Jump to content

Sony Ericsson Xperia X2


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά χαρά παιδιά, κι απο μένα, θά 'θελα να ρωτήσω και 'γώ κάτι για το Sony Ericsson Xperia X2,

Λοιπόν: επειδή έχω το W550i που με έχει βολέψει το φλάς της φωτογραφικής του μηχανής, που μπορώ να το χρησιμοποιώ και αυτυόνομα σάν φακό, θα ήθελα να ρωτήσω το φλάς του xperia2 μπορεί να γίνει φακός ;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 653
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
θα ήθελα να ρωτήσω το φλάς του xperia2 μπορεί να γίνει φακός ;;

 

Υπάρχουν third-party applications που εκμεταλλεύονται το flash σαν φακό. Λογικά θα δουλεύουν και σε αυτή τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας να μας πει κανένα μαγαζί να μπορέσουμε να το πάρουμε από έξω γιατί αν περιμένουμε να έρθει Ελλάδα φέξε μου και γλίστρησα....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά κανένας να μας πει κανένα μαγαζί να μπορέσουμε να το πάρουμε από έξω γιατί αν περιμένουμε να έρθει Ελλάδα φέξε μου και γλίστρησα....

 

http://phones.shop.ebay.co.uk/Mobile-Phones-/3312/i.html?LH_PrefLoc=2&_nkw=xperia+x2&_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Athanaso77 απο που να πατησει καποιος να κανει αγορα??? απο Hong Kong, United States ή Ireland???? Τι διαφορά έχει εκτος της τιμης φυσικα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο Ιρλανδία θεωρητικά δεν έχεις να φοβάσαι την πιθανότητα τελωνείου.

Αν και δύσκολα να πληρώσεις.Εγώ σε 3 αγορές απο Χονγκ Κονγκ (οι 2 ακριβές ,κινητό και κάμερα) δεν είχα πρόβλημα.

Βέβαια μπορεί να λέει το μαγαζί είναι Ιρλανδία και να στέλνει απο Ασία.

Τσέκαρε αξιολογήσεις

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Συμφωνώ σε αυτό, προτιμούμε τις αγορές εντός Ευρώπης, μετά Hong Kong (έχω πάρει αμέτρητα πράγματα από εκεί γενικότερα) και τέλος Αμερική.

 

Σίγουρα για αγορές εκτός Ευρώπης υπάρχει ο φόβος τελωνείου. Μακρυά από FEDEX.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα λόγια από Ιρλανδία δεν πληρώνω τελωνείο, ενώ από Χονγκ Κονγκ ή από Αμερική πληρώνω τελωνείο? Άρα το ίδιο έρχεται απο θέμα χρημάτων...σωστά??
Link to comment
Share on other sites

Για αγορές μέσω internet, ebay, paypal και το τί να προσέξεις σχετικά με αυτά μπορείς να δεις στα σχετικά topic οπότε ας μην ξεφύγουμε πέρα από το Χ2. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με άλλα λόγια από Ιρλανδία δεν πληρώνω τελωνείο, ενώ από Χονγκ Κονγκ ή από Αμερική πληρώνω τελωνείο?

 

Με άλλα λόγια ναι αλλά δεν είναι και σίγουρο ότι θα πληρώσεις τελωνείο. Υπάρχουν κάποια παραθυράκια που μπορείς να το γλυτώσεις απευθύνσου στα παρακάτω...

 

Για αγορές μέσω internet, ebay, paypal και το τί να προσέξεις σχετικά με αυτά μπορείς να δεις στα σχετικά topic οπότε ας μην ξεφύγουμε πέρα από το Χ2. :)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν το πάρουμε απέξω ebay δλδ έχουμε εγγύηση αντιπροσωπείας 2 χρόνια κανονικά?? η δεν παίζει?

 

Πρέπει να είσαι σίγουρος ότι η συσκευή που θα λάβεις προορίζεται για την Ευρωπαϊκή αγορά. Δεν παίζει ρόλο το ότι πωλείτε στην Ευρωπαϊκή Ένωση.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι σίγουρος ότι η συσκευή που θα λάβεις προορίζεται για την Ευρωπαϊκή αγορά. Δεν παίζει ρόλο το ότι πωλείτε στην Ευρωπαϊκή Ένωση.

 

μάλιστα thanx αλλά πως θα το καταλάβουμε αυτό?για το που προορίζεται η συσκευή ?? :confused:

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα thanx αλλά πως θα το καταλάβουμε αυτό?για το που προορίζεται η συσκευή ?? :confused:

 

Από το serial number αλλά δεν ξέρω την κωδικοποίηση ποια πρέπει να είναι. Ίσως βρεις κάτι στο google. Π.χ. στα HTC το καταλάβαινες όταν πήγαινες στο site της για να κατεβάσεις αναβάθμιση και αν το serial ήταν κινέζικο σου έβγαζε την ασιατική rom, το ευρωπαϊκό σου έβγαζε την ευρωπαϊκή rom κ.ο.κ..

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε αυτές τις συσκευές δεν είναι το ίδιο εύκολο να το διαπιστώσεις. Το πρώτο πράγμα που πρέπει να γίνει είναι να επιβεβαιωθεί εάν οι συσκευές έχουν παγκόσμια εγγύηση ή όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ! ευχαριστώ παιδιά κατάλαβα περίπου τι παίζει. Άντε να δούμε αν αργύση πολύ ακόμα θα το πάρω απέξω δέν πάει αλλο :mad:
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια Eστειλα μειλ στην ερικσον κα μοY απαντησαν μετα από μια βδομαδα στις 25 φεβρουαριου και μου απαντησαν ως εξης......

Σχετικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, το Sony Ericsson Xperia™ X2 κινητό τηλέφωνο θα είναι διαθέσιμο στην Ελληνική αγορά, τον Μάρτιο με κάθε επιφύλαξη.

 

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το συγκεκριμένο προϊόν σας προτείνουμε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας στη διεύθυνση http://www.sonyericsson.com.

 

τωρα ας ελπισουμε οτι τελικα 8α ερ8ει μεσα στον μαρτιο

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Α, θα έρθει τελικά; :p

 

Γιατί δεν το καταργούν; Πλέον, ποιος να το αγοράσει, ειλικρινά;:rolleyes:

 

Εδώ μέχρι και η Vodafone το απέσυρε, σε όλες τις θυγατρικές πριν καν κυκλοφορήσει :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου το επιβεβαίωσαν προχθές. Η Vodafone το απέσυρε πριν το βγάλει στα καταστήματα και δεν θα το διαθέσει τελικά. Απορώ με την πολιτική της εταιρίας (vodafone) και με την κατασκευάστρια......
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω πως στη τιμη που θα ερθει θα ειναι κακη επιλογη.Δεν υπαρχουν πολλες επιλογες με qwerty .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καποιος ενδιαφερομενος εχει παρει τηλεφωνο στην SE να ρωτησει για την κυκλοφορια της συσκευης? Δεν μπορει να μην γνωριζουν στα κεντρικα...

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X2
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...