Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γινεται να ξαναβαλω τη τελευαταια εκδοση του λογισμικου ?γιατι αλλαξα product code, αλλα για να μου το περασει θελει να ξαναβαλω το λογισμικο.sto pc suite δν γινεται.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εκει που εχει το λινκ για τον οδηγο δεν υπαρχει πια.το εχουν διαγραψει απο το rapidshare.τι να κανω?φοβαμαι μην κανω κανα λαθος

 

παιδια εχω αλλη μια ερωτηση .γινεται στο χ6 οπως στο 5800 να γραψουμε μηνυμα οπως στο paint?.δεν εχω αλλο παραδειγμα.σορρυ

 

ψαξε το στο google θα το βρεις.και εγω ετσι το βρηκα.

 

οχι δεν γινεται να γραψεις μηνυμα οπως στο 5800.πολυ πιθανον επειδη εχει capacity οθονη το χ6.

 

γινεται να ξαναβαλω τη τελευαταια εκδοση του λογισμικου ?γιατι αλλαξα product code, αλλα για να μου το περασει θελει να ξαναβαλω το λογισμικο.sto pc suite δν γινεται.

 

Σε πολλα τηλεφωνα γινεται να κανεις επανεγκατασταση λογισμικου οχι ομως σε ολα.δοκιμασε με nokia software update.

 

:google: Nemesis NSS;) και τα πως θα τα βρείς επίσης έτσι,τώρα Product code βάλε όποιο θες από αυτά που υπάρχουν στην 1η σελίδα του παρόντος.

Κατόπιν το αναβαθμίζεις με Νokia Software Updater(μέσω καλωδίου)-reinstall αν έχεις ήδη περασμένη την τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

Στην πρωτη σελιδα του παροντος δεν γραφει αν προσεξες τα product codes για το νοκια Χ6 8gb.Τα οποια και ειναι:

 

azure (059Β7Ν7)

 

black (059B7Q3)

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Το f/w 21 πότε θα είναι διαθέσιμο για όλους ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

υπάρχει τρόπος για εβδομαδιαίες ειδοποιήσεις?

 

πχ φροντιστήρια

 

 

Ευχαριστώ

 

 

any help?:(

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλα τηλεφωνα γινεται να κανεις επανεγκατασταση λογισμικου οχι ομως σε ολα.δοκιμασε με nokia software update

 

 

παιδια δοκιμασα με το NSU αλλα δεν γινεται.στο E52 πυ εχω γινεται αλλα σε αυτο οχι.:(.αλλα τροπο να βαλω το product code? thanx!

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλα τηλεφωνα γινεται να κανεις επανεγκατασταση λογισμικου οχι ομως σε ολα.δοκιμασε με nokia software update

 

 

παιδια δοκιμασα με το NSU αλλα δεν γινεται.στο E52 πυ εχω γινεται αλλα σε αυτο οχι.:(.αλλα τροπο να βαλω το product code? thanx!

 

Ναι υπαρχει αλλα δεν ειναι και οτι ποιο ευκολο.Να κανεις flashing with custom firmware με το JAF.

Ψαξε στο google

<flash nokia with custom firmware with JAF>

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια βοήθεια για τις ρυθμίσεις που γράφω παραπάνω?

 

thnks...

 

any help?:(

 

Αν το βάλεις σαν επαναλαμβανόμενη αφύπνιση?

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων χρησιμοποιούμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει αλλα δεν ειναι και οτι ποιο ευκολο.Να κανεις flashing with custom firmware με το JAF.

Ψαξε στο google

<flash nokia with custom firmware with JAF>

 

ευχαριστω

 

επισης εχω αλλη ερωτηση.γιατι ενω εχει φορτισει πληρως δεν λεει οτι εχει φορτισει.και μολισ βγαζω τον φορτιστη μου λεει αποσυνδεστε τον φορτιστη για να εξοικονομησετε ενεργεια.κατι τετοιο.γιατι δεν μου λεει οτι ειναι φορτισμενο?

Edited by Itchrist86
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

επισης εχω αλλη ερωτηση.γιατι ενω εχει φορτισει πληρως δεν λεει οτι εχει φορτισει.και μολισ βγαζω τον φορτιστη μου λεει αποσυνδεστε τον φορτιστη για να εξοικονομησετε ενεργεια.κατι τετοιο.γιατι δεν μου λεει οτι ειναι φορτισμενο?

 

Οταν σταματησουν να ανεβοκατεβαινουν οι μπαρες το τηλεφωνο ειναι πληρως φορτισμενο.Απλα σου υπενθυμιζει να βγαλεις τον φορτιστη απ την πριζα για να μην σπαταλαει ασκοπα ρευμα.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι χαζη απορια αλλα οταν χτυπανε αφυπνισεις η υπενθυμισεις στο κινητο δεν λειτουργουν τα κουμπια snooze και stop. μπορω μονο να πατησω το το κοκκινο κουμπι τερματισμου κλησης που ειναι κανονικο πληκτρο οχι αφης. για την ακριβεια οταν παταω στα snnooze stop δειχνει οτι πιεζεται (γκριζαρει το χρωμα) αλλα δεν γινεται τιποτα.

 

υπάρχει καποιο tip?

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι χαζη απορια αλλα οταν χτυπανε αφυπνισεις η υπενθυμισεις στο κινητο δεν λειτουργουν τα κουμπια snooze και stop. μπορω μονο να πατησω το το κοκκινο κουμπι τερματισμου κλησης που ειναι κανονικο πληκτρο οχι αφης. για την ακριβεια οταν παταω στα snnooze stop δειχνει οτι πιεζεται (γκριζαρει το χρωμα) αλλα δεν γινεται τιποτα.

 

υπάρχει καποιο tip?

Όταν εμφανίζονται τα εικονικά πλήκτρα δεν τα πατάς αλλά τα πατάς και σέρνεις προς την κατεύθυνση που δείχνουν έτσι ώστε να εκτελεστεί και η αντίστοιχη ενέργεια.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Χθες πείραζα το χ6 και μάλλον έκανα κάποια βλακεία με τους χάρτες από το ovi και άρχισε να μου κατεβάζει όλη την Ευρώπη.Το σταμάτησα στη μέση του download και σήμερα μόλις έβαλα το gps, έβρισκε τις συντεταγμένες αλλά χωρίς τον χάρτη από κάτω:confused:.Το ξανασύνδεσα στον ηλ/υπ και ξανακατέβασα από το ovi map την Ελλάδα και την Γαλλία που μ'ενδιαφέρουν.Πώς μπορώ να δω ότι έχουν εγκατασαθεί με επιτυχία; Πρέπει να σας πω ότι το gps πλέον με βρίσκει κανονικά με τον χαρτη από κάτω.Ελπίζω να συνεχιστεί αυτό σε οποιοδήποτε μέρος της Ελλάδας.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον βλέπεις χάρτη κάτω από το στίγμα και όχι κενό, είσαι okay!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αααααα :P σωστος... thnx

 

κατι αλλο....η μπαταρια μου κραταει μια βδομαδα μονο ενω υποτιθεται οτι κραταει 17 μερες. και καποιες φορες σπανιως κατι παθαινει και τελειωνει στις 2 μερες. μου το εχει κανει 2-3 φορες μεχρι τωρα. δε χρησιμοποιω ουτε εφαρμογες ουτε ιντερνετ ουτε gps και σπανια βγαζω φωτο. στους υπολοιπους τοσο κραταει η εχει προβλημα η μπαταρια μου?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια βδομάδα δεν κρατάει με τίποτα.Αλλά το δουλεύω πολύ. Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

αααααα :P σωστος... thnx

 

κατι αλλο....η μπαταρια μου κραταει μια βδομαδα μονο ενω υποτιθεται οτι κραταει 17 μερες. και καποιες φορες σπανιως κατι παθαινει και τελειωνει στις 2 μερες. μου το εχει κανει 2-3 φορες μεχρι τωρα. δε χρησιμοποιω ουτε εφαρμογες ουτε ιντερνετ ουτε gps και σπανια βγαζω φωτο. στους υπολοιπους τοσο κραταει η εχει προβλημα η μπαταρια μου?

Καλά 17 μέρες ούτε με σφαίρες, που το είδες αυτό ;

Αν σου κρατάει 4 ημέρες να είσαι ευχαριστημένος

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια βδομάδα δεν κρατάει με τίποτα.Αλλά το δουλεύω πολύ.

2-3 μέρες είναι το φυσιολογικό να σου κρατάει.

Από κει και πέρα, μόνο αν το έχεις μόνο για να το βλέπεις θα κρατήσει περισσότερο.

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

2-3 μέρες είναι το φυσιολογικό να σου κρατάει.

Από κει και πέρα, μόνο αν το έχεις μόνο για να το βλέπεις θα κρατήσει περισσότερο.

 

εμενα παντως που το πηρα πριν μια εβδομαδα παλι μου κραταει το πολυ 2 μερες.δηλαδη το φορτιζω το απογευμα στισ 5 και την αλλη μερα στις 5 μου δειχνει στο μισο.λετε να φταιει οτι δεν εβαλα να φορτισει 10 ωρες?αλλα και παλι διαβασα εδω στο φορουμ οτι δεν χρειαζεται..

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως που το πηρα πριν μια εβδομαδα παλι μου κραταει το πολυ 2 μερες.δηλαδη το φορτιζω το απογευμα στισ 5 και την αλλη μερα στις 5 μου δειχνει στο μισο.λετε να φταιει οτι δεν εβαλα να φορτισει 10 ωρες?αλλα και παλι διαβασα εδω στο φορουμ οτι δεν χρειαζεται..

Μην αφήνεις να σε παραμυθιάζει κανένας.

Το κινητό από την πρώτη φόρτιση χρειάζεται να μένει στην πρίζα μέχρι να σου βγει το μήνυμα ότι το κινητό φόρτισε.

Το γεγονός ότι το άφησες 10 ώρες βέβαια, ούτε σε βλάπτει, αλλά ούτε και φορτίζει περισσότερο.

Να έχεις υπόψην σου ότι η αυτονομία εξαρτάται πάντα από τη χρήση.

Εγώ π.χ. που το χρησιμοποιώ ελάχιστα, μου κρατάει σχεδόν 4 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μην αφήνεις να σε παραμυθιάζει κανένας.

Το κινητό από την πρώτη φόρτιση χρειάζεται να μένει στην πρίζα μέχρι να σου βγει το μήνυμα ότι το κινητό φόρτισε.

Το γεγονός ότι το άφησες 10 ώρες βέβαια, ούτε σε βλάπτει, αλλά ούτε και φορτίζει περισσότερο.

Να έχεις υπόψην σου ότι η αυτονομία εξαρτάται πάντα από τη χρήση.

Εγώ π.χ. που το χρησιμοποιώ ελάχιστα, μου κρατάει σχεδόν 4 μέρες.

 

δεν το εβαλα για 10 ωρες.τες πα.κατα τα αλλα μου αρεσει πολυ το κινητο.ακουγεται πολυ δυνατα απο ολα τα νοκια που ειχα.καμια 10ρια.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

εχω ενα ασύρματο δίκτυο κ αντιμετωπισα προβλημα γιατι εχω 2 ρουτερ.Για να το λύσω έβαλα ολους τους Η/Υ να εχουν καρφωτη IP κ ολα οκ.

Το Χ6 πως γίνεται να του βάλω καρφωτη IP;;;

Ευχαριστώ

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

@tsafou

Για να βάλεις "καρφωτές" ΙΡ θα πας ρυθμίσεις > συνδεσιμότητα > προορισμοί. Εκεί θα διαλέξεις την ομάδα στην οποία βρίσκεται το σημείο πρόσβασης για το wifi, θα το επιλέξεις και θα πατήσεις επιλογές > προχωρημένες ρυθμίσεις > ρυθμίσεις IPv4. Εκεί θα βρεις τις επιλογές για ΙΡ και DNS.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@tsafou

Για να βάλεις "καρφωτές" ΙΡ θα πας ρυθμίσεις > συνδεσιμότητα > προορισμοί. Εκεί θα διαλέξεις την ομάδα στην οποία βρίσκεται το σημείο πρόσβασης για το wifi, θα το επιλέξεις και θα πατήσεις επιλογές > προχωρημένες ρυθμίσεις > ρυθμίσεις IPv4. Εκεί θα βρεις τις επιλογές για ΙΡ και DNS.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ !

Θελω να λαβω καποια MMS αλλα μου λεει :

Αδυναμία ανάκτησης μηνυματων multimedia. Ορίστε σημείο πρόσβασης πρωτα.

Ενώ έχω ολες τις ρυθμισεις MMS κανονικα.

Τι συμβαίνει;

?

Edited by tsafou
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...