Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την αναβαθμιση που εκανες σου ποιανει σημα 3.5G γιατι εμενα μετα την αναβαθμιση δεν μου ποιανει παρα μονο μεχρι 3G

 

Ναι και σε 'μένα το ίδιο.Δεν ξανα έπιασε 3.5 G μετά την αναβάθμηση.Τι γίνεται;

 

το ιδιο και σε μενα 3.5g γιοκ ,τη κανανε παλι τα ατομα !

 

Χαχαχα!Τί κάνανε πάλι τα άτομα.Καλό! :D Κατάλαβα.Οπότε όλοι μας προφανώς στην 21.0.004 δεν πιάνουμε 3.5.Αλλά μπορεί να μου πεί κάποιος ποιά η διαφορά από 3G;Αλλάζει κάτι σαν δυνατότητα;

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα, πήρα και εγώ το τηλ. από cosmote navi edition. Αλαξα το product code και έβαλα το 0589489 (Dark black). Χρησημοποιόντας το software updater δε μου βγάζει αναβάθμηση για την v21 (φορά την 20,0,005) ούτε μέσω ΟΤΑ. Γνωρίζετε γιατί γίνεται αυτό και πως μπορώ να το αναβαθμήσω;

 

 

 

άκυρο παιδιά, ξαναπέρασα την 20,0,005 από το software updater και τώρα μου πέρασε την 21 μέσω ΟΤΑ

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ξανα γραψει οτι εχω παραγγειλει ενα νοκια Χ6 απο τον Γερμανο και δεν το εχω παραλαβει ακομη. Εχουν περασει 2 μηνες τους παιρνω τηλεφωνω η περναω απο το καταστημα και τους ρωταω τι γινετε με την εξελιξη της παραγγελιας, αυτοι μου λενε οτι δεν γνωριζουν ή απο εβδομαδα ή αν δεν ερθει να παραγγειλω αλλο τηλεφωνω. Μηπως γνωριζει κανεις κανενα τηλ. απο τα κεντρικα ή απο τις αποθηκες για να παρω τηλ. με αυτους εδω δεν βγαζω ακρη. Μου ερχετε να παω να ακυρωσω την παραγγελια αλλα το θεμα ειναι οτι εχω επιδοτηση απο cosmote και θελω και το συγκεκριμενο μοντελο. Αν παω να το παργγειλω απο την cosmote θα εχω τα ιδια (σε θεμα καθυστερησης)? το προβλημα ειναι γενικο ή στο συγκεκριμενο καταστημα κοιμουνται ορθιοι αν ειναι να παω να την ακυρωσω και να παω αε αλλον Γερμανο. :mad::confused:
Link to comment
Share on other sites

Από ποια περιοχή είσαι που περιμένεις 2 ολόκληρους μήνες για ένα κινητό που υπάρχει παντού στην αγορά.

Πήγαινε σε ένα OTEShop να κάνεις τη δουλειά σου που κάθεσαι και περιμένεις τον Γερμανό...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ξανα γραψει οτι εχω παραγγειλει ενα νοκια Χ6 απο τον Γερμανο και δεν το εχω παραλαβει ακομη. Εχουν περασει 2 μηνες τους παιρνω τηλεφωνω η περναω απο το καταστημα και τους ρωταω τι γινετε με την εξελιξη της παραγγελιας, αυτοι μου λενε οτι δεν γνωριζουν ή απο εβδομαδα ή αν δεν ερθει να παραγγειλω αλλο τηλεφωνω. Μηπως γνωριζει κανεις κανενα τηλ. απο τα κεντρικα ή απο τις αποθηκες για να παρω τηλ. με αυτους εδω δεν βγαζω ακρη. Μου ερχετε να παω να ακυρωσω την παραγγελια αλλα το θεμα ειναι οτι εχω επιδοτηση απο cosmote και θελω και το συγκεκριμενο μοντελο. Αν παω να το παργγειλω απο την cosmote θα εχω τα ιδια (σε θεμα καθυστερησης)? το προβλημα ειναι γενικο ή στο συγκεκριμενο καταστημα κοιμουνται ορθιοι αν ειναι να παω να την ακυρωσω και να παω αε αλλον Γερμανο. :mad::confused:

 

 

Γιατί δεν πας στο πλαίσιο?, από εκεί το πήρα εγώ με επιδότηση Vodafon, αλλά και για Cosmote το ίδιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

θα παω αυριο να ακυρωσω την παραγγελια το θεμα εχει καταντηση γελειο. Θα παω να το παραγγειλω απο oteshop ή cosmote. Δεν ξαναπαταω στον Γερμανο με τιποτα.:mad: Στο πλαισιο νομιζω οτι μονο vodafone εχει.
Link to comment
Share on other sites

θα παω αυριο να ακυρωσω την παραγγελια το θεμα εχει καταντηση γελειο. Θα παω να το παραγγειλω απο oteshop ή cosmote. Δεν ξαναπαταω στον Γερμανο με τιποτα.:mad: Στο πλαισιο νομιζω οτι μονο vodafone εχει.

 

απορω πως αντεχεις μεχρι τωρα Αλεκα!πανε αυριο και παρτo απο αλλου να τελιωνεις!το πλαισιο εχει και cosmote κανονικα.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

απορω πως αντεχεις μεχρι τωρα Αλεκα!πανε αυριο και παρτo απο αλλου να τελιωνεις!το πλαισιο εχει και cosmote κανονικα.

 

Εμπλεξα με την δουλεια και το αμελησα αλλα αυριο οτι και να μου πουνε πχ. οτι θα ερθει στο τελος της εβδομαδας που λενε συνηθως δεν υπαρχει περιπτωση θα ακυρωσω την παραγγελια. Η συμπεριφορα τους ειναι απαραδεκτη, επρεπε να παρουν ενα τηλ. να ενημερωσουν ή αν δεν μπορουν αυτο οταν πηγαινεις απο το καταστημα να σου λενε τι γινετε οχι να καθονται με τα μουτρα κατεβασμενα και να σου λενε δεν ξερω. Τελως παντων εγω φταιω που το αφησα να τραβηξει τοσο πολυ και συγνωμη που ειμαι εκτος θεματος!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ πλέον του Χ6.

Το πήρα από Γερμανία. Θα προσπαθήσω να του βάλω ελληνικά. ΞΑΝΑ. Αν αντιμετωπίσω ξανά προβλήματα, να ξέρετε θα σας ενοχλήσω. Λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ξανα γραψει οτι εχω παραγγειλει ενα νοκια Χ6 απο τον Γερμανο και δεν το εχω παραλαβει ακομη. Εχουν περασει 2 μηνες τους παιρνω τηλεφωνω η περναω απο το καταστημα και τους ρωταω τι γινετε με την εξελιξη της παραγγελιας, αυτοι μου λενε οτι δεν γνωριζουν ή απο εβδομαδα ή αν δεν ερθει να παραγγειλω αλλο τηλεφωνω. Μηπως γνωριζει κανεις κανενα τηλ. απο τα κεντρικα ή απο τις αποθηκες για να παρω τηλ. με αυτους εδω δεν βγαζω ακρη. Μου ερχετε να παω να ακυρωσω την παραγγελια αλλα το θεμα ειναι οτι εχω επιδοτηση απο cosmote και θελω και το συγκεκριμενο μοντελο. Αν παω να το παργγειλω απο την cosmote θα εχω τα ιδια (σε θεμα καθυστερησης)? το προβλημα ειναι γενικο ή στο συγκεκριμενο καταστημα κοιμουνται ορθιοι αν ειναι να παω να την ακυρωσω και να παω αε αλλον Γερμανο. :mad::confused:

 

Ότι να 'ναι σου είπανε με λίγα λόγια.Εδώ στην χώρα μας λίγες φορές βρίσκεις σωστή αντιμετώπιση στην εξυπηρέτηση.Όπως λένε και κάποιοι εδω μέσα πήγαινε να παραγγείλεις από άλλο κατάστημα.Ταλεπωρήσε τσάμπα.Τσέκαρε σε καταστήματα τoυ OTE

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! τελικα πηγα και ακυρωσα την παραγγελια απο τον Γερμανο και πηγα στην cosmote και το πηρα, επιτελους!! Θα ηθελα να με βοηθησετε σε κατι αποριες που εχω. Εχω διαβασει τις 40 πρωτες σελιδες αλλα επειδη δεν αντεξα αλλο ειπα να γραψω. Λοιπον, συνδεομαι με το wifi μου αλλα οταν ειναι να παω να μπω προσπαθει να κανει συνδεση με την cosmote (το κινητο οπως ανεφερα το πηρα απο την cosmote αλλα του εχω βαλει καρτα της wind). Καπου διαβασα οτι πας στις ρυθμισεις-> συνδεσιμοτητα->προορισμοι-> διαδικτυο και επιλεγει προτεραιοτητα, το εκανα αλλα τιποτα. Οπως και την ρυθμιση να με ρωταει πρωτα με το τι να μπαινει αλλα τιποτα παλι. Εγω θελω να μπαινει με wifi και μετα να επιλεγω αν δεν εχω wifi την καρτα της wind γιατι εκει εχω καποια mb δωρεαν. και κατι τελευταιο πως φευγει απο την αρχικη οθνη το εικονιδιο προσθηκη επαφης και κατω στην μπαρα μπορω να επιλεξω εγω πια εικονιδια θελω να φαινονται? Ευχαριστω!

 

Καλησπερα! τελικα πηγα και ακυρωσα την παραγγελια απο τον Γερμανο και πηγα στην cosmote και το πηρα, επιτελους!! Θα ηθελα να με βοηθησετε σε κατι αποριες που εχω. Εχω διαβασει τις 40 πρωτες σελιδες αλλα επειδη δεν αντεξα αλλο ειπα να γραψω. Λοιπον, συνδεομαι με το wifi μου αλλα οταν ειναι να παω να μπω προσπαθει να κανει συνδεση με την cosmote (το κινητο οπως ανεφερα το πηρα απο την cosmote αλλα του εχω βαλει καρτα της wind). Καπου διαβασα οτι πας στις ρυθμισεις-> συνδεσιμοτητα->προορισμοι-> διαδικτυο και επιλεγει προτεραιοτητα, το εκανα αλλα τιποτα. Οπως και την ρυθμιση να με ρωταει πρωτα με το τι να μπαινει αλλα τιποτα παλι. Εγω θελω να μπαινει με wifi και μετα να επιλεγω αν δεν εχω wifi την καρτα της wind γιατι εκει εχω καποια mb δωρεαν. και κατι τελευταιο πως φευγει απο την αρχικη οθνη το εικονιδιο προσθηκη επαφης και κατω στην μπαρα μπορω να επιλεξω εγω πια εικονιδια θελω να φαινονται? Ευχαριστω!

 

Και κατι αλλο για να τρεξει η εφαρμογη του gps με φωνητικες εντολες και χωρις internet πρεπει να κανω το παρακατω βημα ή αρκει να ανοιξω το maps και να περιμενω να βρει θεση και μετα λειτουργει κανονικα??

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον οδηγό για το NSS, αν δεν προλάβεις, να πατήσεις το "read" κουμπί, τότε, σου βγάζει το "error!!!" message. Πόσο γρήγορος υποτίθεται ότι πρέπει να είμαι?

 

Τελικά κατάφερα να αλλάξω το product code. Ελπίζω να έβαλα μόνο το σωστό.

Μετά το NSS, φαντάζομαι πως θέλει επανεγκατάσταση η τελευταία έκδοση. OR NOT?

Edited by mpempoulinos
Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωι προσπαθω να κλεισω το 3g και συνεχεια ενω το απενεργοποιω στις συνδεσεις εμφανιζει cosmote internet!!!!

Συνδεσιμότητα -> Ρυθμίσεις Δικτύου -> Επιλέγεις GSM. Υπάρχει επίσης και στο βιβλίο οδηγιών, σελίδα 159 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει κανενα προγραμμα για το νοκια που να αναπαραγει βιντεο σε μορφη Mov ή πρεπει να του κανω μετατροπη πριν το περασω στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να μεταφέρω μια εικόνα που έλαβα μέσω bluetooth από τα μηνύματα στην έκθεση;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επιλογές-αποθήκευση και επιλέγεις σε ποια μνήμη θες να αποθηκευτεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Επιλογές-αποθήκευση και επιλέγεις σε ποια μνήμη θες να αποθηκευτεί.

 

Φίλε μου, δε μου τη βγάζει την επιλογή που λες... δε μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος... ανοίγω την εικόνα από τα εισερχόμενα που έχει μπει και εκεί που την βλέπω μπροστά μου, πατάω επιλογές και μου έχει ένα κάρο πράγματα όπως αποστολή, επεξεργασία, κλπ, αλλά αποθήκευση πουθενά...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, δε μου τη βγάζει την επιλογή που λες... δε μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος... ανοίγω την εικόνα από τα εισερχόμενα που έχει μπει και εκεί που την βλέπω μπροστά μου, πατάω επιλογές και μου έχει ένα κάρο πράγματα όπως αποστολή, επεξεργασία, κλπ, αλλά αποθήκευση πουθενά...:wacko:

 

Πήγαινε εφαρμογές-γραφείο-διαχείριση αρχείων-μνήμη μαζικής αποθήκευσης Ε: και κάτω κάτω θα βρείς έναν φάκελο με όνομα recieved files.Εκεί μέσα επέλεξε τις εικόνες που θέλεις και μετά επέλεξε την επιλογή οργάνωση και στην συνέχεια μετακίνηση σε φάκελο και επέλξε τον φάκελο εικόνες για να τις βάλεις στην έκθεση

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ ότι κάθε λίγο χάνονται οι ρυθμίσεις από τις ταχείες κλήσεις και πρέπει να τις ξαναπεράσω. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Ξέρει κανένας γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση που εκανες σου ποιανει σημα 3.5G γιατι εμενα μετα την αναβαθμιση δεν μου ποιανει παρα μονο μεχρι 3G

 

Οταν περασα την νεα αναβαθμηση δεν μπορεσα να πιασω σημα 3.5G αλλα μετα απο format πιανω και παλι 3.5G(απο το back up που ειχα κανει περασα μονο επαφες χωρις ρυθμησεις)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε ξέρω αν έχει τύχει σε κάποιον άλλο, προχθές το βράδυ (Παρασκευή 6-10) το κλέινω. Ενώ δεν είχα βάλει κάποιο ξυπνητήρι το Σάββατο το πρωί στις 8:30 αρχίζει να κτυπά ένα που έχω βάλει τη συγκεκριμένην ώρα για τις εργάσιμες μέρες. Παραξενεμένος κοιτάω την ημερομηνία και έδειχνε Παρασκευή 6-10. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά;
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω.

Μπορώ να βάλω στην αρχική οθόνη, περισσότερες συντομεύσεις εκτός από τις 4, κ τη ροδέλα με τις επαφές μου?

Κάτι αντίστοιχο με τα Ν97 και Ν97 μίνι

Και πως γίνεται αυτό, αν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε ξέρω αν έχει τύχει σε κάποιον άλλο, προχθές το βράδυ (Παρασκευή 6-10) το κλέινω. Ενώ δεν είχα βάλει κάποιο ξυπνητήρι το Σάββατο το πρωί στις 8:30 αρχίζει να κτυπά ένα που έχω βάλει τη συγκεκριμένην ώρα για τις εργάσιμες μέρες. Παραξενεμένος κοιτάω την ημερομηνία και έδειχνε Παρασκευή 6-10. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά;

 

Σε εμένα έγινε 2 φορές αυτο το πράγμα. Η τελευταια μάλιστα έγινε ακριβώς έτσι οπως το λες, άρχισε να χτυπά το ξυπνητήρι 6κ15 το Σάββατο πρωι ενώ το έχω μόνο Δε-Πα. Όταν κοιταξα ημερομηνία έδειχνε Παρασκευή 30/7. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...