Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχε παρατηρηθεί σε πρώιμες εκδόσεις λογισμικού του 5800.

Έχει να κάνει με κάποιο είδος μεταβλητών περιβάλλοντος ίσως του λειτουργικού.

Δεν χρειάζεται να σε απασχολεί.

Δεν πρόκειται να το δεις ποτέ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είχε παρατηρηθεί σε πρώιμες εκδόσεις λογισμικού του 5800.

Έχει να κάνει με κάποιο είδος μεταβλητών περιβάλλοντος ίσως του λειτουργικού.

Δεν χρειάζεται να σε απασχολεί.

Δεν πρόκειται να το δεις ποτέ.

 

Το βλέπω ΤΩΡΑ!!!! :lol:

Η εικόνα είναι απο το κινητό μου (Nokia 5530)!!!!

 

Μου το έβγαλε και παλιότερα αλλά μετά απο Format εξαφανίστηκε και ξαναεμφανίστηκε τώρα...!!!!

Δεν με ενοχλεί να σου πω την αλήθεια, αλλά δεν ήξερα τι είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει αυτό το νούμερο της φωτογραφίας τι είναι? Thanks...

 

κοιτα mantsag το ξερω οτι για αλλο λογο εκανες το post αυτο αλλα μπορεις να μου πεις απο που κατεβασες το θεμα που εχεις στο κινητο σου?

κ συγγνωμη κιολας που δεν αναφερομαι στο προβλημα γιατι γι'αυτο περιμενεις απαντηση αλλα δεν εχω ιδεα:p...αν μπορεις πες μου για το θεμα!!!ελπιζω να μην συνεχιστει το προβλημα με τα νουμερα που σου εμφανιζονται στην οθονη!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα mantsag το ξερω οτι για αλλο λογο εκανες το post αυτο αλλα μπορεις να μου πεις απο που κατεβασες το θεμα που εχεις στο κινητο σου?

κ συγγνωμη κιολας που δεν αναφερομαι στο προβλημα γιατι γι'αυτο περιμενεις απαντηση αλλα δεν εχω ιδεα:p...αν μπορεις πες μου για το θεμα!!!ελπιζω να μην συνεχιστει το προβλημα με τα νουμερα που σου εμφανιζονται στην οθονη!

 

Το θέμα θα το βρεις εδώ στο myphone.gr..!!!

Κοίταξε εδώ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3005977#post3005977:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει μήπως κανείς αμα γίνεται να κάνεις Hard Reset χωρίς να χρεισιμοποιήσεις το *#7370# γιατί για κάποιο λόγο τον οποίο δεν γνωρίζω το Lock Code μου άλλαξε χωρίς να το πειράξω εγώ και θέλω τώρα να κάνω Hard Reset αλλά δεν μπορώ!!:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.:)

Στην πρώτη σελίδα υπάρχει το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ .Διάβασε το,θα λυθούν πολλές απορίες σου.

Στα περιεχόμενα του FAQ υπάρχει και το Πως κάνω format στο κινητό, στην μαζική μνήμη και στη κάρτα μνήμης;

Υπάρχει και το θέμα Εύρεση κωδικού ασφαλείας σε συσκευές Nokia

Για ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε.

Καλή παραμονή και καλή συνέχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

 

Δυστηχώς δεν βοηθάει τον "συμ-φορουμίτη" αυτό επειδή το Nokia 5530 δεν έχει πραγματικά κουμπιά...:(

Και εγώ το ψάχνω αυτό για το 5530 αλλά δεν έχω βρει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς δεν βοηθάει τον "συμ-φορουμίτη" αυτό επειδή το Nokia 5530 δεν έχει πραγματικά κουμπιά...:(

Και εγώ το ψάχνω αυτό για το 5530 αλλά δεν έχω βρει τίποτα...

 

Μήπως παρακάτω βρίσκεται αυτό που ψάχνεις;

http://img696.imageshack.us/img696/8327/capture087.th.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παρακάτω βρίσκεται αυτό που ψάχνεις;

http://img696.imageshack.us/img696/8327/capture087.th.jpg

 

Το είδα, αλλά μέχρι τώρα (Δόξα το θεό!!!) δεν μου έχει τύχει να πρέπει να κάνω Format με αυτό το τρόπο και δεν ξέρω αν δουλεύει...:confused:

 

 

 

 

Έχει βγάλει σε κανέναν αυτό το μήνυμα λάθους?

"Τέλος Εφαρμογής: ShareOnline KERN-EXEC 0"

 

Μάλλον πλησιάζει η ώρα του Format (3η φορά σε 4 μήνες:sick:!!!)...:cry:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την βοήθεια:) τελικά έκανα Reset όλο το κινητό με ένα πρόγραμμα απο αυτά που δίνουν http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=244944 στο 2ο βήμα αλλά δεν έκανα restore τον κωδικό γιατί δεν μου έβγαζε αυτό που πρέπει να βγεί σύμφωνα με το βήμα 2 πάτησα να κάνει flash,πάνω πάνω δεξιά δίπλα απο τον μεγενθυτικό φακό,και άνοιξα το κινητό μου ζήτισε ώρα,ημερομινία και όλα τα άλλα που ζητάει όταν ανοίγει για πρώτη φορα και ο κωδικός ασφαλείας είχε αλάξει στο κανονικό στο 12345 ;) βέβαια δεν είμαι σίγουρος ότι έτσι έγινε γιατί πάτησα και κάτι άλλα αν είναι ας το ψάξει και άλλος να το συγουρέψουμε και να μπει στις οδηγίες και αυτό :)
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα και εγω το πρωτο μου φορματ. Το κινητο οταν το ανοιγα, ανοιγε η οθονη, εγραφε ΝΟΚΙΑ στο ασπρο φοντο και μετα κολλαγε. Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τιποτα, του εκανα μετα hard reset και εστρωσε. Το περιεργο ηταν οτι ξαφνικα μια μερα κολλησε και δεν ανοιγε και ειχα να του περασωεφαρμογη πανω απο μηνα. Μονο την τελευταια αναβαθμιση λογισμικου ειχα κανει... Λετε να κολλαει απο αυτο ? Δυσκολο αλλα ποτε δεν ξερεις...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μηπως τελικα το 5530 ειναι προβληματικο????Ολα σχεδον τα μνματα στο φορουμ εχουν να κανουν με προβληματα του κινητου και πληροφοριες για το πως κανεις θα κανει hard format κ.τ.λ ....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μηπως τελικα το 5530 ειναι προβληματικο????Ολα σχεδον τα μνματα στο φορουμ εχουν να κανουν με προβληματα του κινητου και πληροφοριες για το πως κανεις θα κανει hard format κ.τ.λ ....

 

Το κινητό ειναι μια χαρα, σε μενα δουλεύει αψογα, τωρα αν το πλακώσεις στα update στα install uninstall reset κλπ τοτε μπορεί να μην ειναι και καλό.

 

Καλές Γιορτές σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά και απο μένα. αρκετά μου άρεσε. Μια απορία. Το σήμα πάνω δεξιά του wlan το δείχνει και σημαίνει οτι μου τρώει μπαταρία? οταν πατήσω πάνω μου λέει.. connect, αρα είναι αποσυνδεδεμένο. να το κάνω και delete? η δεν τρώει μπαταρία?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά και απο μένα. αρκετά μου άρεσε. Μια απορία. Το σήμα πάνω δεξιά του wlan το δείχνει και σημαίνει οτι μου τρώει μπαταρία? οταν πατήσω πάνω μου λέει.. connect, αρα είναι αποσυνδεδεμένο. να το κάνω και delete? η δεν τρώει μπαταρία?

 

Σημαίνει ότι έχεις ενεργοποιημένη την ανίχνευση δικτύων WLAN, το οποίο, ναι, σου τρώει μπαταρία, κι ας μη συνδέεσαι με κάποιο.

Σου προτείνω να το απενεργοποιήσεις και να κάνεις αναζήτηση μόνο όταν το έχεις ανάγκη. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το κινητο μου!!κ να επισημανω οτι απο δικο μου λαθος με τα θεματα τελικα μου κολαγε στις κλησεις...μια χαρα ολα τωρα...κ επιτελους πριν 3 μερες εφαγε την πρωτη του τουμπα κ ολα κανονικα κ επαιζε κ μουσικη ταυτοχρονα και τιποτα δεν συνεβη(συνεχιζε να παιζει μουσικη λες κ δεν επεσε ποτε:p)να σας πω κ το αλλο ενας φιλος μου το πηρε απο τα multirama κ πρεπει να ειναι παραεισαγωγης απο οτι ειδα στην ταινια ασφαλειας κ εχει πολλα προληματα.μαλλον στους περισσοτερους η συσκευη μπορει να ειναι παραεισαγωγης κ εχουν τοσα προβληματα!να αναφερω οτι καθε εβδομαδα του βαζω κ παιχνιδια κ εφαρμογες κ τιποτα κανενα προβλημα!μερικοι μπορει να ειστε ατυχοι που αντιμετωπιζετε προβληματα ή να ειναι το κινητο παραεισαγωγης κ να ευθυνεται αυτο!το κυριοτερο ομως ειναι οτι ειναι ενα κινητο των 250 ευρω και εχει δυνατοτητες συσκευης πολυ περισσοτερων χρηματων!αυτη ειναι η αποψη μου για το κινητο!ελπιζω να ημουν συγκεκριμενους!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Καλό θα είναι να μην δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις.Το αν κάποια συσκευή έχει πρόβλημα η όχι δεν έχει σε καμία περίπτωση να κάνει με το αν είναι παραεισαγωγή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Καλό θα είναι να μην δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις.Το αν κάποια συσκευή έχει πρόβλημα η όχι δεν έχει σε καμία περίπτωση να κάνει με το αν είναι παραεισαγωγή.

 

+1

Ποιος μπορεί να πιστεύει άλλωστε ότι στην Ελλάδα στέλνουν το "καλό το πράγμα" και στις υπόλοιπες χώρες της Ευρώπης σπρώχνουν τη σαβούρα;;; :lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παντως που ειχε καποια μικροπροβληματακια δεν ειναι παραεισαγωγης :)

Απλα, οπως με ολα τα ηλεκτρονικα, και οχι μονο, καποιες παρτιδες εχουν πιο πολλα προβληματα απο καποιες αλλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Πήρα κι εγώ το 5530 την Πέμπτη από το Saturn. Είχα διαβάσει εδώ για τα παραεισαγωγής και ενώ επίμεινα σε αυτούς ότι θέλω να είναι επίσημης ελληνικής εισαγωγής, εκείνοι με διαβεβαίωσαν 100 φορές ότι είναι κανονικά της Alpha Copy. Όμως όντως ήταν παραεισαγωγής και με έχουν εκνευρίσει.. Σκέφτομαι να τους το πάω αύριο πίσω για 2 λόγους: 1)ούτως ή άλλως με κοροίδεψαν λέγοντας μου ότι είναι ελληνικό και 2)φοβάμαι ότι αν γίνει κάτι δε θα με καλύψει η Alpha Copy (εκτός κι αν μας προλάβουν οι εξελίξεις στις σχέσεις Alpha Copy-Nokia και τελικά με καλύπτει η ίδια η Nokia :p). Το κακό της υπόθεσης είναι ότι το πήρα με ανανέωση συμβολαίου Cosmote, οπότε ακόμη και να έβγαζα άκρη να το δεχτούν πίσω δε θέλω να πάρω κάτι άλλο από αυτούς (εκτός κι αν έχουν και ελληνικά κομμάτια του 5530)... Βέβαια μπορεί να με ευνοεί ότι είναι αγγλικό το κινητό μιας και του χρόνου ελπίζω να είμαι Αγγλία (σε τέτοια περίπτωση με καλύπτουν κανονικά ή προφανώς μετράει ότι το πήρα από Ελλάδα παρότι Αγγλικός κωδικός?).

 

Πέρα από την εμπειρία μου με την κοροϊδία του Saturn που ήθελα να σας πω, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος από εσάς πώς να περάσω όλες μου τις επαφές στο 5530 από ένα Sony Ericsson μιας και η επιλογή Αποστολή Όλων με Bluetooth δε δουλεύει (στέλνει μόνο την 1η επαφή).

Link to comment
Share on other sites

Πας στο κεντρικο μενου, μετα settings, μετα phone switch και εκει εχει επιλογη για να κανεις συγχρονισμο με αλλο κινητο για τις επαφες σου. Απο Νοκια σε Νοκια δουλευει πολυ καλα απο Νοκια σε Sony Ericsson θα πρεπει να το δοκιμασεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μηπως τελικα το 5530 ειναι προβληματικο????Ολα σχεδον τα μνματα στο φορουμ εχουν να κανουν με προβληματα του κινητου και πληροφοριες για το πως κανεις θα κανει hard format κ.τ.λ ....

Το κινητό δουλεύει μια χαρά και συνεχίζει να δουλεύει αν δεν του βάζεις/βγάζεις προγράμματα κάθε τρεις και λίγο όπως εγώ που κάθε μέρα το βασανίζω όλο και πιο πολύ με αποτέλεσμα να θέλει format ή να μου βγάζει μηνύματα λάθους συνέχεια..

Μου αρέσει να το φτάχνω όμως οπότε όλα ΟΚ...!!!

Επίσης αν ρίξεις μια ματιά και στα άλλα Threads θα δεις ότι σε όλα τα κινητά υπάρχουν προβληματάκια...

 

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος από εσάς πώς να περάσω όλες μου τις επαφές στο 5530 από ένα Sony Ericsson μιας και η επιλογή Αποστολή Όλων με Bluetooth δε δουλεύει (στέλνει μόνο την 1η επαφή).

 

συγχρόνισε το SonyEricsson με το outlook και μετά με το 5530 και θα περαστούν όλα μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

εγω που το εχω παρει απο το saturn το 5530, δεν ειναι παραεισαγωγης...και nokia sealed λεει η ετικετουλα του απ εξω, και αναβαθμισεις μεσω η/υ του εχω κανει και τα ελληνικα δεν εφυγαν...
Link to comment
Share on other sites

Τα συγχρόνισα μέσω outlook και δούλεψαν όλα τέλεια! Ευχαριστώ!

 

Από ό,τι φαίνεται πολλά μαγαζια φέρνουν και με επίσημη εισαγωγή και παραεισαγωγή, καθώς το ίδιο είχε ειπωθεί για το Πλαίσιο. Αλλά αφού έχουν και κανονικά (άλλα Νοκια που είχαν εκεί είχαν όντως το Sealed γραμμένο) γιατί μου έλεγαν βλακείες αφού επέμενα; Φαντάζομαι οι περισσότεροι δεν το σκέφτονται καν αυτό το ενδεχόμενο - κι εγώ επειδή το διάβασα εδώ το ζήτησα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...