Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια

Σκεφτομαι να παρω το Nokia 5530

Ειχα μεχρι πριν λιγες μερες το LG Cookie το οποιο μετα απο 7-8 μηνες λειτουργιας αρχισε να παρουσιαζει προβληματα με την αποκριση της οθονης(πχ πατουσα το 9 και πατιοταν το 2)μεχρι που το προβλημα εγινε αφορητο.

Θελω να ρωτησω αμα εχει αντιμετοπησει κανεις το ιδιο προβλημα με το 5530

ή αμα υπαρχει καποιο αλλο σοβαρο προβλημα με το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια

Σκεφτομαι να παρω το Nokia 5530

Ειχα μεχρι πριν λιγες μερες το LG Cookie το οποιο μετα απο 7-8 μηνες λειτουργιας αρχισε να παρουσιαζει προβληματα με την αποκριση της οθονης(πχ πατουσα το 9 και πατιοταν το 2)μεχρι που το προβλημα εγινε αφορητο.

Θελω να ρωτησω αμα εχει αντιμετοπησει κανεις το ιδιο προβλημα με το 5530

ή αμα υπαρχει καποιο αλλο σοβαρο προβλημα με το κινητο?

το κινητο ειναι μια χαρα! κανενα προβλημα δεν μου εχει βγαλει.στο συνιστω ανεπιφυλακτα :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Σκεφτομαι να παρω το Nokia 5530

Ειχα μεχρι πριν λιγες μερες το LG Cookie το οποιο μετα απο 7-8 μηνες λειτουργιας αρχισε να παρουσιαζει προβληματα με την αποκριση της οθονης(πχ πατουσα το 9 και πατιοταν το 2)μεχρι που το προβλημα εγινε αφορητο.

Θελω να ρωτησω αμα εχει αντιμετοπησει κανεις το ιδιο προβλημα με το 5530

ή αμα υπαρχει καποιο αλλο σοβαρο προβλημα με το κινητο?

Το κινητο για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο,καλη οθονη,καλη αυτονομια συσκευης για κινητο με touch screen,καλη ποιοτητα ηχου και φυσικα symbian λειτουργικο απλα δεν εχει gps και 3g:)

Link to comment
Share on other sites

και εγω παιδια αυριο το περιμενω στα χερια μου και θας σας πω εντυπωσεις κτλ...:happy:

 

πιστευω θα εχεις τις καλυτερες..

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα αν θα εχει το νεοτερο λογισμικο, θα εισαι μια χαρα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα αν θα εχει το νεοτερο λογισμικο, θα εισαι μια χαρα

και να μην το εχει..τι πιο απλο απο το να το κανεις μονος σου αναβαθμιση.αλλωστε πριν 1 βδομαδα βγηκε το τελευταιο update.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και να μην το εχει..τι πιο απλο απο το να το κανεις μονος σου αναβαθμιση.αλλωστε πριν 1 βδομαδα βγηκε το τελευταιο update.

 

Nαι βεβαια! Απλη διαδικασια των 5' ειναι:)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα διαβασει οτι μετα την αναβαθμιση θα μπορεις να κατεβαζεις και βιντεο απο το youtube ισχυει?Και αν ναι πως γινεται,το εχει δοκιμασει κανεις?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα διαβασει οτι μετα την αναβαθμιση θα μπορεις να κατεβαζεις και βιντεο απο το youtube ισχυει?Και αν ναι πως γινεται,το εχει δοκιμασει κανεις?:worry:

Εγω μια φορα που δοκιμασα νομιζω οτι το κατεβασα με την εφαρμογη mobile youtube.

παντως στο sony ericsson που εχω για 2τερο κινητο εχω βαλει μια java εφαρμογη και πιστεψε'με ειναι πολυ καλη και με ενα κλικ εχω το βιντεο αποθηκευμενο στην καρτα μνημης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ουάου!!!!

Μην τα πολυλογώ και εγώ, κατέληξα να πάρω το 5530 (δεν το πήρα ακόμη) αλλά έχω τους ενδοιασμούς μου!!! πριν 2 χρόνια είχα πάρει ένα νόκια Xpress Music slide up (δεν θυμάμαι όνομα) και το πήγα 3 φορές για service μέσα σε ένα χρόνο!!! Το είχα φορτώσει μόνο με μουσική!! Εδώ και ένα χρόνο έχω το ericsson W901, παρά το γεγονός του απίστευτα βαρετού μενού που έχει, το εξευτελιστικά ελεεινό πρόγραμμα υπολογιστή για μεταφορά μουσικής, τα ακουσικά που σε ένα 8μηνο παρουσιάζουν προβληματάκια...δεν το έχω πάει όμως όυτε μια φορά για service!!!!! Απλά κάποιες στιγμές κλείνει μόνο του!! :lol:

Τι να κάνω;;; να πάρω νοκια (που τα θεωρούσε πολύ καλά;;) και να το διακινδυνεψω ή να ξαναπάρω ericsson;;; Ουφ, δύσκολη απόφαση!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.... επιτελους μετα απο καιρο το εχω στα χερια μου και μπορω να σας πω οτι μεχρι στιγμης εχω παρα πολυ καλες εντυπωσεις.... καταρχας η συσκευη ειναι απο παραεισαγωγη και συγκεκριμενα απο την ιταλια!!:worry:

δεν εβαλα την sim μου μεσα εκανα περιηγηση χωρις αυτην...

η οθονη εχει πολη καλη αποκριση..... το κουμπι του κλειδωματος παιζει καπως....

με την μπαταρια δεν νιωθω οτι κουνιεται.....

κουνωντας το κινητο γρηγορα ακουγεται ενας ηχος αλλα υποθετω πως θα ειναι ο αισθητηρας...... ξερετε μηπως αν κανει θορυβο γενικα?

το wifi καλο.. μπηκα και στην εφαρμογουλα του facebook και δοκιμασα.... δουλευει μια χαρα εκτως του οτι δεν μου φορτωνει το news feed με τα νεα των φιλων μου σας το κανει και εσας??

μετα απο κανα 30 λεπτο περιηγησης εκανα και αναβαθμιση μεσω fota της τελευταιας εκδοσης και ολα μια χαρα νομιζω (τα ελληνικα δεν χαθηκαν)... δεν βλεπω κολληματα, το kinetic scrolling μια χαρα και στο μενου και στις εφαρμογες βεβαια δεν εχω δουλευσει την προηγουμενη για να καταλαβω διαφορες αλλα ελπιζω πως εκανα καλα που τη αναβαθμησα....επισης παρατηρησα πως με την τελευταια εκδοση η δονηση εγινε πιο εντονη... ξερετε πως αλλαζω την ενταση της δονησης στο αγγιγμα της οθονη? και κατι τελευταιο πιο ειναι ο πιο γρηγορος τροπος για την μεταφορα των επαφων απο το N73 μου σε αυτο εδω...?

αυτες ηταν οι πρωτες εντυπωσεις. Δυστηχως δεν εχω χρονο να ψαξω το κινητο αυτες τις ημερες... οταν βρω χρονο θα το εξερευνησω καλυτερα και θα σας πω περισσοτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Η ένταση της δόνησης με το άγγιγμα της οθόνης αλλάζει από τα Ρυθμίσεις > Προσωπικές > Προφίλ > Γενικό > Διαμόρφωση.

 

Μπορείς να τις περάσεις μέσω της εφαρμογής Μεταφορά σε σύνδεση Bluetooth εύκολα και γρήγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η ένταση της δόνησης με το άγγιγμα της οθόνης αλλάζει από τα Ρυθμίσεις > Προσωπικές > Προφίλ > Γενικό > Διαμόρφωση.

 

Μπορείς να τις περάσεις μέσω της εφαρμογής Μεταφορά σε σύνδεση Bluetooth εύκολα και γρήγορα.

σωστα απλα δεν εχω βαλει ακομα την sim και αυτο δεν μπορουσα να το βρω........

σε σχεση με την εφαρμογουλα του fc μου κολλαει αρκετα...

μηπωσ εχεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

σωστα απλα δεν εχω βαλει ακομα την sim και αυτο δεν μπορουσα να το βρω........

σε σχεση με την εφαρμογουλα του fc μου κολλαει αρκετα...

μηπωσ εχεις καμια ιδεα?

Αυτη η εφαρμογη βασικα ειναι πιο αργη σε σχεση με αλλες,και εγω πολλες φορες που μπαινω δεν μου εμφανιζει το news feed.Εγω σου προτεινω να χρησιμοποιησεις την εφαρμογη snaptu που ειναι πολυ καλη και γρηγορη και εχει μεσα και αλλες χρησιμες εφαρμογες εκτος του facebook.Μπορεις απλα να την κατεβασεις απο το ovi store μεσω του κινητου σου:D

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες οτι ακουγεται ειναι φιλε μου το κουμπι κλειδωματος....να ξερεις.

 

Οσο για τον φιλο με το w901. Φιλε μου την εμπειρια που εχεις εσυ την ειχα με σονυ ερρικσον.... για μενα , νοκια κ παλι νοκια..ειναι οπως τα δουλευει ο καθενας και οχι τι θα πει ο υπολοιπος κοσμος...εγω πηρα νοκια γιατι ειμαι αμπνταλης...μου πεφτει συνεχεια και τα σχετικα..το 5200 ακομα ζει μετα απο πτωση απο 2ο οροφο, εγινε χιλια κομματια κ το μαζεψα κ δουλευει, το ν81 τα ιδια...τι σουτια εφαγε, τι βουτιες , εκει αυτο σκυλι... (φτου φτου μην τα ματιαξω.. :P ) ενδιαμεσα ειχα το κ750, κ800 , κ810ι και ενα ακομα ...ολα βγηκαν off

Edited by patrik85
edit
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω αλλες 2 ερωτησουλες σημερα... χιχι καταρχας το προβλημα της ''κουδουνιστρας'' οπως λεμε τελικα πιστευω πως ειναι θεμα συνηθειας... πιστευω πως και εσεις θα νιωθετε πως στην δεξια μερια οταν βαζετε το χερι σας ολα κουνιουνται η δεν ειναι ετσι...??

 

1ον).... αλλαξα καταλαθος την εικονα κλησης με μια δικια μου και θελω να την αλλαξω γιατι μου εμφανιζεται συνεχεια οποιοσδηποτε και αν με παιρνει.... ξερω πως να την αλλαζω αλλα θελω να μου πειτε ποια εικονα ειχε το κινητο ως default αν ειχε..... για να βαλω αυτη.....

 

2ον).....επειδη με τις αναβαθμισεις δεν τα παω καλα και παλαιοτερα ειχα καποια προβληματα και το κινητο μου το προηγουμενο αχρηστευτικε λογο αυτου....

γενικα οταν κανω αναβαθμιση πιανεται η ''η ψυχη μου αν ολα θα πανε καλα'' και αν εκανα καλα που την εβαλα γιατι δεν θελω να την ξαναπαθω...

η ερωτηση μου ειναι αν ειστε στο μενου και πατησετε το πληκτρο της καμερας δεξια της συσκευης μπειτε αλλα δεν τραβηξετε καποια photo και πατησετε εξοδος σας δειχνει στην αρχη καπως την μιση οθονη του μενου να το πω (αυτο γινεται για 1 δευτερολεπτο) και μετα επανερχεται στο μενου κανονικα??

Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

για την 1η ερωτηση: Πας Μενου-Ρυθμισεις-Προσωπικο-Θεματα-Εικονα κλησης και επιλεγεις "εικονα θεματος".

 

για την 2η ερωτηση: Αυτο ειναι καθαρα θεμα software.οχι κατι ανησυχητικο.

 

Οτι αλλο θες ειμαστε εδω

Link to comment
Share on other sites

για την 1η ερωτηση: Πας Μενου-Ρυθμισεις-Προσωπικο-Θεματα-Εικονα κλησης και επιλεγεις "εικονα θεματος".

 

για την 2η ερωτηση: Αυτο ειναι καθαρα θεμα software.οχι κατι ανησυχητικο.

 

Οτι αλλο θες ειμαστε εδω

 

ευχαριστω patrik... οσο αφορα για τα κουμπια της δεξιας πλευρας μολις αγκαλιαζεις το κινητο δεν νιωθεις οτι ''παιζουν'' η γενικα οτι κανουν θορυβο? η πρωτη εντυπωση μου ηταν οτι κατι δεν δενει σε αυτο το κινητο δεν ειναι τοσο στηβαρο τουλαχιστον οσο το Ν73 που ειχα.... επισης βλεπω το πενακι μετα απο λιγο καιρο να αρχιζει να χαλαρωνει αισθητα... αλλα γενικα ειμαι ευχαριστημενος... ειναι αρκετα πιο γρηγορο απο το Ν73 που πραγματικα το χα βαρεθει να πολεμαω με το joystik να παει εκει που θελω...

Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι πολύ πολύ βασικο....είναι ακόμη διαθέσιμο ή εχει αποσυρθεί?

έχω φάει τα μαίνστριμ μαγαζια-γερμανος cosmote shop κλπ και δεν υπάρχει πουθενα!!!

Επίσης ρωτούσα τηλεφωνικά πάντα και για το παραπλήσιο αλλά πιο καινούριο 5800 και πάλι δεν υπάρχει πουθενά. Στην δε'υτερη περ'ιπτωση παίζει να εξαντλήθηκε, αλλά μια υπάλληλος απο τον Γερμανό μου περ οτι καταργήθηκε κ οτι δεν θα ξαναβγεί. Τι γίνεται ρε γμτ...(?????)

Στο ιντερνετ βρίσκω διάφορες προσφορές αλλά θέλω να εκμεταλευτώ κ την επιδότηση που έχω απο comsmote έτσι ώστε να μην αγοράσω μια σκέτη συσκευή. Τι να πω, ξέρει κανείς τπτ για την διαθεσιμότητα αυτών των 2 κινητών και τι πάιζει γύρω απο αυτο? Θα με βοηθούσατε πραγματικα, έχω φάει τα μάτια μου απο το πρωι σε online stores και σε τηλεφωνα στα cosmoteshops Germanous και δεν συμμαζεύεται.. :S

faniolita
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Πήγαινε στο Πλαίσιο. Απ ό,τι ξέρω έχει τη δυνατότητα να δίνει τις επιδοτήσεις της cosmote.

 

Και για την ιστορία... το 5800 είναι παλιότερο από το 5530.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι πολύ πολύ βασικο....είναι ακόμη διαθέσιμο ή εχει αποσυρθεί?

έχω φάει τα μαίνστριμ μαγαζια-γερμανος cosmote shop κλπ και δεν υπάρχει πουθενα!!!

Επίσης ρωτούσα τηλεφωνικά πάντα και για το παραπλήσιο αλλά πιο καινούριο 5800 και πάλι δεν υπάρχει πουθενά. Στην δε'υτερη περ'ιπτωση παίζει να εξαντλήθηκε, αλλά μια υπάλληλος απο τον Γερμανό μου περ οτι καταργήθηκε κ οτι δεν θα ξαναβγεί. Τι γίνεται ρε γμτ...(?????)

Στο ιντερνετ βρίσκω διάφορες προσφορές αλλά θέλω να εκμεταλευτώ κ την επιδότηση που έχω απο comsmote έτσι ώστε να μην αγοράσω μια σκέτη συσκευή. Τι να πω, ξέρει κανείς τπτ για την διαθεσιμότητα αυτών των 2 κινητών και τι πάιζει γύρω απο αυτο? Θα με βοηθούσατε πραγματικα, έχω φάει τα μάτια μου απο το πρωι σε online stores και σε τηλεφωνα στα cosmoteshops Germanous και δεν συμμαζεύεται.. :S

Το 5800 μπορει και να εχει αποσυρθεί αλλα το 5530 ειναι νεότερο και κυκλοφορεί 1 χρονο ολο και ολο. Τωρα γιατι δεν το εχουν οι κινητές ειναι θέμα μαρκρτινκ το τλφ παντως υπαρχει στην αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να το αγοράσω πρώτα :P

Θα δω τι γίνεται κ με το πλαίσιο, ευχαριστώ για την info, αλλά εξακολουθώ να αναρωτιέμαι περί διαθεσιμότητας γενικότερα. όσο για το 5800 δεν το ήξερα οτι είναι απαλαιότερο, φαντάζομαι σε μια πρ΄ώτη εμφάνιση σεχτικά απλή λειτουργικά ενδεχομένως να είχε βγει και παλαιότερα. Απλα η νέα version xpress music ξεπερνάει κατά πολύ αυτές του 5530 οπότε θεώρησα οτι ελιναι κ νεότερο. Τεσπα, μικρή σημασία έχει αυτό, αυτό που διερωτάμαι ελιναι περι διαθεσιμότητας αυτών των δυο μοντέλων. Κυκλοφορούν κανονικα, και απλά έχουν π.χ εξαντληθεί, ή αποσύρονται απο την αγορά πλέον?

 

με ενα πρόχειρο ψάξιμο στο νετ βρήκα αυτά πάνω κάτω σε τιμές στον Σκρούτζ

http://www.skroutz.gr/s/56459/Nokia-5800-XpressMusic.html

http://www.skroutz.gr/s/87807/Nokia-5530-XpressMusic.html

 

εντάξει το καταλαβαίνω το θέμα του μέρκετινγκ αλλά δεν είναι δυνατόν τα περισσότερα mainstreem μαγαζιά να μην το έχουν (??)

Θα δω μήπως αναμένεται κ ως παραγγελία σε κανένα comsoteshop μπας κ σωθούμε :S

Edited by faniolita
faniolita
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...