθμίσεις ξαναβγήκαν με hard format.Το τηλέφωνο είδα το product code και τελικα είναι απο UK.Ευτυχως υπάρχει λύση.Ελπίζω να συνεχίσει να δουλεύει αψογα και να μην χρειαστεί καν αναβάθμιση το λογισμικο.Ευχαριστω για την απάντηση!:)
Link to comment
Share on other sites

Χθες το πήρα το κινητό!!! Είναι πάρα πολύ ωραίο!!!! τέλεια η αίσθηση αφής, γρήγορο, καλή κάμερα, φανταστικό ήχο...αλλά έχω ένα μικρό χαζό προβληματάκι!!! πάω στις ρυθμίσεις > προσωπικό > θέματα και μετά ανοίγει για 1 δευτερόλεπτο το παράθυρο (γενικά, μενού, ταπετσαρία κτλ.) και μετά με ξαναβγάζει στα θέματα!! Καταλάβατε;; πατάω θέματα, ανοίγουν για ένα 1 δευτ. και μετά ξαναγυρνάω στα θέματα!!! κουφό;;; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Χθες το πήρα το κινητό!!! Είναι πάρα πολύ ωραίο!!!! τέλεια η αίσθηση αφής, γρήγορο, καλή κάμερα, φανταστικό ήχο...αλλά έχω ένα μικρό χαζό προβληματάκι!!! πάω στις ρυθμίσεις > προσωπικό > θέματα και μετά ανοίγει για 1 δευτερόλεπτο το παράθυρο (γενικά, μενού, ταπετσαρία κτλ.) και μετά με ξαναβγάζει στα θέματα!! Καταλάβατε;; πατάω θέματα, ανοίγουν για ένα 1 δευτ. και μετά ξαναγυρνάω στα θέματα!!! κουφό;;; :confused:

Χαχα φιλε μου το ιδιο ''προβλημα'' ειχα και εγω,δεν ειναι τπτ απλα περασε 1-2 θεματα στην συσκευη σου και μετα θα ανοιγει κανονικα.Μπορεις να κατεβασεις μερικα δωρεαν απο το ovi καταστημα μεσω του κινητου ετσι απλα για να δοκιμασεις:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια για hard format της συσκευης πρεπει να βγαλω την καρτα μνημης η δεν χρειαζεται??

θελω μονο να κανω format στην μνημη του κινητου τπτ αλλο!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια για hard format της συσκευης πρεπει να βγαλω την καρτα μνημης η δεν χρειαζεται??

θελω μονο να κανω format στην μνημη του κινητου τπτ αλλο!!!

Όχι δεν χρειάζεται να την αφαιρέσεις από την συσκευή. Τα πιο πολλά hard format τα έχω κάνει με την κάρτα μνήμης μέσα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...