Jump to content

Sony Ericsson Xperia X2


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Γούστα είναι αυτά αλλά μιας και ανέφερες το Χ1, δεν θα έπρεπε πρώτα να είχε δώσει βάση στην ποιότητα κατασκευής πρώτα και ύστερα στο εικαστικό κομμάτι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 653
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γούστα είναι αυτά αλλά μιας και ανέφερες το Χ1, δεν θα έπρεπε πρώτα να είχε δώσει βάση στην ποιότητα κατασκευής πρώτα και ύστερα στο εικαστικό κομμάτι;

 

Αναφερεσαι στα ασημενια Χ1 που ραγιζαν?? Τι να σου πω, απο προσωπικη εμπειρια εχοντας το μαυρο και πολλες ωρες στο χερι μου ενα χρονο τωρα, ελαχιστα εχει φυγει το μαυρο χρωμα απο τις καμπλυλες του καπακιου της μπαταριας. Επισης εχει φαει και δυο ξαφνικες δυνατες πτωσεις (απο ψηλα) και δεν επαθε τιποτα....μα τιποτα ομως!! Ουτε στο hardware keyboard εχω τζογο απο το συνεχες ανοιγε/κλεισε!! :happy:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Άλλο όμως τα μεμονωμένα φαινόμενα και άλλο οι μαζικές ζημιές που έχουν αναφερθεί κατά καιρούς, τόσο για την ραγισμένη κάσα του ασημί Χ1, όσο και το χαλασμένο μηχανισμό slide του πληκτρολογίου. Σε αυτές τις περιπτώσεις καλό είναι να βλέπουμε την γενικότερη εικόνα και όχι να βολευόμαστε επειδή ΕΜΕΝΑ δεν έβγαλε πρόβλημα. ;)

 

Ας σταματήσουμε όμως αυτή την off-topic συζήτηση και ας επικεντρωθούμε στα του Χ2 που ομολογουμένως... δείχνει να έχει πάει ένα βήμα παρακάτω την εταιρία στον χώρο των windows mobile.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάποιος για αυτό που ρώτησα για την ηχογράφηση απο το ραδιόφωνο??

 

Ξέρουμε αν θα γίνεται να ηχογραφείς από το ραδιο? (όταν μπει)

Αν δεν το υποστηρίζει, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορείς να το βάλεις και να κάνεις κάτι τέτοιο?

(λογικά μιας και θα εχει windows οι δυνατότητες είναι πιο διευρυμένες)

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι απο εμας εχουμε κουραστει να κουβαλαμε τα τεραστια pda των 3.8'' οθονη και πανω ,προσωπικη αποψη ειναι οτι καλυτερο αυτη την στιγμη το φαντασματακι απο ολες τις αποψεις ,ομορφιας ,χρηστικοτητας ,καμερας ,gps,gsm κ.α.(ειναι ισως το πιο sexy κινητο του 2010).:)

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Γιάννη μιας και το είχαμε δεί στην τελευταία συνάντηση από κοντά:)

Το κινητάκι όχι απλώς είναι κουκλίστικο αλλά και πολύ γρήγορο και αυτό που μας έκανε εντύπωση ήτανε το καταπληκτικό του GPS:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μακάρι τότε να πάει ένα βήμα παρακάτω από τον προκάτοχο και κυρίως... να μην αργήσει να κυκλοφορήσει ευρέως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει καποιος γνωριζει αν γυρνοντας το τηλεφωνο οριζοντια γυρναει και η εικονα η αυτο γινετε μονο οταν ανοιξουμε το πληκτρολογιο γιατι καπου διαβασα οτι γυρναει και ετσι αλλα στο νετ βλεπω οτι γυρναει μονο με ανοιχτο το πληκτρολογιο.ευχαριστω!!!!!!!!!!
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αν Θυμάμαι καλά οτι ο Gsensor μεταβάλλει την οθόνη ανάλογα με την κλίση που της δίνουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καμιά ημερομηνία δεν έχουμε τελικά....ακόμη....

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=187342

 

Από την στιγμή που δόθηκε η τιμή,θεωρώ πως είναι θέμα ολίγων ημερών:)

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=187342

 

Από την στιγμή που δόθηκε η τιμή,θεωρώ πως είναι θέμα ολίγων ημερών:)

 

Μακάρι αλλά τιν τιμή εκεί στο expansys που ειχα μπει πολλές φορές, θυμάμαι χαλαρά την έχει εδώ και κανα μήνα +παραπάνω οπότε... :confused: εδώ στο σκρουτζ αν κάνετε αναζήτηση xperia II δεν βγάζει τπτ .. και ο άπιαστος το είχε για άφιξη στις 2 μετά το πήγε για τις 9 χθες δλδ και τελικά το έβαλε σε αναμονή!!! άντε να δούμε!!!

Edited by MaIdeN
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει καποιος γνωριζει αν γυρνοντας το τηλεφωνο οριζοντια γυρναει και η εικονα η αυτο γινετε μονο οταν ανοιξουμε το πληκτρολογιο γιατι καπου διαβασα οτι γυρναει και ετσι αλλα στο νετ βλεπω οτι γυρναει μονο με ανοιχτο το πληκτρολογιο.ευχαριστω!!!!!!!!!!

 

Στο δικο μου γυρνοντας το τηλεφωνο οριζοντια γυρναει και η εικονα .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=187342

 

Από την στιγμή που δόθηκε η τιμή,θεωρώ πως είναι θέμα ολίγων ημερών:)

 

Απελπιστικά υψηλή τιμή!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απελπιστικά υψηλή τιμή!

 

Καλά όντως υπερβολικά υψηλή τιμή το έχει... δεν νομίζω να είναι αυτή η τιμή του στην αγορά οταν ερθει..

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και άλλες συσκευές έχουν ξεκινήσει με κάποια τιμή αλλά αυτή είναι υπερβολική για τα δεδομένα της κατηγορίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σίγουρα καλύτερη τιμή από την προαναφερθέν αλλά κατά τη γνώμη σου (μιας και το έχεις) αξίζει να ξεκινά σε υψηλότερη τιμή από το HD2;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα καλύτερη τιμή από την προαναφερθέν αλλά κατά τη γνώμη σου (μιας και το έχεις) αξίζει να ξεκινά σε υψηλότερη τιμή από το HD2;

 

athanaso77 πρωτα απο ολα θεωρω την γνωμη σου λογω εμπειριας καλυτερη απο την δικη μου , απο την πλευρα μου λογω του οτι και ο LΕΟ περασε απο τα χερια μου θεωρω οτι τα WM 6.5 δεν ειναι ωριμα για capacitive οθονη και οτι οτι το μεγεθος των 4.3'' καθιστα δυσχρηστο τον LΕΟ σε σχεση με το Χ2 που ειναι ακομη στην πρωτη ρομ και κανει θαυματα οπως εχω ξαναγραψει , επισης γι΄αυτο υπαρχουν τοσα διαφορετικα μοντελα για να ικανοποιουν του καθενος τις ιδιοτροπιες και αναγκες .Εγω πχ θεωρω ουκ ανευ το stylus, το Optical trackpad , το Full QWERTY keyboard, το 3.5 mm audio jack , το να εχει καλο σημα gsm gps wifi και στο Χ2 τα βρηκα ενω αλλος μπορει να εχει αλλες προτεραιοτητες .

Τωρα οσον αφορα την τιμη ειναι και θεμα μαρκετινγκ και ειναι γνωστο οτι παντα η SE ξεκινα με ψηλες τιμες και μετα σιγα σιγα τις ριχνει , οχι ομως οτι ειναι κατωτερο το Χ2 απο τον LEO .

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ας περιμένουμε λοιπόν να το πιάσουμε και οι εμείς στα χέρια μας για να τα δούμε όλα αυτά και κατ' ιδίαν. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν χρησιμοποιεις το apmemo η καποιο παρομοιο προγραμμα (εγω λογω ''αμνησιας'' το εχω στην καθημερινη διαταξη ) ,τα οποια προυποθετουν την χρηση της γραφιδας , οποτε ειναι αχρηστα σε οθονες οπως του LEO .:)
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα δυσάρεστο νέο..

επειδή η εταιρία που δουλευει ο πατερας μου συνεργαζεται με την vodafone, είχαμε παραγγήλει το X2 και σήμερα τον ειδοποίησαν με το εξής μήνυμα:

"Η συσκευή είναι τέλος παραγωγής και θα χρειαστεί να επιλέξετε κάποιο άλλο μοντέλο"

:( Ό,τι καταλάβατε κατάλαβα και εγώ.. τώρα τι εννοούν με το "τέλος παραγωγής" δεν ξέρω.. :confused:

Ελπίζω να εννοούν ότι δεν εχει ερθει ακόμα στην Ελλάδα..

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

"Τέλος παραγωγής"

 

...καθόλου επαγγελματική δικαιολογία εκτός και εάν υπάρχει πλήρης άγνοια. :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X2
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...